msn03

parsifal

It's life, but not as we know it.


0 takip ediyor | 0 takip ediliyor


Bilgi alanları


İlgi alanları

fazlamesai'ye soralım: Site'de yenilik istiyor musunuz? ( 40)

İlk başlarda bakkaldan ekmek, salam kaşar alır, onlardan bir güzel ekmek arası yapar yerdik. Ondan sonra neden soğuk soğuk yiyiyoruz diyip tost makinesi almaya karar verdik. Baktık bu da kesmiyor mutfağı elden geçirip işler hale getirip karnımızı adam gibi doyurmaya başladık. Ekip ufak fakat ortaya çıkan yemekler çok güzeldi. Bu yemekler bizi epey bir süre hem doyurdu hemde besledi. Yemekler güzeldi fakat çeşitler az gelmeye başladı. Bizde mutfağı, malzemeleri, tarifleri ordan geçen karnı aç insanlarla paylaşıp hem farklı yemekler tatdık hem de daha çok insanın karnı doydu.

Ama mutfak zor iştir. Düzenli temizlemek gerekir. Malzemeleri taze tutmak, devamlı alışveriş yapmak gerekir. Pişirdikten sonra servisiydi, sofrayı toplamasıydı, bulaşığıydı...

Sanırım mutfağın elden geçirilmesi zamanı geldi. Çoğu zaman buranın bizim değil hepimizin mutfağı olduğunu belirttik.

Evet haklısınız FZ'nin yemekleri öyle bir çırpıda atıştırılacak türden yemekler değil. Sofra adabını bilmek, sindire sindire yemek gerekiyor. Hatta üstüne tatlı ve kahvede almak gerek.

Sundance'in pratik yemek tariflerini, bildiğimiz tatların farklı yemeklerde olduğunu göstermesini özledik.Adobe'dan Sharpen More'un abur çubur tarifleri nerde?Ya da Butch'un doğadan özgürce toplayıp pişirdiği sağlıklı yemekler nerde?

Merak etmeyin, her ne kadar yaşlanıp 5:30'larda kalkıp işe gidiyor ya da çocuk sallıyorsak da, iş yetiştireceğim diye kare çizemiyorsak da sizlerden gelen bu yorumlara tepkisiz kalacak değiliz.

Bilim İçin Yazılım Hırsızlığı Yapılabilir! ( 25)

Bu gibi kafamın almadığı durumlarda genelde karşımdaki kişiye şu soruyu soruyorum: "Bunu bana yazılı ve imzalı olarak verebilir misiniz?"Ondan sonrası çok eğlenceli bir hal alacaktır eminim.

C-64 oyun çekimi! ( 16)

Sorun kaç yaşında olduğun değil. Bu teknolojiyi kaç yılında kullandığınla alakalı olarak o teknolojiye "kütük" demen tabi çok normal.

Kulağa masal gibi gelen bu C64 ve ZX48K anılarının yaşandığı yıllar ile o teknolojinin en ileri PC teknolojisi sayıldığı yılların arasındaki fark ne kadar az ise bugün hiçbir şey ifade etmeyen anılar o kadar değerli oluyor. C64 ve ZX48K'nın aramıza katıldığı yıl wikipedi'de 1982 olarak gözüküyor. Ülke sınırlarına girmesi ise 6 ay ile 1 yıl arasını almıştı yanlış hatırlamıyorsam.Aynı zamanda babanın delikli kart maceraları ile aynı kategoriye girmiyor C64 ve ZX48K maceraları. Çünkü az önce dediğim gibi onlar PC idi. Evin kapısından giren ilk ev bilgisayarlarıydı.

Mide Bulantısı ( 5)

korsanlı mısır gevreği değil ama mısırlı pizza.

Facebook, Yükselen Değer! ( 22)

Facebook'u olmayana kız vermiyolar artık. - Eeee söyle bakalım facebook'tan kimleri tanırsın? Hangi "cause" lara üye hangi "circle" ların müdavimisin?

Telekom Grevi Başladı! ( 18)

Basın toplantısının İngilizce, Türkçe tercümeyle yapılıyor olması da bir başka detaydı.

Bill Gates'e Açık Protesto ( 7)

Bakın geçen sene FM'de hangi haber yayınlanmış.

İletişim Ahlakı ( 6)

Internet bağlantısı başvurusu yapanları aşağıdaki adresten, merkezi sistemle sınava tabi tutmak ve %95 başarı yüzdesi istemek lazım.

http://www.albion.com/netiquette/

An Gelir... ( 23)

Atilla İlhan için Perşembe günü, Atatürk Kültür Merkezi’nde bir tören yapılacak. Daha sonra, İstanbul Teşvikiye Camii’nde kılınacak öğle namazının ardından, İlhan’ın cenazesi Zincirlikuyu Mezarlığı’nda toprağa verilecek.

An Gelir... ( 23)

an gelir

paldır küldür yıkılır bulutlar

gökyüzünde anlaşılmaz bir heybet

o eski heyecan ölür

an gelir biter muhabbet

çalgılar susar heves kalmaz

şatârâbân ölür

şarabın gazabından kork

çünkü fena kırmızıdır

kan tutar / tutan ölür

sokaklar kuşatılmış

karakollar taranır

yağmurda bir militan ölür

an gelir

ömrünün hırsızıdır

her ölen pişman ölür

hep yanlış anlaşılmıştır

hayalleri yasaklanmış

an gelir şimşek yalar

masmavi dehşetiyle siyaset meydanını

direkler çatırdar yalnızlıktan

sehpada pir sultan ölür

son umut kırılmıştır

kaf dağının ardındaki

ne selam artık ne sabah

kimseler bilmez nerdeler

namlı masal sevdalıları

evvel zaman içinde

kalbur saman ölür

kubbelerde uğuldar bâkî

çeşmelerden akar sinan

an gelir

-lâ ilâhe illallah-

kanunî süleyman ölür

görünmez bir mezarlıktır zaman

şairler dolaşır saf saf

tenhalarında şiir söyleyerek

kim duysa / korkudan ölür

-tahrip gücü yüksek-

saatlı bir bombadır patlar

an gelir

Attila İlhan ölür

Ben Size Altın Örümcek Alamazsınız Demedim! ( 5)

Sanırım Maltepe Belediyesi yabancı doktorlarla çalışıyo. Resimdeki tiplere bakacak olursak gerçekten çok çalışılmış bir kampanya :)

Mozilla Suite - Firefox - Netscape IDN Host Remote Buffer Overflow Exploit ( 2)

Firefox 1.0.7 ile IDN ve bir kaç önemli açığın yamandığı açıklandı.Mozilla Suite içinde güncellemenin haftasonuna doğru çıkacağı açıklanmış.

Tıklayınca bir insanın doyduğu Ey Dünya! ( 12)

Ben fareyle bir yeri tıklarken bir şey olmuyor."

evet tıklayınca işte bir şey olmuyor benim anlatmak istediğimde bu. olayı özetlediğin için teşekkürler.

Tıklayınca bir insanın doyduğu Ey Dünya! ( 12)

Gerçekten aç insanları doyurabilen bir mekanizma varsa buyursun doyursun. Neden işkence eder gibi bi yerlere gidip bi şeylere tıklamamız gerekiyor?Ya da neden bu tv radyo vs bi yerlerde çıkmıyorda böyle şehir efsanesi şeklinde spam posta olarak dolaşıyor?İnsanlar aç ise ve biri bunları doyurmaya gönüllü ise neden "Ahmet, Mehmet tıklamadan doyurmam" kaprisi neden? Engel olmak değil amacım sadece işlemi hızlandırmak.

Bir (f) koyun MSN'e, vicdanınız rahatlasın! ( 35)

bende (f) koyanları protesto ediyorum ve sonuna (so) koyuyorum. Oturduğum yerden ancak bu kadarını yapabiliyorum. Biliyorum çok düşüncesiz çok acımasız hatta bi o kadar da hayvanım. Ama bi arkadaşımızın babası ne demiş: "Olum ne olacaksan ol ama en iyisini ol!"

Guns, Lots of Guns (ama nereye kadar?) ( 15)

6021'de Java 2 Micro Edition, J2METM desteğide varmış.

FM International: Hello World! ( 25)

Merhaba,

Neden Turkish dedik konuyu şöyle toparlamaya çalışayım. Öncelikle Turkey dediğimiz kelimenin benim için Hindi'den başka anlamı yok. Turkey yerine Turkiye denebilirdi. Fakat Fazlamesai'nin Türkçe olması dışında belirtilebilecek bir özelliği yok. Başka ülkelerden takip eden üyelerinde olduğu Türkçe konuşulan bir adres fazlamesai.net.<br><br>İşte bu yüzden oraya international buraya Türkiye demek istedik. Umarım açıklayıcı olmuşumdur.

Vapurlarımızı Vermiyoruz! ( 22)

Önce giderlerini kıs, sonra atıl duruma getir, en sonunda çalışanlarını emekliye ayırarak ve belediye malı yaparak üstüne İDO bayrağı tak. Yapılan iyileştirmelere kaynak yaratmadan "atıl durumdaydı, biz aldık acaip süper yapacağız" diyen belediyenin, hiç bir hesap yapmadan şile'ye bile sefer düzenlerken, beşiktaş İDO iskelesini yıkmışken (inanmayan sabah ve akşam iskeleye uğrayan deniz otobüsünün nasıl yanaştığını gözleriyle görebilir) bu işide eline yüzüne bulaştıracağına eminim. En yakın ve en güzel örnek Turing'in elinden alınıp şahsi malmış gibi har vurulup harman savrulan yıldız sarayı vb. yerlerdir.Daha başka örnekler ister misiniz? tabi buyrun: - gelişigüzel yerleştirilen sokak lambaları (bknz ıhlamur kasrı önü lamba çümbüşü) - helikopterle geçerken hiçbir bilimsel sayım yapılmadan inşa edilen kışlaönü viyadük karmaşasıkendi kaynaklarını kullanarak bilimsel çevrelere toplu taşıma çözümleri yaptıran daha sonrada bu projeleri yarım yamalak uygulayarak milleti çileden çıkaran belediye bakalım bundan sonra kapanmayan iştahını hangi alanda gösterecek?ne de olsa iett denilen kurumun sloganı belli "biz insan taşıyoruz". ama paran varsa seni klimalı otobüste daha pahalı taşımayada talip oluyor. Hemde anlamsız saatlerde anlamsız güzergahlarda koyduğu anlamsız seferlerle... Belediye kime hizmet eder bunun bile farkında değiller.

Firefox Party ( 30)

çiçek pasajında bi yerle "fix" menü hesabı anlaşalım, eşe dosta haber verelim...

Gözlem: Ne zamandır birşey yazmamıştım ama gene ( 26)

-Symantec ile alakalı verdiğin örnek Symantec'e özgü olup işletim sistemine yakıştırılmamalı bence. Sonuçta Firmanın bazı ürünleri SP2 ile uyumsuz. Hatta SP1 bile uyum sorunları var.

Bunlar sadece benim "kısıtlı gözlemlerim"in bi kısmı. Maksat fışkı atmak değil. Olanı söylemek.

Konuşan Solucan ( Proudly Turk :) ) ( 7)

SAYIN BILGISAYAR KULLANICISI,Su anda bilgisayariniza Türk Laz virüsü bulasmistir. Teknolojik olarak çok gelisemedigimizden bu virusun manuel çalistirilmasi gerekmektedir. Lütfen bilgisayarinizdaki tüm dosyalari silip bu mesaji yollayabildiginiz herkese yollayiniz.Hacker Temel