Titus

Titus


0 takip ediyor | 0 takip ediliyor


Bilgi alanları


İlgi alanları

Açık Akademi Yayınlarından Yeni kitap:Linux Sistem Yönetimi ( 9)

Bu konuya ile girdimi yolladığımda sipariş vermiştim ve siparişimin üzernde 24 saat bile geçmeden kitap elime ulaştı. Internet üzerinden sipariş vermelerde kitabı oldukça oldukça hızlı edinebiliyorsunuz.

Açık Akademi Yayınlarından Yeni kitap:Linux Sistem Yönetimi ( 9)

Ne zamandır kütüphaneme Linux sistem yönetimi ile ilgili yeni kitaplar eklemeyi düşünüyordum. FM'nin bu girdisini okuyup hemen siparişi verdim. En geç 1 hafta içinde elimde olur sanırım, bakalım yukarıdaki açıklamalar dışında daha ne gibi güzel yönleri varmış kitabın, bunarı da okuyup öğreneceğim.

Fazlamesai 7 yaşında ( 42)

Gelecekte daha mutlu ve başarılı yıllar geçirmeniz dileği ile. Mutlu yıllar

Dünyaca Ünlü Hackerlar Türkiye'de Buluşuyor ( 8)

Keşke "Hacker" kelimesini kullanmasaydınız, şimdi yurdum insanı gider oraya "Abi benim hatunun msn parolasını kırsana" diye yalvarmaya kalkar :)

Özgür yazılımı anlamaya daha çok yolumuz var! ( 15)

Hani free software tanımını Türkçe olarak bedava yazılım olarak kullandın, bu hataya bile alışığız da ilk açık kaynak yazılımın Netscape Navigator ve buradan Mozilla'ya geçişe ne demeli acaba?

Xfce 4.4.1 ( 7)

ben de bu konuda size katılıyorum. Hani ülkemize yeni giren bir kavram olsa Linux ve Xfce , belki açıklama gerek derdim ama hangi devirde yaşıyoruz. Herşey Google ile ayağımıza kadar geliyor artık. Hazırcılık yerine araştırmacı olsak da baksak ne neymiş diye.

Xfce 4.4.1 ( 7)

Şimdi yeni sürüm notlarına baktım da hala Thunar için ağ eklentisi yok, Samba'daki makinalara erişmek için demekki hala uçbirim ve smbtree komutunu kullanacağım. Ya da internette anlatıldığı gibi smbfs ile binbir taklalar attıracağım Thunar'a. Bu yüzden zaman zaman Xffm'yi aramıyorum değil hani :)

Milli Otomobil Yaptık (Mı?) ( 18)

[alıntı]
Bu durumda biz Türkler tamamen bize ait bir otomobil üretebildik mi, üretemedik mi? Ne dersiniz?
[/alıntı]

"Devrim" varken ve hala çalışır durumdayken bu soruya gerek bile yok bence.

Sofware Quest 2007 Yazılım Yarışması ( 5)

Süre için haklısınız ama kategori bazına inersek de bizi kullanacağımız dilde sınırlamadıkları için ODTÜ'nün geleneksel programlama yarışmalarına nazaran daha rahat görünüyor.

ADSL'de İndirim ( 25)

yaptıkları indirimi ytl cinsinden yazamazlar çünkü yazarlarsa o reel değeri dilenciye verseler sadaka olarak almazda ondan! bakalım daha ne kadar sömürüleceğiz biz.

Debian GNU/Linux 3.1 Release 5 çıktı. ( 5)

eğer stable kullanıyorsanız dediğiniz gibi ama bir de unstable ya da melez bir sistem kullanıp bakar mısınız paket güncellemelerine? şuan Debian 3.1 unstable kullanıyorum ve gün aşırı apt-get upgrade komutunu kullanmak durumundayım.

Bush Anti Virus ( 7)

Yerinde kurulum özelliğini sevdim, ama merak ediyorum kurulum öncesi keşif için ücret talebi var mı acaba? :)

Linux ve Internet Explorer ( 25)

"Bence Linux üzerinde IE kullanmak gerçekten tam bir alay konusu olabilir." diye bir düşüncesi olan zihniyet neden acaba bizi bu şekilde bir yola iten kafaları da alay konusu olarak görmüyor da olayı ne yapıp ne edip yazılım korsanlığına bağlıyor ki?

CHIP'ten Pardus CD'si ( 6)

aynı CD PC Magazine Ocak 2007 sayısı ile de birlikte veriliyor.Arzu eden bu dergiden de ulaşabilir Pardus'a.

Astala Vista 2 ( 14)

Hastala Vista kelime grubunu daha çok Che ile özdeşleştirebilirim ama Astala Vista kelime grubu ise direk olarak aklıma Terminatör filmini getiriyor ve son karede de penguen pek de bir yokedici gibi geliyor, bence H harfi unutulmamış yazılmak istenen zaten Astala Vista

Pardus 1.1 ATA ( 15)

Linux'a aşırı bir kinimiz mi var yoksa ATA isminin kullanımına mı gıcık oluyoruz? Bu konuyu başka bir forumda da takip ediyorum nedense herkes bu ATA ismine takılmış halde. Şuan için ATA'nın açılımını ya da esin kaynağını bir yerlerde okumadım ama hadi diyelim ki Atatürk'ten esinlendiler, bu suç mu ya da ayıp mı? Kendini halkına adayan bir liderin adını bu şekilde yaşatmak bence harika bir harekettir.

Siyasal yönden ismine takılıp kullanmayanlar olur mu? Linux felsefesini anlamış ya da anlamaya çalışan kişi(ler) bu kadar bağnazca düşünemez.

Ubuntu 6.10 Duyuruldu ( 7)

Böyle olmadı da doğal, nede olsa Edgy daha RC aşamasında ama Dapper Long Term Support sıfatı taşıyor bu yüzden de kaya gibi ters, ama Edgy şuan için kulak memesi kıvamında. Dapper kullanıyorum çok mesudum şimdilik de Edgy'e geçişi düşünmüyorum. Tek kötü yanı Dapper repolarında Firefox2.0 henüz yok ama olsun Firefox 1.5.07 de işimi görüyor.

Engelli sitelere alternatif erişim yolu: TamamAbi.org ( 63)

sizle normal bir şekilde karşılıklı fikirlerimizi savunuyorduk ama bakıyorum sizin yazdıklarınız "sizin gibi saçmalamaz" vb. terbiye dozunu biraz aşan cümlereler içeriyor ayrıca bir yerde de ban bu olayı savunduğum için terorist ve ya korsanlıkla suçladınız. Sizle daha karşılıklı fikir savunmasını bile adam akıllı yapamadık, bundan sonra size söyleyebileceğim tek şey şudur: "madem bu yasaklı sitelerin kapanmasını hoş buluyorsunuz bu haberde anlatılan site ve benzerlerini kullanmazsınız olur biter"

Engelli sitelere alternatif erişim yolu: TamamAbi.org ( 63)

İnternet tehlike arz ettiği zaman yada bir hakaret yada terör yada maddi zarara uğratma amaçlı (korsanlık) kullanıldıgı zaman TR bunu engellemeye yetkili olmalıdır. İçinde fesatlık olmayan ve illegal içeriğin bizzat hedefligi kullanıcı kitlesine dahil bulunmayanlar ise bu kararı saygıyla ve memnuniyetle karşılamalıdır.

Kullandığım işletim sistemim FreeBSD evimde win yüklü bir makina yok oyun oynamam ve dinlediğim tüm mp3ler orijinal.

Sizin bu ayzdığınız cümleye göre ben korsan olmuyor terorist oluyorum. Bu ağır ithamınızdan dolayı da acele olarak bir açıklama istiyorum.

Engelli sitelere alternatif erişim yolu: TamamAbi.org ( 63)

Sizin bu düşünceleriniz beni kendimi sorgulamaya itti, acaba siz mi çok yasalara karşı uyumlusunuz yoksa benim içimde bir anarşit mi var?

Ekşi sözlük sanırım içerisindeki esrar kelimesinin tanımı dolayısı ile kapatıldı, ama aynı tanım narkotik'in web sayfalarında da vardı bunu belirtmeden edemeyeceğim.

Dediğinize göre sitenin kapanması zararlı oluşundan ve o sitenin saçma sapan bir halta yaramaz yer olduğu anlamını taşıyor, neye göre belirleniyor acaba bu durum. Sizin gibi düşünen bir kaç kişi toplanıp bu konuda yanlış karar alamaz mı?

Engelli sitelere alternatif erişim yolu: TamamAbi.org ( 63)

İyide neden burada olay korsan yazılım dağıtımı yapan sitelere kaydı ki geçmişte tanık olduk ek$i sözlüğe de erişimimiz engellenmişti, şahsen ben o zaman busiteye binbir numaralar yaparak girdiğimde ne kanunları çiğnemiş olduğumu ne de potansiyel yazılım korsanı olduğumu düşündüm.

FZ'nin de bu haberi siteye koyduğunda birşeyleri düşünüp de bu işe kalkıştığını bildiğim için hatalı olabileceğini aklıma bile getirmiyorum.

Borland Turbo Ailesini Bedava Olarak Dağıtıyor ( 10)

DNS'lerim ile biraz oynayınca düzeldi sanırım en yavaş olanlarını seçmişim.

Borland Turbo Ailesini Bedava Olarak Dağıtıyor ( 10)

http://www.turboexplorer.com/ bu siteyi açabilen var mı aramızda.

E-Devlet M$-Devlet'e Eşit Midir? ( 29)

FM ailesi içerisinde iki adet başlık buldum:
http://www.fazlamesai.net/?a=article&sid=4127
http://www.fazlamesai.net/?a=article&sid=4107

bu başlıkları okuduktan sonra MEB'in böyle bir uygulamaya girişmesini yadırgamıyorum bile....

Internet Explorer 7 Firefox 2.0'a karşı ( 12)

Benim de dikkatimi çeken bir olay sekme konusudur. Kendimi bildim bileli önce mozillada daha sonra FF'ta bu sekmeler vardı ama IE7 ile gelen sekmeleri sanki yeni bir buluşmuş gibi lanse etmişler.