Geryon

Geryon


0 takip ediyor | 0 takip ediliyor


Bilgi alanları


İlgi alanları

Google Çekleri ( 6)

Süper bi blog, ben bunu nası daha önce bulmamışım diye hayıflandım doğrusu

Çocuğunuz Internette Güvende Mi? ( 38)

Tabii prof. açıdan bakarsak o kadar uğraşmaya gerek kalmadan bypass'lamak mümkün

Çocuğunuz Internette Güvende Mi? ( 38)

Evt, indirdim, denedim, inceledim.. yoksa ne şekilde çalışıdığını nasıl bilebilirim ki ?

Çocuğunuz Internette Güvende Mi? ( 38)

Şunu belirtmek istiyorum ki, ben şahsen bu tip bir programı kullanmak istemem. Neden ? Çünkü bi tanecik biricik windows'umu mahvetmeye çalışıyor. Copy on write kormasını dağıtıyor ki buda process başında yaklaşık 2MB daha fazla fiziksek hafıza demek, dahası multi processor sistemlerde crash ihtimali çok yüsek... Lütfen daha karalı, windows ile daha uyumlu programlar yazın :(

MS Windows ve GNU/Linux'a Bulaşabilen Virüs Yazıldı! ( 11)

Yanlız başlıktan sanki ilk defa crossplatform(win & lin) virus yazmış gibi anlaşılıyor. İlk olmadığını belirteyim...

Patatesin Gücü Adına ( 15)

dikkatli bakın bu bir göz yanılması :D ve benim eski P133'de çalışmıyoooo :P

fazlamesai.net'e soralım: Pardus ne? Yenir mi? ( 102)

Kusura bakmayın ben sizin türünüz gibi aynı şeyleri değişik kelimelerle tekrar tekrar yazmayı sevmem. Önemli olan anlamdır. Bu habere ve bundan önceki pardus heberlerine bakarsanız hep aynı şeylerin yazıldığını görürsünüz.(Genelde sizin türünüz bu anlamsız tekrar çok sever)

"Çözüm üretmektense boş (yapıcı olmayan) eleştiri yapmanın daha kolay olması gibi..."
Eğer birşey yanlışsa neden susayım ki ? inasanlara yalan söylüyorsanız, onları kandırıyorsanız, bende susacak değilim. Bundan 10 yıl sonra tıpkı bugün başka sektörlerde olduğu gibi "Türk malı = kalitesiz ve kötü mal" anlayısı yazılım içinde oluşacaktır. Bu oluşumada destek veren herkese tabii ki karşı olacağım. "Çözüm üretmek" mi ? neyin çözümü ? "Kendi Yalanlarımızla Nasıl mücadale ederiz ?" bunun mu ?

"Biraz kurcaladım da...."
Sen biraz daha kurcala o zaman eskiden neler yazmışım pardusla ilgili birde onlara bak..
Dediğim gibi ben aynı şeyi tekrar tekrar yazmayı sevmem.
Ama sizin duyulanırızı çok iyi anlıyorum, türünüzün bir bayırdan yuvarlanan boş tenekeler gibi gürültü çıkartması yanında "+1" nedir ki ? Aynı laflar 100.000 defa tekrar edilmedikçe sizlerin idrak etmesi çok güç..

fazlamesai.net'e soralım: Pardus ne? Yenir mi? ( 102)

Oooo bakıyorum da kuyruk acınız depreşmiş...

Kızların Chat Kurşunları ve Dumurun Ötesinde Bir Vaka! ( 12)

+1
Ama insanlarda silah taşımak zorunda bırakılıyor. Peki bu yasakla çözülür mü ? çözülmez. Sizinde belirtiğiniz gibi önemsiz bir kaza için bile öndeki araçtaki adam(lar) sopa, bıçak çıkartıyorsa, bende makinayı çıkatmak zorunda kalırım.

Pardus'un İlk Ayı ( 26)

Walla herkesi tebrik ediyorum. Çok ilginç bir sosyolojik çalışma olmuş. Bence artık birde kitap basmanızın zamanı geldi.. Adı da muhtemelen "Kitle Aldatma Teknikleri v1.1" olur sanırım.

Özellike yapılan yorumları habere eklemenizi çok aydınlatıcı buldum. Öyle ki donanım desteğinin pardus ile hiçbir ilgisinin olmamasına rağmen "herşeyi tanıması","USB desteği" gibi konularada övgüler alması kandırma tekniklerinizin geniş çaplı etkilerini bir kez daha ortaya koyuyor.

Umarım yakın gelecekte engin tecrübelerinizi ticari hayatada taşır, "Nasıl dolandırıcı olunur ?", "Herkes için banka hortumlama" gibi eserlerle biz okuyucularınıza yol gösterirsiniz...

Herkesin eline sağlık...
Kolay gelsin ...

Belki de Wikipedia'yı Türkçeleştirmemek daha iyi bir fikir ( 37)

Teşekkür ederim bm, en azından 1 kişinin olsun beni anlamasına çok sevindim.
Birde böyle kuru kalabalıklar görünce aklıma şu rubai geliyor.
Dünya üç beş bilgisizin elinde;
Onlarca her bilgi kendilerinde.
Üzülme; eşek eşeği beğenir:
Hayır var sana "kötü" demelerinde.
Ömer Hayyam

Belki de Wikipedia'yı Türkçeleştirmemek daha iyi bir fikir ( 37)

Artık sahte rakı üretenlerde bir mazeret çıktı. Bu kadar düşük maliyete "Daha iyisini mi yaparsın? Buyur, seni tutan yok."
Çek-Senet mafyası yakalanınca savunmasıda böyle olur herhalde, Bu kadar kısa sürede "Daha iyisini mi yaparsın? Buyur, seni tutan yok."

Size çok teşekkür ederim. Yolumu aydınlatınız bu felsefe ile dünyamız çok daha güzel bir yer olacak.

Üniversiteler Tembel Mi? ( 11)

Bence gerçek problem "Araştırma nasıl yapılır ? "bilmememizden kaynaklanıyor. Atatürk alman bir prof'a Darül-ü Finun moderleştirmek için incelemesini istiyor.
Bulunan problemler şu:
* Unv.'ler meselek okulları olmuş durumda
* Fakülteler arası yardımlaşma yok
* Öğrencilerle dersten sonra ilgileninmiyor

Bunlar o zaman bu yana devam eden sorunlar. Ya sonradan üretilenler ??? Örneğin eğer Doç,Prof. olmak istiyorsanız iyi bir kulis yapmanız lazım. Ahbabı fazla olan ünvanı alır ;) Bu yüzden çoğu prof. politikayı siyasetçileden daha ii bilir :D :D
Şüpesiz ki çok kıymetli hocalarımızda da var.

Tamam yeterince iğneledik. Birazda çuvaldızı kendimize batırma zamanı geldi...
Bugün hâla pek çok öğrenci (tabii istisnalar var) unv'yi bir okul gibi görüyor bir rehber olarak değil. Haa bunumu okucazzz ii... Onların FreeBSD'si varda NEDEN bizim FreeXSD'miz yok ???
Cevap çok açık çünkü bizim "Pardus"'umuz var. Pardus'lar var olduğu sürece bizim FreeXSD'miz asla var olamaz.

Disket Sürücüsü Olmadan BIOS Güncellemesi Yapmak ( 11)

Kullandığım 5$'lık :D bir eeprom programmer var (ve de linux için)
http://www.ibiblio.org/pub/Linux/apps/circuits/EEP-0.2.html

Microsoft'tan .NET Çıkarması ( 6)

Hangisinden daha çok nefret ediyorum bilmiyorum. .NET'den mi ? yoksa okumayan,araştırmayan, mükemmeliyete ulaşma çabası olmayan öğrencilerden mi ?
Eskiden programcılar kodlarının mükemmel olmasını isterlerdi, etik olarakta böyle olmalıydı, oysa ki şimdi "çalışsın yeter" diyorlar, hatta çalıştıramıyorlar bile...

Sesle Kumanda Edilen Arabalar, Gizli Silahlar! ( 15)

Sanırım henüz oradaki pencelerin coğunun VB6 ile yapılmış formlar olduğunu ve arka planda da açıkça VB6 dizayn menu'lerinin olduğunu görecek kadar evrimleşmemiş..

2 Günde İşletim Sistemi Yazabilir Misiniz? ( 23)

Belki hiçbir öğrenme sürecine ihtiyaç duymayan, daha önce os dev. tecrübesi olan bir programcı ezberden 1 haftada yazabilir.(Desktop,mouse,network layer,fs,executable file model....) VBE için düzgün bir kütüpane belki sadece 1 gün sürebilir. Belki süper hızlı kod yazan programcı 48 saatte hepsini yazar ama ben pek mümkün görmüyorum açıkcası...

Kusura bakmayın, anadilinizin sözcükleri lisanslı, veremeyiz! ( 90)

Yandık abi... Ömür boyu çalışsam bu mesaj da "korsan" olarak kullandığım kelimelerin cezasını ödeyemem ben...

Java Ruby'den Daha Mı Ağır? ( 17)

Amazon'da kabaca bir arama yaptım.
C: 4,723
Java: 2,444
C++: 1,987
Assembly: 881
C#: 364
Perl: 303
Lisp: 253
Ruby: 10

Gerçekten de yok mu Türk geliştirici? ( 28)

Genel için doğru söylemiş. Çoğu gerçek.
Fakat "EnderUnix" projesini türkiyedeki OS Developer'larının üzerine yıkmak yanlış. Türkiye`de kendi HobbyOS*'larını yazmış. Hatırı sayılır insanlar var.
Bu insanların EU'da yer almamaları, var olmadıklarını göstermez. Ha evt hem open source hemde türk yapımı olan yok (en azından ben görmedim)

*çoğu kişi bu terimi kullandığımda sadece konsol ve 1-2 komuttan oluşan şeyleri kasetdiğimi sanıyor, oysa ki çoğunda desktop,gui ve hatta network layer var

Diyelim Ki Elimizde Nesneye Yönelimli Bir Dil Yok - Alice Nesneler Diyarında ( 26)

"Başka bir dil ile böyle bir işi yapmak ne derece mümkün, acaba var mı başka böyle bir bilgisayar dili bilen varsa söylesin diyeyim kısaca."

walla sizinde bildiğiniz gibi "deli" çok :) NaN masm32 için oop assembly macroları yazdı.(OO Assembly'ımız de oldu yupieeee)
inheritance,override,polymophic fonksiyonlar vb... destekliyordu. Fakat ben hiç kullanmadım, iyi mi kötü mü bilemiyorum. artık masm32 paketi ile beraberde geliyor.
Ayrıca NaN'ın sitesi

Bilgisayar Güvenliğinde Son Nokta: `Firefox ve Netscape Kurmayın !` ( 20)

walla bende pek çok pengueni ehlileştirip topluma kazandırmaya çalıştım. Fakat gel görki çok azı neden IE'nin firefox'dan daha güvenli olduğunu anlayamadı.