Evil_Empire

Evil_Empire


0 takip ediyor | 0 takip ediliyor


Bilgi alanları


İlgi alanları

Google: Gizlilik mi? ( 13)

Yapılacak kaldırım, duble yol kalmadı şimdi 700 petabyte'lık mail server çifliği kurma işi kaldı. Birilerine para kazandırmak için saçma sapan işler, saçma sapan ihaleler havalarda uçuşuyor.

Kaç tane ilk-orta okulda bilgisayar laboratuarı var?.. Hayatında bilgisayar görmemiş binlerce insan, çocuk varken herkese mail adresi açsan ne olur, açmasan ne olur.

Bence buna harcanacak parayla şöyle afili bir proxy kurulsun Internet(!)imizin göbeğine...

MyAsist Web Framework ( 5)

Bence sevinmeliyiz... Özellikle; laftan başka bir şey üretmeyen, macbook air alsam iphone la çok yakışır diye düşünen, ekran kartı yarıştıranların kendilerini teknoloji dehası bilgisayar kurtları zannettiği bir ortamda; sevinmeliyiz. "Daha iyisi var zaten" deyip işe kalkışmamak, tembelik ve vazgeçmişlikten başka birşey değildir...

Linux ve Internet Explorer ( 25)

SSK Bagkur gibi e(!)devlet uygulamalarının microsoft vm ve iexplore istediğini... Nacizhane webmasterlarımızın front page ile sadece iexplore'da çalışmak üzere hazırladığı yanarlı dönerli efektleri... Standartlara uymadığı için sadece iexplore ile çalışan binlerce siteyi düşününce, çok da saçma bulmuyorum.

Ayrıca iş ortamında kullanmak zorunda olduğunuz herhangi bir sitenin iexplore dışında çalışmaması sizi windows kullanmaya mecbur bırakabilir. Bu durumun 1000 yataklı bir sigorta hastanesinde gerçekleştiğini ve adamların her gün Internetten provizyon almak için söz konusu standart dışı sayfalara girmek zorunda olduğunu düşünün...

Bu yüzden iexplore i linux üzerinde çalıştırmak gibi saçma(!) bir uğraşa giren arkadaşları tebrik etmek istiyorum.

Anti-virus gerektirmeyeceği bile yazıldı ama KORSAN'ı engellenemedi! ( 10)

Bir yerde mecbur kalacaklar kullanmaya zamanla bi sürü yazılım-donanım üreticisi windows xp desteğini çekecek(!).

Microsoft GadgetCup 2006 ( 10)

Apple'ın yaptığını seneler sonra yapıyorlar. Zaten Apple'dan önce gecıtları kullanmamızı sağlayan 3.parti yazılımlar mevcuttu.....

CAPTCHA'ların sonu! ( 8)

Otomatik olarak server tarafında üretilen "CAPTCHA" imajlararını okumakta zorlandığım oluyor. Ayrıca "I" ve "1", "O" ve"0" gibi birbirine karışabilen semboller her zaman ayırd elimeyebiliyor.

Buna karşılık şu ana kadar gördüğüm kullanışlı bot engelleyici sistemi: http://www.darkthrone.com adresinde gördüğümü belirteyim. Online oyun oynanan bu sitede rastgele kelimelerden üretilen "CAPTCHA" imajları üzerinde iki kere geçen kelimeyi buluyorsunuz. Hiç klavyeye dokunmadan 1 sn süren bir işle çözmüşler olayı.

Milliyet'e göre telif hakkı ne demek? ( 18)

Creative Commons ile lisanslamayı deneyin. Creative Commons hakkında ayrıntılı bilgi creativecommons.org adresinde mevcuttur.

Ubuntu Linux'un Yeni Sürümü Çıktı ( 14)

Ubuntu'nun 5.10 sürümünün cd lerini artık sipariş edebilirsiniz.

Yapmanız gereken : https://shipit.ubuntu.com/ adresine girip üyelik işlemini yapmak ve istediğiniz cd sayısını seçmek ve kargonun gelmesini beklemek (Bu 1 ay kadar sürebilir ) Bu hizmet tamamen ücretsizdir, kargo veya cdler için hiçbir ücret ödemezsiniz...

Not: 20'den fazla sipariş verildiğinde gümrükte sorun yaşayanlar oluyor, buna dikkat edin.

http://www.ubuntu-tr.com/ dan alınmıştır.

Açık Kaynak ve Para Kazanmak ( 18)

Yakın zamanda, php ile kodlanmış iyi bir açık kaynak ve ücretsiz "newsletter" yazılımı olmadığı dikkatimi çekti. Var olanlar, çok çeşitli sorunlar çıkarabiliyordu ve konunun amatörü webmasterlar işin içinden çıkamıyordu.
Ücret karşılığı dağıtılan ve çok sağlam çalışan scriptler vardı ama....

demişsiniz.

Dediğinize göre açık kaynak kodlu doğru dürüst bir newsletter yazılımının olmaması sizi bu projeyi oluşturmaya itmiş. Bu scripti para karşılığı verecek olursanız, konuyla ilgili açık kaynak kodlu ücretsiz bir yazılımın eksikliği devam edecek.

Oysa açık kaynak koduyla yayınladığınız ücretsiz bir yazılım daha çok kişi tarafından kullanılacak ve ismizi daha çok kişi duyacak. Scripti uyarlamak isteyen ve sizden destek isteyen kişilere desteğinizi (ücret karşılığı) sunmanız da düşünülebilecek bir alternatif.

Internet'te bir şeyler oluyor! ( 18)

Evrimle ilgili hiçbirşey okumadan ve Biyoloji bilmeden, kulaktan duyma bilgilerle evrim teorisini çürütmeye çalışanlar, kendi inanç dünyalarında sevap işlemek için mi yoksa değerlerine saldırıldıklarını düşündüklerinden mi böyle yaparlar? Evrim Yalanı , "İki Amerikalı uzman Evrim teorisini çürüttü" gibi saçma söylemlerle bir yere varılamaz. Evrim teorisini anlamak istemeyenler, hiçbir zaman onun varlığını kabul edemeyeceklerdir. Çünkü onlara göre, varolan ahlak sisteminin tanrıya olan ihtiyacını sarsmak yanlıştır. Harun Yahya'nın da içinde bulunduğu bazı kişilerin yazdığı gibi ne evrim teorisi çürüdü ne de yalan. Maymunun çenesi, ainsanın kafası al sana Homo Erectus gibi saçma şeyler çok komik. Çok uzun süredir karbon 21 gibi testler var hangi madde kaç yaşında biliniyor. İlgilenen araştırsın. Bir yaratıcının olması fikri her zaman huzur vermiştir. Bu kadar....

Kurtarılmış Bölge: Internet ( 13)

'Yeni Türkçeye göre, 'sörf' yaparken, önümde bir 'cookie', 'pop up' etti ??? böyle bir kullanım var mı?

Solaris Çekirdeği Uzmanı Andy Tucker İle Röportaj ( 4)

Tabiki kernel le ugrasan adam kalkip modem driver yazmaz. Donanimla ilgili, islemcinin RISC - CISC ya da x86 - 68xxx oldugu gibi konularla ilgilenir. Aksi takdirde her yeni donanimin kernel patchleri ile gelmesi gerekirdi.

Zamanda Yolculuk Yaptığını İddia Eden Adam Borsayı Karıştırdı ( 23)

Zamanda yolculuk yapıp geçmişe gittim ve babamı öldürdüm farzedelim. Bu durumda doğmamı engellemiş olurum ama doğmazsam nasıl geçmişe gidip babamı öldürebilirim?

Geçmişe gidip herhangibirşeyi değiştirirsek, geldiğimiz zamana dönmemiz ne yazıkki mümkün olmaz. Geldiğimiz zamana pararalel başka bir zaman evreninde yaşamımıza devam ederiz. Bu durumda ya zaman yolculuğu imkansızdır ya da yaptığımız şey zaman yolculuğuna benzese de aslında paralel evrenler arasında tek yönlü geçiş yapmaktır.

JPEG lerde Virüs ( 21)

Mac uzerinde windows pek hizli olmuyor, emulasyon sonucta. g3-400 unuz bir anda p75 oluyor. Kac kere mavi ekran gordum saymadim.

RTÜK çıktı çıkacak... ( 3)

Bence olay yaptirim gucu deil devlet kuruluslarinin internete yaklasimi. Bu ve buna benzer aymazliklar devam ettigi surece internet, turkiye icin sms yollanan ve e-kart atmaya yarayan bir sey olmaktan oteye gecemez.

Fight Club ve bilgisayar efektleri.. ( 1)

Guc celikte degil onu sallayan bilektedir! Insan bisiyler yaratacak guce sahip olduktan sonra, ASCII karakterlerle bile harikalar yaratiyor.