setcom_2000

setcom_2000


0 takip ediyor | 0 takip ediliyor


Bilgi alanları


İlgi alanları

Firefox 3.5 RC 3 Çıktı ( 3)

An itibariyle 3.5 sürümü yayınlanmış tarayıcı.

Pardus 2007.3 Lynx lynx aldı başını gidiyor... ( 22)

indirip evdeki bilgisayara kurdum bile :)

Tubeorg.net | Yaran YouTube Videoları ( 6)

kardeş ttnet e niye böyle güzel!!! fikirler veriyorsun. yakında site bazlı kota uygulamaya kalkarlarsa şaşma :))

eBay, gittigidiyor.com’a ortak oldu ( 8)

anlatmak istediğim sata sata elimizde ne kaldı? telekomun ya da petrol şirketin var mı? bizi satmaya alıştırmışlar. gittigidiyor.com ebayin çoğunluk hisselerini alsaydık al sana haber. bundan güzel haber mi olurdu. :)

eBay, gittigidiyor.com’a ortak oldu ( 8)

gittigidiyor.com'un ebay dan hisse alması iyi bir haberdir ama ebay'ın gittigidiyor'u alması ban göre iyi bir haber değildir. satıcı değil alıcı olmalıyız. küresel dünya küresel life :)

Siber Saldırılara Karşı Gerçek Bomba! ( 9)

haklısın kardeş. buna şapka çıkartlır işte. sanal saldırılara devam yani :)

Uzak Diyarlar, açık kaynak Türkçe MUD ( 28)

media player=ortam yürütücüsü bence gayet güzel. ingilizce yada latince kelimelere sen karşılık bul onu kullanalım tüm türkler olarak. ama cd player da saçmalamışsın. onlar hikaye kardeşim. hangi tdk sözlüğünde gördün teker çaları? bu otobüse çok oturgaçlı götürgeç demek gibi birşey :) ama tdk bunu hiç bir zaman demedi. demiş gibi davrandı medyanız.

Kürtçe Yazılıma Soruşturma ( 28)

yuh! ki ne yuh!!!
kürtçeye gelirsek, dilde bölücülüğün en büyük mihenk taşıdır diyebiliriz.

256 KBit ADSL Kullanıcılarına Müjde ( 30)

ya bu haberi görünce gaza geldim telefon ettim falan 4440375 e ama oradaki söylenenler ile türk telekom'a gittiğimde söylenenlerin birbiri ile yakından uzaktan alakası yok. tekrar 256k limitsize dönemiyormuşuz. anlamadım gitti. telefonda başka yüz yüze başka söylüyorlar. kimse heveslenmesin. benim gibi hevesiniz kursağınızda kalıverir.

256 KBit ADSL Kullanıcılarına Müjde ( 30)

arkadaşlar az önce adsl destek hattını arayıp yetkili arkadaşlarla görüştüm. haber tamamen doğru. ben hemen yarın bağlı bulunduğum türktelekom şubesinden 6ay denemelik 1024/256k 6gb limitli tarifeye geçeceğim. ve 6 ay sonra 256k ya geri döneceğim. bu 6 ayda da yeni aldığım 250gb yi doldurmaya bakacam artık :)

İçeriden Gelen Tıkırtı ( 12)

Umarım mesaj anlaması gereken kişiler tarafından doğru şekilde anlaşılmıştır.

Türk Telekom ve Firefox ( 4)

Bu haber fazlamesai'de daha önce de yayınlandı. Yeni bir haber değil ve arap-ingiliz (türk) telekom bunu firefox 1.5 ilk çıktığında düzeltti ve o uyarıyı koydu. Ben aylardır firefox ile kota bilgilerime bakabiliyorum. Sayfanın tek can sıkıcı noktası aylardır aynı uyarı iletisini onaylamanızın gerekmesi.

fazlamesai.net'e soralım: Bu hangi sınav? ( 48)

"Bende bu simgelerden hiç biri yok. Aman tanrım! İnternet diye nereye giriyorum ben acaba?" :)))

Artçı fikirler, yerli içerik... ( 11)

Kartel basının güzide gazetesi ve blog servisi. Dua edin de bu haber bizden çalındı yalanına başvurmasınlar. Hani AB uğruna attıkları yalanlardan zaten yalan konusunda uzman oldularda ondan. :))

Limitli ADSL'de Alt Sınır 1 Megabite Çıktı ( 36)

"kelebekler gibi 1-2 günlük ömürleri var limitlilerin. limitsizler yavaş yaşasada uzun yaşıyorlar kaplumbağalar gibi. :)))" içim kan ağlasa da süpersin başka birşey demiyorum :)

GNU/Linux ve BSOD ( 7)

Nedir bu Windows düşmanlığı anlayabilmiş değilim. Adam gibi kullanırsan Windows'ununda adam gibi çalıştığını görürsün. Ben 2yıl 8aydır şuanki makinemde WindowsXP Pro. kullanıyorum ve hiç mavi ekranla karşılaşmadım ama kilitlendiği zaman zaman oluyor. Düşün birde bu sistem sürekli nete bağlı ve hiç kapanmıyor o kadar da kilitlensin canım. Ama günde bir değil belki haftada veya bir kaç haftada bir sapıtıyor o kadar. Linux kullanmadan bunları yazmışta değilim diğer makinemde de Suse9.3 Pro. kurulu ondan da gayet memnunum bir kaç eksiğimi hala gideremedim ama olsun. Bu arada o da zaman zaman elimi reset tuşuna attıracak kadar kilitleniyor. Her ikiside internete sürekli bağlı. Eğer Windows'unuzu ek yazılımlarla destekler (anti virüs ve adware yazılımları) ıvır zıvır sitelerine (malum xxx) girmezseniz en az 2-3 yıl adam gibi çalışacağı kesin. Şimdi yine bir MS ve Linux kavgasına girmeye gerek yok bizim yerimize yeteri kadar giriyorlar zaten. Saygılarımı sunarım. Bilgisayarla sorunsuz günler.

İçinde E harfi olmayan roman Türk diline çevrildi (E harfi olmadan!) ( 34)

Güzelde acaba bu içinde "e" harfi olmadan roman yazan arkadaşlar içinde "a" harfi olmayan bir roman yazabilirler mi? :)

An Gelir... ( 23)

Türk edebiyatı çok büyük bir üstadını, Türk halkı ise çok büyük bir milliyetçisini kaybetti. Çıktığı canlı yayınlarda anlattığı; Türkiye'nin dününe ve bugününe ışık tutan açıklamalarını dikkatle bir kez daha kitaplarından okuyup, görüşlerini tüm genç nesillere aktarmalıyız. Evet çok üzgünüm sanki bir aile ferdimi kaybettim. Allah gani gani rahmet eylesin.

'Andımız' Tartışılamaz mı? ( 45)

Bertaraf edilecekler!*

Atatürk fotoğraflarının devlet dairelerinden indirilmesini istemekle kalmayıp, Türk Milliyetçiliği ile de mücadele edilmesi lazım geldiğini söyleyen Andrew Duf' tan sonra şimdi bir de andımız çıktı başımıza tartışma konusu olarak.
"Daha birkaç yıl öncesine kadar, şeref ve haysiyetimizle birlikte millî mukaddesatımızı da temsil ettiği için Allah''ın herhangi bir şaşkın kulu Atatürk''ün hâtırasına saygısızlık ettiği takdirde, parmaklar derhal silâhın kabzasını kavrar, çatılmış kaşların altındaki gözler de makineli tüfek yuvası gibi korkunç ve kararlı olurdu. Öyle ki, gözünden bir kaza çıkacak diye bakmaya korkardınız!"
Bu Duf denilen adam, öyle rastgele biri değil, Avrupa Parlamentosu Türkiye - AB Karma Parlamento Eşbaşkan Yardımcısı. Yani iktidarın muhatap alması gereken biri.
Duf''un 19 Eylül de icra ettiği bu edepsizlik, 20 Eylül de basına yansımış, 21 Eylül''de Divan''ın konusu olmuştu. 26 Eylül''de de Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral sayın Yaşar Büyükanıt''ın gündemine girdi.
Neden bir hafta sonra?
Çünkü bize "uygun görülen" demokrasi, "Türk topraklarında gözümüz var" diyen Hrant''a tahammül eder! "Türkiye''nin Türklere bırakılamayacak kadar önemli bir ülke olduğunu" söyleyebilen şarlatana tahammül eder! Türk Milleti''ni câni ilân eden dönmeye tahammül eder ama askere tahammül edemez!
Çünkü bize uygun görülen demokraside papazın patriğin Türkiye''yi tehdide yeltenmesi, hatta ilim adamı kılığına sokulmuş ermeni militanlarla, Alman Gizli Teşkilatı hesabına çalışan casusların bilimsel (!) konferanslarda konuşması anlayışla karşılanır ama asker konuşursa öyle bir yaygara çıkarılır ki kıyamet kopuyor sanırsınız.
İşte efendim, bendenizin kanaatine göre Yaşar Paşa bu sebeple tam bir hafta boyunca beklemiş ve millî mukaddesatımıza alçakça saldıran bu ingilize iktidardan herhangi bir cevap verilmeyince de o küstah herife haddini bildirmiştir!
Evet! Bu iktidar rum patriğine gösterdiği saygıyı Türk Milleti''ne göstermemiştir! ermeni iddialarını desteklemek için Türkiye''ye üşüşenleri mahkeme kararına rağmen savunmuştur da, Atatürk için kılını bile kıpırdatmamıştır!
Kıpırdatmazsa ne olur?
Kıpırdatmazsa çatılmış kaşların altındaki gözler makineli tüfek yuvası gibi olur. Ben dün akşam Paşa''yı gördüğüm de gözünden bir kaza çıkacak gibiydi. Diyordu ki: Ulusal konularda ve PKK terörüne karşı gösterilen her tepkiye ''Türkiye''de milliyetçilik yükseliyor mu'' yargısıyla yaklaşılıyor. Bu ülkeyi sevmeyenlerden elbette nefret edilecektir. Bu bir yurttaşlık sevgisidir!
"Atatürk''ün resimlerinin devlet dairelerinden indirilmesini isteyen sapkın söylemler, Atatürkçü düşünce sistemindeki inanç ve azimle bertaraf edilecektir"
N''olucakmış?
Bertaraf edilecekmiş!

Evet arkadaşlar bugün bu ABD' ci ve AB' ci iktidarlar sayesinde geldiğimiz nokta bu. Atatürk'ü, İstiklâl Marşı'nı ve Andımız' ı tartışıyoruz. Yakında Bayrak' ımızı ve İslam' ıda tartışırsak sakın ola ki şaşırmayın.
Saygı ve sevgilerimle, beni aşırı milliyetçi olarak görmeyin ama emperyalizm karşıtı olduğum kesin :P