feran

feran


0 takip ediyor | 0 takip ediliyor


Bilgi alanları


İlgi alanları

WordPress Sansürünün Arkasından Adnan Hoca Çıktı ( 8)

Bu Adnan Oktar, o Adnan Oktar mı? Hani ünlü "Harun Yahya?" Yani Adnan Hoca lakaplı Adnan Oktar'ın avukatı mı yazan kişi?

Deliriyorum ( 12)

delirmek için tek sebep sıcaklarsa size ne mutlu :D

Vista Üçlüsü ( 10)

Bülent, Tayyip, Abdullah?

Haritala Beni ( 6)

Aaa, pardon-pardon-pardon. Tek rakip yurdum televizyonlarının pek araştırmacı-soruşturmacı -acar muhabirleriyle dolu TV magazin programları ;)

Reklam ( 2)

KARE'nin yorumsuz kalmasına gönlüm razı olmadı ama güldüm de düşündüm de diyemem - Çarliyi sevmiyorum ben pinguinleri seviyorum:)

Darbe 3 ( 4)

Darbenin nerden geleceği belli mi olur:D Unutmayın askerde olan butch... hem GÜNCEL hem ironik hem de komik :)

Formula-G Güneş Arabaları Yarışması'nı İTÜ kazandı ( 8)

İşte ne güzel bir İstanbul Teknik Üniversitesi ve bir de Yıldız Teknik Üniversitesi haberi! Bilgi Üniversitesi katılmadı mı acaba bu yarışa;) FM de zaman zaman Bilgi ile ilgili haberlerle ilgili çeşitli görüşlere bu da benim ironik bir yaklaşımım olsun. Anlaşılmıştır sanırım!

to google ( 7)

Helal olsun adamlara! Artık "Bu bilgileri gugullasak da mı artırsak, gugullamasak da mı saklasak!"

Bilgi Üniversitesi Araştırma Görevlisi Kadrosu ( 43)

Bu kadar "pırıltılı zeka" göstergeleri arasından hala bir "araştırma görevlisi" -seçilmedi- mi?

Bilgi Üniversitesi Araştırma Görevlisi Kadrosu ( 43)

Valla sonunda "k" olması çok şey değiştiriyor saygıdeğer FZ. Çünki; Bir anlamında "bi..bi..bi.. deyip duruyor birisi ve de sonunda patlatıyor sloganı "bi biskrem ...." diyerekten. Demek ki neymiş; bu kadar konuşturduğuna göre "reklamın kötüsü- iyiymiş" ;)

Bilgi Üniversitesi Araştırma Görevlisi Kadrosu ( 43)

Biskremi bulsan sen yersin FZ vermeye kıyamazsın;) Neyse şu "aranan Araştırma Görevlisi" bulundu mu Ya Huuu?

Türkçenin Etimolojisi Semineri ( 23)

Bu konudaki görüşlerde "eğitim", "öğretim" ve "öğrenim" kavramlarının karmaşa içinde bulunduğunu, yerli yerinde doğru olarak kullanılmadığını ve önce bu sözcükleri doğru kullanmayı bilmek gerektiğini düşünüyorum. Sayın Sinanoğlu'nun da "yabancı dil öğretimine" değil "yabancı dil ile eğitime" karşı olduğunu biliyorum. Başka da bir şey demiyorum!

Yeni bir insan türü: teknoseksüeller ( 1)

Teknoseksüellere yeni bir "insan türü" demekle ne anlatmak istenmiş anlayamadım, ama artık teknoseksüelliğin de "out" olduğunu belirtmek isterim. Şimdi 'literati'lere karşı "digerati" ler "in". http://www.edge.org/digerati/index.html

Çocuklara Bilgisayar Projesi, Hemen Şimdi! ( 19)

http://www.ntvmsnbc.com/modules/egitimedestek/ bu da bilginize

Microsoft Türkiye'nin Üniversite Gezileri ( 42)

Türkçe'de ya da herhangi bir başka dilde cümleleri uzatıp kısaltmanın "kolay" ya da "zor" olduğunun nasıl ölçülebileceğini bilmiyorum ama habercilikte kısa yazmanın "makbul" ve de zor olduğunu biliyorum. Ünlü bir muhabir (daha tv haberciliği yokken) haberini acilen yazı işleri müdürüne vermiş ve şöyle demiş; "Bağışlayın, kısa yazacak kadar zamanım yoktu!"

Yetiştirilmek üzere güzel(!) yazılım mühendisi aranıyor ( 20)

Dediklerinizin tümüne katılıyorum. Bu arada benim örnekteki ilanı ya da veren kişiyi veya kurumu savunduğum gibi bir izlenim oluşmasını istemem. Elbet kurum ya da şirketin yapısına göre talepler de farklı olacaktır. Örnek; Emirates hostes ararken ilanda boy, kg vs gibi ayrıntılar yanısıra hem portre hem de boy fotoğrafı istemişti Türkiyede gazetelere verdiği ilanla. Üstelik de ilk görüşmede bir adaya Müslüman mısın? diye soruldu ve o halde alkollü içki servisi yapar mısın yapmaz mısın diye de eklendi. Çünkü Emirates dünyanın birçok noktasına uçarken yolculara alkollü içki servisi yapıyor ancak hosteslerin (o dönemde) kıyafetleri de başörtülü! Bir başka örnek de özellikle- elektronik endüstrisinde eleman tercihinde sigara tiryakisi olmamak - gibi bir "ayrımcılık" yapılması olabilir mi:)

Yetiştirilmek üzere güzel(!) yazılım mühendisi aranıyor ( 20)

Doğrusu çok hoş! Ben de hasta oldum bu ; ("Hastasıyım bu küçücük dünyalardan "dünyada bu işler böyle.." falan diye genellemelere... ) şeklindeki ÖZELLEMEYE hele de hangi firmaların 'saygın' olup olmadığını bilen bir UZMAN tarafından yapılınca. Neyleyelim ki dünya da giderek küçülüyor... En son ne zaman 'Dünyada' herhangi bir yere cv gönderildi de ne yanıt alındı acaba!!!

Yetiştirilmek üzere güzel(!) yazılım mühendisi aranıyor ( 20)

Önce okuduğumda kendinizce "şaka" -"espri" filan yapmaya kalkışmışsınızdır sandım. Ama baktım da "tiksiniyorum" filan? Ben de tiksindim desem! Yani artık dünyanın dört yanında resimsiz CV göndermek mi kaldı? Bu yorumlara olsa olsa "beyin hücreleri sizin gibi uçkurunda olan" bir İK müdürü(bıyıklı) böyle bir ilanı vermiş olabilir de denebilirdi. Ancak yine de sağduyulu davranıp ilanın tümünü bilmiyoruz fotoğraf istenmesi de çok çağdaş ve yaygın bir uygulamadır demekle yetinelim. Bu arada sıkça medyayı eleştiren sevgili editörleri de buldukları pek çekici ve yaratıcı magazinel başlıktan dolayı kutlayalım.

Fazlamesai çözümleri! ( 14)

http://www.murphys-laws.com/murphy/murphy-true.html

Fazlamesai çözümleri! ( 14)

Siz- Sayın towsonu2003 avukat mısınız? Murphy'nin hala (a'lar şapkalı okunsun lütfen) anımsanması hoş!

Internet CIA ajanlarını ortaya çıkardı ( 2)

Yaa artık gizlisi saklısı mı kalmış, CIA mı kalmış. Hala kim kimi kandırmaya çalışıyor. '90'ların başında SSCB dağıldıktan sonra CIA'nın her "burnumu soktum" dediği iş palavra çıkıyor. Yaz CIA bas arama motorlarından birine al sana çarşaf çarşaf CIA bilgileri...Ne işlevsellik kaldı ne "prestij"! Şimdi de kendi "tanıtımını" böyle netten yapmaya çalışıyodur.

78. Akademi Ödülleri Sahiplerini Buldu ( 1)

FILM SYNOPSIS Each year in Antarctica, the Emperor penguins set out on the long trek to their inland breeding grounds. There, after producing an egg, the female penguin leaves it tucked into a fold in her mate's abdomen and walks back to the sea for some much-needed nourishment. For the next two months, the male guards first the egg and then the hatched chick until its mother returns. Başarılı bir belgesel!

Çocuklara Bilgisayar Projesi, Hemen Şimdi! ( 19)

"Şunu ya da bunu yapacağım, deme. Ne yapacaksan yap!" T. A. Edison