Neden Windows NT, 200x, XP kullanmıyorum?

0
cayfer
Devamlı aynı şeyleri anlatmaktan bıkıp, insanlara yalnızca bir adres vererek kurtulmak için yazıp kenara attım.

Neden Windows NT, 200x, XP kullanmıyorum?

Aklınızda bulunsun.

Editörün Notu: Birileri sizde `arkadaşım sen önce falanca kaynakları oku sonra gel tartışalım´ hissiyatı uyandırdığında doğrudan referansta bulunabileceğiniz türden süper bir makale. ;-)

Görüşler

0
Challenger
Tek kelimeyle harika.
Bunun yazıcıdan birkaç çıktısını alıp, birini işyerine asacağım, birini yanımda taşıyacağım bir diğerini de çekmecemde saklayıp bana "Linux zor" diyenlerin gözüne sokacağım. :)

Bu yazıya bir ek olarak şunları söyleyebilirim. Ülkemizde genellikle Windows ve diğer Micros~1 ürünleri lisanssız olarak kullanılıyorlar. Çünkü, lisans ücreti pahalı geliyor. Bana da pahalı geliyor. Ama, kullanmak zorunda değilim. Linux yetiyor da artıyor. Hem öteki düyada elin billy the gates' i gelip de bana "ver lan hakkımı derse?" Değil mi ya? ;-)

Ne demişler:
Kapı varken neden pencereyi kullanayım?
0
yalcink01
Eline, yüreğine sağlık.
0
SHiBuMi
Yazı çok güzel, elinize sağlık. Bu yazıyı FMnin manifestosu yapmayı düşünmez misiniz derim editörlere :)
0
lazarus
Ben Linux kullanmıyorum . Deskop os diye kullanmam. Beos kullanıyorum Ofis işlerim icin Gobe diye bir ofis paketi var 8 mb mi ne onu kullaniyorum Bir çok işimi yapıyor . Oyun oynadigim icin xp de kullaniyorum . Server falan kuracaksak linux da kurarım BSD de olur. Gereksiz bir olay yıllardan beri olan geyik tartışma benim os um senin os unu döver . İnsanların ne tür os kullandıkları na kasmıyorum kasılmıyorum . Ama os fanatiği birini gördümmü artık ehh be diyorum .
0
FZ
Dünyanın en büyük şirketlerinden FORD da GNU-Linux dedi:

http://www.business.scotsman.com/technology.cfm?id=1014442003

``A Microsoft Certified Systems Engineer is to computing what a McDonalds Certified Food Expert is to fine cuisine´´
0
lifesdkver0_1
http://newsforge.com/newsforge/03/09/15/228202.shtml?tid=3
0
FZ
Yılda yaklaşık 30 milyar sistem göçmesine yol açan bir işletim sistemini kullanmaya kalkışmadan önce iki kere, hatta daha çok düşünmekte fayda var derim ;-) ==>

http://www.pcmag.com/article2/0,4149,1210067,00.asp
Görüş belirtmek için giriş yapın...

İlgili Yazılar

Müzik CDlerindeki Kopya Koruması Tek Tuşla Kırıldı!

murat09

Princeton Üniversitesi öğrencisi John Halderman, Windows işletim sistemi kullanan bir PC de sadece "shift" tuşunu kullanarak kopya koruması engelini aşmayı başardı.
ZDNet teki habere göre, BMG sanatçısı Anthony Hamilton'un albümündeki kopya koruması özelliği, korumalı CDler player'e takıldığında bilgisayarın AutoRun özelliği devredışı bırakılırsa (ki bunu shift tuşunu basılı tutarak yapabilirsiniz) normalde track'leri mp3'e çevirme yasağı gibi birçok engeli ortadan kaldırıyor. BMG sözcüsü Nathaniel Brown olayın endişe verici olduğunu belirtti.

Microsoft, Linux Vakfı'na katıldı

butch

.net kaynak kodlarının açılması, Linux için SQL Server duyurusu haberlerini hazmetmeye çalışırken asıl bomba haber bugün geldi. Microsoft, Linux Vakfı'na Platinum üye olarak katıldı.

Bundan 15 yıl kadar önce Linux'u kanser olarak tanımlayan Microsoft, şimdi "Bugünün Microsoft'u en büyük açık kaynak katkıcılarından" sözleri eşliğinde Linux Vakfı'na katılıyor.

Bilişim...

C#, CLI ve Standardizasyon!

FZ

Microsoft firması, C# programlama dili ve CLI (Common Language Infrastructure) teknolojisi ile ilgili spesifikasyonlarını ECMA (European Computer Manufacturers Association) standardizasyon kurumuna sunmuş durumda. Bu kurum neyin nesi derseniz, JavaScript adı ile meşhur olmuş dilin bu kurum tarafından standardize edilip artık ECMAScript diye nitelendirildiğini söylemem sanırım yeterli olacaktır.

Windows Kendi Sonunu mu Hazırlıyor ?

anonim

Bill Gates, Focus dergisine yaptığı açıklamada “Palladium yazılım entegrasyonunu kontrol ediyor ve bu da lisans haklarının korunmasında yardımcı olacak” sözleri ile Palladium’un bu konudaki önemini dile getiriyor.

Bu teknik, bir müzik parçasında, örneğin yüz kere çalınmasına izin veren bir tür dijital izin arayacak. Palladium, bu fonksiyonu gelecek Windows versiyonu ile temin edecek. Ancak Gates, bu yöntemin korsanları öldürmek için yeterli olmadığını söylüyor ve koruma mekanizmalarını geçmenin her zaman bir yolu olduğunu sözlerine ekliyor.
Kaynak: CHIP

.NET Kaynak Kodu açılıyor

elrond

Microsoft bu konuda eleştirilere, baskılara karşı dayanma gücünü her geçen gün yitiriyor ya da bunun iyi birşey olduğunu anlamış durumda. Hangi açıdan bakarsak bakalım sonuç nedir dersek sonuç iyi birşey diyebiliriz sanırım. Microsoft çalışanlarından Scott Gu' nun bloguna göre bazı kütüphanelerin kaynak kodu açılıyor.