lazarus

lazarus


0 takip ediyor | 0 takip ediliyor


Bilgi alanları


İlgi alanları

PMX: Pixel Mixer ( 5)

http://2ka.org/pmx/pmx.0.7.449.zip

fazlamesai.net'e soralım: Pardus ne? Yenir mi? ( 102)

yok bee tartışmayı haldur huldur takip ederken o sözleri senin zannettim kusura bakma öküzlük yapmışım :))) şimdi güldüm halime hehe he

fazlamesai.net'e soralım: Pardus ne? Yenir mi? ( 102)

sevgili coder lerin lordu arkadaş. böyle iddalı şeyler yazınca merak ettim daha önce yazdığın şeylere baktım FM ye ilk mesajını pardusla ilgili atmışsın teşekkürler etmişsin aslanlar kaplanlar demişsin . Demek o ara kodların dandik olduğuna uyanmamıştın 10 seneden fazla zamandır senin gibi yersiz ve temelsiz konuşan kendini lord prens sanan çok adamlar gördüm genelde lord lu prensili nickler edinip dandik bir bilgisayar firmasında makina toplarsınız . haa belki sen harbiden supersindir bilemem görmek lazım .

Güvenlikte En Zayıf Halka: İnsan ( 16)

Benim yaptığım taraftarlık tabi . Baktım gene başlacayacak TS hiç bir şey bilmez teranesi Bende hemen karşı tribüne geçtim . Bu tartışmada da tepki göstermiştim . Şimdide gösteriyorum . Neticede birilerde TS yi tutsun. Adamın arkasından öyle dandik bir kara propoganda yapılıyorki bilen bilmeyen herkes atıp tutuyor . O zamanki yazınızın anafikrine diyecek bir şey yok . Bir sistemin güvenlik zafiyetlerinden yararlanmak dehşet unix bilmeklede olmaz neyin nerede olduğunu bilmeye daha doğrusu öğrenmeyi bilmeye bakar . Vay efendim adam ben hackerim diye ortaya çıkmış Ama unix bilmiyor . Korunacak kurumun kendini iyi unix bilenlerden koruması sosyal mühendislik yanı kuvvetli ve kötü niyet sahibi kişiden korumasından çok daha kolaydır . Yapacağınız iş uygulayacağınız yöntemler bellidir . Bu gün memleketimizde de dünyanın bir çok güzide kurumundada işler root a düşmeye değil içerdeki çirkin yalnız kızı kandırmaya bakar . Benim alanen gördüğüm yanlış TS hakkında kara propoganda yapılması Hem komik hem ayıp bir durum . Şimdi düşündümde bende 5 yıl önce hiç bir şey bilmiyormuşum gerçi hala bilmiyorum ama 5 yıl önce daha çok bilmiyordum .

Güvenlikte En Zayıf Halka: İnsan ( 16)

valla fm deki faydalı link e de baktım şimdi gerçi o zamanda bakmıştım . Gene alaka bulamadım yok security focus a bakıp bakıp yapıyormuş Efendim hiç kod mod bilmiyormuş falanmış filanmış . Kendi gözlemlediğim bu safsatalar yüzünden Tamer i hiç tanımayan adamlarda bunlara inanıyor . www.securityoffice.net isimli siteye baktığımda çalışkan bir güvenlik uzmanı görüyorum güvenlik açığıda buluyor programda yazıyor bir sürü medyaya çıkmış döküman üretmiş bomba patlatmış bir adam . Teknik olarak yüksek olduğunu zaten ben biliyorum Ama millette öyle bir propoganda yapıyorsunuzki sanki Tamer hiç bir şey bilmiyor alakasız sahtekar bir insan . Geçiniz bunları mirim . Gereksiz yaklaşım verimli bir yaklaşım değil . Bu şekilde uzaya falanda gidemeyiz . Bu arkadaşımızın üzerinde estirilen kara propogandaya son veriniz .

Güvenlikte En Zayıf Halka: İnsan ( 16)

Ne alaka ? Ne demekki şimdi bu ? TS nin yazılarını okumayın çalışmalarıyla ilgilenmeyin Çünkü o kutsal sözlükle geçmişte papaz oldu Onlarla dalga geçti TS nin yaptıkları fayda içermez mi demektir ? Anlamıyorum . Buyrun http://www.securityoffice.net/articles/ burayı inceleyin geri kalanınada bakın . Ben oldukça başarılı buluyorum . Cevap olarak kendi yaptıklarınızı gösterinde sizlede gurur duyayım varlığınızdan dolayı mutlu olup sevineyim .

BeOS'un Devamı Zeta ( 11)

o halde lütfen benimle irtibata geçin :)

BeOS'un Devamı Zeta ( 11)

www.turkbug.org zeta ve beos türk kullanıcıları gurubu Bu konuyla ilgili arkadaşlar arıyoruz , site yönetiminde de yardıma ihtiyacımız var , Bu kış bir kaç üniv. de zeta tanıtımı olacak , ilgili arkadaşlar irtibata geçebilir. İlgili arkadaşlara Zeta da gönderilir .

ismail@turkbug.org

Bilgisayarı Olup da Kullanamamanın Dayanılmaz Ağırlığı ( 49)

Bende XP makinemi 1.5 yıldır kullanıyorum , tabi arada gerekli bakımları yapmak şart :) Standart kullanıcının patlamasını gayet anlıyorum, ver kendini pornoya ne kadar spyware virus worm varsa al, ee normal Linux da böyle şeyler olmuyor , Standart kullanıcı bence Ubuntuyla gayet güzel geçinebilir Ubuntunun yaklaşımı gerçekten cok guzel, Debian tabanlı olması da ayrı bir nimet

www.2ka.org ( 2)

hosting problemleri yuzunden dosyalarin hepsine erisim verememiş , kısa süre icinde bütün projeler incelemeye ve kullanıma acik olacak ,takip etmekte fayda var exp. gen in kaynak kodlarıda olacak .

FM Forum Süresiz Olarak Kapandı! ( 21)

Bence bir acayip durum değil , FM nin saldırıya uğraması oldukça doğal yapan hıyarda arkadaşlarına ben var ya ben FM nin forumlarını patlattım diye caka satacaktır . Önemli olan var olan yapıyı korumak FM teknik içeriği yüksek olan bir site macera arayanın gelipte sağına soluna yamanmaya çalışması gayet doğal. Yaa niye bizim sitemize saldırıyosunuz cok ayıp tavrı yerine yapılması gerekeni kovalamak mevcut acıkları takip etmek zamanında güncelleme yapmak FM nin kullanabilirliğini ve kalitesini çok daha arttıracaktır . Reina da iltifat almak hoşuna gidiyorsa ( Bence iltifat eden haklı hepimiz buradan faydalanıyoruz ) Bu işin geregini yapmakta iltifatı alanın boynunun borcudur .

FM Forum Süresiz Olarak Kapandı! ( 21)

+1
Saldırıyorlar diye site kapatmak da bi acayip durummuş . Aman Fm yi total kapatmayın seviyoruz bu siteyi her gün takip ediyoruz :)

Hangi sunucuyu seçmeli? ( 11)

teknoloji en yüksek fonksyonu en kolay şekilde kullanıcıya sunmaktır bu server de olabilir client te olabilir tıraşmakinasıda olabilir . Kolay lık her zaman birinci planda olması gereken durum . Cocuklarda server kursun yönetsin ve kullansın bir cogumuzun evinde kendi lokal serveri var . Ve bir cogumuz server sahibi olmamıza ragmen cocuguz .

Bilgi iletişim Güvenliğinde Yerli Çözüm: i-Bekçi ( 1)

Open BSD uzerinde Pf güzeldir bende kullandım memnun kaldım

SPAM savaşları - SPAM tarama ( 3)

Güzelmiş de bi zahmet türkcesini de yazıverin o halde :)

Türkiye´de Bilim Teknoloji ve İnsani Gelişme Düzeyi ( 9)

Türkiyede ilim bilim işlerinin gelişmemesi yerinde saymasının tek sebebi bence insan kalitesi . Memleketin ilim bilim diye kurulmuş kurumlarının hepsi yalamalık sistemine göre kurulup idare ediliyor. Bi taraf yalamadan birilerine rüşvet vermeden birilerinden kart alıp, birilerini arkana almadan bir iş yapamıyorsun . İş yapıcı diye köşeleri kapan adamlara ürettiklerine bakıyorsun Bol bol yalamalık üretiyor . Hocasına bakıyorsun odun, asistanına bakıyorsun yalama. Denetleyeni denetleneni alayı yalama , yalancı ve rüşvetçi . Bir kaç dürüst bilim insanı kalmış bu sistemin arasında onlarında ne kadar verim üretebildiği ortada .
Meselenin özü insan kalitesi . Yalamalar yalamaların yolunu açıyor Birşeyler üretebilen yapabilecek potansiyeli olanada Aaa senin burda ne işin var ABD ye neden gitmedin gel gönderelim diyorlar . Burda yapalım bu işleri dersen başın her türlü belada ..
Bu gidişatı düzeltmemiz lazım diyorum . Ne yapmak lazım tartışalım diyorum Lakin tren kaçtı kaçıyor . Birşeyler yapmak lazım ama nedir nasıldır verimli bir biçimde tartışmak lazım . Yoksa Ay feza haram bize, bi cift kaliteli spor ayakkabı üretemeyiz ,kaldıki füze yapalım .

Neden Windows NT, 200x, XP kullanmıyorum? ( 8)

Ben Linux kullanmıyorum . Deskop os diye kullanmam. Beos kullanıyorum Ofis işlerim icin Gobe diye bir ofis paketi var 8 mb mi ne onu kullaniyorum Bir çok işimi yapıyor . Oyun oynadigim icin xp de kullaniyorum . Server falan kuracaksak linux da kurarım BSD de olur. Gereksiz bir olay yıllardan beri olan geyik tartışma benim os um senin os unu döver . İnsanların ne tür os kullandıkları na kasmıyorum kasılmıyorum . Ama os fanatiği birini gördümmü artık ehh be diyorum .

Korsana hayır, korsana evet - II ( 13)

İnsanların korsan cd almasının ahlakla falan alakası yok adım gibi eminim sizinde evinizde bilgisayarınızda korsan bişiler vardır o dinlediğiniz mp3 lerde korsan . Korsan cd leri bankaları hortumlayanlar almıyor sen ben alıyoruz . İşler düzelene kadar da almaya devam edecez . Enflasyonun yuksek oldugu ulkelerde hırsızlık ( rüşvet v.b ) oranı yuksek olur . enflasyon düşer hırsızlık düşer .

Korsana hayır, korsana evet - II ( 13)

Ben türkiyede korsan olayına karşı değilim . Warez ede karşı değilim . Hani kişi başına milli geliri 20.000 dolar olan bir ülke olsak tamam diyecem.
Ayıp zaten zenginiz yaptıgımız hırsızlık . Korsan cd sayesinde insanımızın sinema kültürü gelişti muzik kültürü gelişti warez sayesinde bir suru öğrenci ucuz yoldan 3d yazilimini öğrendi bize faydalı oldugu kesin olan bir olay . Zamanla işler düzeldikçe medya fiyatları insaflı rakamlara düştükce zaten korsan kendiliğinden azalacaktır .

Kamuda Açık Sistemlere Geçiş Kervanına Brezilya da Katıldı! ( 6)

Bu olayi bizim memlekette yapabimek icin ne tür lobi faliyetleri gerceklestirmemiz gerekir ? ..
M$ yi devletten sokup atmak gerek

Türkiye´de Online Alışveriş Tehlikesi ( 79)

Berke Bey demişki : Fazlamesai''nin Tamer Sahin adli arkadasa nasil itibar ettigini anlayamadim. Asagidaki mail, yukardaki yazi ve sahis hakkinda bilgi verecektir.


Sonrada bir suru kisi yazmis cizmis zaten iş yapanlar birbirlerini biliyor taniyor Olay da ortada bu gune kadar ortada olmayan tek şey Berke Beyin cevap niteliğinde yazacagı makale .. Cidden nerede kaldi o makale :) Tameri elestirenlerin hic birinin onu tanidigini yeteneklerinden ve bilgisinden haberdar olmadıgını bildigimden yazilan salakca yorumlara bir sey demiyorum .. Meyva veren agacı en cok bu memlekette taşlarlar .. Eleştiren kişiler önce referanslarını versinler sonra eleştirsinler ..
referansi olmayan bi bok iş yapmamış kişiler nedense böyle meselelere maydanoz olmaya bayılırlar ..
Neyse ..
Ben garanti nin cevap olarak yayinlayacagı makaleyi merak ediyorum .. Lamer Sahin falan diye takilan arkadaslarada bol bol okumalarini calismalarini kendilerini zihinsel olarak gelistirmelerini tavsiye ediyorum :) Hatta kafalarina takilan bir mesele olursa Tamere danissinlar Tamer onlara yardimci olur Tamer iyi bir adamdır diyorum .. Bilmem anlatabildimmi :))

Saygilar
İsmail ÖZTÜRK

Türkiye´de Online Alışveriş Tehlikesi ( 79)

Agis de insan mı sömürdüm yoksa sömürülen benmiydim onu agis çalışanları çok iyi biliyorlar. Oradaki herkez az yada çok zarar gördüyse ben onlardan çok daha fazlasını çok daha ağır şekillerde gördüm. Keşke orada ticari bir değer üretebilseydik bundan herkez faydalanabilirdi ama o da olmadı. Şirket maaşlarını ödeyemedi ve kapandı kapanırken de eski elemanlarına kullandıkları makinaları verdi.

O insanları oraya toplayıp türkiyede network security vendor u olmak gibi hayalden yola çıkıp anonim şirket kurup binlerce dolara para bulup herkezin yapabilecegi birşey olsa keşke..

Nirvana konusuna gelince eger nirvanayı tanıyorsan aç telefonu sor aggressor un sorsunu korhan sendenmi aldı diye. Ben o programı internetsiz bir makinada saatlerce rfc okuyarak yaptım. Bunu nirvana da iyi bilir beni tanıyan herkezde.. Ayrıca sourceları nirvanadan aldı diye şark mantiğiyla bir bok atmak çok komik . nirvana linux socket emulation yapmış olsaydı bunu benden çok daha önce release ederdi. Bok atmayı bile beceremiyorsunuz..

Olayları bilmeden cahilce yada bilerek anonymous şekilde bok atmak kolay.

Meyve veren ağaçların taşlandığını hele hele türkiyede ağaçtan çok taş atan olduğunu hepimiz çok iyi yaşıyor ve biliyoruz. Keşke taş atan değilde meyve veren olsanız..

İş yapanlara çalışanlara bok atacağınıza dedikodu yapacağınıza sinerji ve teknoloji üretin .. iş yapın

Korhan Kaya

Türkiye´de Online Alışveriş Tehlikesi ( 79)

Agis de insan mı sömürdüm yoksa sömürülen benmiydim onu agis çalışanları çok iyi biliyorlar. Oradaki herkez az yada çok zarar gördüyse ben onlardan çok daha fazlasını çok daha ağır şekillerde gördüm. Keşke orada ticari bir değer üretebilseydik bundan herkez faydalanabilirdi ama o da olmadı. Şirket maaşlarını ödeyemedi ve kapandı kapanırken de eski elemanlarına kullandıkları makinaları verdi.

O insanları oraya toplayıp türkiyede network security vendor u olmak gibi hayalden yola çıkıp anonim şirket kurup binlerce dolara para bulup herkezin yapabilecegi birşey olsa keşke..

Nirvana konusuna gelince eger nirvanayı tanıyorsan aç telefonu sor aggressor un sorsunu korhan sendenmi aldı diye. Ben o programı internetsiz bir makinada saatlerce rfc okuyarak yaptım. Bunu nirvana da iyi bilir beni tanıyan herkezde.. Ayrıca sourceları nirvanadan aldı diye şark mantiğiyla bir bok atmak çok komik . nirvana linux socket emulation yapmış olsaydı bunu benden çok daha önce release ederdi. Bok atmayı bile beceremiyorsunuz..

Olayları bilmeden cahilce yada bilerek anonymous şekilde bok atmak kolay.

Meyve veren ağaçların taşlandığını hele hele türkiyede ağaçtan çok taş atan olduğunu hepimiz çok iyi yaşıyor ve biliyoruz. Keşke taş atan değilde meyve veren olsanız..

İş yapanlara çalışanlara bok atacağınıza dedikodu yapacağınıza sinerji ve teknoloji üretin .. iş yapın

Korhan Kaya