Cahilliğin Böylesi: MySQL Tescilli Microsoft Ürünüdür Diyen Hosting Firması!

0
redogre
Bu haber Hafif.org dan alıntıdır aman gözden kaçmasın diye buraya yazmak istedim.

Hürriyet'e haber olmuş arkadaşlar ama sayfalarında MySQL Microsoft ürünüdür diyecek kadar cahiller: "Gri Hosting database olarak ASP ve PHP'yi sorunsuz destekleyen, Microsoft Corporation Tescilli Markası MySQL database ile MSSQL teknolojisini kullanmaktadır."

Görüşler

0
Geryon
Geryon haberi okuduktan sonra 2-3 sn ekrana boş bakışlarla bakar. Hürriyet'deki "...Amerika’ya web sitesi ihraç ediyor..." cümlesini okuduktan sonra daha fazla beyin hasarı meydana gelmemesi için "X" 'e basar.
0
neurorebel
sadece MySQL ve MSSQL'in yeri değişmeli... basit ve vahim bir hata... ama CAHİLLİĞİN BÖYLESİİİ !!! diye fazlamesai.net gibi bir sitede haber olarak gösterilmesi gerektiğine inananlar çok daha komik bir hata yapmışlar... Ne gerek var ki bu habere ? Ayrıca adamlar dışarıya iş yapmış daha ne olsun...
0
ebola
Adamlar disariya is yapiyor ama kendilerine yapmayi unutmuslar. Sayfalarina gidip iletisim formunu doldurun gorun. Form calismiyor :)
Basit bir formu saglikli yapamayan ama amerikaya tasarim satan muthis firma.
0
irfaN
Yerel bi gazete tasarımı ve dizgisi yapıyorum. Bu tür haberler haber değil :-)
Nasıl haber değil diyceksiniz. Gidiyorsunuz firmanın birine, sana haber yapalım, bize para ver diyosunuz. Reklam yerine haber yani.. İnsanların dikkatini daha fazla çekiyor ve daha fazla müşteri toplayabiliyorsunuz :-)
0
yilmaz
bunlar open source windows da çıkarırlar yakında. Fiyatlarda kazıkmış bu arada.
0
neurorebel
fazlamesai.net'te ki hataları ve açıkları da ana sayfada haber yapalım o zaman... "cuk" oturur...
0
FZ
Kafamıza vuruyorlar değerli FM üyeleri zaman zaman, şurada şöyle hata yapmışsınız, düzeltin o haberi diye. Ne yapıyoruz? Gidip düzeltiyoruz. Patlak çatlak kısımlar varsa bize haber verilen, bunlar için de "fazla" mesaimiz elverdiğince gerekli tedbirleri almaya çalışıyoruz. Hayat sürüp gidiyor. Netekim başka bir sitede de FM'de şöyle böyle bir saçmalık var, şöyle bir cahillik yapmışlar, hahahaha, bakın bakın FM'nin açığını bulduk, hiçbir şey bilmiyorlar... şeklinde haber yapılabilir, bunu da engelleyen bir şey yok şu an itibariyle.
0
FZ
Yerel bi gazete tasarımı ve dizgisi yapıyorum. Bu tür haberler haber değil :-)
Nasıl haber değil diyceksiniz. Gidiyorsunuz firmanın birine, sana haber yapalım, bize para ver diyosunuz. Reklam yerine haber yani.. İnsanların dikkatini daha fazla çekiyor ve daha fazla müşteri toplayabiliyorsunuz :-)


Ulusal bir sitede editörlük yapıyorum. Bir üyemiz bir yazı yollamış ben de onayladım. Neyse, ben şimdi diğer editör arkadaşları dövmeye gidiyorum, meğer para alıyorlarmış da bana haber vermiyormuş adiler. Reklam başına şu kadar para almış olsalar, off off, ben de payımı isterim kardeşim! Neyse olmadı gridesign'a giderim, süper reklamınızı yaptık, versenize para filan derim. Reklamın iyisi kötüsü mü olurmuş! (Yahu aynı mantıkla neden Microsoft'tan son 5 yıldır para alamıyoruz onu çözemedim ben, o kadar laf ediyoruz adamlara, slashdot da ediyor, onlar alıyor mesela, evet evet diyerek uzaklaşır FZ histerik kahkahalar atarak...)
0
irfaN
Valla FZ'cim sen ne dersen de, bu işler böyle yürüyo.. Reklam verseler gazeteye, herkez "reklam" der geçer. Bakmazlar bile, "bildiğin hosting firması işte" derler. Ama haber olursa.... "Abooovv habere bak.. adamlar amerikaya iş yapmışlar.. vay bee..." derler..

Gazete önce haber yapar onları, ertesi gün gider; "Bak size haber yaptık.. Yarın ki baskımızda reklam verin." der. Veya daha farklı gelişir olaylar.. Gazeteci gider; Size yarın haber yapalım. Fakat 3 gün sonraki yayınımıza reklam verin" der.. vs...

Sonuçta paralı haber vermek, bedava bile olsa reklam vermekten çok daha etkili..

Basılı yayıncılıkta bu işler böyle yürüyo.. Sen Micros~1'dan para istersin istemezsin senin bileceğin bişey..

Saygılar
irfaN
0
Soulblighter
Siteye şöyle baktım da. Hiç Amerika'ya iş yapan bir yere benzemiyor. Kendi sitelerinin tasarımı kötü bir kere. Kesin Amerika'lı firmalara para verip yapmışlardır onların sitelerimi. :) Bir anlamda reklama yatırım :)
0
robertosmix
Neden bizlere 3.Dünya ülkesi dendiğini daha iyi anlar gibiyim.
0
yilmaz
adamlar frontpage in preload js lerini koymuşlar kodun içine. ama kullanmamışlar bile butonun uzerine gelince resimler ya çıkmıyor ya efekte çok geç tepki veriyorlar. haberde var bir dandiklik.
0
irfaN
Diyorum ya abi, inanmıyomusunuz.. 8 senedir reklam sektöründeyim. Paralı reklam bunlar.

Daha yararlı bişeylerde tartışılabilirdi. Yazık bu habere cevap yazmak için ayırdığımız zamanlara...
0
simplex
http://arsiv.hurriyetim.com.tr/dosya/internet/ [arsi]
Tasarım: Onur Özdamar

Bana biraz vefa borcu yada hatir gönül işi gibi geldi....

0
azerkoculu
diyelim ki bu insanlar mysql nedir bilmiyorlar..

diyelim ki bu insanlar php, asp nedir bilmiyorlar..

suçları nedir arkadaşlar ?

iyi ya da kötü birşeyler başarmışlar mı? evet.

şahsen php ve mysql i annemin karnındayken öğrenmedim.bundan 2-3 yıl evvel php&mysql in ne olduğunu bilmeden scriptler kullanarak bir kaç tane site yaptım.bazıları da kurumsal site idi.tasarımları da hiç iyi değildi.gerçekten kötü sitelerdi.

bana o zaman hiç kimse "ne cahilsin" dememişti, emekleyerek, uğraşarak php ve mysql öğrendim ve şimdi şu yapılana gerçekten üzüldüm.

insanları küçümsemeyi, ezip büzmeyi neden bu kadar seviyoruz ? bir mail göndererek neden "doğrusu budur arkadaşım" demiyoruz ? bu kadar mı hoş görüye sahip değiliz? ben de hata yapabilirim sen de yapabilirsin.

gerçekten üzüldüm ve ayıpladım.umarım burada herkes eleştiriye açıktır.
0
ec18672
HAKLISIN......
0
namixari
Cahillik demek belki biraz agir kacar. Bu isi layigiyla yaptigini soyleyen ve bundan para kazanan Profesyonel bir firmayiz deniliyorsa yapilan her iste ve yazilan her kelimede dikkat edilmesi gerekir.
0
redogre
Vall haberi yazan benim, bir ara internet firmam vardı, ne nedir diye saatlerimi harcadım, ben grafik tasarımdan sorumluyum diye boşvermeyip herşeyi öğrenmeye çalıştım kimseye rezil olmıyayım diye, Sundance te bilir elli kere telefon açıp "Abi şu nedir annamadım bi anlat" diye.

3 yıldır da bu işlerle ilgilenmiyorum, ama bu haberi yazmak için bile MySQL sayfasına girdim, bikaç yere baktım hata yapmıyayım diye. E ben 2 satırlık haber için uğraşıyorsam, firmam var diyen adam uğraşmamış, sonra çok yüklendik bence gayet normal. Aslan yattığı yerden belli olur derler...
0
bm
Ben de sunu anlamiyorum: gayet duzgun bir sekilde gerek Hurriyet gerek bu firma ile alay edecek yahut yapilan abesligi yuzune vuracak insanlarimiz varken niye mesela Telekom 6 ay acik proxy calistirip ite ugursuza hizmet edince bu tonda ses cikmiyor? TBD sarlatanlik kokan bir bir isi 'yeni nesil DNS' diye gazetelere haber yapinca? ODTU senelerce .tr'yi ara sira dunya uzerinden kaybedince? Veya Tubitak bizi esek yerine koyup Kasimda bitmis bitmese de kimsenin tanimadigi kendi sertifikasiyla ssl uzrinden B&T aboneligi satinca? [1] Yine de ben bu tip seyleri gorunce memnun oluyorum, hatayi ve sacmaligi olur boyle seyler diye gecistirmek ozellikle son derece genc nufusu olan memleketimizde kimseye iyilik degil.

[1] http://services.tubitak.gov.tr/edergi2/login.jsp adresine gidip online abonelige tiklayin. Ben bunu haber verdim, birsey olmadi.
0
desenturk
17.11.2004 saat 10.35'de geçerliliğini yitirmiş????!!!!!!

0
bm
Gecerli olsa da zaten Tubitak/Bilten diye bir yere guvenmeniz lazim, browserlar tanimiyor. Ben bu islerin 'boyle' yapildigini FM'de birisi B&T'ye atifta bulununca farketmistim:

http://www.fazlamesai.net/modules.php?name=News&file=comments&op=showreply&tid=10596&sid=2375&pid=10588

Bu kurumlara bu kadar yetki kaynak vs. vereceksek baslarina zebella gibi dikilip islerini duzgun yaptirmamiz lazim. Genc insanlar da calistiriyorlar, cin gibi genclere bu kurumlarda lackalik asilanmamali.
0
bm
Bu su an itibariyle hala duzelmis degil. (FM'de sarkmis seylerden aklimdakilere elliyorum simdi, oradan aklima geldi)
0
Challenger
http://www.grihosting.com/hosting.asp adresindeki metin düzeltilmiş. Ancak bu sefer de MySQL tamamen kaldırılmış :)
0
Tugba
Adamları kıskanıp, MSSQL yerine MYSQL yazmış, "işte cahildir" diye haber yapanlar utansın. Adamlar bir başarıya imza atmışlar. Siz ne yaptınız peki? Sizin numaranız nedir? Asıl cahil, o adamlar ile alay ederek eleştirenlerdir. Kıskandığınız, başarılarını çekemedeğiniz insanların en ufak bir harf hatasını dahi haber yapıyorsunuz. (Bu sözüm o kimseleri acımasızca eleştiren ve cahil diyen kimseleredir)

Cahil sizsiniz...
Kendinizden utanın...
Utanç kaynağısınız...
0
Tugba
Sayın Redogre,

Sizin yaptığınız karikatürleri de gördük. Kedi olalı bir fare tuttunuz, o da Bill Hilf'in servis paketleri olayıydı. Evet komik sayılırdı... Ancak MS'in servis paketleriyle herkes alay ediyor. İşte fikirsiz oldugunuzu yine buradan anlayabiliyoruz. Çok klasik ve bayat bir konuyu kullandınız, insanları biraz gülümsetebildiniz o kadar. Ama ondan sonra yaptıgınız FM Kareler tamamen rezaletti...

Siz başkalarını eleştirip haber yapacağınıza, ya da başka yerlerde yayınlanan haberlere destek vererek, burada yayınlayacağınıza, gidip FM Kare konusunda biraz daha gayret gösterin. İnsanlar size gülüyor. Ama karelerinize değil, yeteneksizliğinize... Aslında bir nevi yine amacınıza ulaşmış oluyorsunuz. Birilerini gülümsetiyorsunuz...

Bu habere bakarsak sizin ne kadar fikirsiz birisi olduğunuzu görebiliriz. Eğer fikirsiz olmasanız, başka bir sitede yayınlanmış, insanlara herhangi bir faydası dokunmayacak, bu saçmalıgı buraya kopyalamazdınız.

Allah size akıl fikir versin diyorum. Umarım en kısa zamanda gidip biraz beyin jimnastiği yaparsınız. Kafanızı daha iyi kullanmayı öğrenirseniz daha komik olmasanız dahi biraz kaliteli olabilirsiniz.

Böylelikle hem sağdan soldan içeriksiz haber aşırmanıza gerek kalmaz hemde böyle saçma haberler gönderdiğinizde, sizi sanki bir şey yapmış sanan şakşakçılar yerine gerçekten kendini bilen kişiler tarafından yorum alırsınız.

Tavsiyelerimi göz ardı etmeyin, sizin işinize çok yarayacak.

Görüş belirtmek için giriş yapın...

İlgili Yazılar

Türk Dikey Arama Motoru

anonim

Türk dikey arama motoru Karnıyarık kullanıcılardan ilk geri bildirimleri almak amacıyla beta olarak açıldı. Kullanıma açıldıktan bir kaç gün sonra da KillerStartups'da bir inceleme yazısı yayınlandı.

YouTube Videoları Artık Cepte

melitical

Verizon Wireless firmasıyla youtube arasında yapılan anlaşmaya göre artık Verizon Wireless kullanıcıları youtube videolarını cep telefonlarından izleyebilecekler.

Efsane film 2001 Uzay Macerası`na Yeni Bir Bakış

anonim

Kubrick üstadın efsanevi filmi 2001 Uzay Macerası filmini seyretmiş olabilirsiniz. Seyretmekle kalmayıp üzerine bir ton makale, eleştiri okumuş ve kendiniz de fikir üretmiş olabilirsiniz. Bütün bunları yapmış olsanız dahi bu filme bir de şu FLASH animasyonunun sunduğu perspektiften bakmayı bir deneyin diyorum. Bir şey kaybetmezsiniz ama bir şeyler kazanabilirsiniz.

Filmi seyretmeyenler ise sanırım bu animasyonu izledikten sonra filmi bulup izlemek için ellerinden geleni yapacaklardır ;-)

Açık Ağlar, Kapalı Rejimler

murat09

E - postanızı açtığınızda, haftanın her günü, size birşeyler satmaya çalışan onlarca mesaj buluyorsunuz. Genellikle bu bir ürün oluyor, fakat bazen internet üzerinde ürünler yerine fikirler de sahibini arıyor. Ekranınızda savaş karşıtı bir söylem, yeni hayat tarzı dersleri veren bir gurudan rahatlatıcı sözler, ya da açık açık siyasi propoganda görebiliyorsunuz.

Çeviri yerelleştirmenin neresinde?

loker

Guardian gazetesi ya da bianet bağımsız haber ajansını takip edenler, George Monbiot'un Orhan Pamuk davasını içeren yazısını ya da çevirisini okumuşlardır.