Adobe Türkiye

0
parsifal
Adobe'dan Sharpen More bildiriyor...
Bilkom Adobe Türkiye web sayfası görenleri hayretler içinde bırakıyor. One JPG© teknolojisi kullanarak hazırlanan site interaktif kullanımda çığır açıcağa benziyor.

Konu ile ilgili ismini açıklamayan bir yetkili: "Bu Web 2.0, interaktivite filan çeşitli güvenlik açıklıklarını barındıran ortamlar. Bu sebeple biz No nooo® isimli patentli teknolojimizle sitemizi bu hale getirdik. Bunu yaparken, jpg formatının bütün özellikleri sonuna kadar kullanıldı. İnanın bana aynı Jscript gibi, bunca yıldan sonra bile insanların jpg ile neler yapamayacakları hakkında net bir fikirleri yok. Beklentimiz, Ajax gibi bunun da bir standart halini alması."

Görüşler

0
Challenger
Hahaha! Hiç güleceğim yoktu. :)
0
gz
Bir bildikleri vardır diyorum ve hemen Firefox'um bu sekmesini kapatıyorum. Varsayıyorum ki bu siteyi hiç ziyaret etmedim :)
0
coder
Bu kadar link koymuşlar linkler kullanılmıyor :) Ne amaçla böyle birşey yapmışlar anlayamadım.
0
pvc
Deli bunlar.
0
fkoksal
Toplam 27 satırdan ibaret olan web sitesi, html doğrulama servisinden geçemedi. 2 adet hata bulundu :))
0
fkoksal
fazlamesaide de durum pek iç açıcı değilmiş.
This page is not Valid HTML 4.01 Transitional!
Failed validation, 144 Errors.
0
jfever
şaka filan mı? :)
0
raman
çalışmayan bir web sitesi yapıp bunu da acip jpeg özellikleri olarak sunmak, bizim anlamayacağımız bir şey galiba.adobe türkiyeye tebrikler.ne ie de ne firefox ta çalışıyor.
0
raman
çalışmayan bir web sitesi yapıp bunu da acip jpeg özellikleri olarak sunmak, bizim anlamayacağımız bir şey galiba.adobe türkiyeye tebrikler.ne ie de ne firefox ta çalışıyor.
0
ahmetozdemir
şaka galiba... opera 9.22'de de çalışmıyor.
0
sundance
Yahu şaka tabi :) O teknolojileri biz uydurduk, zaten komik başlığı altında yayınlandı.

Ama işte ürün tanıtım işleri o kadar maymunluğa maskaralığa bulanmış vaziyette ki, şöyle şatafatlı bir isim verdiğinizde en aptalca ürün bile mantıklı bir şeymiş gibi gözükebiliyor...
0
anonim
"Sharpen More" da süpermiş eklemeden edemeyeceğim.
0
sundance
O çok eski bir İxir esprisi. Zamanında, bizim ekibin bir kısmı İxir'in Chivi portalinde çalışırken "Aaaabi, seni Adobe'dan Sharpen More aradı" diye günlerce konuşulmuştu :)
0
anonim
Buradan, üzerinde uzun yıllardır çalıştığım bir programlama/etiketleme dilini duyurmak istiyorum. Kendisine HTML ® ismini verdim.
Web aleminde çığır açacağını düşündüğüm bu yeni teknolojiye ek olarak bir de sayfaların şekillendirilmesine uygun olacağını düşündüğüm CSS ® stilleme dilini(!) geliştirdim. Bunları tüm kamu oyuna duyurmak istedim buradan.
Ilerde de web sayfalarındaki etkileşimi arttırmak için, eskilerden bir arap sabunu olan AJAX ismini kullanmaya verdiğim bir teknolojiyi siz ademoğullarıyla paylaşmaya karar verdim. Ancak tabii bunun için öncelikle JavaScript ismini verdiğim dilin lansmanını yapmam lazım.
0
sundance
Arkadaşım, efendi ol. Yok öyle arak. Bu dediğin herşey önceden vardı, isimlerin bile hakları sende değil.

Lütfen, afırtma olmasın, orjinal şeyler bekliyoruz :)
0
anonim
XHTML diye bi' şey var mıydı? Bari o benim olsun? :p
Flash ? O da mı ?
0
3lobyte
süper bir web sayfası tasarım şablonu olmuş Ben Çağdaş Bey'den pdf den web sitesi yaptırmasını beklerdim ama sanırım jpg olarak onay alırsa pdf web sitesi yapacaklar bizde 1 yaşımıza daha girecez :D şaka bir yana ne anlamsız birşey jpg bir kere büyük dosya boyutlarıyla kullanıma çok açık bir yapı değil flash gibi bir programın sahibi firmadan flash bir portal beklerdim. uydur kaydır nasıl çalışacağını bilmediğimiz bir web templatesi değil :D
0
anonim
birisi bu adamlari durdurmali :) web 2.0 dedikleri sey bu kadar sacma olmamali...
0
gorkempacaci
Sağlam şaka.
0
sdr129
Sattıkları yazılımlar o kadar pahalı ki kendileri bile bir kutu açıp yükleyip kullanamamışlar:)
0
FZ
:)
0
Onur_Yerlikaya
Adobe Türkiye ? O_o

gülmekten koptum ..
0
memisko
k.....nızdan web teknolojisi uydurmayın len!
0
azer
web sayfasi yapmak iste boyle bisey.once gorunumunu hazirliyolar sonra da html e ceviriylar.ne guzel..
0
fkoksal
Yakında buna birde kitap çıkartırlar. "Teach yourself Web 2.0 in 21 seconds" :))
0
pvc
Bu adamlar linkleri Image Map kullanarak aktif hale getirebilirler. Belkide bunu yapmaya vakitleri yoktu ve siteyi bu şekilde bıraktılar. Zamanla o jpg imajının üzerine map ekleyerek linkleri çalışır hale getirebilirler.
0
pvc
Ayrıca böylelikle sitedeki text içeriği çalınanamaz bir hale getirilmiş de olabilir. Copy/Paste olayını engelleyen her türlü javascript aşılabilir. Sağ click yasağı aşılabilir. Ayrıca adamlar Photoshop'ın üreticisi. Photoshop kullanmak daha kolaylarına gelmiş olabilir belki. Belki de siteyi yapan kişi webmaster değil de bir grafikerdir. Bir bildikleri vardır herhalde. Ama Image Map olayı bana mantıklı geliyor. Linkler bu şekilde çalışır hale gelirse gayet basit ve fonksiyonel bir şey olabilir. Olaya birde bu açıdan bakmak gerekir.
0
pvc
Ve belkide photoshop ile yapılabileceklerin sınır tanımadıgı izlenimini uyandırmak istemiş de olabilirler. Düşündükçe akla bir sürü şey geliyor. Hepsi de mantıgı aykırı olan şeyler değiller. Mesela O jpg'de ki linkleri kullanılabilir hale getirmek 10 dakika bile almaz. Fakat belkide bunu sonra yapacaklardır. Zamanları kısıtlıdır öylece bırakmışlardır. Herşey olabilir.
0
anonim
ortaya attiklarin iyi hosta peki ya site dinamik bir icerige sahip olacaksa? ne yani eklenecek her icerigi jpg'e mi cevirecekler? bence mantiksiz.
0
pvc
Save for web yapabilirler o fotoğrafı. Bence proje yarım durumda. Adamların mutlaka bildikleri bir şey vardır. O sayfayı öyle bırakmazlar. Bence adamların zamanı yok. Mutlaka o sayfa ilerde değişecek.
0
tongucyumruk
Kusura bakmayın ama bu yorumunuz biraz "halamın y kromozomu olsa amcam olurdu" kıvamında olmuş. Evet yirmi birinci yüzyılda biz artık image map kullanmıyoruz. Geri kalan birmilyondokuzyüzonaltıbinyediyüzkırküç sebebi geçiyorum fakat sizce bir web sitesine metin içeriği resim olarak koymanın gerçekçi bir sebebi olabilir mi?
0
pvc
http://www.bilkom.com.tr/

Adamların işi bittiği zaman o web sitesi buraya benzeyecek. Eğer biraz düşünseniz sebebini bulacaksınız. Adobe Photoshop ile Web sayfaları yapılabilir. Bilkom anasayfası ise tamamen ps kullanılarak yapılmıştır. Sayfalar HTML tabanlı. O jpg imajı ilerde html'e dönecek.

Image Map mevzusuna gelince evet tabi ki bu böyle olmayacak. Eskiden de öyle değildi. Hiçbir Web sayfası tek bir jpg grafigi üzerine image map kullanılarak yapılmıyordu. Fakat olmaması için bir neden yok.

Söz gelimi ben bir web sitesi hazırlarım ve o web sitesinde PHP ASP gibi server bazlı programlamaya ihtiyaç duymam. Vermek istediğim bilgi az zamanım kısıtlıdır. PHP NUke yada şu anda sizin kullandıgınız hazır portal gibi bir şeyi yükleyip kullanacagıma, 2 frame'den oluşan basit bir web sayfası hazırlayabilirim. Bu "yirbirinci" yüzyıla yakışmıyorsa, beni ilgilendirmez. Ama tabi kabul etmek gerekir ki, bilkom yada adobe herneyse tabi ki image map ile sayfa yapmayacak. Ben sadece teorik olarak olabilecek şeyleri söyledim.

Bir tanesi de çıkmış diyor ki: Web programlama misal Asp Php dinamik sayfa. Bende diyorum ki: Bilkom ana sayfasına bakın, o site şu an için hazırlık aşamasında. Ve korkmayın kesinlikle öyle bırakılmaz.

Sadece zavallı adamlar, başka bir sitede alay konusu olacaklarını düşünmemiş olmalılar ki, siteyi under consturiction bırakmışlar.

Ben size sorayım. Bir web sitesine kocaman bir jpg imajı bırakıp, başkalarına alay konusu olmanın gerçekçi bir sebebi olabilir mi? Sizce o web sitesi sonsuza kadar o şekilde kalabilir m?

Tabi ki hayır. Tabi ki 10 gün 15 gün yada en geç 30 gün sonra bilkom anasayfa'ya benzeyecek. Ve herkesin dinamik içeriğe sahip olmak isteyeceğini nereden çıkardınız? (Canavar)

O firmanın en büyük hatası web sayfasına çalışma yapılıyor şeklinde bir yazı bırakıp, web tasarım aşamalarını insanlardan gizlememesidir.

0
simor
Bence, bu firma web tasarım işini dışarı vermiş.
Yapacak olan kişi işi sermiş.
Bunlar da, mekanizmayı boşver görüntüyü yolla da sayfada birşeyler olsun demiştir.

Sonuç; milet alışverişte görsün.
Şu anda web sayfası tasarımcısı arıyorlardır.
Tasarımcılar! Telefonlarınızı yazın buraya bence. Ama pazarlık yaparken çok uçmayın belli ki ucuzcu bunlar.
0
pvc
Bence oradan bir yetkili buraya damlar.

"Hop durun bakalım? Neden alay ediyorsunuz bakalım?" diyebilirler.

Buradan tıklanan link orada gözüküyordur büyük bir olasılıkla. :)

Cpanel yada Plesk panel adi nerneyse orada gözükür :) Yazılanları sonuna kadar okurlar. Benden söylemesi :)
0
anonim
Konu ile ilgisiz olduğunu söylemiştim..
Yorumları sıralamada sistem sorunu var galiba
Şimdi mesela ben bu konu ile ilgili tüm yorumları alt alta okumak istiyorum,
düz, yuvalanmış, yorum yok ve zincir den herhangi birinisi seçip yanındaki değiştir butonuna tıkladığım zaman yorumların gösteriliş şeklinde herhangi bir değişiklik olmuyor...

FM yetkililerinin dikkatine..
(Bu mesaj problemler giderildikten sonra imha edecektir :)
0
pvc
Evet bir problem var.
0
robertosmix
zuhahahahahahaha!
0
pvc
Bu tartışma bitmişe benziyor. Ama jpg imajı hala yerinde.
0
gurkanoluc
resim kalmış :) bu arada bilkom artık adobe türkiye olarak hizmet vermiyor yalnızca mac ürünleri üzerine artık..
0
anonim
http://shiftdelete.net/site/content/view/1850/1/ adresindeki habere göre adobe bilkom ile yolları ayırmış.

bunun etkisi de olabilir bu jpg li site...

artık adobe medyasoft ile yola devam diyecekmiş..

Bir de kurtulduk bilkomdan mı demeliyiz ???
Malum yurtdışı fiyatlarının 2 katı fiyata Türkiyeye Mac sattıkları günleri unutmadık hala..
0
simor
Süper haber!

Evet bilkomdan kurtulduk demek istiyorum en azından adobe ürünleri için.
Görüş belirtmek için giriş yapın...

İlgili Yazılar

Internet'ten canlı yayına

cbc

Raleigh adında, Amerika sınırları içindeki yerleşim yerinde, bir gün kar yağar ve televizyonlardan kar sebebi ile kapalı olacak yerler bildirilecektir. News 14 Carolina adlı televizyon kanalı biraz kolaya kaçar ve haberin devamında yazanlar olur.

Linux: Amerikan bilgisayarlarına Avrupa'dan gelen tehdit

tongucyumruk

Hayatım boyunca hiç 15 dakka kesintisiz gülmedim ben realist - 3 Temmuz 2006 19:23

Bu haberi yazmak için önce birçok şekil düşündüm. Bir hikaye şeklinde, yazıda yazanları destekler görünür bir şekilde veya bu sitenin geçmişinde buna benzer örneklerden alıntılar yaparak haberi yazmaya çalıştım. Sonunda pes ettim. Sadece bağlantıyı veriyor ve kaldığım yerden gülmeye devam ediyorum...

If you guessed it was Linux you would be 100% right. Osama uses Linux because he knows designed to counterfit DVDs, curcumventing the Digital Millenium Copyright Act, and defraud companies like Disney. Tristan Shuddery - 20 Nisan 2006 - 01:06

Chivi Radyo yayında!

ProDer

Hepimizin tanık olduğu, Chivi.com'un kapanma olayının ardından, hobi niteliğinde bazı denemeler yapmayı ve biraz da kendimizi eğlendirmeyi amaç edinmişken, kendimizi bir anda radyo yayını yaparken buluverdik. Nasıl mı?

Superman aranıyor!

anonim

Bugün php.org.tr forumunda yer alan bir iş ilanını aynen kopyalıyorum aşağıya. Yorum sizin. İş ilanı ve gelen cevaplar -> burada.

Selam,
Asp, html, dhtml, java, sql/oracle dhtml, vs... bilen sağlık sektörü odaklı çalışan bilişim firmasında, web siteleri , e-ticaret siteleri tasarımında çalışacak elemanlar arıyoruz.
wml, xml bilgisi olması tercih sebebidir.
İnternet üzerinden bulmama yardımcı olabilir misiniz?
teşekkürler
Dr.Nihal Dizdar
ndizdar@drdata.net

Terminator Unit - X

sundance

Biraz eğlenelim, gelin beraber bir Linux çizgiromanına bakalım

Esprileri, anlatımı ile bence çok eğlenceli ve geekly olmuş. Dahası sektörden kişileri de içeriyor, Slashdot`ın kurucusu Commander Taco bile var içinde. Bir gözatın derim...