raman

raman


0 takip ediyor | 0 takip ediliyor


Bilgi alanları


İlgi alanları

Pardus 2007.3 Lynx lynx aldı başını gidiyor... ( 22)

ben dahil olayım.distrowatch da listeye girmek hatta ilk 20 de olmak çok güzel birşey.Pardus benim için Türkiyenin bağımsız (tekellerden,medya farelerinden,MS pisliğinden) yazılım geliştirmesini ifade ediyor.Ve çok da güzel bir iş başarıyorlar.Haberin geç yayınlanması ise öyle büyütülebilecek bir şey değil bence.Eleştiren arkadaş kendi yollayabilirdi de haberi.

Adobe Türkiye ( 41)

çalışmayan bir web sitesi yapıp bunu da acip jpeg özellikleri olarak sunmak, bizim anlamayacağımız bir şey galiba.adobe türkiyeye tebrikler.ne ie de ne firefox ta çalışıyor.

Adobe Türkiye ( 41)

çalışmayan bir web sitesi yapıp bunu da acip jpeg özellikleri olarak sunmak, bizim anlamayacağımız bir şey galiba.adobe türkiyeye tebrikler.ne ie de ne firefox ta çalışıyor.

Desktop Tower Defense ( 4)

Güzel oyunmuşçBağımlılık yaratıyor.Epey sevdim.Listede birinciyim(tabi grup içinde).Varmı karşıma çıkacak bir.
:)))

Yayındayız ( 77)

bende geçmiş olsun demek istiyorum ve diyorum.geçmiş olsun :)

Dikkat burada tehlikeli artıklar gömülüdür!!! ( 3)

Bu tür zorluklara girileceğine, bu zehirli artıkları üretmesek olmazmı.Ne güzel doğayla uyumlu birçok enerj elde etme yöntemi var.Bunları kullanalım...

Fazla mesai süründürür! ( 10)

bencede süründürür.işçilerin kazançları birilerinin cebine gitmediği bir düzende herkesin tembellik hakkı vardır.örneğin kübada insanlar 6 saat çalışıyor ve kimse aç değil açıkta değil.ama türkiyede 16 saatte çalışsan açsın.çünkü senin emeğini başkaları gaspediyor.

Google Gmail ile Chat'i Birleştirdi ( 25)

Çok haklısın.Gmail size gelen bütün maillleri tarıyor zaten.şimdide insanların aralarındaki özel şeyleri izleyecek. Gmail in kullanıcı sözleşmesini okudunuzmu hiç. Bir şey daha yapabilir.Konuşmanın gidişatına göre sağa sola text reklarda koyacaktır mutlaka.

Bilgisayar, Emek, Hakkını Aramak ve Organize Olmak Üstüne ( 20)

Bence çok güzel bir yazı omuş.Bir şey belirtmek istiyorum,bilgisayar mühendisliğinden mezun olan bir insan Elektrik mühendisleri odasına (EMO) kayıt olmak zorunda.Ben Çukurova Üniversitesi Elektrik elektronik mühendisliğinde okuyorum.Bizim fakülteyede kurdular Bilgisayar Mühendisliği biz o arkadaşlarla kol çalışması yapıyoruz derslerin içeriğinin daha iyi olması için; ve o insanları da odaya kayıt olmaya davet ediyoruz.Bunun faydasını ilerde göreceklerdir.Evet programcı arkadaş,bilgisayar teknisyeni arkadaş photoshop ta çalışan grafiker arkadaş ya dizgide quark kullanan insan;hepside emekçidir sonuçta ve emekçiler istediklerini sadece ama sadece birlikte güç oldukları zaman alabilirler.Bir "oda"da yada sendikada örgütlenmedikleri zaman ne fazla mesai ücreti alabilirler ne de düzenli çalışma saatleri elde edebilirler. Tabi diğer insanların fikirlerinide almak gerekir.Siz ne diyorsunuz bu duruma.