xcorex

xcorex


0 takip ediyor | 0 takip ediliyor


Bilgi alanları


İlgi alanları

Bu Siteye Erişim Mahkeme Kararı İle Engellenmiştir!!! ( 54)

telekom dns: 195.175.37.14

~# nslookup sozluk.sourtimes.org 195.175.37.14
Server: 195.175.37.14
Address: 195.175.37.14#53

Name: sozluk.sourtimes.org
Address: 212.156.6.28


212.156.4.x 6.x etc. IP ler telekomun serverları :)
----------------------
+ kendi server'ım root serverlardan doğru IPyi alıyor.

~# nslookup sozluk.sourtimes.org
Server: 10.0.4.1
Address: 10.0.4.1#53

Non-authoritative answer:
Name: sozluk.sourtimes.org
Address: 84.44.114.44


:) böyle bi küstahlığa karşı çıkmak gerek ille de insan bişelere karşı çıkacaksa.. internettede blocklanacak siteler varsa porno siteleridir veya başka yollardan sapık sitelerdir. onlar dahi olsa bu şekilde blocklamaya kimsenin hakkı yok. Birileri yürüyüş düzenlesin. kimse düzenlemiyosa en azından aynı düşünceyi paylaşanlar toplanıp düzenleyebiliriz. Böyle bi konuda pasif kalmak istemem

Saygılar

Yetiştirilmek üzere güzel(!) yazılım mühendisi aranıyor ( 20)

pozitif? bana pek iyi niyetli bişey gibi gelmiyor bunlar.. tiksiniyorum.. :) bide resimsiz başvurular dikkate alınmayacaktır diyince iyice terbiyesizlik oluyo bana kalırsa.. bi dizide vardı :) fastfood patronu aldığı elemanları göğüs ölçüsüne göre alıyodu :) benzemeye başladı

Yetiştirilmek üzere güzel(!) yazılım mühendisi aranıyor ( 20)

bayan sekreter arasa veya müşteri temsilcisi falan anlarım.. ama bunlar apaçık ahlaksızlık yapıyolar.. hergün gazetede orda burda sayfa sayfa yazıyo bunlar.. bayan grafiker, bayan yazılımcı, bayan şu bayan bu.. yaptığı işin cinsiyetiyle tek alakası olabilir.. nese gene konuşmıyım.. töbe ya

Pilli Network: RoR ile Koşuyor ( 20)

bu arada kodunu sunacakmısınız? örnek ror uygulaması olarak hoş olurdu :)

Pilli Network: RoR ile Koşuyor ( 20)

serverimizin ustunde mysql4 ve lighttpd kosuyor.
Pilli Network: RoR ile Koşuyor


:D:D koşmak? ne inatçı insanlarsınız :)

ama güzel çalışma elinize salık.

Scribus artık Türkçe! ( 5)

mesela CD yerinde "soylu dönergeç" kısaltması içinde "sodö" yada "sede" kullanabilirsiniz. okunduğu gibi yazılmalı :)

şaka bi yana, tebrik ederim çok güzel bi çalışma, umarım CD çevirisi faciası gibi bişeler yaşanmaz ama destek olmadanda konuşmaya hakkım yok sanırım :)

kısaca elinize sağlık..

GP2x Uzun Yol Testi ( 12)

eline sağlık güzel bi yazı olmuş.. almam için bi etken daha

NSA Bizi Yiyor Mu? ( 20)

ahahah :) adamlar tırışkadan ibaret :P arkadaki görüntünün bi oyundan olmadığına şükretmeli :)

IBM son sürat, 5 Ghz ! ( 24)

insanın 3e 5e ihtiyacı yok deyip durmaktan vazgeçseniz? + kusura bakmayın çok mütevazi bir kılıfta üstte çıkmaya çalışmanız var :)

tabii ki 'çoğu' kimse kod yazarken webde dolaşırken işlemciyi %100 kullanmaz fakat bu durum çok değişiyor..

ex: gentoo kurarken bir günümü (24saat) KDE ve dostlarını compile etmeye harcadıysam ve bu sürenin toplamda sadece 1-2 saati download içinse, sizce 5ghz'e ihtiyacım olmazmı? elimde dual 5ghz işlemci (işi fazla Clock Freq.'ye vurmam istemem ama..), yeterli miktarda RAM, harddisk hızı şimdilik yeterli, yeterli miktarda veriyolu hızım olsa bu süre download süresi + 1 yada 2 saate düşerdi en az, belki çok daha fazla..

veya başka bi örnekle, siz mesela işlemci hızının tek parametre olduğunu düşünmüyosunuz, ben 4 saatlik bi videoyu 2 saatte encode etmemin sebebi harddiskimin yavaşlığımı, yoksa RAM'in azlığı mı? param olsa direk çıkacak herhangi bir 5ghz sistemi alırdım. bu sürelerin yarısının altına düşüşünü izlerdim :) belki ozaman harddiskim hıza engel olmaya başlar, onada ayrı bi çözüm buluruz :)

+bu sitede işlemci hızının tek parametre olduğunu düşünen, bilgisayarı sadece şiir yazmak için kullanan kişiler olduğunu zannetmiyorum, böyle bi iddia komik olur :)

saygılar

Nokia: Python Kullanmak İçin Bir Sebep Daha ( 12)

az daha bir mükemmel projeyi daha unutuyodum :)
bemused
severek eğlenerek kullandığım programlardan birtanesi.

Nokia: Python Kullanmak İçin Bir Sebep Daha ( 12)

- python ile programlanabileceği iddia edilen, symbian cihazların en ucuzu Nokia N-Gage. Sanırım piyasada sıfırı kalmadı. İkinci elde bulmak imkansız gibi, en son şahid olduğum alınan ikinci eli 150 YTL ye temiz olarak alındı.

- insanların elinde büyük yoğunlukta gezen 6600 6630 7650 gibi telefonlarda symbian barındırıyor. Aynı mantıkta S80 seriside var fakat insanımızın çok düşük bir kısmı bunlara telefon adı altında bütçe ayırabilir :)

- python ile geliştirdiğiniz uygulamayı kullandığı kaynaklara göre değişen bir şekilde diğer symbian telefonlarda çalıştırmak mümkün. ama mesela NGage'de kamera veya Kızılötesi yok, veya 6600 da stereo ses sistemi yok gibi. Nokia'nın ardından Siemens SX1 modelini sürdü piyasa ki, bence nokialardan çok daha güzel tasarlanmış ve nokialar kadar problemli(buggy :)) değil.

Fakat Siemens SX1 'in device memory de sistem klasörünün adı "Nokia" :) Sanırım sebebi "Nokia S60" serisine dahil olması :) Symbian konusunda SonyEricsson da üretim yapıyor. P800 P900 ve özellikle P910i serileri bana kalırsa symbian telefonlar içinde en güzelleri. SonyEricsson'un modelleri "S60" serisine dahil değil. Uygulama geliştirenler onlar için ayrıca programlarını "UIQ" serisi olarak sunuyolar.. ex: http://www.lonelycatgames.com/index.php?chapter=ultramp3. Ayrıca Motorolanında "UIQ" serisine dahil A920 modelli symbian telefonu var. Başka varsa bilmiyorum ama var olabilir.

-Oyun haricinde,
AgileMessenger: çok güzel bir IM programıy(dı). MSN ICQ Yahoo vs. bağlanabiliyordu ve ücretsizdi fakat artık ücretli ve kullanmıyorum

IRRemote: ödül almış başarılı bi kızılötesi kumanda programı, TV klima müzik seti vb. içinde presetleriyle geliyo.. kullanmak nasib olmadı ama güzel program.

OGGPlay: yorum yapmama gerek varmı? http://symbianoggplay.sourceforge.net/

SmartMovie: sitesinde download'a izin verdiği XVid Codec'i de yükleyince çok güzel çalışan bir aviPlayer. 176x132 xvid(+divx,mpeg4) videoyu mp3 audioyla beraber 20fps civarı oynatabiliyor (encode'a göre değişiyo, bitrate'i düşük tutmakta fayda var). Crack'i de yapılmışsa tadından yenmez.

FExplorer: her symbian için vazgeçilmez tool. gerçekten başarılı bi filemanager.. hala bikaç bug'ı var.

Birinde BlueJack diye bir program gördüm, fakat daha release versiyonu yok programın ve henüz iş görmüyor. Kabaca baktığım kadarıyla beğendim :) Anladığım kadarıyla Bluetooth trafiğinden istediğiniz formattaki verileri yakalıyor.

PuTTyS60: mükemmel. http://s2putty.sourceforge.net/


Extra bilgi olarak, nekadar linuxta SDK yı çalışır vaziyete getirmeye girişmek için cesaret edememiş olsamda, gcc arm'a çalışıyor çok rahat bi şekilde çalışabiliyosunuz. + Ve Performans bana kalırsa çok güzel. 176x208 Ekranda 3D olarak TombRaider oynadım memnunum :)

extra hardware information:
içini açtığım N-Gage'imin içinde karşılaştıklarım:
RENESAS'ın microcontroller'ı (ARM920T 32bit core 104Mhz).
AMDnin 8MB SRAM modülleri (3adet)
Philips Radio modülü
USB Memory card interface (telefondan bağımsız, USB kablo takıldığında telefonla MMC kart bağlantısı kesiliyo)

kabaca symbian telefonlar bukadar.
saygılar

NIGHTSHIFT 06 - KAYIP UYGARLIK ( 70)

Bir kadın olarak ben de "kadınlar ücretsiz girebilir" cümlesinden hoşlanmadım

O zaman scener'ların bir yakını davetlimizdir diye "uygun" bir tarzla bu yakınlar çağrılabilirdi.


anlatmak istediğim sadece bunlardı.. lafı dünyadan ahirete, scenerdan muhafazakara çektiler, kolay gelsin coderlarıma oscu, linuxculara, scenerlara..
saygılar..

----------------------------
ragnor,mentat :
bu siteye "eve gitsemde bilgisayarla uğraşsam" diyorum diye girmiyorum. öyle diyip girseydi herkes haliniz yamandı. siteye giriyosam belki insan gibi diyalog kurabilen bi iki insanla muhabbetim olur diye giriyorum.

ya da bu naif, bence komik/ironik detayı bunca ahlakçı, muhafazakar, abaza, cinsiyetçi şekillerde tartışmayı beceren bir başka topluma örnek veriniz lütfen.

sende yazdıklarımdan muhafazakar, abaza, cinsiyetçi olduğumu anladıysan yazık sana, aksini anlatmaya çalışırken bunları anlayabildiysen.

NIGHTSHIFT 06 - KAYIP UYGARLIK ( 70)

cevap atmana gerek yoktu ama :)

burdaki olayın karı kaldırmayla alakası olmaması gerektiğini idrak edecek yapıya sahibim çok şükür. Yanında kız ark/kardeş veya eşini getirecek olan scenerlara yapılacak kolaylık her şekilde yapılabilinir, çok kolay bir şekilde de ifade edilebilirdi. kurt düşecek bişey de yok böyle bi organizasyonda kötü niyetli kişi olacağı falan da yok.. "kaldırılacak mal olarak görülme" olayından nefret ettiğim, tiksindiğim için bu tepkim, farklı bi düşünceden bahsetmiyoruz.. ama "Bayana giriş beleş" ifadesi de yani yukardaki ifadenin biraz daha toparlanmışı, bu ifadenin (sözde)"modern" olarak kullanımı. Bu organizasyona katılacak bayan katılımcılarında bi derece olsun bilinçli olduğunu zannediyorum, "Bayanlar ücretsiz girebilir"i de bi bayan olsaydım pek hoş karşılamazdım.

saygılar

NIGHTSHIFT 06 - KAYIP UYGARLIK ( 70)

aşağılık bi durum.. çok gena bi hevesle okuyordum bu saçmalığı görünce monitöre tükürdüm. zengin çocuklarının caddede karı kaldırma partilerine dönmüş..mini etek şartı da varmı?

bu kadar aşağılık bişeyin konusunu yapmaktan bile utandım be.. (cevap atmayın gerek yok)

bu işte parmağı onayı olanlar hariç herkese saygılar..

Telekom der ki: Firefox 1.5 kullanmayın. ( 33)

istediği kadar problemli olsun.. görüntüleyeceği şey topu topu bi login screen ondan sonrada bikaç hücreli bi tablo..

bunda bile browserdan browsera değişecek veya sorunları varsa ortaya çıkaracak şekilde html yazan varsa helal olsun.

Anti-PSP huzurlarınızda: GP2X ( 23)

OHA! direk listeme ekledim :)

fazlamesai.net'e soralım: Özgür yazılım için neden GNU/Linux? ( 68)

+1
"gui'si var mousela yükle komut yazma" dersin dönerler 7 faşist ifadeyi bulun derler :) çünkü mouse'a bikaç tık daha fazla tıklaman gerekebilir, bu ayrımcılık gibi bişey yani, değil mi? veya çok şaçma sapan bi yorum yapmış da olabilirsin (idrak edemeyincede böyle diyolar). MIRÇ'ın 50bin türlü komutunu ezbere söylerler bakmadan yazarlar, gelip ezbere bile olsa "apt-get install" yazmalarını istersen insanlık suçu işlersin..

/join #synaptic - bu nasıl geldi? iyimi?

Eminim bunun da çok zor geleceği kişiler vardır.

diycemki o da zor gelen insan nasıl mouse'a çift tıklıyor? veya nasıl browser'a adres yazıp entere basabiliyor -oysaki klavye kullanmak çok zor yani-, bakalım bana ne sıfat bulacaklar dediğim yüzünden gene :) burda en kolay yükleme şeklini söyleyince olanları gördük, acaba compile etmeyi anlatsak sonumuz ne olur.

fazlamesai.net'e soralım: Özgür yazılım için neden GNU/Linux? ( 68)

dediğimi yanlış anladınız :) benim gerçekten sizin 16 yaşında olduğunuzu düşündüğümü mü zannediyosunuz?

ben sadece faşist lafını hakedecek bişey yazmadığımı, bunu gereksiz yere yazdığınızı anlatmaya çalıştım :)

fikrinize saygı duymasam sizinle muhatab olmazdım, öyle bi izlenim oluşturduysam kusura bakmayın :)

Saygılar

fazlamesai.net'e soralım: Özgür yazılım için neden GNU/Linux? ( 68)

turkiyenin %90'i musluman, tahminimce %50 sinden fazlasi icki iciyor.. :)

+ siz bir insana:
program yuklemek icin "apt-get install %program-adi%" yazip entere basmalisin
dediginizde bunu anlamayabilir mi? eger anlamiyorsa browser acip "www.google.com.tr" yazabilecek mi? veya mouse'a cift tiklayabilecekmi?
+ bunun neresinde fasist bi yaklasim var?

ben bu yaklasima fasist demenizin, hatta baglanti kurmanizin sebebini anlayabilmis degilim.. belki bende bilgisayar kullanmamaliyim. ama fasist diyorsaniz bir baskasi da +1 diyebiliyorsa bunu ancak su yonde yorumlarim.. 16 yasindasiniz, yeni fasist lafini ogrendiniz.. ve kullanmaya can atiyosunuz.

yanildigimi dusunenlerdende ozur dilerim (kisa cozum) :)
Saygilar..

fazlamesai.net'e soralım: Özgür yazılım için neden GNU/Linux? ( 68)

apt-get install ~program-adi~

bunu idrak edemeyen bilgisayar kullanmasın..

Yükselen Değerler Medyası... ( 51)

kimsenin Zaman hakkında fikrini belirtmesini istemiyorlar

fikir belirtirsin, soyle yazilar boyle yazilar falan dersin.. ama acik bariz uzun sure egitimini aldiginiz YALANlari gelip burda soylerseniz bende savunurum.. damarima basilirsa sinirlenirim.. ben sadece Zaman gazetesine bir link vermem uzerine, direk hazir konuyu bulmusuz mantigiyla durdukyere Zaman'a, Cemaate, m.f.g.'e binbir turlu seyler soylenmeye, yalanlarla dolu linkler verilmeye basladi.. bu tartismayi baslatmak icin can atan kisiler var yani aramizda..

ben diyorum tarikat muhabbeti acilmasin, sen bana diyosun ki "tarikati savunuyosun". kicinlami okuyosun? kimmis bu tarikatta bizim haberimiz yok? anlat bakalim cok bilmis, soyle bakalim, o evler icinde neler oluyomus? insan mi bogazliyolar? tarikat dedigin ne yapar? cokbilmis. anlatta ogrenelim.. ben ne yaptigimi bilmiyorum sen anlat bakalim

uslubu cifkeflestirmek direk bu tartismayi baslatarak yapildi.. ben sinirlenirsem kaba olurum her insan gibi.. hicbiseye de cevap vermene gerek yok, gereksiz laflarindan kurtulmus oluruz.

kimsenin sana Zaman'i dikte etmeye calistigi falan yok sadece etrafinda baska hicbisey olmadan bir link verdim. topicte yapilmasi talep edildigi gibi. butun hepsi gazete, zaman gaste degil sanki

kimsenin sana karsi cephe olusturdugu yok, durdukyere insanlara saldirirsan, saldirdiklarin kendilerini, hatta baskalarini kaale alan insanlarda saldirilanlari savunurlar. sasirmaman gerekirdi.

boyle muhabbetler gectikte sogumaya basliyorum internetten..

her tarafta her dusunceden insan ayni yere saldirsin diye cabalar maksimumda bu ulkede.. sagcisi solcusu gastecisi programcisi herkeste tek bir amac olmus.
"fetullah gulen ve sevenleri insan degildir". butun insanlara empoze edilmeye calisilan sey bu..

Ben size yalan olmayan seyi soyliyim.. bu kadar saldirdiginiz cemaat (birlik) su ana kadar ne turkiyeye nede birine zarar vermedi. ve bundan sonrada oyle bisey olmayacak.. ancak boyle ortalikta yalanlar dolandirabileceksiniz.
veya daha once yapildigi gibi ortalikta insanlari kirletmek icin, dersiniz ben nurcuyum diye o isimle bikac pislik yaparsiniz nurcularin adini kotuye cikartmak icin.. yapilmadi degil yapildi ve herkes inandida. medya bu ulkede guclu her istedigini yaptiriyor..

fakat ben burda gelipte bu duzenlenmis senaryolarin yalanlarini soyleyenlerin, soylediklerine inandiklarini dusunmuyorum.. gercektende inaniyolarsa cahilliklerindendir diye dusunuyorum.

bu arada yukarlarda bir mevzu vardi, ayrim konusunda.. bu ulkede %99 musluman derler.. ama dinini yasamak isteyen belli yollarla bertaraf edilir.. "dinci" "nurcu" "irticaci" gibi isimler takilir binbir turlu yalan atilir, tamam iste artik insanlar dincileri istemiyo. bukadar.. turkiyeyi gectim dunyada muslumanlar terorist olarak biliniyo artik. siz ve benzerleriniz saolsun super beceriyosunuz.

daha fazla uzatmanin anlami yok zaten baya uzattim. (ben uzatmis oldum tabii ki) umarim bi gun boyle 4ayakli davranislardan vazgecersiniz (evet hakaret ettim)

dediklerimi haketmeyen, bu sitede boyle seyler gormek zorunda olmadigi halde katlanan herkesten ozur dilerim..

hakedenlere saygilar..

Sonunda Pardus doğdu....... ( 22)

bu noktaya gelmeleri gerçekten sevindirici.. ekibe başarılar..

Yükselen Değerler Medyası... ( 51)

sizin yolunuz neye göre yanlış? kim hangi yolu istiyosa o yoldan gider. kimsenin kimsenin yoluna yanlış demeye hakkı yok ancak kendi düşüncesi olabilir. + "hizmet neferleri"nin sizi yolunuzdan çıkarma gibi bi çalışmaları yok. Sizle alakalı olarak yapacakları en fazla şey size düşüncelerini aktarmak olabilir, beğenip beğenmemek size kalmıştır. tabi beğenmemeniz saldırmanızı gerektirmez.

+ şu tarikat muhabbetlerini geride bırakalım artık.