dtemarti

dtemarti


0 takip ediyor | 0 takip ediliyor


Bilgi alanları


İlgi alanları

RMS: Miguel de Icaza bir haindir ( 29)

$ gözüne hoş gelmiştir :)

RMS: Miguel de Icaza bir haindir ( 29)

Cross-platform uygulama geliştirme taraftarı ve uygulamaya çalışan biri olarak (çoğunlukla) .NET Framework olsun Mono olsun sonuçta bunlar bana lazım. Herifin nereye geçip geçmediği umrumda değil. Mono için birkaç class geliştirdiyse veya geliştirecekse ne mutlu bana! Önemli olan exe uzantısı değil, Uygulamanın tek kaynak ile her platformda çalıştığını görmek stabl olarak.

Yasaklar kalktı mı? ( 3)

Yasak buralara nasıl girilir bilmeyenlere sanırım. Araştırın binbir çözüm yolu var anlamadığım telekom buraları da engelleyebilir ama yapmıyor.

RMS: Miguel de Icaza bir haindir ( 29)

Adam belli ki casus olarak kaleyi içten fethetmeye gitti. Truva atı misali .... :)

Son Depremler RSS ( 7)

Lokasyon bilgilerine göre (enlem ve boylam belli) google map linki koysan daha iyi olurdu. Bu şekilde RSS okumaktansa orjinal listeye bakmak gözün taraması açısından daha rahat. Ne dersin?

Durdurun Torrentleri, Hapse Girmeyesüz! ( 16)

Önce windowsu lisanssız kullanan veya kullandığından bile habersiz olan vatandaşları tespit etsinler. Buradan başlanmalı.

Commodore Program Döküm Eki ve bazı istatistikler... ( 9)

İyide arkadaş biz onun kaçıncı kuşaktan dedesi olan basicten bahsediyoruz. Ayrıca burada masaüstü web uygulaması karşılaştırması yapmana gerek yok C64'ten bahsediyoruz. Açılış konsoldan.

Visual Basic'de kullanılan birçok komut kümesinin dedeleri ile ilgili olmadığını söyleyemezsin.

Commodore Program Döküm Eki ve bazı istatistikler... ( 9)

Ortada bir program (yazılım) yok. Sadece belli yıllarda yayınlanan adı belli dergiyi baz alarak milletin hangi programlama dilini tercih ettiği üzerine istatiksel bir yaklaşımda bulunmuş arkadaşımız.

Bence istatistiksel yaklaşımda bir eksiklik olsa da şimdilerde de milletin BASIC diline olan ilgisi değişmemiş gibi habire visual basic, asp, asp.net te çakılı kalıyorlar. Bilseler C ile başlayanları.....

Commodore Program Döküm Eki ve bazı istatistikler... ( 9)

Bu çalışma güzel ama eksik fikir verebilir. Yani Basic vs Assembler kullanımı karşılaştırması PDE'ye yapılması parametrelerdeki eksikliği işaret eder istatistiksel yaklaşım olarak da tam bir analiz olmayabilir. Örneklem PDE'ye göre olmamalıydı. Bu kullanım açısından değilde derginin hangi dile ağırlık verdiği ile ilgili olmuş, Sonuçta Basic ağrlıklı dil ile pazarlanan dergi, satışların artması sonucunu doğurmuş olabilir.

PDE'yi MDE'yi 6502 Assembler'ı hatırlattığın için PDE'deki çoğu programı saatlerce uğraşıp C64'de kodlamış biri olarak teşekkürler.

MyAsist Web Framework ( 5)

Bazen Amerikayı yeniden keşfetmek gerekli. Burada Amerikadan ziyade keşfetmek fiili çok önemli. Kısaca Tarih okumalıyız, değil mi?

Özgür Yazılım Nasıl Pazarlanır? ( 3)

Arkadaş e-postam 2 haftadır 3-5 adet bu duyuru ile ilgili olarak rahatsız etti demeyeyim ama 1 tane yeterdi sana hiç gelmedi sanırım. Yani bugünlük bir olay değil....

Sanal aleme 'şiddet'le girmeye teşebbüs ( 3)

Dedektifsel Yaklaşım yaparsak;
Mağdur kendini herşeyden anlıyorum; hesaplara girmek çocuk oyunacağıdır muhabbeti yapmış; sonuçta işi anlamayanlarca yanlış anlaşılmaya sebep olmuş ayrıca bu durum mağdur için gittikçe artan bir zevk halini almış olabilir. Sonucun bu duruma varacağını bilse sadece kabloları bağlarım ben abi derdi sanırım.

Bir durum daha var ki bu içler acısı. Bardaki adamların her pc başına geçeni...... Risk altında olabilirsiniz. Barlara girerken dikkat ediniz.

Ünlü Hacker Yakalandı ( 9)

Benim dikkatimi çeken şu oldu. Antalya'da olup da klimasız ev düşünemiyorum. Torosların yamaçlarında rakımı yüksek bir dağ evinde yakalanmışlarsa o başka.

Siteleri kapatan birimin başkanını dinlemek ister misiniz? ( 9)


Bugün konu ile ilgili tv ekranlarında ilgili kişilerin yorumlarını dinledim de daha çok kere @ işareti sonrasını sorguya koyarak filtreleme yapacağız. İşin ilginç yanı spikerin bazı programlar aracılığı ile (proxy server prog.) bu sitelere bağlanabildiğine dair tiyo vermesi.

Internette Arama Yapmak Beyninize İyi Gelebilir ( 6)

Yani google'da ŞANSIMI DENEMEK İSTİYORUM buttonuna tıklamak iyi olmayabilir.

e-kitap: Sezgisel Kümeler Kuramı ( 2)

Matematik aşığı olarak kütüphaneme ekledim bile. Güzel bir çalışma. Emeği geçenlere matematik adına saygımız sonsuz.

Google'dan Web Tarayıcı ( 18)

Evet, sen de şu an dahilsin çok yazık

Google'dan Web Tarayıcı ( 18)

İyi de youtube'a zaten artık girebiliyoruz.

Dünyanın ilk C-64 LAN Partisi! ( 2)

RS232 ile PC ile anlaşmaları için kafayı yiyiyordum. Ne yalan söyleyeyim C64'de assembler ile bilgisayarı everip çevirip 4 nala koşturuyorduk. PC'de de yapıyoruz ama C64'ün sadeliğinden midir nedir yinede arada bir nostalji takılırım.


Ubuntu mu? Saçmalamayın! ( 15)

Ernesto Granillo denen herifle tanışmak isterdim. Ubuntuyu joystick takıp oynayabildi mi acaba?

Ubuntu mu? Saçmalamayın! ( 15)

NEDİR BU ŞAKA MI? Allah'ın Linuxu... Ha pardus, ha ubuntu ha redhat hada ha.... Hepsinde aynı kde, gnome ve binlerce program...

Kubuntu'da PARDUS Eklentileri ( 14)

Ben de senden. Gnome gibisi yok. MacOS'a benzer gibi belki ondan vazgeçemem. Ubuntuyu uzun süreden MacOS arayüzü skini ile kullanıyorum.

Kubuntu'da PARDUS Eklentileri ( 14)

Pardus'u takip ediyorum; Ubuntu'dan vazgeçemiyorum.

Fazlamesai.net'e soralım : Ne olacak bu YouTube'un hali? ( 35)

Haklısın. Dava konusu mahkemeye yanlış iletiliyor olabilir. Yani sadece ilgili videonun engellenmesi gibi olmalı. Diğer yayınlanan videoların ne suçu var. Telekom bu filtreleme işlemini özele dayalı yapsa da genele vurup you tube kapanmasa. Ya da mahkemeden karar böyle çıksa. Bence bu mümkün.

Fazlamesai.net'e soralım : Ne olacak bu YouTube'un hali? ( 35)

Emin değilim; youtube'a upload edilen videolardan youtube sorumlu tutulamaz diye bir ibare var mıdır? Upload eden kişi(ler) sorumludur anlamında. 1-2 video için diğerlerini sorumlu tutmak pire için yorgan yakmak.

Mesleğim gereği bazı videoları youtube'dan izlemek zorunda kalıyorum. Adam oraya upload etmiş. İzleyemiyorum. Benim de burada yasal hakkım doğmuyor mu? Bilgi alma özgürlüğüm engelleniyor. Ne gerekçe ile açılmış olsa da bu olmamalı. DNS ipleri ile idare ediyorduk oda işe yaramıyor artık.

Bir dava da ben mi açsam; kazanırmıyım derseniz. Duble karardan sonra kazansam bile teke düşer yine işe yaramaz belki....

Telekom bu engelleme işini genele maletmesede bir ekip kurup videoya göre erişimi engellese olmaz mı ki? Her zamanki gibi kolayına kaçıyoruz milletçe. Bugün youtube yarın kutup mutup....

Uydu kanallarında açık saçık kanallara çocuğum ulaşmasın diye filtrelemekten bıktım; internette açık saçık siteleri gezdi mi diye history yapmaktan yoruldum. Gel bunları da kapat o zaman varsın o zaman youtube'a sonsuza kadar girmeyelim.

Tanrı Canım Türkiye'mi aklın ve bilmin yolunda olanlara emanet etsin!