Defarak

solarhalo

Adil

Türkiye


0 takip ediyor | 0 takip ediliyor


Bilgi alanları


İlgi alanları

OWASP AppSecTr Buluşması - Siber Güvenlik ( 1)

İlgisini çekenlere 1 gün kaldığını hatırlatmak isterim. Yapılacak sunumların herbiri ilgi çekici. https://www.linkedin.com/feed/update/urn:li:activity:6274547247883653120/

Siber Güvenlik Hukuku Üzerine Konuşma ( 2)

Bunu kaçırdığıma üzüldüm. Acaba kayıt, sunum ya da bir belge mevcut mudur?

Hoş Geldin Marvin, Yoksa Skynet Mi Demeliyiz? ( 8)

Google'ın 8. Robot firmasını da satın almasını eklersek, google = skynet olayı bu yazı ile daha bir anlam bulmuş oluyor.

Kodlamanın da saati mi olurmuş?!? Olurmuş... ( 1)

Hem son noktaya ekleme olması açısından hemde yerli ve Türkçe içerikte bir site olmasından mütevellit şu siteyi de dikkate almak lazımdır: https://twitter.com/hackercancom || http://www.hackercan.com/ Çocukların gelişimlerinde müthiş bir destek olacağı kesindir.

Maddi-Manevi Değer Pompası (*) ( 3)

Tam da bu sebepten biz Y kuşağında, bizden öncekiler gibi sadakat olayı, yerini bizlerin kapitalizmin en hardcore oyuncuları olmaya itmiş durumda ya, ona üzülüyorum en çok...Bizden sonrakiler ise tamamen ayrı bir alem :)

Fazlamesai: Yine Yeni Yeniden (veya: The Matrix Reimagined) ( 29)

Herhalde uzun süredir aldığım en güzel haber oldu..Takipteyiz!

IBM Yazılım Zirvesi ‘08: Değişim Açlığı ( 3)

Bu seminerlere ben ne yazık ki katılamicam. Katılan arkadaşlardan IBM genel müdürüne bir soru sormalarını istiyorum.

IBM gerçekten büyük bi firma, fakat IBM Türkiye de bir o kadar küçük.
IBM denilince aklıma bir çok yenilikler, buluşlar, standartlar geliyor fakat IBM Türkiye denince kutular ve seri numaraları geliyor.Acaba IBM Türkiye de biraz da olsa ar-ge faaliyetleri yapılmaya başlaması çok mu zor? bildiğim kadarıyla IBM Türkiye de doğru düzgün mühendis bile çalışmıyor. Dünyada bu denli büyük bir kuruluşun türkiye ayağının bilim,teknoloji alanına hiç bir katkıda bulunamaması nasıl sağlanıyor acaba?


biraz kızmışım galiba :) ama sizinde aklınıza gelmiyor mu?
"dünyadaki büyük firmaların türkiye ayaklarının kutu satıcıları olması....IBM,Microsoft...vs..."

Bilim İçin Yazılım Hırsızlığı Yapılabilir! ( 25)

bu tür programlar için ögrenci lisansları olabiliyor.Hocanın bunu bilmemesi veya araştırmaması cidden yakışmamış.

iş hayatına atılmadan önce kendi kendime "ne olcak canım kırekleriz" diyodum :) fakat iş hayatına giripte kodlar üst üste binmeye başlayınca kullandığım çalma çırpma programlarda hakakten içime sinmemeye başladı.

hırsızlık bilim içinde olsa hırsızlıktır. hiç bi şekilde etik değildir. özellikle bunu üniversitede bir hocanın söylemesi hiç etik değillir..yazık..

Fazlamesai.net 8 Yaşında ( 26)

offfffff.....ilk haber süpermiş =)) bilgisayarımda hala starcraft bw, warcraftIII ve diablo yüklü =)) ara ara açıp bi terran ghost la gezip , warcraft2 de death knight larla knight ları kesip , knight larla exorcist yapıp death knight ları kesip, diablo da halen tal rasha nın mezarını arıyorum =))) ama hala seti tamamlayamadım :p :D

ne günlerdi ya..of of.

e-Bergi Ekim 2008 Sayısı Çıktı! ( 1)

Hepinizin ellerine sağlık.Gerçekten çok güzel..

Fazlamesai.net 8 Yaşında ( 26)

Nice mutlu yıllara FM =))

Php Başlangıç Dersleri - Seri 4 - (MySQL) ( 10)

guardian teşekkürler...

yalnız bir şey eklemek istiyorum. siteyi açtığımda ilk başta "imagination is more important than knowledge" sözünü gördüm. Bu söz A.Einstein a ait. Sözün altına lütfen Einstein ıda ekleyebilir misin. unutulmuş sanırım.

hem sözün kime ait olduğu belirtilmiş olsun.

teşekkürler tekrar.

IBM'in ücretsiz ofis yazılımı - Lotus Symphony ( 15)

geçenlerde merak edip download ettim..bilgisayarıma yüklerken -ne yalan söyleyim- IBM den daha iyi bi çalışma bekliyordum. yüklemesi dosya boyutuna göre uzun sürdü diyebilirm. (ha bu tabiki bi kriter degil.)

yüklemeden sonra restart istemedği halde ben bilgisayarımı restart ettim ve aklaşık 25 mb lık bi word dosyası açmayı denedim. önce ofiste açıtığımdan dosyada problem yok biliyorum daha sonra kapatıp lotus u denedim. ama lotus dosyayı düzenli bi şekilde açmadı. ilk 6 sayfasını gösterdi fakat geri kalan sayfaları gösteremedi ve çalışması biraz yavaş geldi bana..

ilk izlenimlerim bu şekilde. henüz çok detaylı inceleyemedim. ama şu anda benim için eksi de görünüyor..

64 Kat Hızlı İnternet ( 9)

Betelgeuse eye katılıyorum.

bu bilgisayarın tozunu yutmuş olanlar için bu tür gelişmeler biraz tuhaf oluyor açıkçası..zamanında 386 ımızı açardık bilgisayar açılırken her ayrıntıyı görürdük :) ve karşımıza bi dos ekranı gelirdi..sona boş boş baktığımı ve hatta dos ta "oyun çalıştır" komutunu girerek oyunları açmaya çalıştığımı hatırlıyorum :D
386 ım zamanında bbs ler aracılıgıyla tekst ekranın da bişeler yapmaya çalışırdık..sona 486 lar geldi ve 14400 modemler...dial up la bağlanıp bırakın mb yi kb lik şeyler indirmeye çalışırdık daha ortada doğru düzgün internet sayfaları yoktu. aldım ama 850 mb hdd nasıl dolar diye düşünüyordum kara kara. kendi kendime hesap yapıp yaklaşık 500 disket alır falan derdim. sona cd leri çıkardılar kapasiteleri bir hayli fazlaydı tabi. sona hdd ler in kapasiteleri arttı. sona bağlantı hızları. ama her defasında benim indirmeye çalışıtığım dosyaların kapasiteleride. 850 mb a şimdi gülerken 500 gb lık hdd de yine kapasite problemi yaşıyorum.
gelişmeler tamamen paralel oluyor. 14400 lük modemle 10 dakikada indirdiğim dosyaların gelecek versiyonlarını düşündüğümde 640 gb lik modemle :) 10 dakikada indirebileceğim dosyalarda geliyor demektir.

aslında teknoloji kendini tekrar eder bir halde. değişenler kabaca kapasiteler diyebilirm.

IBM Türk Çalışanlarının Sendikal Örgütlenmesi ( 5)

Öncelikle girişiminiz için tebrik ederim...
türkiyede bilişim sektörünü geliştirmemek için yada önüne engeller çıkarmak için uğraşanlar var.

çinle başetme meselesinde ise onlar çin işi yapar isteyenler gitsinler çinlilerle uğraşsınlar. yazılım konusunda adları çıkmış olabilir ama bu onların çok iyi olduklarını göstermez.
bizim kalitemizde iş yapabiliyorlarmı merak ediyorum ve açıkçası sanmıyorum.

IBM dünyada söz sahibi olan ve bu tür işlere karışmıcak, engellemicek bir firmadır esasen ama türkiye ayağında aksilikler var gibi görünüyo. Türkiyede hep başımıza gelen bu değilmi... mücadelenize lütfen devam edin. bu sektörü geliştirmemiz lazım ..

sizlere başarılar diliyorum..

Türk Güneş Teknesi Muavenet Dünya 2.si ( 7)

süper haber...
Tebrikler..inşallah 1. lik kürsüsüne çıkmanız dileğiyle..

Uygulamalı Bilgi Güvenliği ve Beyaz Şapkalı Hacker Eğitimi ( 2)

eğer bu eğitime katılacak durumda değilseniz www.hackthissite.org adresindeki training lerde de çok şey öğrenebilirsiniz =) ama sertifikası yok =)

Fazlamesai.net'e soralım : Ne olacak bu YouTube'un hali? ( 35)

burası türkiye herşey mümkündür ..gel sen ofisi aç türkiyede deriz kadameli olarak ta ceza keseriz :)))

internet konusunda bilgisi olmayan -- herzaman her yerde olduğu gibi -- kişilerin bi takım aldıkları kararlar. ha yargı sistemimiz içinde de hakimlerimizin yargıçlarımızın farklı seçenekleri olduğunuda düşünmüyorum. kanun diyo onlar yapıyo.

sadece kendimizi tecrit ediyoruz. şu an isteseniz herhangi bir proxy üzerinden de pekala bağlanıp izleyebilirsiniz yutüpü .

kapatılmak , karartılmak , yasaklamak ... gülünç şeyler.

Uçan Araba Geliyor ( 8)

birde olduğu yerden havalanabilse tam geleceğe dönüşteki gibi olcakmış :)

teşekkürler