BBK

BBK


0 takip ediyor | 0 takip ediliyor


Bilgi alanları


İlgi alanları

Ripe 52 Toplantısı İstanbul'da ( 3)

$400 avroluk
Bu ne demek anlayamadım, 400$ mı 400€ mu?

gnuLinEx ile 'Bilgi Toplumu' Hedefleri ( 2)


Alıntı:66.0000'i aşkın bilgisayar

Sanırım burda bir hata var, 66.000 ya da 660.000 gibi bir rakam olmalı bu?

MS Windows´tan GNU/Linux´a Geçenlere `Rusya´dan Sevgilerle´ ( 3)

Artik belirtilen link çalismiyor ama bu sitede guncel ve kapsamli bir liste bulunmakta.
Sevgiler

Sesle Kumanda Edilen Arabalar, Gizli Silahlar! ( 15)

Eh. Windows üzerinde eMacs ve Lisp kullanımı herhalde dikkat çekmek istediğin nokta?!? :)

Mathematica'nın Yaratıcısı Şimdi de Telefon Melodisi İşine Girdi ( 2)

Keşke ücretsiz bir iki melodi indirme imkanı tanısaymış.. Melodi başına 2$ pahalı geliyor nedense..

Site çok hoş ama sıradan kullanıcıyı cezbedecek cafcaf tan yoksun; anca bizim gibi insanlara hitap edecek kadar sade bir tasarımı var..

Fazlamesai.net: Yenilikler ( 18)

Alıntı: Konuşurken yaptığımız gibi.
iyi de burası yazılı bir kaynak; konuşma-muhabbet ortamı değil ki? Yazılı kaynak olrak doğru ve hatasız olması için düzeltme yapılması normal geliyor bana. mIRC log undan farkı da bu diye düşünüyorum buraya yazmanın.
Ayrıca bazen insan herhangi bir konuda 3.bir şahsı bilgilendirmek için buradan bir URL yollayınca, yollanan URL deki yazıda veya yorumda hata varsa karşıdakinin tüm yorumları okuyacağını ve doğrusunu bulacağını varsaymak doğru olmaz. Aynı şey burda bilmediğimiz bir konu görüp bilgisayarda bir köşeye not ettiğimiz zamanlar için de geçerli.

Bedavacılık, GPL, Efsaneler, Hurafeler ( 41)

Sn. Barış Şimşek "Oturup aylarca-yıllarca uğraşıp program yapsanız GPL mi seçmezsiniz" demiş, ben direkt GPL seçerdim diye düşünüyorum. Zira anlattığı gibi BSD yaparsam yazısında anlattığı üzre farkedip kapan şirketin eline geçip de ticari kod olacak ve üstelik finansal açıdan da bana bir artısı olmayacaksa, ben de bir şirketin alıp kâr etmesindense yazdığım kodları GPL yaparım, ama readme sine vs. GPL den BSD lisansına geçmek için bana başvurun demeyi de ihmal etmem.. Zira para kazanmak gerek, madem ekonomiyi gözardı edemiyor muşuz..

Benden başka projeye katkısı bulunanlar da ya patch (yama) yazmıştır, ya bug fix (hata tamir) etmiştir vs., onlardan da rica minnet lisansın GPL den BSD ye geçmesine itirazım yoktur onayını alırım ümitli isem projemden..

Bilmem demek istediklerimi anlatabildim mi..

Öğretmene dizüstü var da Debian yok mu? ( 7)

Keşke yorumlarda edit özelliği olsaydı..

Knoppix için erken konuşmuşum mesela, WEP li şifrelenen bağlantıda wireless network e giremedim ne yaptıysam da..

Pardus 1.0 daise ses ayarları pencerelerine falan hiç bakmayınca mp3 dahi çalabiliyor, ama ayar penceresini açmak bir kitlenmeye neden oluyor. 1.1 ile de deneyeceğim, belki bir gelişme vardır..

Ubuntu Live CD ile WEP de olsa kablosuz ağa çok rahat bağlandı, ama pil durumunu göremiyor. Hata mesajı sesi alabilmeme rağmen, avi, mp3, mpc, asx dosyaları çalamadım, plugin yok gibi bir hata mesajı veriyor.

Öğretmene dizüstü var da Debian yok mu? ( 7)

Dizüstü daha bugün geldiği için ancak deneme fırsatım oldu, Knoppix v3.9 da hala ACPI desteği tam olarak eklenememiş, ses kartını ise sözümona kurulumda tanıyor ama ses alamıyor. Wireless bağlantı sorunsuz görülüp ayarlanabiliyor.
Pardus ise ses çıkartma başarısını göstererek beni şaşırtsa da, ACPI yok ve ses yöneticisini vs. açıp midi dahi olsa bişeyler çalmaya kalkınca ses çöküyor.. Acaba sesi sorunsuz kullanmak için nasıl ayarlar gerekecek.. Herhangi bir "çalışan cd" linux dağıtımı sorunsuz ses ve acpi yi tanıyabilecek mi..
Sizin karşılaştığınız durumları da paylaşın arkadaşlar..

Geçmiş Olsun: Patentlendik ( 22)

Fazla abartılıyor bu konu yabancı sitelerde diye düşünürken, http://www.nosoftwarepatents.com sitesini biraz gezdim.. Amanın! Bu kadar ciddi imiş bu iş yahu! Söylenenler az bile kalmış...

http://webshop.ffii.org/ sayfasını açıp bakanlar, internette bundan sonra herhangi bir dükkan açmak için en az 20 patent i ihlal etmeleri veya 20 patente para ödemeleri gerektiğini görecekler.. Vay canina.. Böyle saçma sapan patentler nasıl verilir yahu!

Geçekten de eski patent yasasında geçen "Matematik yöntemlerinin ve bilgisayar programlarının patenti olamaz" lafı çok uygunmuş.

O gün geldi mi ? ( 6)

Madem yorumda HTML tag kullanamıyorum, o zaman
http://graphics.filecorner.com/thedailydose/lll/archives/bmw-windows-sm.jpg
diyorum, başka bir şey demiyorum!

O gün geldi mi ? ( 6)


Diyorum başka birşey demiyorum :)

Bir yaşam tarzı olarak Unix ( 21)

Link in yeni hali burada [www.fazlamesai.net]

Internet, Dil, Sosyoloji ( 9)

to download vs. to install

download etmek = indirmek
install etmek = yüklemek

Kolları sıvadık - 1: Her eve VectorLinux! ( 44)

Arkadaşlar bunu epey süre çabalayıp farkettim, eğer veclinux.bz2 yi CDye çektiyseniz ana dizine; kurulumda bulunamıyor. illa veclinux dizini altında olacak.. HDD de olsa da gene veclinux dizini altında olmaz zorunda, başka türlü gene bulunamıyor..
Yazıyı yazarken gözden kaçırmış arkadaşlar sanırım..