Microsoft Winternals'ı satın aldı!

0
sundance
Sonunda olan oldu, Micros~1, muhtemelen Windows'u en iyi tanıyan kişi diye geçen (eski Unix'ci ;) Mark Russinovich'in kurucusu olduğu Winternals'ı satın aldı.

Russinovich'i özellikle forensics konusunda çalışan uzmanlar, muhteşem freeware sistem yazılımlarının adresi olan SysInternals'dan ya da geçen sene Ekim ayında ortaya çıkan Sony Rootkit rezaleti'nden hatırlayacaklardır.
Hala zaman zaman windows kullanmak zorunda kalanlar için, Rootkit Revealer, Process Explorer gibi eşsiz yazılımları tavsiye ederiz.

Görüşler

0
ttk
Vay !!!
Umarım o güzelim freeware (kaynak kodu da bedava) son derece faydalı programları ortadan kaybetmez M.Soft. O programlardan bazıları ile, epey gizli hareket eden wormları elle yakalamak mümkün olabiliyordu.

Linux antivirüs programı yazan firmalarısatın alması gibi bir durum değildir umarım bu da.
0
Zebani
"Hala zaman zaman windows kullanmak zorunda kalanlar için, Rootkit Revealer, Process Explorer gibi eşsiz yazılımları tavsiye ederiz." Azıcık okudum verdiğiniz kaynakları. Hay bin kunduz diyebiliyorum ancak... (Aslında başka bişey derdim ama M$, sony 'e v.d. küfretmek yakışmaz bize)
0
Zebani
Bu saçmalıkları okudukça, bu dev şirketler bizi dolandırmaya çalışıyorsa biz niye onları dolandırmayalım diye geçiriyorum içimden. Niye onlara para kazandıralım. Onlar bizi zaten yeterince sömürüyorlar ne de olsa sömürge kültürünün ürünü firmalar bunlar. Bir nokta da bir çeşit savaş bence bu... Kendimi onlara hiç bir şekilde para ödemek zorunda hissetmiyorum bir süredir. (Ürünlerini kullansamda)
0
sundance
Mercedes'e karşı da benzer şekilde hissettiğinizde haberimiz olsun ;)
0
Zebani
:) :)
0
Zebani
Mercedesiniz mi var? :)
0
Tarık
"Hayır yani, aynı şekilde mercedes marka bir arabayı talep ettiği ücreti ödemeden alıp kullanabiliyorsanız sizinle iş kuralım örgütlü korsancılık yapalım" ;) manasında söylemiştir zannedersem.
0
Zebani
eh o kadarını anlayamadım. Teşekkür ederim. açıklama için :). ben mercedesi varsa kopyalayacaktım. bi tane de kendime.
0
Zebani
valla işin aslı mercedes vb. ne de aynını hissediyorum. sömürdükleri toplumların kanlarının üzerine kurulmuş firmalar ve milletler bunlar ve hâlâ da sömürmeye devam ediyorlar utanmadan. İnsan olduklarını da iddia ederek. Bu büyük firmalar ve devletler nasıl birbirlerinden teknoloji aşırıyorsa, benimde onlardan aşırmaya hakkım var diye düşünüyorum. Ha burda ki temel soru bu anlayış doğru mu veya bu sömürgecileri nasıl ayırd edeceğiz o da vicdan ve muhakeme meselesi...
0
yilmaz
şöyle birkaç bin seneden beri somuren-somurulen yapısı hiç değişmemiş. sadece karakterler değişiyor.
Görüş belirtmek için giriş yapın...

İlgili Yazılar

Windows Media Player 8 de Spyware Çıktı

polat

The Associated Press`in haberine göre Microsoft Windows XP ile beraber gelen Windows Media Player 8 kullanıcının büyük firmaların işine yarayacak bilgilerini bir listeye kaydediyor.

Microsoft, Windows media player`ın sadece download edilmiş DVD ve CD bilgilerini kaydettiğini , bununda kullanıcı için herhangi bir güvenlik sorunu teşkil etmeyeceğini açıkladı.Ayrıca Microsoft bu bilgileri satmayacaklarınıda ekledi.

Halbuki AP`nin bulduğu bu log dosyasında DVD ve CD infoları dışında büyük firmaların işine yarayacak birçok bilgi bulunyor.

İlgili haber. /Kaynak:www.inethaber.com

Bill Gates Öğrencilerle buluşuyor

anonim

Bildiğiniz gibi Bill Gates'in 2.defa Türkiye'ye geleceği açıklanmıştı daha önce. Anlaşılan bu gelişinde biraz daha uzun kalacak ve programında öğrencilerle buluşmada var. 30 Ocak 2006 tarihinde gerçekleşecek organizasyonun ayrıntıları aşağıda;

Bill Gates emekli oluyor!

larweda

Microsoft'un yaptığı basın açıklamasına göre, Bill Gates Microsoft'taki günlük işlerini Temmuz 2008'de bırakmaya karar vermiş. Bu süreye kadar geçecek iki sene boyunca Microsoft'un şu anki CTO'su (Chief Technical Officer - Teknik Genel Müdür) Ray Ozzie'nin Bill Gates'in yanında Chief Software Architect (En baba yazılım mimarı :), başka bir CTO olan Craig Mundy'nin de Bill Gates'in yanında Chief Research and Strategy Officer (Araştırma ve strateji'den sorumlu genel müdür) pozisyonlarında çalışacakları ve Bill Gates'in sorumluluklarını almaya başlayacakları açıklanmış.
Bill gates, emekli olduktan sonra Microsoft'un yöneticisi pozisyonunda olmaya devam edecek ama zamanının çoğunu Bill ve Melinda Gates vakfı'na harcayacakmış.
Slashdot haberi Wired News haberi

Windows 7 Matematik Giriş Paneli

nehuse

MS Windows 7 henüz beta aşamasında olmasına rağmen açıkçası MS Windows Vista'dan sonra microsofttan hiç beklemediğim bir performansa sahip. Özellikle kullanıcının işlerini kolaylaştırmak için bir çok araç windows 7 ye eklenmiş bunlardan birisi de math input panel . Eğer tablet pc niz varsa yada bilgisayarınıza bağlı tablet çizim aracınız varsa bu paneli kullanarak matematiksel sembolleri ve fonksiyonları kağıda yazıyormuş gibi hızla yazıp bilgisayar sayesinde sembolleri düzenli hale getirebilirsiniz. Bu özellik aynı zamanda elyazısını tanıma özelliğinede sahip şu an için yalnızca ingilizceyi desteklesede sizin yazınızı öğrenme özelliğine sahip olması sayesinde zamanla hatalarının azalması ve yazmanızın kolaylaşması gibi özellikleri gelecekte yoğun olarak kullanılacağını gösteriyor. Aşağıdaki video ve fotoğraflarda sistemin nasıl çalıştığını ve sonuç verdiğini görebilirsiniz. Bilgisayarınıza windows 7 kurarak siz de bu sistemi test edebilirsiniz.

Microsoft´tan Palladium Demosu

tongucyumruk

Microsoft Watch'ta çıkan habere göre Micros~1, mayıs ayında New Orleans'ta yapılacak WinHEC'te Palladium teknolojisinin demosunu yapacak. Palladium hakkındaki son haberlere göre Micros~1 trusted root'un adını "Nexus" olarak belirlemiş durumda. Palladium teknolojisinin Longhorn Server 2005 ile hayata geçirilmesi hedefleniyor.

Not: Nexus ismi size de bilgisayarların insanları yediği filmlerden fırlamış gibi gelmiyor mu?