Microsoft: Daha Güvenli IE için, sisteminizi XP'ye güncelleyin

0
Soulblighter
Eğer sizde XP'den daha eski bir sürüm Windows kullanan 200 milyon kişiden biriyseniz ve Internet Explorer'ınıza yeni güvenlik geliştirmelirini uygulamak istiyorsanız, paranızı cebinize koyun :)

Çünkü Microsoft, Internet Explorer'ın yeni sürümünü sadece Windows XP'nin (Hizmet Paketi 2 ile) bir parçası olarak sunmak istiyor. sisteminizi XP'ye güncellemek için $99 gözden çıkarmanız gerek. Eğer ilk kez Windows alacaksanız XP fiyatı $199.
Analistlere göre bu ücretler, bir browser'ı güvenli hale getirmek için çok fazla.

"Sorun, kullanıcıların sadece bir browser'ı güvenli hale getirmek için tüm işletim sistemlerini değiştirmek zorunda kalmalarıdır." diyor analist Michael Cherry

Microsoft ise güvenlik geliştirmelerinin sadeec XP üzerindeki Internet Explorer ile sınırlı olacağını belirtiyor.

Microsoft, "Güvenlik geliştirmelerini Windows 2000'e ve daha eski sürümlere uygulamayı düşünmüyoruz. En güvenli Windows SP2'li Windows XP'dir. Müşterilerimize sistemlerini bir an önce SP2'li Windows XP'ye güncellemelerini öneriyoruz." diyor.

Belki de Microsoft IE'nin güvenlik açıklarından ortaya çıkan limonları, güçlü bir güncelleştirme satışı ile limonataya çevirmek istiyor.

Kaynak C|NET

Görüşler

0
Teorisyen
99 Dolarınızın cebinizde kalması için lütfen linkleri takip ediniz...

www.opera.com/download

http://ftp.mozilla.org/pub/mozilla.org/firefox/releases/0.10.1/Firefox%20Setup%201.0PR.exe

http://ftp.mozilla.org/pub/mozilla.org/mozilla/releases/mozilla1.7.3/mozilla-win32-1.7.3-installer.exe

http://ftp.netscape.com/pub/netscape7/english/7.2/windows/win32/NSSetup.exe
0
Challenger
Yok ben illa 99$ ödeyeceğim diyorsanız Mozilla Foundation' a bağışta bulunun. :)
0
FZ
İyi fikir! ;-)
0
bm
Yahut to $99'u burada bir gence verip Mozilla'nin bir yerini duzelttirirsiniz, isini iyi yaparsa sonra Mozilla Foundation baskalarinin verdigi $99'lari da o programciya verir belki?
0
FZ
Çok daha iyi bir fikir! ;-)
0
Soulblighter
Bana $99 verseniz ben size baştan browser yazarım be :)
0
bm
Peki, soyle birsey yapsak: Tilki muhabbetinde biz bu $99'u yahut neyse topladik diyelim, hangi bug tamirini yahut eki http://www.mozilla.org/hacking/ [www.mozilla.org] yazilan sureci muteakip Mozilla'ya dahil ettirebiliriz? Yahut hangisi kac para? Madem insanlar Mozilla'ya maddi yardim yapmak isterler, bu da bir yol. Peki burada talip var mi yamasini Mozilla'ya sokabilecegine inanan?
Görüş belirtmek için giriş yapın...

İlgili Yazılar

Microsoft'un masa gibi bilgisayarı

anonim

Microsoft şirketi, sehpa şeklinde tasarladığı dokunma duyarlı ekranla çalışan yeni bilgisayarını basın mensuplarına tanıttı. Şirketin açıklamasında, ‘Surface’ın otel, restoran ve kumarhanelerde kullanılmak üzere tasarlandığı ve fiyatı 5-10 bin dolar olan ekranlı masanın kişisel kullanım için şu an çok pahalı olduğu belirtildi.

Kaynak: NTVMSNBC

Hobicilere Açık Mektup

yilmaz

Daha önce FM TV'de de bahsedilen ve sanırım milletin Bill Gates'e gıcık olmaya başladığı mektup bu: 3 Şubat 1976 tarihli "Hobicilere Açık Mektup"...

MS-Windows ve Sahip olma maliyeti (TCO) hakkında

cayfer

Dostlar "artık yetti senin Micros~1 aleyhinde yazdıkların" diyecek ama n'apayım; elimde değil. Herkesin kendine göre bir derdi var...

Bütün gün firewall, spam-virus kontrol falan uğraşıp duruyorduk ki Eylül başında üniversitemizin (Bilkent) yurtları açıldı. İkinci gün falandı, üniversite ağımız neredeyse çökme noktasına geldi.

Özgür Yazılım ve Micros~1 Meydan Muharebesi Tüm Hızıyla Sürüyor...

darkhunter

Wired dergisini kolaçan ederken Şubat 2005 saysında şöyle bir yazı dikkatimi çekti. Tarih itibariyle pek yeni sayılmaz ama konuyu eğlenceli bir grafikle açıkladıklarından paylaşmak istedim :-)

Savaş tüm hızıyla sürüyor, siz hangi taraftasınız?

İngiliz Okulları için yayınlanan rapor: MS Vista ve Office 2007'ye yükseltmeyin

erika

İngiliz eğitim kurumlarına tavsiye niteliğinde hazırlanan raporda MS Vista ve Office 2007'ye geçiş yapmanın getirdiği zorluklara karşın çok az ya da hiç katmadeğeri olduğu şeklinde. Dikkate almakta ve çevrenizdekilerle paylaşmanızda yarar var.

Windows Vista, Office 2007 Expelled From British Schools

A British educational report suggests the upgrade would increase costs and create software compatibility problems while providing little benefit.