Microsoft: Daha Güvenli IE için, sisteminizi XP'ye güncelleyin

0
Soulblighter
Eğer sizde XP'den daha eski bir sürüm Windows kullanan 200 milyon kişiden biriyseniz ve Internet Explorer'ınıza yeni güvenlik geliştirmelirini uygulamak istiyorsanız, paranızı cebinize koyun :)

Çünkü Microsoft, Internet Explorer'ın yeni sürümünü sadece Windows XP'nin (Hizmet Paketi 2 ile) bir parçası olarak sunmak istiyor. sisteminizi XP'ye güncellemek için $99 gözden çıkarmanız gerek. Eğer ilk kez Windows alacaksanız XP fiyatı $199.
Analistlere göre bu ücretler, bir browser'ı güvenli hale getirmek için çok fazla.

"Sorun, kullanıcıların sadece bir browser'ı güvenli hale getirmek için tüm işletim sistemlerini değiştirmek zorunda kalmalarıdır." diyor analist Michael Cherry

Microsoft ise güvenlik geliştirmelerinin sadeec XP üzerindeki Internet Explorer ile sınırlı olacağını belirtiyor.

Microsoft, "Güvenlik geliştirmelerini Windows 2000'e ve daha eski sürümlere uygulamayı düşünmüyoruz. En güvenli Windows SP2'li Windows XP'dir. Müşterilerimize sistemlerini bir an önce SP2'li Windows XP'ye güncellemelerini öneriyoruz." diyor.

Belki de Microsoft IE'nin güvenlik açıklarından ortaya çıkan limonları, güçlü bir güncelleştirme satışı ile limonataya çevirmek istiyor.

Kaynak C|NET

Görüşler

0
Teorisyen
99 Dolarınızın cebinizde kalması için lütfen linkleri takip ediniz...

www.opera.com/download

http://ftp.mozilla.org/pub/mozilla.org/firefox/releases/0.10.1/Firefox%20Setup%201.0PR.exe

http://ftp.mozilla.org/pub/mozilla.org/mozilla/releases/mozilla1.7.3/mozilla-win32-1.7.3-installer.exe

http://ftp.netscape.com/pub/netscape7/english/7.2/windows/win32/NSSetup.exe
0
Challenger
Yok ben illa 99$ ödeyeceğim diyorsanız Mozilla Foundation' a bağışta bulunun. :)
0
FZ
İyi fikir! ;-)
0
bm
Yahut to $99'u burada bir gence verip Mozilla'nin bir yerini duzelttirirsiniz, isini iyi yaparsa sonra Mozilla Foundation baskalarinin verdigi $99'lari da o programciya verir belki?
0
FZ
Çok daha iyi bir fikir! ;-)
0
Soulblighter
Bana $99 verseniz ben size baştan browser yazarım be :)
0
bm
Peki, soyle birsey yapsak: Tilki muhabbetinde biz bu $99'u yahut neyse topladik diyelim, hangi bug tamirini yahut eki http://www.mozilla.org/hacking/ [www.mozilla.org] yazilan sureci muteakip Mozilla'ya dahil ettirebiliriz? Yahut hangisi kac para? Madem insanlar Mozilla'ya maddi yardim yapmak isterler, bu da bir yol. Peki burada talip var mi yamasini Mozilla'ya sokabilecegine inanan?
Görüş belirtmek için giriş yapın...

İlgili Yazılar

Bill Gates´in Spam E-Posta İle Mücadele İçin Önerisi

cayfer

Bill Gates spam ile başa çıkabilmek için bir öneride bulunmuş. Temel olarak e-posta göndermenin bedava olmaması gerektiği fikri üzerine kurulu bu öneride, Gates, e-posta gönderenlerin, bilgisayarlarının işlem gücünün SETI@home projesine benzer bir mantıkla başkaları tarafından kullanılmasına izin vermelerini önermiş.

Ben bu önerinin nasıl olup da B. Gates gibi akıllı bir adamdan geldiğini anlayamadım.

"Acaba başka bir hesabı mı var?" diye düşünmekten kendimi alamıyorum.

Spam hepimizin başının belası ama çözüm için neden böyle uçuk bir fikirle ortaya çıktı acaba? Bir yerlere bilgisayarımın kullanılabileceğine ilişkin kayıt girmemi ve birilerinin bilgisayarımı kullanmasına izin vermemi nasıl bekleyebiliyor?

Hadi diyelim verdim.... Windows işletim sistemi altında bu nasıl olacak? rexec, rsh benzeri bir olanak var da benim mi haberim yok! Yoksa www.microsoft.com'dan bir program indirip yüklememi mi bekliyor? Yoksa insanların e-posta gönderebilmek için WinX işletim sistemlerini örneğin Windows MP'ye upgrade etmeleri mi gerekecek?

Bu işte bir bit yeniği var ama ne?

Gates Vakfı'na 37.000.000.000$ Bağış

FZ

Dünyanın en zengin ikinci adamı olarak bilinen Amerikalı yatırımcı Warren Buffett, 44 milyar doları aşan servetinin yüzde 85'ini hayır kurumlarına bağışlayacağını açıkladı. Buffet bağışının büyük bir kısmını, dünyanın en zengin adamı olan Bill Gates tarafından yönetilen yardım vakfına yapacak.

Berkshire Hathaway isimli yatırım şirketinin başkanı 75 yaşındaki Buffett'ın, Bill ve Melinda Gates Vakfı'na bağışlayacağı 37 milyar dolarlık miktar, ABD tarihinde bir kişi tarafından gerçekleştirilecek en büyük yardım olacak.

Kaynak: http://www.radikal.com.tr

Windows´da kritik açıklar!

sametc

Microsoft Windows işletim sistemlerinde kötü niyetli kullanıcıların bilgisayarlara sızmasına olanak veren üç adet “kritik” açık olduğunu duyuruldu. Açıklar için yamalar Microsoft Security Bulletin’de yayınlandı.

Microsoft yetkilisi Stephen Toulouse kullanıcıları Windows Update servisini kullanmaları yönünde uyarıyor. Toulouse kötü niyetli kullanıcıların Microsoft Windows 98 işletim sistemi, ve Internet Explorer´ı etkileyen açıkları suistimal ederek diğer kullanıcıların bilgisayarlarından veri silebilecelerini belirtti.

Toulouse söz konusu açıklar için hazırlanan yamaların yakında çıkacak Service Pack 2’ye de konulacağını bildirdi. Windows XP’nin güvenlik güncellemesi olan Service Pack 2’in yaz sonu kullanıcıya ulaşması bekleniyor.

Microsoft geçtiğimiz yıldan bu yana yazılımlarda çıkan açıkları aylık bültenlerle kullanıcıya duyuruyor. Salı günü yayınlanan bültene göre, Windows´ta çıkan açık Windows NT 4.0, Windows 98, Windows 2000, Windows XP ve Windows Server 2003’ü etkiliyor.

Kaynak: http://www.ntvmsnbc.com/news/265663.asp?cp1=1

Hailstorm Microsoft´un 2003 planından çıkartılmış.

conan

.NET My Services Microsoft'un oldukça önem verdiği XML web servislerinden birisiydi. Microsoft, kod adı Hailstorm olan ve içinde elektronik online adres defteri, online telesekreter gibi 14 tane servis barındıran bu projesini 2003 planından çıkarmış görünüyor. My Services'ın başlangıç tarihi geçtiğimiz Nisan ayında da yaklaşık 8 ay ileriye atılmıştı.

İki gün once açıklanan 2003 planında web servisleri ile ilgili tek madde XML protokolleri üzerineymiş. Şirket 2003de web servislerinin güvenliğini arttırmak üzere VeriSign ve IBM'in kaleme aldıkları WS-Security standartını uygulama yönünde çalışmalar yapacagını da belirtmiş.

İstanbul Metrosu ve BSOD

FZ

FM Galaksi ve Boran'ın blogunda kalmasına gönlüm razı olmadı.

Karşınızda İstanbul Metrosu ve Ölümcül Mavi Ekran ;-)