Microsoft: Daha Güvenli IE için, sisteminizi XP'ye güncelleyin

0
Soulblighter
Eğer sizde XP'den daha eski bir sürüm Windows kullanan 200 milyon kişiden biriyseniz ve Internet Explorer'ınıza yeni güvenlik geliştirmelirini uygulamak istiyorsanız, paranızı cebinize koyun :)

Çünkü Microsoft, Internet Explorer'ın yeni sürümünü sadece Windows XP'nin (Hizmet Paketi 2 ile) bir parçası olarak sunmak istiyor. sisteminizi XP'ye güncellemek için $99 gözden çıkarmanız gerek. Eğer ilk kez Windows alacaksanız XP fiyatı $199.
Analistlere göre bu ücretler, bir browser'ı güvenli hale getirmek için çok fazla.

"Sorun, kullanıcıların sadece bir browser'ı güvenli hale getirmek için tüm işletim sistemlerini değiştirmek zorunda kalmalarıdır." diyor analist Michael Cherry

Microsoft ise güvenlik geliştirmelerinin sadeec XP üzerindeki Internet Explorer ile sınırlı olacağını belirtiyor.

Microsoft, "Güvenlik geliştirmelerini Windows 2000'e ve daha eski sürümlere uygulamayı düşünmüyoruz. En güvenli Windows SP2'li Windows XP'dir. Müşterilerimize sistemlerini bir an önce SP2'li Windows XP'ye güncellemelerini öneriyoruz." diyor.

Belki de Microsoft IE'nin güvenlik açıklarından ortaya çıkan limonları, güçlü bir güncelleştirme satışı ile limonataya çevirmek istiyor.

Kaynak C|NET

Görüşler

0
Teorisyen
99 Dolarınızın cebinizde kalması için lütfen linkleri takip ediniz...

www.opera.com/download

http://ftp.mozilla.org/pub/mozilla.org/firefox/releases/0.10.1/Firefox%20Setup%201.0PR.exe

http://ftp.mozilla.org/pub/mozilla.org/mozilla/releases/mozilla1.7.3/mozilla-win32-1.7.3-installer.exe

http://ftp.netscape.com/pub/netscape7/english/7.2/windows/win32/NSSetup.exe
0
Challenger
Yok ben illa 99$ ödeyeceğim diyorsanız Mozilla Foundation' a bağışta bulunun. :)
0
FZ
İyi fikir! ;-)
0
bm
Yahut to $99'u burada bir gence verip Mozilla'nin bir yerini duzelttirirsiniz, isini iyi yaparsa sonra Mozilla Foundation baskalarinin verdigi $99'lari da o programciya verir belki?
0
FZ
Çok daha iyi bir fikir! ;-)
0
Soulblighter
Bana $99 verseniz ben size baştan browser yazarım be :)
0
bm
Peki, soyle birsey yapsak: Tilki muhabbetinde biz bu $99'u yahut neyse topladik diyelim, hangi bug tamirini yahut eki http://www.mozilla.org/hacking/ [www.mozilla.org] yazilan sureci muteakip Mozilla'ya dahil ettirebiliriz? Yahut hangisi kac para? Madem insanlar Mozilla'ya maddi yardim yapmak isterler, bu da bir yol. Peki burada talip var mi yamasini Mozilla'ya sokabilecegine inanan?
Görüş belirtmek için giriş yapın...

İlgili Yazılar

Yeni (yine) Windows'un Adı : Vista

gildor

Microsoft'un, Longhorn kod adını taşıyan yeni işletim sisteminin resmi adı ''Windows Vista'' olarak belirlendi.

MS Internet Explorer Yazılımında Yeni ve Önemli Açıklar Bulundu

FZ

Dün yayınlanan bir habere göre Çinli bir araştırmacı MS IE yazılımında 7 önemli ve kritik açık tespit etmiş durumda.

Microsoft sözcüsü şu anda bu açıklardan faydalanan kötü bir niyetli yazılımın bulunmadığını belirtti.

Bulunan açıklardan iki tanesi saldırganın hedef makinadaki dosyaları silmesine, makinayı göçertmesine ya da uzaktan kontrol etmesine izin veriyor.

Microsoft´un bu açığı kapatacak yamaları ne kadar sürede çıkaracağı merak konusu.

Not: Bu haber Mozilla Firebird Internet tarayıcısı ile yazılmıştır ;-)

Intranet ve OCX teknolojisi

darkness

WEB üzerinde bir uygulama geliştirmenin o kadar da kolay olmadığını düşünüyorsanız ASP, ASP+, CGI, PERL gibi şeyleri bir kenara bırakın. Elimizin altında Visual Basic ve OCX (OLE Custom Controls) teknolojisi var.

M$ Linux Kasım 2003´te Geliyor

yuxel

Dün google'da yaptığım arama da www.mslinux.org adresini gördüğümde iki üç aydır gündemde olan M$-Linux birleşmesinin gerçekleşmesinin artık resmileştiğini gördüm. Kasım 2003 gibi piyasaya sürülmesi planlanan M$Linux 249.99$ gibi bir fiyatla satılacak. My Home ve My Configuration gibi yeniliklerle geleceği söylenen yeni dağıtımda Explorer'ın bi anlamda Linux versiyonu olduğunu düşündüğüm Xplorer ve yeni bi swap anlayışı olan intelliswap gibi yenilikler bulunacakmış. Apt-get benzeri bir paket yönetimi kullanacak olan M$Linux'un nereye kadar gideceği tartışılır (Bkz:Lindows) Yalnız şu açık ki Windows karşısındaki buzdağının ne kadar büyüdüğünün farkında .. MS'in linux çekirdeğini bu kadar serbest kullanabilmesi belki de linux felsefesini değiştirecek. Belki de linux GNU-GPL den uzaklaşmaya başlayacak.

Kaynak : www.mslinux.org

Editörün Yorumu: Çok eğlenceli, o yüzden bozmayayım dedim :)

Micros~1 yazılım korsanlığından ceza aldı!

sundance

2002 yılında Newsforge'unhaberine göre Micros~1 27 Eylül 2001'de Fransız mahkemelerinde Soft Image yazılımının kendine ait olmayan kısımlarını satmaktan dolayı $422,000 cezaya çarptırılmış (ve komiktir ki, Slashdot, Newsforge ya da Linux Today gibi yayın organları bu haberi Peru Milletvekili Edgar David Villanueva Nuñez meşhur mektubunda bahsedene kadar ıskalıyorlar.)

Aynı Micros~1 bugün, Amerikan mahkemelerinde bu sefer $19,000,000'lık bir tazminat istemiyle yargılanırken nedense yine hiçbir yerde haber yok...