Microsoft: Daha Güvenli IE için, sisteminizi XP'ye güncelleyin

0
Soulblighter
Eğer sizde XP'den daha eski bir sürüm Windows kullanan 200 milyon kişiden biriyseniz ve Internet Explorer'ınıza yeni güvenlik geliştirmelirini uygulamak istiyorsanız, paranızı cebinize koyun :)

Çünkü Microsoft, Internet Explorer'ın yeni sürümünü sadece Windows XP'nin (Hizmet Paketi 2 ile) bir parçası olarak sunmak istiyor. sisteminizi XP'ye güncellemek için $99 gözden çıkarmanız gerek. Eğer ilk kez Windows alacaksanız XP fiyatı $199.
Analistlere göre bu ücretler, bir browser'ı güvenli hale getirmek için çok fazla.

"Sorun, kullanıcıların sadece bir browser'ı güvenli hale getirmek için tüm işletim sistemlerini değiştirmek zorunda kalmalarıdır." diyor analist Michael Cherry

Microsoft ise güvenlik geliştirmelerinin sadeec XP üzerindeki Internet Explorer ile sınırlı olacağını belirtiyor.

Microsoft, "Güvenlik geliştirmelerini Windows 2000'e ve daha eski sürümlere uygulamayı düşünmüyoruz. En güvenli Windows SP2'li Windows XP'dir. Müşterilerimize sistemlerini bir an önce SP2'li Windows XP'ye güncellemelerini öneriyoruz." diyor.

Belki de Microsoft IE'nin güvenlik açıklarından ortaya çıkan limonları, güçlü bir güncelleştirme satışı ile limonataya çevirmek istiyor.

Kaynak C|NET

Görüşler

0
Teorisyen
99 Dolarınızın cebinizde kalması için lütfen linkleri takip ediniz...

www.opera.com/download

http://ftp.mozilla.org/pub/mozilla.org/firefox/releases/0.10.1/Firefox%20Setup%201.0PR.exe

http://ftp.mozilla.org/pub/mozilla.org/mozilla/releases/mozilla1.7.3/mozilla-win32-1.7.3-installer.exe

http://ftp.netscape.com/pub/netscape7/english/7.2/windows/win32/NSSetup.exe
0
Challenger
Yok ben illa 99$ ödeyeceğim diyorsanız Mozilla Foundation' a bağışta bulunun. :)
0
FZ
İyi fikir! ;-)
0
bm
Yahut to $99'u burada bir gence verip Mozilla'nin bir yerini duzelttirirsiniz, isini iyi yaparsa sonra Mozilla Foundation baskalarinin verdigi $99'lari da o programciya verir belki?
0
FZ
Çok daha iyi bir fikir! ;-)
0
Soulblighter
Bana $99 verseniz ben size baştan browser yazarım be :)
0
bm
Peki, soyle birsey yapsak: Tilki muhabbetinde biz bu $99'u yahut neyse topladik diyelim, hangi bug tamirini yahut eki http://www.mozilla.org/hacking/ [www.mozilla.org] yazilan sureci muteakip Mozilla'ya dahil ettirebiliriz? Yahut hangisi kac para? Madem insanlar Mozilla'ya maddi yardim yapmak isterler, bu da bir yol. Peki burada talip var mi yamasini Mozilla'ya sokabilecegine inanan?
Görüş belirtmek için giriş yapın...

İlgili Yazılar

Linux`un Ücretsiz Olmadığını Kanıtlayan 10 Neden

cayfer

Microsoft'a Yanıtlar

Bugün linux@linux.org.tr listesine Sn. Noyan Selçuk Hancıoğlu'ndan bir mesaj geldi. Mesaj, liste üyelerini Microsoft gözüyle Linux'un Ücretsiz Olmadığını Kanıtlayan 10 Neden başlıklı bir yazının varlığından haberdar ediyordu. Yazının İngilizce orijinalini de burada bulabilirsiniz.

Yazıyı sabırla okudum. Aslında yazıda verilen örnekler genellikle POS ("Point of Sale Equipment; Perakende ve konaklama sektöründe kullanılan gelişmiş yazar kasalar) sistemleriyle ilgiliyse de, yazıyı kaleme alanın genel olarak Windows/LINUX işletme maliyeti karşılaştırması yapmasına dayanarak ben de bu yanıt yazısını yazma gereğini hissettim.

Windows'tan Korsana Yama Yok

anonim

Microsoft güvenlik açıklarını korsana karşı silaha dönüştürüyor. Kullanıcılar, 2005 ortasından itibaren güvenlik yamaları için lisanslı ürün numarası verecek. Korsan kullanıcısı güncellemeleri istisnai koşullar dışında alamayacak.

Linus Torvalds ile Microsoft'un Geleceği Üzerine

vst

Linus Torvalds, "Good Morning Silicon Valley" için yapılan bir söyleşide Microsoft'un gelecekteki pozisyonuna ilişkin tespitlerde bulunuyor. Torvalds'a göre Microsoft'un şu andaki pozisyonunu ileride hiç bir firma elde edemeyecek. Ancak pazar geliştikçe Microsoft'un da o pozisyonda varlığını sürdürebilmesi mümkün değil.

Microsoft'tan .NET Çıkarması

yilmaz

Visual Studio.NET 2005 , SQL Server 2005 ve BizTalk Server 2006 akademik tanıtımlarına Aralık ayında başlayacak. Ülke çapında 8 üniversitede (İstanbul Üniversitesi de bu üniversitelerden biri) bu tanıtımlar yapılacak. .NET 1.0 ile beklediği performansı yakalayamamış olan Microsoft bu sefer sağlam adımlarla ilerliyor.

Sanırım sürükle bırak programcılığı yaygınlaşacak.

http://www.msakademik.net/haberdetay.aspx?id=112

MS Apple'ı Haritadan Sildi mi?

zilog

The Register'deki bir makalede , Microsoft'un uydu görüntülerinde Apple'ın merkezinin silindiği iddia edildi. Apple merkezinin olduğu bölge, MSN Virtual Earth'a göre burası, Google Maps' a göre ise burası!