Neremle Gülsem Episode 2

0
conan
Windows 2000 Magazine Türkiye dergisinin yazarı MURAT YILDIRIMOĞLU çok ilginç bir yazı hazırlamış. Yoğun araştırmalardan sonra yazıldığı anlaşılan bu yazı her sinirden tırnaklarını yiyen Micro$oft'çunun yüreğine su serpecek cinsten.

Yazının tarzı bence tipik bir herşeyi bilen Türk köşe yazısı, linux'a laf yok ama aslında şu kadar kötü, open source süper bir olay ama ne yazık ki kimse anlamaz o yüzden ne gerek var! vs... (Bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olunmaz- Uğur MUMCU ) Neyse sonuçta bu tip yazılar server işletim sistemleri konusunda Micro$oft'un nasıl tutuşup raporlar yazdırttığına güzel bir örnek.

Görüşler

0
anonim
microsoft tarafında durum gerçekten vahim görünüyor, özellikle linux'un açık kodlu olmasının biz Türklere hiçbir faydasının olmayacağı detayına ve Windows ları da işportadan 5-10 milyona bulabilirsiniz ibaresine bayıldım...
0
sundance
Açıkcası ben hala karnımı tutuyorum (ağrıdı). İnanılmaz bir şey bu kadar bilgisiz, değerlendirmeden yoksun insanları editör mü yapıyorlar ?
0
mostra
birincisi ben win kullanıyorum. neysea; gelerim şu olaylara amcam ne güzel bir editör olmuş ne mutlu bir baltaya sap olayına girmişde unuttuğu es geçtiği bilmedikleride var...

ilkin türkçe olarak turkuaz projesi var tamamda onu daha da geçen geleceklinux projesi var redhat tabanlı ki bunu açıkca redhatdan o ünlü opensource olayı ile değiştirip/geliştirip ekliye çıkara bu hallere getirmiş kimseler ne mutlu iş yapan gören insanlar var, sonra editor olma olayını bende birşeyler sanıyordum taki birkaçı ile birebir yüzyüze gelince inanınki ebatları ve ciddiyetler bilinen bir dergi-gazete vb. dışındakilere bu işi görenler 1. dereceden herşeyi bilirimciler neysea bu da konu dışıya eklemiş olalım biz....... şunuda eklemek de fayda var Ve Allah malağı yarattı
0
conan
Malak sadece durur ve bakinir. Zarar vermez. ;)
0
anonim
Murat Yıldırımoğlu ile yüzyüze görüşen , işyerini bilen,giden orada arkadaşı çalışan birisi olaraktan doğrusu böyle birşey yapacağını tahmin etmezdim.Tamam Microsoft eğitimi vererekten para kazanan ve de bu şekilde hayatından mutlu olan birisi olabilirsin.Güzel eğitim kitapları yazan yazdıkları beğeni toplayan Fİndofs.''u yalamış yutmuş biri de olabilirsin fakat niye bi acayip bi şekilde saldırırsın Linux'a ...başkasının çalışma yapması (Türk insanının) paramızın dışarı gitmemesi niye bu kadar acı gelir ki insana?

Hele bu işportacı olayına ne desem bilemiyorum okuyan da zannedecek ki Microsoft düşünmüş taşınmış demiş ki abi benim işletim sistemime halk ucuz ve kolay yoldan ulaşsın ben işportacıları işe alayım da her köşe başında ürünümü satsınlar 5 kuruşa ben kazanmasam da olur.

Hasbunallah

adamı sinirlendiriyorlar ha...

0
anonim
Web sitemin adresini de verir misiniz? Belki gülünecek başka yazılar da bulabilirsiniz.

www. yildirimoglu.com
0
anonim
Murat burda gerizekali taklidi mi yapiyor yoksa M$ buna bol bol para yardimi yaptigi icinmi bole salak salak yazilar bilemiyorum ama bu yaziya anti tez sole olabilir!

1:) Nasa gecen senelerde NT4 kullaniyordu ve ASP database tutuyordu ve artik databaselerinin icinden cikilmaz bir halde query edilmedigini ve cok masrafli oldugundan linux / php ''e gectiler.

2:) Ayrica yarim akilli arkada$ M$''i bi yandan overken bi yandan da yerden yere vuruyor. Windows serisinden bütün işletim sistemlerini işportadan 5-10 milyon liraya, yani hemen hemen ücretsiz olarak, bulabiliyorsunuz.
M$ iste bu kadar aciz ama linux icin iste 900mb de iste sole iste bole.. yaw bu kadar salak bi adam olamaz. bi kere rh isolar turkiyede itude mirrorlu ve 300 mb...

3. about GPL and Open Source
M$ kodlari calininca tabii koseye sıkıstı yazik harbi... Open source ne demek sanirim bilmio bu arkadas. Isteyen kullanicinin linux''u kendine gore design edip daha verimli kullanabilmesini sagliyo ayrica windoze gibi sux deil.

Sonuc:
Windows amerikadaki PCWORLD dergisinde bile win95 ile dalga geciyor. Bi koseye blue screen bir Win95 resmini koymus ve altinda sole diyor. bunu gormek istemiyorsaniz Win2000''e gecin.

Oldu M$ . Oldu Murat.
0
anonim
Sen daha web sitesini gormemissin ;)
0
anonim
Sanirim bir gates sak sak cisi bu adamcagiz, millet figan feryat linux a donuyor,bu kadar esnek, guvenli ve en onemlisi bir kurdunmu bilgi islem icin gerekli butun kabiliyet ve destekle gelen isletim sistemine ragmen bizimkisi hala mavi ekran sevdasinda, belkide bunca yil sonra aldigi mcse sertifikasinin fiyakasina uzuluyor ama, zor olan iyidir, kolay olanla evimizde need for speed oynariz oyun konsolu hesabi ;o)
0
anonim
Web sayfasında Bill Gates hayranı olduğunu açıkça söylemiş. Şakşakçı gibi gereksiz ve kırıcı tanımlamalara gerek olduğunu sanmıyorum naçizane fikrimce...
Görüş belirtmek için giriş yapın...

İlgili Yazılar

Origami Projesi

peterparker

3 ya da 4 Mart günü tanıtımı yapılacak olan bu alet, her işi yapabildiği söylentisi ile bir dönemin ginger spekülasyonu hızıyla yayılmaya devam ediyor.

Müzik CDlerindeki Kopya Koruması Tek Tuşla Kırıldı!

murat09

Princeton Üniversitesi öğrencisi John Halderman, Windows işletim sistemi kullanan bir PC de sadece "shift" tuşunu kullanarak kopya koruması engelini aşmayı başardı.
ZDNet teki habere göre, BMG sanatçısı Anthony Hamilton'un albümündeki kopya koruması özelliği, korumalı CDler player'e takıldığında bilgisayarın AutoRun özelliği devredışı bırakılırsa (ki bunu shift tuşunu basılı tutarak yapabilirsiniz) normalde track'leri mp3'e çevirme yasağı gibi birçok engeli ortadan kaldırıyor. BMG sözcüsü Nathaniel Brown olayın endişe verici olduğunu belirtti.

Windows & .NET Magazin : Linux'u Hızlı Öğrenin

haky

Windows & .NET Magazine Türkiye'in Aralık sayısınının reklamlarında ve dergi kapağında büyük puntolarla atılan başlık : Linux'u Hızlı Öğrenin

Alt başlık ise : "Windows sistem yöneticileri için en faydalı 22 Linux komutu. Yakın bir gelecekte Linux sistemlerini de yönetmek zorunda kalabilirsiniz. Bir windows ağında bulunan Linux yüklü bilgisayarları yönetmek istiyorsanız bilmeniz gereken komutları detaylı olarak açıklıyoruz."

Bu ilan aklıma bir kaç olasılık getiriyor :
  1. Artık MS dünyası GNU/Linux'u kabul etmiş ve birlikte çalışmanın yollarını arıyor.
  2. Dergi yöneticileri bir derginin kapağında Windows ve Linux'u aynı anda anınca satışların arttığını keşfetmişler bunu deniyorlar.
  3. MS, GNU/Linux'tan da para kazanmanın yollarını düşünüyor.
Sizler ne düşünüyorsunuz?

Microsoft Sybari'yi aldıktan sonra Unix anti-virüs satışlarını durduruyor.

larweda

Geçen günlerde anti-virus programları üreticisi Sybari'yi satın alan ve saflarına katan Microsoft, ilk iş olarak kurumun Linux ve Unix sistemler için pazarladığı anti-virus yazılımlarının satışını durdurduğunu açıkladı. ( 1 2 )

Sybari, Kaspersky Labs, Computer Associates, Sophos, Norman gibi birden fazla anti-virüs motoru ile birlikte çalışabilen, ve multi platform (Windows, Unix, Linux, AIX vs.) desteği veren bir anti-virüs yazılımı olan Antigen Suite'i üretiyor ve pazarlıyordu.

< flame > Microsoft, ürünleri iyi olduğu için mi Sybari'yi almıştır, Unix pazarına anti-virus dağıtan bir firmayı pazardan çekmek için mi? :) < /flame >

Neremle gülsem?

conan

Türkiye Microsoft'dan Linux hakkında bir taş atma dökümanı. Perakende ve konaklama sektöründekiler mutlaka okumalı!!! (Neden özellikle konaklama sektörü onu anlayamadım ama neyse, Microsoft'tur bilir!)

Dökümanımız kısaca Linux ne değildir onu anlatıyor. Free software ile ne demek istendiğini koskoca şirket olarak anlayamayan (ya da anlamak istemeyen ;) ) Microsoft artık tamamen saldırıya geçmiş gözüküyor. Bir kaç ay önce ingilizcesini okumuş olduğum dökümanın hemen hemen aynısını Microsoft Türkiye'de görmeyi beklemem lazımdı, ama işte yine de şaşırıyor insan ;)