Neremle Gülsem Episode 2

0
conan
Windows 2000 Magazine Türkiye dergisinin yazarı MURAT YILDIRIMOĞLU çok ilginç bir yazı hazırlamış. Yoğun araştırmalardan sonra yazıldığı anlaşılan bu yazı her sinirden tırnaklarını yiyen Micro$oft'çunun yüreğine su serpecek cinsten.

Yazının tarzı bence tipik bir herşeyi bilen Türk köşe yazısı, linux'a laf yok ama aslında şu kadar kötü, open source süper bir olay ama ne yazık ki kimse anlamaz o yüzden ne gerek var! vs... (Bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olunmaz- Uğur MUMCU ) Neyse sonuçta bu tip yazılar server işletim sistemleri konusunda Micro$oft'un nasıl tutuşup raporlar yazdırttığına güzel bir örnek.

Görüşler

0
anonim
microsoft tarafında durum gerçekten vahim görünüyor, özellikle linux'un açık kodlu olmasının biz Türklere hiçbir faydasının olmayacağı detayına ve Windows ları da işportadan 5-10 milyona bulabilirsiniz ibaresine bayıldım...
0
sundance
Açıkcası ben hala karnımı tutuyorum (ağrıdı). İnanılmaz bir şey bu kadar bilgisiz, değerlendirmeden yoksun insanları editör mü yapıyorlar ?
0
mostra
birincisi ben win kullanıyorum. neysea; gelerim şu olaylara amcam ne güzel bir editör olmuş ne mutlu bir baltaya sap olayına girmişde unuttuğu es geçtiği bilmedikleride var...

ilkin türkçe olarak turkuaz projesi var tamamda onu daha da geçen geleceklinux projesi var redhat tabanlı ki bunu açıkca redhatdan o ünlü opensource olayı ile değiştirip/geliştirip ekliye çıkara bu hallere getirmiş kimseler ne mutlu iş yapan gören insanlar var, sonra editor olma olayını bende birşeyler sanıyordum taki birkaçı ile birebir yüzyüze gelince inanınki ebatları ve ciddiyetler bilinen bir dergi-gazete vb. dışındakilere bu işi görenler 1. dereceden herşeyi bilirimciler neysea bu da konu dışıya eklemiş olalım biz....... şunuda eklemek de fayda var Ve Allah malağı yarattı
0
conan
Malak sadece durur ve bakinir. Zarar vermez. ;)
0
anonim
Murat Yıldırımoğlu ile yüzyüze görüşen , işyerini bilen,giden orada arkadaşı çalışan birisi olaraktan doğrusu böyle birşey yapacağını tahmin etmezdim.Tamam Microsoft eğitimi vererekten para kazanan ve de bu şekilde hayatından mutlu olan birisi olabilirsin.Güzel eğitim kitapları yazan yazdıkları beğeni toplayan Fİndofs.''u yalamış yutmuş biri de olabilirsin fakat niye bi acayip bi şekilde saldırırsın Linux'a ...başkasının çalışma yapması (Türk insanının) paramızın dışarı gitmemesi niye bu kadar acı gelir ki insana?

Hele bu işportacı olayına ne desem bilemiyorum okuyan da zannedecek ki Microsoft düşünmüş taşınmış demiş ki abi benim işletim sistemime halk ucuz ve kolay yoldan ulaşsın ben işportacıları işe alayım da her köşe başında ürünümü satsınlar 5 kuruşa ben kazanmasam da olur.

Hasbunallah

adamı sinirlendiriyorlar ha...

0
anonim
Web sitemin adresini de verir misiniz? Belki gülünecek başka yazılar da bulabilirsiniz.

www. yildirimoglu.com
0
anonim
Murat burda gerizekali taklidi mi yapiyor yoksa M$ buna bol bol para yardimi yaptigi icinmi bole salak salak yazilar bilemiyorum ama bu yaziya anti tez sole olabilir!

1:) Nasa gecen senelerde NT4 kullaniyordu ve ASP database tutuyordu ve artik databaselerinin icinden cikilmaz bir halde query edilmedigini ve cok masrafli oldugundan linux / php ''e gectiler.

2:) Ayrica yarim akilli arkada$ M$''i bi yandan overken bi yandan da yerden yere vuruyor. Windows serisinden bütün işletim sistemlerini işportadan 5-10 milyon liraya, yani hemen hemen ücretsiz olarak, bulabiliyorsunuz.
M$ iste bu kadar aciz ama linux icin iste 900mb de iste sole iste bole.. yaw bu kadar salak bi adam olamaz. bi kere rh isolar turkiyede itude mirrorlu ve 300 mb...

3. about GPL and Open Source
M$ kodlari calininca tabii koseye sıkıstı yazik harbi... Open source ne demek sanirim bilmio bu arkadas. Isteyen kullanicinin linux''u kendine gore design edip daha verimli kullanabilmesini sagliyo ayrica windoze gibi sux deil.

Sonuc:
Windows amerikadaki PCWORLD dergisinde bile win95 ile dalga geciyor. Bi koseye blue screen bir Win95 resmini koymus ve altinda sole diyor. bunu gormek istemiyorsaniz Win2000''e gecin.

Oldu M$ . Oldu Murat.
0
anonim
Sen daha web sitesini gormemissin ;)
0
anonim
Sanirim bir gates sak sak cisi bu adamcagiz, millet figan feryat linux a donuyor,bu kadar esnek, guvenli ve en onemlisi bir kurdunmu bilgi islem icin gerekli butun kabiliyet ve destekle gelen isletim sistemine ragmen bizimkisi hala mavi ekran sevdasinda, belkide bunca yil sonra aldigi mcse sertifikasinin fiyakasina uzuluyor ama, zor olan iyidir, kolay olanla evimizde need for speed oynariz oyun konsolu hesabi ;o)
0
anonim
Web sayfasında Bill Gates hayranı olduğunu açıkça söylemiş. Şakşakçı gibi gereksiz ve kırıcı tanımlamalara gerek olduğunu sanmıyorum naçizane fikrimce...
Görüş belirtmek için giriş yapın...

İlgili Yazılar

MS Word İle Belgelerinizi Korumaya Çalışmayın

FZ

Microsoft Word "form"larınızı parola ile korumanıza izin verdiğini iddia ediyor. Böylece izinsiz kullanıcılar söz konusu form içeriğini değiştiremiyorlar; bu özellik form alanı bulunmayan belgeleri korumak için de kullanılabiliyor.

Ancak 3 hafta önce, Thorsten Delbrouck yukarıdaki koruma özelliğinin kolayca aşılabildiğini ve bunun için gerekli tek şeyin bir hex editör olduğunu tespit etmiş. Gerekli düzenlemeyi yapmak için programlama bilgisi gerekmiyor.

Word kullanıcılarının belgelerinin içeriğinin değiştirilmemesi için bu mekanizmaya güvenmemelerinde fayda var.

Microsoft ICMP Paketleri İle Kendi Logosunu Yolluyor

FZ

Kendi makinasında hemen hemen hiç ping yapmadığı halde netstat -s -p icmp sonucunda 2000´e yakın ICMP paketinin yollandığını gören Seth Stein, Ethereal ile ağ trafiğini ve Windows XP makinasının neler yaptığını dinlemeye karar vermiş.

3 saatlik trafiği kaydettikten sonra bunun analizine girişen Stein, makinasının ağdaki Windows 2000 "domain controller"lardan biri ile konuştuğunu görmüş. Bunda garip bir şey yok. A ile W arasında karakterlerden oluşan bir ağ trafiği. Ancak ICMP echo talep ve cevaplarının bir kısmı oldukça dikkat çekici görünmüş.

Google´da bir miktar araştırma yapan Stein, Perl programlama dili ile bu veriyi biraz düzenleyip bir dosyaya yazmış ve ortaya JPEG formatlı bir Microsoft yazısı çıkmış! Acaba neden? ;-)

Skype kaynak kodu lazım mıydı?

coskung

Microsoft firması 8.5 Milyar Dolar bayılıp Skype'ı ebay'den satın aldıktan sonra, hükümetin istediği özellikleri (back door) ekleyelim derken, uygulamanın kaynak kodlarını çaldırdı. Kaynak

XBox Gizli Anahtarı kırma projesi

raistlinthewiz

Bu projede amaç Microsoft XBox medyalarını imzalamak için kulladığı 2048 bitlik gizli anahtarı kırmak. Başarılı olunursa modchiplere ihtiyaç duyulmayacak. (Bildiğim kadarıyla bu chipler sayesinde bu sistemin önüne geçiliyor) Çalışmalar başladı bile :)

http://theneoproject.com/

http://slashdot.org/articles/03/01/05/1456203.shtml?tid=109

Micros~1 yok olma tarihi

KiPSOFT_

Belkide çoğumuzun istediği olayın tarihini birkaç fütürist bilimci bulmuş ve yayınlamışlar.

"Avustralyalı 'gelecek bilimciler' Richard Watson ve Ross Dawson, 2050 yılına kadar yok olması muhtemel 'şey'leri gösteren bir çizelge hazırladı. Buna göre, gelecek yıl kül tablası, 2016'da ise bilgisayar fareleri ve emeklilik tarihe karışacak. Bu tahminlerin gerçekleşmesi zor gibi görünebilir ama onlar "Lütfen bu çizelgede kusur aramayın" diyor."