Dünya'nın İlk Ticari Süper Dizüstü Bilgisayarı

0
Soulblighter
AtomChip firması, Dünya'nın ilk ticari süper dizüstü bilgisayarını duyurdu: AtomChip SG220-2
Dizüstü bilgisayarda sabit disk sürücü bulunmuyor. Bilgisayar tamamen AtomChip'in Optoelektronik elemanlarından oluşuyor. Kablosuz çalışma özelliği, yüksek hızlı işlemci ve yüksek bellek kapasitesi sunan bilgisayar, çok düşük enerji tüketiyor.

Üründe 6.8 Ghz AtomChip Quantum II veya 1.7 Ghz 4 adet Intel Pentium M işlemci kullanılıyor. Sistem Linux ve Windows XP işletim sistemlerini sesli komutla yönetebiliyor. Bellek olarak 1TB Quantum-Optical non-volatile RAM kullanıyor ve depolama olarak ise disk yerine 2TB non-volatile Quantum RAM (NvIOpRAM-ATA IDE) kullanıyor.

Görüşler

0
bm
Satilik emlak: iki kita arasinda, yuksek, ferah, bogaz manzarali, park problemi yok. Kacmaz kelepir, cok iyi bir yatirim.
0
mow
bu gerçekmi ? sitenin görünümü pek güven vermiyorda :)
0
mrtksn
gerçek olma ihtimali var mı acaba?
0
iozeren
bence kasap bunlar...
0
sleytr
tamam bencede kesinlikle gercek olamayacak gibi duruyor. peki ama bu sitedemi sahte?
sahteysede bir bilen adresini versin 'aha şurda dönüyo bu sitenin geyiği' desin lütfen!
0
Soulblighter
Neden herkesin şaşırdığını ve inanmadığını anlamadım. Adamların işi optoelektronik ve optoelektronik kullanarak yüksek hızlı ve kapasiteli depolama aygıtları üretiyorlar. Bunları da bir araya getirip bir tane notebook yapmışlar. Olay bu. Bunlara alıştırın kendinizi yavaş yavaş. :)
0
anonim
Her $ey iyi ho$ ta... Win2003 enterprise edition bile 32 gb'den yukari ram adresleyemiyorken Xp pro'da 1 TB ram gormek bana pek gercekci gelmedi. 4gb'nin ustune cikabiliyor mu ki bu Xp?
0
mow
optoelektronik sende alışkanlık yapmış sanırım, bana maalesef inandırıcı gelmiyor ha olmaz diye birşey yok ama gözümle görmeden inanmam diye birşey var ;)

site resmen frontpage kullanılarak şarışın bir sekreter tarafından yapılmış izlenimini veriyor, alışılagelen optoelektroniği kullanarak 4 TB HDD yap kalk onu birde laptopa sığdır -ki desktopu yokken- sonra gel siteni eciş bücüş yap olacak birşey değil gibi.

hadi herşeyi geçelim biz faniler için değilmi bu teknolojiler, yani biz salakmıyız niye optoelektronik şeyler varken, hala megatronik tiptronik şeyleri kullanıyoruz ?
0
mow
ya da başka böyle extrem sistemler üreten 4-5 firma varmı ? varsa görmedende inanabilirim :)
0
Soulblighter
Böyle sistemler üreten bir AtomChip var, bir de ben :) Bu tarz başka uçuk sistemler veya donanımlar üreten firma bulursam haber veririm.
0
atillaefe
Bence gerçek adamlar patentini almışlar.
http://atomchip.com/_wsn/page2.html
Görüş belirtmek için giriş yapın...

İlgili Yazılar

En Harbi Kişisel Bilgisayar

parsifal

Bir zamanlar Zihni Sinir vardı. Uçuk uçuk icatlar yapardı.
İşte böyle biri site yaparsa neler olur?
MetkuMods'da arkadaş bilgisayarımda ne gibi değişiklikler yapsamda daha eğlenceli ve verimli bir hale getirsem diye düşünmüş ve uyguladığı fikirleri teker teker şekil ve resimlerle açıklayarak anlatmış.
Matkap, led ve havyayı hazırlayın. Ders başlıyor...

Creative Sound Blaster Live Value Muamması

mambo

Creative'in ses ve grafik kartlarında ileri noktada olduğu herkes tarafından biliniyor. Ama Creative'in en iddalı olduğu Sound Blaster Live Value eğer yüklenebilirse(!) gerçekten çok kaliteli bir ses kartı ve size kartın sürücüsü ile birlikte verdikleri LAVA programı mp3 formatındaki müzik dosyalarının sıkıştırılmasından kaynaklanan ses kayıplarını en aza indirmesi ve şu anki bilgisayarda müzik dinleme ortamında en çok kullanılan format olan mp3 için gerçektende çok güzel bir olay ama ne varki sürücü ile birlikte verdikleri lava programına karşı Creative Sound Blaster Live Value sürücüsü Windows 98 ve Windows 98SE için yeterli değil.

NVIDIA

HoLY

NVIDIA linux icin ekran kartı driverlarının 1.0-2880 versiyonunu release etmiş.Yeni versiyonda GeForce4 and Quadro4 kartlar desteklenmiş,ve tabiki bazı bug fixler giderilmiş.Nvidia ekran kartınız var ve 3D oyunlarda sorunlar yaşıyo yada mesela xine de fullscreen supportu calışdıramıyorsanız hemen bu driverları yüklüyorsunuz.

Menuetos: Assembler programcısının rüyası

sundance

Eski güzel Amiga zamanlarında Seka ve türevleri vardı. Birsürü coder 68000 işlemcinin inceliklerini tapınırcasına bu programlarla keşfetmeye çalışırdık. O zamanlar MasterSeka gibi bir IDE mucize gibi geliyordu bize.

Zaman geçti, birileri Menuetos adında bir işletim sistemi yaptılar. Ne için ? Assembler programlamak için bir IDE olarak :) Hem de ne IDE... Herşeyden önce Menuetos bir real time OS yani ihtiyaca cevap vermek için minimum işlem yapıp, minimum tepki süresine sahip, deyim yerindeyse zero-fat bir işletim sistemi. Hem de bir tek 1.44 diske sığıyor. Fazla söze ne hacet...

Linux Duracell CPU Kullanım Monitörü

anonim

Son zamanlarda karşılaştığım en ilginç donanım hacklerinden biri: Linux Duracell CPU Load Monitor. Hepimiz, Duracell pillerin üzerindeki, pil durumunu kontrol etmemezi sağlayan sarı barı biliyoruzdur herhalde. (Bu arada, onun da nasıl çalıştığını merak ediyorsanız, bu adresten gerekli bilgileri alabilirsiniz.) Hani iki beyaz noktaya bastırdığımızda, pilin doluluğuna göre renk veren bar. İşte, bu hacki gerçekleyen kardeşimiz, bu yapıyı kullanarak Linux üzerinden CPU kullanımını göstermeyi başarmış. Sistemi çalışır halde gösteren bir video için buraya tıklayabilirsiniz.