ysa

ysa


0 takip ediyor | 0 takip ediliyor


Bilgi alanları


İlgi alanları

Kuantum Bilgisayar ( 3)

Madem konu kuantum bilgisayarlar (artık fizikçi adayı oldum) dersten kaçmak için güzel fırsat=) Zizek'i kaçırdığıma üzülüyorum.. MS dolapderede taksime giden yolun kenarındaki o yüksek duvarlı yerde mi? Eğer öyleyse evime çok yakınmış yeni taşındım sayılır pek bilmiyorum çevreyi orası mı acaba?

MEB İhbar Hattı Kurdu ( 7)

Kimi kime şikayet edeceğiz garip bir durum, belki cinsel sapkınlılıkları engellemeye yarayabilir ancak propaganda ve diğer hususlar konusunda şüpheliyim. Lisedeki Ermenileri sallandırıp derilerini yüzmeliyiz diyen (bize aynısını yaptıklarını iddia ediyordu) muhterem tarih hocasını (mız değil ondan ne köy olur ne kasaba) Milli Eğitime şikayet etmek aklımın ucundan geçmemişti. Herhalde Türk milletine hakaretten beni suçlu bulurlardı.. Okula geldikten bir yıl sanra da müdür yardımcısı oldu.

Herkese iyi çalışmalar..

UNIX Dilinde Konuşma, Bölüm 4: UNIX sahiplik kuralları ve izinleri ( 1)

merhaba döküman için teşekkür ederim, "UNIX gruplarıyla ilgili sorun" kutucuğunun üstüne başka bir yazı gelmiş ff kullanmamdan olabilir belki. merakımdan soruyorum bundan sonra hangi çevirileri yapıcaksınız belirli bir plana göre mi yapıyorsunuz?

Internet'te 'Sıkıyönetim' e Geçildi ( 8)

http://www.wordpress.com/ hala açılmadı. Başta komik geliyordu bu kapatmalar ama gitikçe saçmalamaya başladılar.

Kameralarının da haddi hesabı kalmadı, Sokakta kamera okulda kamera suç işleyesi geliyor insanın=)

Türkiye İşlemcisini Tasarlıyor ( 3)

Konuya yabancı sayılırım ancak temel düzeyde dökümanları koymaları güzel olmuş. Keşke bilim ve mühendisliğin her dalında bu tarz teşvik edici organizasyonlar düzenlense.

Kore'de Internet kafeler kapanınca! ( 2)

eheh güzelmiş. bende ciddi ciddi okuyorum haberi (:

Türkün Matematikle İmtihanı ( 33)

Mecidiyeköyün göbeğindeki taş yapı inşaatı da kaçaktı unutuldu gitti. Geceleri bile devam ediyor artık.

Hep gitmek istediğim bir okuldu yaz kampı. MD sayesinde lisede nefret ettirilğim matematiği sevdim ve matematik bölümüyle çift anadal yapma çabaları içine girdim. olmadı tabiki. Ama dünya bir fizikçi kazandı. Yaşasın bilim =)

Pardus Projesi Tatilde! ( 73)

amma kavga kopmuş. ben ubuntu kullanıyorum ve tam anlamıyla rastlantı sonucu oldu seçimim. arkadaşla okulun distrosundan bir şeyler indiriyorduk linux da indirelim ne varmış ubuntu hımm.. adı güzel geldi indirdik yükledim herşeyi tanıdı yüzüm güldü. hemen eve gidip kurcalamaya başladım 2. günde çökerttim. düzeltemedim yeniden yükledim. bir kaç gün sonra bir daha çökerttim. yeniden kurdum. bu şekilde sürdü gitti. en sonunda yeniden yüklemicem donarsa donsun dedim 3-4 saat bekledim uykum geldi powera basıp yattım. sabah yine bekledim bu sefer hallettim. kullandığım dağıtımın ne olduğu ya da neden seçtiğim bu kadar basittir bir nedeni yoktur. felsefesi olan özgür bir işletim sistemi midir evet. daha neden bu böyle neden şu şöyle diye sorgulamadım çünkü konu hakkında bilgim de yok o kadar. pardus tartışmasına gelince adamlar silah yapmıyor ya bu bile güzeldir. devletin parası silah dışında yerlere de gidebiliyormuş bu da önemlidir bence. neden ubuntu da pardus değil bilmiyorum köpeğim var ve köpekleri kedilerden daha çok severim sanırım sebebi de bu bir de bilinçaltıma yerleşmiş olan devlete asla güvenme ne de olsa devletçilerce devletin bekasının demokratik insan haklarından daha önemli oluşu pardusa sempatik bakamama neden oluyor. gerçeklerle hiçbir alakası olmayabilir. açıp kodlarına bakmadım ama bu da benim iç sesim. bi senedir deniz görmemiş güneşi ise sabahları evden çıkarken görebilen ve ondan nefret etmek zorunda kalan biri olarak ben bile bu kadar rahatsam insanlar neden kavga ediyorlar anlamıyorum.

bir de not: uykusuzum yapabileceğim olası anlatım bozukluklarımdan ve imla hatalarımdan dolayı özür dilerim.

Linux için Google Desktop ( 14)

hiç kullanmamıştım (ilk kez duydum çok cahil hissettim kendimi) ama bana lazım demek ki. masa üstüm onlarca belgeyle doluyor sürekli yeni dizin açıp duruyorum. 4.sünden sonra masa üstü dizini oluşturup ona atıyorum. bu sorunu da çözüyor mu acaba merak ettim.

ID3 - Öğrenen Karar Ağacı ( 1)

keşke kapanmasaymış site. sanırım biraz geç kalmışım.

Pardus gerçekten... ( 91)

konuyla bir alaksı var mı? peki özgürlükle bir alakası var mı? olabilir de olmayabilir de..

http://www.sage.tubitak.gov.tr/proje_urun.asp

Stallman ile Röportaj ( 5)

mit.edu nun açık kurslarından ders notlarını indirmiştim ancak videoları bulamamıştım. çok teşekkür ederim.

Boğaziçi Robot Günleri ( 2)

çizgi izleyen aracımız 3 defa yoldan çıktı o yarışmada. pilleri şarj edememiştik tam. son dakikada da hızlı şarj ettik ve araç sapıttı doğal olarak. organizasyon güzeldi. sadece saate uymadılar pek. gelecek seneye de olur inşallah.

Desktop Tower Defense ( 4)

güzelmiş bir saat oynadım ve silahları geç tanıdığım için baya bir hezimete uğradım. rüzgar tersten esiyodu hakem de onları tutuyordu zaten.

Common Lisp Geliştirme Ortamı Kurulumu ( 56)

çok sağolun hemen üye oluyorum. ubuntuda bazı şeyler ters gitti yeniden yüklemek zorunda kaldım ama windowsu da bu şekilde kıra döke öğrenmiştim:)

Common Lisp Geliştirme Ortamı Kurulumu ( 56)

döküman için çok sağolun. lispi windowsta çözemedim. en azından bu yazıdan görece daha yeni olan bi yazıdaki windows için kurulumunu çözemedim. lispi kurdum ama pythonun komut satırı gibi bir ortamda açabildim (ağaç gibi bi şekil çıkıyor). bunun için (bir de o kadar seminerine gittim emoda diye düşünerek) ubuntuyu bu pazartesi kurdum baya bi acemiyim sorumda oldukça saçma kısımlar olursa lütfen hoşgörün. emacsı ve lispi yüleyebildim sanırım ancak slimeyi çekemedim ve diğer linkten yükleyip /home/kullanıcıadım kısmına da koydum ancak olmadı. linuxta gelen o sıkıştırmış olarak yüklediğim dosyada ayrıca derlemem veya kurmam gereken bir şey mi var? aslında şimdi bir daha baktım dün gecenin 4ünde uğraştığım için hatırlayamamışım slimeyi bir de synapticle yüklemişim. ama slime ile ilgili kodları emacsa yazınca herhangi bir şey olmadı ve verilen örnek kodları yazıp derleme de yapamadım. derleme yap diyorum alttaki satırda bilgi istiyor oraya ilk.lisp yazdım büyük bir ihtimalle öyledir diye ancak bu sefer de hiçbirşey yapılmadı diyor. slimeyi aşağıya yazdım bu sefer dosyayı bulamadı. sorum biraz karışık oldu sanırım. şimdiden teşekkür ederim. o ağaç şekline benzeyen logosu olan clispde de çalışabiliniyorsa hiç uğraşmasam mı? veya dr schemeyi yükledim orda çalışmam clispi öğrenmeme de katkı sağlar mı? komutları oraya da yazdım sanki hata verir gibi oldu *global-degisken* yazınca sonucu oldım. matlabdeki fonksiyonlar gibi olduğunu öğrenmiş oldum. bir de yazınızla istediğimi yapamadım ama ubuntumun uçbiriminin nerde olduğunu öğrendim ve nasıl kullanıldığına bir başlangıç yaptım. teşekkür ederim.

Yeni Başlayanlar İçin Common Lisp Geliştirme Ortamı ( 3)

evet, internet özürlüsüyüm bunu anladım yüklemeyi bile başaramadım, vazgeçtim lisp sevdasından.

paylaştığınız bilgiler için sağolun.