belfagor

belfagor


0 takip ediyor | 0 takip ediliyor


Bilgi alanları


İlgi alanları

Playstation 3'ler Tıp İçin Birleşiyor ( 8)

olay başkalarını kullanmak filan değil.
amaç bir hastalığa çare bulmak. bunun kullanılmış yada aldatılmış gibi bir düşünce oluşamaz....

zaten proje stanford üniversitesi tarafından kontrol edilmekte. projede zor kullanma yok. tamamiyle iyi bir amaç için gönüllüklülük çerçevesinde yapılıyor.

proje sadece ps3lerlede sınırlı deği. aynı zamanda BSD linux ve win pcler içinde istemcilerde bulunuyor.

şahsen evde internetim olsa neden faydam dokunmasın dite programı kurardım......

Her projenin anltında bir bir üçkağıt aramamak en iyisi ;)

XSS ölüyor mu? ( 13)

Mozillanın desteklememesi tuhaf. Mic bile desteklerken Mozillanın böyle yapması....

Ama eminimki yeni sürümlerde bu desteği görücez.

JavaScript 1.7 ( 20)

offff bak şimdi....

programlama dili ile örf ve adetin hiç bir alakası yok..
türklerin kendine özgü bir yazılım ortamı yok...
emperyalistler bir ülkeye sermayesi ve kültürü ile girer. programlama dili ile değil. zaten programlama dilleri genel kültürdür ülkelere indirgenemez....
siyonistlerin topraklarımızı ve büyük israil devletini herhalde programlama dili ile programlayarak kuramaz değilmi?
kar odakları dedin. ücretsiz olan programlama dillerinin ne gibi bir kar elde edilebilir????? (mic~ için doğru olabilir)
bana internet üzerinde bulamıyacağın veya ücret ödediğin bir programlama dili söylermisin lütfen.......

`Bilgisayar Bilimleri´ eğitim gönüllüleri aranıyor ( 14)

bana Scheme hakkında kısa bir bilgi verebilirmisiniz
özellikleri, kullanım alanı, üstün harafı, kötü tarafı....
her türlü bilgi...
yada türkçe kaynak daha iyi olur aslında.
( zıtlık olsun diye sormuyorum. gerçektende merak ettim :)) )

JavaScript 1.7 ( 20)

olay merak konusu değil. sonuçta oradaki yazılar bu sitede yok ve bunu herkes bilemez. bu arada burası da foruma benzemeye başladı. eğer tartışmaya devam etmek istiyorsan forumda konu açalım tartışma orada devam etsin. bu kısım şişmesin derim.

JavaScript 1.7 ( 20)

Beni onlar ilgilendirmiyor. o adreslerin varlığına daha yeni farkına vardım. ben uzun zamandır bu sitede bilgi okuyorum ilk kez karşılaşıyorum bu adreslere. ya başka insanlar. sonuçta amaç bilgi vermekse verilir değilmi?????? biz komiklik yapıyoruz gibi başka adreslerin verilmesine gerekte yok.
herneyse olan oldu. benim düşüncelerim hala aynısı. inşallah bir daha olmaz...... komiklikleri sadece komik sitelerden okurum inşallah.

JavaScript 1.7 ( 20)


evet bu oldukça akıllıca olur du. bana burada bir mizah olduğu izlenimi vermedi. Bire bir olarak aklımdan geçenleri zaetn anlattım. Bana göre bazı konuşarın mihaz konusunun olması pek mantıklı gelmiyor.

JavaScript 1.7 ( 20)

"Perl, Python ve Türk gençliğinin zihnini bulandırmak üzere hazırlanan global komplonun bir parçası olan ismi lazım değil bazı dillerin ...." burada tam olarak neyi kasıt ettiğini anlamadım. Neden bir komplo içinde olduğunu düşündüğünüde anlamadım. Eğer bazı dillerin komplonun bir parçası olduğunu düşünüyorsan neden bunları açık açık söylemiyorsun!!!!!!

Bir dil nasıl olurda komplo olabilir? Böyle bir komplonun ne faydası yada zararı dokunabilir. Herkes istediği dili kullanmakta ve seçmekte serbesttir..

Bir de dikattimi çeken şu cümle var;
"Perl, Python ve Türk gençliğinin ...", bütün bir komplo sadece bu üç şeye göremi tasarlanmış?
Galiba burada bir komplo oluşmaya başlamış............

fazlamesai.net'e soralım: Bu hangi sınav? ( 48)

geri zekalı seçme sınavı......

Pozitif e-dergi TEMMUZ sayısı çıktı... ( 7)

ben her zaman eleştiriye açık birisiyim. eğer bir şey yazıyorsam yorum yapıyorsam, yazdıklarımın eleştirilmesinede katlanırım.

Pozitif e-dergi TEMMUZ sayısı çıktı... ( 7)

en azından database yazmamışlar. bence o kadar da büyütülecek bir yanı yok. önemli olan içerik bence.

İki kültür: Lisp ve Un*x ( 32)

ilk kez bu gün rubyi inceleme fikri aklıma geldi. gittim internetten aradım buldum rubyi kurdum. sonra internetten türkçe döküman buldum okumaya başladım. veee gerçektence çok eğlenceli bir dil. oldukçada kullanışlı geldi. rubyi öğrenmek belki bana o kadar büyük katkılar sağlamaz ama en azından eğlenceli zaman geçirmeme faydalı olur ( faydasız bir demiyorum. belki benim işime yaramaz diyorum :)) ) ruby ile ilgili daha çok haber görmek beni memnun eder :D

newLISP ( 36)

offfffffff genemi lisp. yahu bu kadar lisp haberi veriyorsunuz ama bu kadar yoğun olarak kullanıyormusunuz allah aşkına?????????? ben daha ne var bu lisp te onu anlamadım. diğer programlama dilleri bin kat daha iyi bence. nefret ettiğim VB bile daha sıcak gelmeye başladı artık. Kızmaca darılmaca yok!!!!!!!

Shakespeare Programlama Dili ( 22)

Haklısın Tarık. Dikkat ettimde lisp üzerinde yoğun olarak duruluyor. bir çok genç arkadaşımız daha asm den c den anlamadan delphi vb öğrenmeye çalışıyor. daha sonrada oldukça fazla zorluklar çekiyorlar. temeli sağlamlaştırmadan bina yapmaya çalışılırsa sonuç hüsran olur....

Yubnub: İnternet için (sosyal) komut satırı ( 5)

Bana oldukça saçma geldi. Kişilerin önceden eklediği kelimler girildiğinde ekleyen kişinin vermiş olduğu siteye gidiyor. komut satırı ile hiç alakası yok!!!! farz edinki ekleyen kişi fazlamesai komutu ( komut değilya neyse ) farklı bir siteye yönlendirdi. Bir bakıma Web Spam mantığı yürüterek bir çok kelime girişi ile kendi sitesinin hitini arttırmak istiyor. Sonuc??? REZALET BENCE.

MS Windows kullananlar daha mı özgürlükçü? Programcılar çok mu korkak? ( 28)

Acik yada kapali kod, windows yada linux. ne fark eder?????? sonucta programcilarda insanlar. onlarda yemek yer su icer kiralarini oderler. ondan dolayi yazdigi programlari satmasi yanii kapali koda yonelmesi gerekir. eger benim babam zengin olsa neden acik kaynak kodlu olarak yayinlamiyayim...... onemli olan kendini surekli olarak yenilemektir.

Bill Gates emekli oluyor! ( 6)

emekli olmuyor. sadece bir süre kendi hayatıyla ilgileneceğini söyledi. 2 yıllığına işine ara veriyor sadece. bunu üstüne basa basa söylüyor üstelik. emekli olmıyor.. uzun süren bir tatil gibi düşünülebilir.

Yahoo! Kullanıcı Arayüzü Kütüphanesi ( 3)

Yakında Google User Interface Library gibi birşey ile karşılaşırız artık. Googlelun bu duruma seyirci kalacağını hiç zannetmem. Daha kullanışlı ve güzel bir proje ile karşımıza çıkacağına eminim. Bu arada YUI yi inceledim. Oldukça hoş olmuş. Yahoo'nun ellerine sağlık

100'den fazla İşletim sistemi bir bilgisayarda ( 9)

aslında yeni bir (yada bir kaç) işletim sistemi kurmak o kadar ürkütücü sayılmaz. sadece biraz dikkat yada bol kahve gerekir :D partition magic ile önec boş bir alan yarat. linux kuracak isen ext3 yada ext2 formatında olursa yarına olur. zaten linux da bölümlendirmeye gelice sistem otomatik olarak o bölümü ele alacaktır (genelde öyle olur ama DİKKAT yinede). diğer fat ntfs gibi bölümlere dokunmaz. eğer bölüm oluşturmadan yapmaya çalışırsan işte o zaman bir kaza olabilir. ondan akşamları sakın öyle bir şey yapmayın :) yada bir linuxun yanına başka bir sürüm kurmak istersen işte o zaman biraz dumur durumlar olabilir. o zaman ister sabah ister akşam her zaman dikkatli olmaz lazım. sana tavsiyem en iyisi daha önce linux yüklemiş biriden ufak bir ders alman yada internette bulunan howtoları bir okuman. bol BSD ve sınırsız internetli günlerrrrrrrrrr

3. Bilgisayar Günleri Yarışması ( 2)

evet yarışma tam olarak açıklanmamış. yarışmanın konusu, koşulları eksik kalmış.