Sizin anahtarlığınız kaç MB`lik?

0
FZ
Anahtarlık gibi görünüyor ama değil, yani o boyutlarda, dışarıdan bakılınca minik bir çakmağı ya da feneri andırıyor.

Arkadaşlarınız böyle düşüne dursun, siz bu şirin aletin kapağını açıyor ve şaşkınlık dolu bakışlar altında soğukkanlı bir şekilde (fonda Mission Impossible müzikleri çalıyor) aleti PC'nizin USB portuna sokuyorsunuz, 128 MB'lık veriyi içine kopyalıyorsunuz. Sonra çekip çıkarıyor ve anahtarlarınızla birlikte arka cebinize yerleştiriyorsunuz. Görev tamamlandı!

Fantazi yaptığımı düşünenler, Targus Go-Anywhere USB Drive adlı garip alete bir göz atsınlar ;-) Geek forever!

Görüşler

0
anonim
ne kadar yaziktir ki *nix sistemler icin destegi yok
0
FZ
Popüler olduğu takdirde birileri çabuçak bir driver ve application yazar herhalde ;-) Şaka değil 128 MB! Anahtar boyutlarında!
0
larweda
Bu ürüne rakip olarak (anahtarlık şeklinde USB memory) Apacer`in, Freecom`un, fujitsu-siemens`in, USB Drive`in ve Sagatek`in de ürünleri var. Ancak yaklaşık 170-180$ verip 128-256 MB bir anahtarlık almak yerine, 200$ civarında bir para harcayıp, sigara paketinden küçük USB ya da firewire external drive''''lardan almak daha mantıklı bence. Bunlar arasında da Anypack`in, Freecom`un, fujitsu-siemens`in, Pocketec`in, Ziv''in ve Cutie''nin de ürünleri var. Fiyat performans olarak bakıldığında external disk`lerin compaq flash anahtarlıklara göre daha mantıklı olduğunu düşünüyorum, (Aslında ben de bi tane 20 gig anypack kullanıyorum ve çok memnunum)
0
conan
Gecen gun bir adet 5 GB`lik PCMCIA HDD gordum :) Ama sadece kart. Karta bakip da: iyi de Hard drive`i yollamayi unutmuslar dedirtecek kadar minik hehe ;)
bu sayfada Toshiba PC Card HD drive PCMCIA Model ama 5.0 GBlik olan. :) Yanindaki tasima kutusu. Asil hard drive zannetmeyin ;)
bu da resimleri
0
larweda
Bu aletin 2 gig`i 180, 5 gig`i 300$ be. ben hala external olanları savunuyorum, tamam teknoloji olarak mükemmelmiş hakkaten ama, bunu alıcağıma aynı paraya 30 gig almak var diye düşünüyo insan, tabi bi de bunların hızlarını karşılaştırmak lazım, USB 1.1 ile external anypack drive 48x cdrom filan ayarında bir okuma hızı veriyor, bu da divx izlemekten mp3 dinlemeye herşeye yetiyor, ancak birkaç gig`lik bişeyler okuyup yazacaksan o uzun sürebiliyor, cebimde taşıdığım ufacık bi alet için bu da kabul edilebiliyor benim için. Bu PCMCIA aletlerin hızı nasıl olur onu bilemiyorum tabii, anahtarlık olanların da USB 1.1`leri externallar ile yaklaşık aynı hızdadır sanırsam, hem zaten 128 MB gibi bir kapasite için çok da büyük dert diil bi yandan yüksek hızlar.
0
anonim
Türkiyedeki anahtarlığınız ve diğer seçenekler veridepo.
0
skoylu
Millet nelerle ugrasiyor diyorum sadece.. Bu alet ev ile isyeri arasinda bir tur CD olarak kullanmak icin uygun olur sadece. Sunlarin bir Driver vs. istemeyen, takar takmaz calisip CD gibi Disket gibi her ise yarayanini icat etseler fena mi olur ?

Bu arada Mozilla 1.0 cikmis gibisinden rivayetler var. Haber olarak gecersiniz..

0
tongucyumruk
Bu aletlerin çoğu zaten bildiğim kadarıyla Win98SE ve üzerinde driver istemiyor...
0
larweda
iomega da aynı olaya el atmış, sonuç olarak da gerçekten çok şık bir cihaz ortaya çıkarmışlar: www.iomega.com/hdd/cat/index.html
Görüş belirtmek için giriş yapın...

İlgili Yazılar

Alcatel ADSL modem üretme işini devrediyor

larweda

Türkiye ADSL modem pazarının tek sahibi Alcatel, ADSL Modem üretim işini 388 milyon dolar karşılığında Fransız Thomson Multimedia şirketine devrediyor. Tamamen telekomünikasyon pazarına yönelmeyi hedefleyen Alcatel ile son kullanıcı geniş bant pazarında yerini sağlamlaştırmak isteye Thomson arasında alan memnun veren memnun şeklinde bir anlaşma olmuş bu. Şimdi merak edilen, Alcatel'in yeni yeni vermeye başladığı Linux desteğine Thomson'un devam edip etmeyeceği. Alcatel, mart 2001`de USB ADSL modemleri için Linux sürücüleri çıkarmış ve diğer modemler için de desteğini sürdüreceğine dair ipuçları vermişti. Alcatel'in basın bülteni.

Ekleme: 3COM da zarar ettiği DSL modem üretimini durdurma kararı aldı. Bu konuda Zdnet ve CNET haberleri.

Mac mi PC mi ?

anonim

Diyelim ki 128 mb ram, PIII 800, 20 gb hdd vb. bir PC'yi monitörü ile birlikte 1500 $'a satın alıyorsunuz. Ama 6 ay sonra almış olduğunuz bu PC, monitör hariç en fazla 700-800 $ ediyor. Çünkü P4 veya başka bir teknoloji çıkıyor. Üstelik MS Windows, durup dururken gereksiz yere göçebiliyor veya mavi ekran canavarı karşınıza çıkıyor.

Apollo I'i Kontrol Eden Bilgisayarı Sıfırdan Yapmak İster Misiniz?

FZ

Evet, insanoğlunu Ay'a taşıyan uzay aracını kontrol eden uçuş kontrol sistemi. userfriendly.org sitesinin günün linki bölümüne bakarken gördüm bu fantastik siteyi.

AGC (Apollo Guidance Computer) sistemini yeniden inşa etmeye dair olarak proje sahibi şunları diyor:

İlk geliştirilmiş bilgisayarlar ilginçtir. Çünkü basit cihazlardır, dolayısı ile tüm bilgisayarı donanımdan yazılıma dek tamamen anlayabilirsiniz.

AGC ilk geliştirilmiş bilgisayarlar arasında en ilgincidir çünkü Ay'a insan taşıyan ilk uzay aracında kullanılmıştır ve ilginç mimari özellikleri vardır.

HD DVD Kapımızıda

St

PCWorld'ün haberine göre NEC CD, DVD, ve HD DVD entegrasyonunu gerçekleştiren ilk okuyucuyu geliştirdi. Ülkemizde henüz yeterince yaygınlaşma imkanı bile bulamayan DVD teknolojisinden HD DVD teknolojisine yumuşak bir geçiş için üretilen okuyucu, üç kuşak optik diski desteklemesi sayesinde kullanıcılar için büyük kolaylık sağlayacak.

Orjinal Haber: http://www.pcworld.com/news/article/0,aid,118976,00.asp

Donanım önerileri: Haziran sayısı

e2e

Son dönemlerde en çok sorulan sorular arasında "GNU/Linux'a geçmek istiyorum fakat donanım problemi yaşar mıyım?", ya da "Yeni bir makine almak istiyorum, ne tür bir donanım tercih etmeliyim" vb. sorular yer alıyor.

Linux.com'da yeralan bu makalede özellikle 2.6 kernel için donanım önerileri yer alıyor. Bilgisayarını yenilemek, ya da GNU/Linux'a geçmek isteyenlerin gözatmasında fayda var.