Sizin anahtarlığınız kaç MB`lik?

0
FZ
Anahtarlık gibi görünüyor ama değil, yani o boyutlarda, dışarıdan bakılınca minik bir çakmağı ya da feneri andırıyor.

Arkadaşlarınız böyle düşüne dursun, siz bu şirin aletin kapağını açıyor ve şaşkınlık dolu bakışlar altında soğukkanlı bir şekilde (fonda Mission Impossible müzikleri çalıyor) aleti PC'nizin USB portuna sokuyorsunuz, 128 MB'lık veriyi içine kopyalıyorsunuz. Sonra çekip çıkarıyor ve anahtarlarınızla birlikte arka cebinize yerleştiriyorsunuz. Görev tamamlandı!

Fantazi yaptığımı düşünenler, Targus Go-Anywhere USB Drive adlı garip alete bir göz atsınlar ;-) Geek forever!

Görüşler

0
anonim
ne kadar yaziktir ki *nix sistemler icin destegi yok
0
FZ
Popüler olduğu takdirde birileri çabuçak bir driver ve application yazar herhalde ;-) Şaka değil 128 MB! Anahtar boyutlarında!
0
larweda
Bu ürüne rakip olarak (anahtarlık şeklinde USB memory) Apacer`in, Freecom`un, fujitsu-siemens`in, USB Drive`in ve Sagatek`in de ürünleri var. Ancak yaklaşık 170-180$ verip 128-256 MB bir anahtarlık almak yerine, 200$ civarında bir para harcayıp, sigara paketinden küçük USB ya da firewire external drive''''lardan almak daha mantıklı bence. Bunlar arasında da Anypack`in, Freecom`un, fujitsu-siemens`in, Pocketec`in, Ziv''in ve Cutie''nin de ürünleri var. Fiyat performans olarak bakıldığında external disk`lerin compaq flash anahtarlıklara göre daha mantıklı olduğunu düşünüyorum, (Aslında ben de bi tane 20 gig anypack kullanıyorum ve çok memnunum)
0
conan
Gecen gun bir adet 5 GB`lik PCMCIA HDD gordum :) Ama sadece kart. Karta bakip da: iyi de Hard drive`i yollamayi unutmuslar dedirtecek kadar minik hehe ;)
bu sayfada Toshiba PC Card HD drive PCMCIA Model ama 5.0 GBlik olan. :) Yanindaki tasima kutusu. Asil hard drive zannetmeyin ;)
bu da resimleri
0
larweda
Bu aletin 2 gig`i 180, 5 gig`i 300$ be. ben hala external olanları savunuyorum, tamam teknoloji olarak mükemmelmiş hakkaten ama, bunu alıcağıma aynı paraya 30 gig almak var diye düşünüyo insan, tabi bi de bunların hızlarını karşılaştırmak lazım, USB 1.1 ile external anypack drive 48x cdrom filan ayarında bir okuma hızı veriyor, bu da divx izlemekten mp3 dinlemeye herşeye yetiyor, ancak birkaç gig`lik bişeyler okuyup yazacaksan o uzun sürebiliyor, cebimde taşıdığım ufacık bi alet için bu da kabul edilebiliyor benim için. Bu PCMCIA aletlerin hızı nasıl olur onu bilemiyorum tabii, anahtarlık olanların da USB 1.1`leri externallar ile yaklaşık aynı hızdadır sanırsam, hem zaten 128 MB gibi bir kapasite için çok da büyük dert diil bi yandan yüksek hızlar.
0
anonim
Türkiyedeki anahtarlığınız ve diğer seçenekler veridepo.
0
skoylu
Millet nelerle ugrasiyor diyorum sadece.. Bu alet ev ile isyeri arasinda bir tur CD olarak kullanmak icin uygun olur sadece. Sunlarin bir Driver vs. istemeyen, takar takmaz calisip CD gibi Disket gibi her ise yarayanini icat etseler fena mi olur ?

Bu arada Mozilla 1.0 cikmis gibisinden rivayetler var. Haber olarak gecersiniz..

0
tongucyumruk
Bu aletlerin çoğu zaten bildiğim kadarıyla Win98SE ve üzerinde driver istemiyor...
0
larweda
iomega da aynı olaya el atmış, sonuç olarak da gerçekten çok şık bir cihaz ortaya çıkarmışlar: www.iomega.com/hdd/cat/index.html
Görüş belirtmek için giriş yapın...

İlgili Yazılar

Nerede O Eski Telefonlar

tongucyumruk

Önce telefonu açıp sonra numarayı çevirdiğimiz günleri hatırlayan var mı? Peki ya telefonların adres defterinin olmadığı, onca numarayı aklımızda tutup kendimiz çevirdiğimiz zamanları? Belki telefon ahizesine yaklaştırıp bir tuşuna basınca çıkarttığı DTMF tonları ile numara çeviren kol saatlerini hatırlayanlar dahi vardır? Peki "numara çevirmek" fiilinin kaynağı olan o eski trrrt, trrrt diye ses çıkaran telefonları hatırlayan, kullanmış olan var mı? Anlaşılan yalnız değilsiniz...

Power over Ethernet

sundance

Dünya bir taraftan, elektrik hatları üzerinden geniş bant Internet erişimine yaklaşırken. (Bir anlamda ethernet over power) Cisco ve diğer ağ aksamları üreticileri de Power over Ethernet konsepti üzerinde duruyorlar.

Basitçe, elektrikli dişfırçası veya traş makinası gibi araçların RJ-45 soketten elektrik alıp kullanılabilmesi, dolayısıyla ülkeler arasında prizler standart olmasa da RJ-45 uyumlu cihazların kullanılabileceği belirtiliyor. Hatta bu konuda 802.3 AF Standardı bile çıkartılmış.
(Ülkemizdeki standart güç kaynaklarının usbden güç çeken printerları bile kaldıramadığını, evlerin büyük bir çoğunluğunda topraklama bile olmadığını düşünürsek bence bu standart, işgüzar bir kaç sivrizekalının, ethernet üzerinden jenaratör çalıştırmak vs. gibi akla ziyan çabaları ile desteklenip ülkemizin bütün IT altyapısına sebep olabilir, bizi temiz bir on yıl geriye atar.)

Ağ Cihazlarının Öntanımlı Parola Listesi

Soulblighter

Bu adreste birçok ağ cihazının üretici tarafından tanımlanan parolalarını bulabilirsiniz.

AuDSL - Ses kartı üzerinden internet

butch

Evet yanlış okumadınız, AuDSL yani `Audio Digital Subscriber Line´ teknolojisi pahalı yeni nesil leased line modemler yerine piyasada çok ucuza satılan software modemler kullanılarak ses kartı aracılığıyla sisteme bağlanmanızı sağlıyor. İlk denemeler sonucunda bir kaç kilometrelik iki telli bir kabloyla 96 kilobit/saniye hıza ulaşılmış. Ayrıntılar burada.

The Ultimate Reset Button

iozeren

“Ctrl+Alt+Del” kombinasyonu ya da reset tuşunu çok kullanmanız gereken bir işletim sistemi mi kullanıyorsunuz ? Bu ürün tam size göre. The Ultimate Reset Button