Sizin anahtarlığınız kaç MB`lik?

0
FZ
Anahtarlık gibi görünüyor ama değil, yani o boyutlarda, dışarıdan bakılınca minik bir çakmağı ya da feneri andırıyor.

Arkadaşlarınız böyle düşüne dursun, siz bu şirin aletin kapağını açıyor ve şaşkınlık dolu bakışlar altında soğukkanlı bir şekilde (fonda Mission Impossible müzikleri çalıyor) aleti PC'nizin USB portuna sokuyorsunuz, 128 MB'lık veriyi içine kopyalıyorsunuz. Sonra çekip çıkarıyor ve anahtarlarınızla birlikte arka cebinize yerleştiriyorsunuz. Görev tamamlandı!

Fantazi yaptığımı düşünenler, Targus Go-Anywhere USB Drive adlı garip alete bir göz atsınlar ;-) Geek forever!

Görüşler

0
anonim
ne kadar yaziktir ki *nix sistemler icin destegi yok
0
FZ
Popüler olduğu takdirde birileri çabuçak bir driver ve application yazar herhalde ;-) Şaka değil 128 MB! Anahtar boyutlarında!
0
larweda
Bu ürüne rakip olarak (anahtarlık şeklinde USB memory) Apacer`in, Freecom`un, fujitsu-siemens`in, USB Drive`in ve Sagatek`in de ürünleri var. Ancak yaklaşık 170-180$ verip 128-256 MB bir anahtarlık almak yerine, 200$ civarında bir para harcayıp, sigara paketinden küçük USB ya da firewire external drive''''lardan almak daha mantıklı bence. Bunlar arasında da Anypack`in, Freecom`un, fujitsu-siemens`in, Pocketec`in, Ziv''in ve Cutie''nin de ürünleri var. Fiyat performans olarak bakıldığında external disk`lerin compaq flash anahtarlıklara göre daha mantıklı olduğunu düşünüyorum, (Aslında ben de bi tane 20 gig anypack kullanıyorum ve çok memnunum)
0
conan
Gecen gun bir adet 5 GB`lik PCMCIA HDD gordum :) Ama sadece kart. Karta bakip da: iyi de Hard drive`i yollamayi unutmuslar dedirtecek kadar minik hehe ;)
bu sayfada Toshiba PC Card HD drive PCMCIA Model ama 5.0 GBlik olan. :) Yanindaki tasima kutusu. Asil hard drive zannetmeyin ;)
bu da resimleri
0
larweda
Bu aletin 2 gig`i 180, 5 gig`i 300$ be. ben hala external olanları savunuyorum, tamam teknoloji olarak mükemmelmiş hakkaten ama, bunu alıcağıma aynı paraya 30 gig almak var diye düşünüyo insan, tabi bi de bunların hızlarını karşılaştırmak lazım, USB 1.1 ile external anypack drive 48x cdrom filan ayarında bir okuma hızı veriyor, bu da divx izlemekten mp3 dinlemeye herşeye yetiyor, ancak birkaç gig`lik bişeyler okuyup yazacaksan o uzun sürebiliyor, cebimde taşıdığım ufacık bi alet için bu da kabul edilebiliyor benim için. Bu PCMCIA aletlerin hızı nasıl olur onu bilemiyorum tabii, anahtarlık olanların da USB 1.1`leri externallar ile yaklaşık aynı hızdadır sanırsam, hem zaten 128 MB gibi bir kapasite için çok da büyük dert diil bi yandan yüksek hızlar.
0
anonim
Türkiyedeki anahtarlığınız ve diğer seçenekler veridepo.
0
skoylu
Millet nelerle ugrasiyor diyorum sadece.. Bu alet ev ile isyeri arasinda bir tur CD olarak kullanmak icin uygun olur sadece. Sunlarin bir Driver vs. istemeyen, takar takmaz calisip CD gibi Disket gibi her ise yarayanini icat etseler fena mi olur ?

Bu arada Mozilla 1.0 cikmis gibisinden rivayetler var. Haber olarak gecersiniz..

0
tongucyumruk
Bu aletlerin çoğu zaten bildiğim kadarıyla Win98SE ve üzerinde driver istemiyor...
0
larweda
iomega da aynı olaya el atmış, sonuç olarak da gerçekten çok şık bir cihaz ortaya çıkarmışlar: www.iomega.com/hdd/cat/index.html
Görüş belirtmek için giriş yapın...

İlgili Yazılar

İlk Pocket PC Süperbilgisayarı (!)

FZ

Spb Software House dünyada bir ilki gerçekleştirdi ve 12 Pocket PC bilgisayarı birbirine bağlayarak bir PDA "kümesi" (cluster) kurdu. Söz konusu PDA bilgi işlem kümesinin performansı bir masaüstü P-II bilgisayar ile kıyaslandı.

Söz konusu deney dağıtık bilgi işlemle uğraşan uzmanların da dikkatini çekti ve pek çok yoruma yol açtı.

Not: Bu fantastik deneyden beni haberdar eden değerli FM editörü ve PDA, Bluetooth, vs. sevdalısı butch´a teşekkürler.

VIA da sürücü kodlarını açıyor!

zentoo

Ne oluyoruz yahu, açılan açılana. :-]

VIA zaten çoğu kendi bünyesinde olmayan (freelance) sürücü geliştirenlerin çalışmalarını açık kaynak kod dünyasının kollarına bıraktı. Digitimes daki habere göre VIA toplamda 6 adet core logic vede Pro Savage serisi GPU ların sürücülerinin kaynak kodlarını açmış bulunuyor. VIA nın "core logic"lerindeki bir avantajda güney köprüsündeki network kontrol ünitesi de bu açılmayı kapsamakta.

Fazlamesai.net'e soralım: Özgür Dizüstü

tongucyumruk

Bu aralar hem avuçiçi bilgisayarım, hem de masaüstü bilgisayarım eskidiğinden ikisinin de yerini alacak bir dizüstü bilgisayar almayı düşünüyorum. Uzun araştırmalarım sonucunda tam ihtiyaçlarıma uygun, 12", ekranı dönebilen (e-kitap okumak için ideal), uygun fiyatlı bir model buldum. Tam hayallerimin bilgisayarını bulduğumu düşünürken özellikler listesindeki bir ibare dikkatimi çekti...

Bir araç takip cihazının anatomisi

auselen

Geçtiğimiz günlerden birinde karşılaştığım arvento firmasının araç takip cihazının içini açma şansını yakalayınca - gördüklerimi sizinle paylaşmak istedim.

NEC dünyanın en hızlı bilgisayarını yaptı!

FZ

Meşhur Japon bilgisayar firması NEC, Earth Simulator adlı yazılımı 36.500 Gigaflop (flop : floating operations per second) hızında çalıştıran dünyanın en hızlı bilgisayarını geliştirdi.

Bu yarıştaki en önemli oyuncu IBM'in şimdiye dek geliştirdiği en hızlı makina (ASCI projesi bağlamında) 12.000 Gigaflop hızda çalışabiliyor.