Orjinal Manga DVD'ler, Hemde Mantıklı Fiyata!

0
redogre
Radikal 2 de bugün gözüme çarpan bir haber :"Tek yol amazon.com değil!"

Olay kısaca şu; Kanal D kökenli D Productions adlı şirket piyasaya çok ucuza DVD ve VCD çıkartmış. İlk önce klasik bir kardeş şirket reklamı cinsinde bir haber sandım, ama internet başında biraz kurcalayınca hepsiburada.com'da bulduğum fiyatlar...

Görüşler

0
sefalet

Manga japon çizgi romanına verilen isim değil mi?

Ben şahsen evimin yakınındaki bir dvdciden özgün filmlerin kopyalarını alıyorum 8 tl veriyorum.Hatta arşive katmak için değil sadece izlemek için aldığım filmleri geri getirirsem 5 tl oluyor satın aldığım dvd kopyasının fiyatı.
0
darkhunter
Manga : Japon çizgi romanı, bu adamların alfabeleri kendilerini bile baydığı için, çizgi roman içinde yazıyı tercih etmişler ve çizgi roman kültürleri acayip gelişmiştir.

Anime : Japon Animasyonu. Hele ki Miyazaki diye bir adam vardır, anime'lerini izlemeyen şahıslar soğuk füzyon keşfetmiş olarak dünyadan gelip geçmişlerse de "OT" olarak geçmişlerdir...

Bir de Hentai var ama o buranın konusu değil :p
0
hAhAyiDU
;)
0
ssa
Ghost in The Shell'li almak gibi büyük bir hata yaptım. 20 YTL. Kutu ve DVD içeriği çok çok çok kalitesiz. Belki bazılarına saçma gelecek ama korsan dvdlerin kutuları ve kapakları bundan daha iyi. Bir ürün "ucuz" satacaz diye bir firmanın kaliteyi bu kadar düşürmesi müşteriyi kaçırır bence. Şahsen ben bir daha almıyacağım.
0
selam
Bu bir ekonomidir, bazı ülkelerde şu bizim "en çok satanlar" listesinde gördüğümüz kitaplar bir kaç çeşit olarak çıkartılırlar, güzel ciltlenmiş caf caf'lı kitablar, ve daha ucuza daha düşük kalitede kağıt kullanılan ve karton kapaklı kitablar, amaç her ekonimiye hitab edebilmektir, eğer sizin alım gücünüz daha caf caf'lı kutuları olan ve daha kiteli baskısı olan DVD'leri satın almaya yetiyorsa zaten onu alabilirsiniz demektir. Ancak birde o caf caf'lı kutuları olanlar yerine, sizin beğenmediğiniz olanları alabilecek ekoniye sahip olan insanları düşünün. Malezyada DVD fiyatları buraya göre oldukça düşük ama ne kutusu var nede kitapçıkları, bildiğimiz poşet içine koyup (hayır korsanlarınkisi gibi değil) bir kapak içerisinde satıyorlar. Sonuç: dönmeye devam eden bir ekonomi, oldukça fazla kişiye ulaşıp düşük kar marjı ile bile olsa kâr edebilme. Kaçan müşteri kadar gelen müşteri de olacaktır.
0
redogre
Manga da biraz bizdeki selpak durumu var, bir çok filmin yapımcısı olan şirketin ismi manga.
Görüş belirtmek için giriş yapın...

İlgili Yazılar

Ghost In The Shell - Matrix

sundance

Açıkcası bir William Gibson hayranı olarak Matrix'in bana oldukça doyurucu geldiğini söylemem lazım. Ta ki Ghost In The Shell'i seyredene kadar. O kadar çok sahne GIS'le benzerlik gösteriyordu ki, üzüldüm. Monkeygod adında bir arkadaşsa üzülmekle kalmamış, GIS ve Matrix'in benzeyen sahnelerini bire bir yanyana koyup yayınlamış Matrix ve Ghost in The Shell

Tolkien: 2000 el yazması sayfa daha !

sundance

GeekNews`da yeralan bu habere göre, Tolkien`ın yaklaşık 2000 sayfalık bir yeni eseri bulunmuş.

Ünlü klasik Beowulf`un, Tolkien tarafından yapılmış bu cevirisi, Amerikalı bir araştırmacı tarafından Oxford`da bir tesadüf eseri bulunmuş. Bu tesadüfün 2003 yılının en ses getirecek edebi olaylarından biri olduğu şimdiden söyleniyor.

Dark City vs. The Matrix

parsifal

Dark City, 1998 yılında çekilmiş, meslek icabı; "ulen bizde de böle bi imkan olsa ne maketler, ne projeler çıkardı ortaya" dedirten, pek çok yönden akılda kalıcı bir filmdi.

İspanyolca bilmediğimden sadece resimlerine bakarak "aradaki 30 benzer noktayı bulun" tadında olduğunu sandığım bu adres oldukça ilginç.
Esinlenme mi yoksa başka bir şey mi? Sırada hangi filmlerle benzerlikleri çıkacak acaba?
Yazarın notu: haber kaynağı için teşekkürler Jazzy

Dikkat edin isminizi bile elinizden alabilirler...

sundance

İsim hakları, patent hakları vs. derken gerçekten de saçma sapan bir noktaya geldik.
Slashdot'da yer alan bir habere göre Blizzard, `Diablo` isminde bir film yapmaya hazırlanan NewLine Cinema`yı dava ediyor.

Bu davayı kazanırlarsa ne olacağını tahmin edebilenler var mı ?
Sanırım ardından da Lamborghini Diablo'yu dava ederler :)

Yeni X-Files

yuxel

8-9 sene önce başlayan, odamızı posterleriyle süleyen X-Files tutkumuz 1998'de beyaz perdede süslenmişti. Dizi oyuncularından David Duchovny nam-ı diğer Fox Mulder, bir röpörtajında 7 sene önce(1998) çekilen "The X-Files"'ın devamının yolda olduğunu belirtiyor.