Orjinal Manga DVD'ler, Hemde Mantıklı Fiyata!

0
redogre
Radikal 2 de bugün gözüme çarpan bir haber :"Tek yol amazon.com değil!"

Olay kısaca şu; Kanal D kökenli D Productions adlı şirket piyasaya çok ucuza DVD ve VCD çıkartmış. İlk önce klasik bir kardeş şirket reklamı cinsinde bir haber sandım, ama internet başında biraz kurcalayınca hepsiburada.com'da bulduğum fiyatlar...

Görüşler

0
sefalet

Manga japon çizgi romanına verilen isim değil mi?

Ben şahsen evimin yakınındaki bir dvdciden özgün filmlerin kopyalarını alıyorum 8 tl veriyorum.Hatta arşive katmak için değil sadece izlemek için aldığım filmleri geri getirirsem 5 tl oluyor satın aldığım dvd kopyasının fiyatı.
0
darkhunter
Manga : Japon çizgi romanı, bu adamların alfabeleri kendilerini bile baydığı için, çizgi roman içinde yazıyı tercih etmişler ve çizgi roman kültürleri acayip gelişmiştir.

Anime : Japon Animasyonu. Hele ki Miyazaki diye bir adam vardır, anime'lerini izlemeyen şahıslar soğuk füzyon keşfetmiş olarak dünyadan gelip geçmişlerse de "OT" olarak geçmişlerdir...

Bir de Hentai var ama o buranın konusu değil :p
0
hAhAyiDU
;)
0
ssa
Ghost in The Shell'li almak gibi büyük bir hata yaptım. 20 YTL. Kutu ve DVD içeriği çok çok çok kalitesiz. Belki bazılarına saçma gelecek ama korsan dvdlerin kutuları ve kapakları bundan daha iyi. Bir ürün "ucuz" satacaz diye bir firmanın kaliteyi bu kadar düşürmesi müşteriyi kaçırır bence. Şahsen ben bir daha almıyacağım.
0
selam
Bu bir ekonomidir, bazı ülkelerde şu bizim "en çok satanlar" listesinde gördüğümüz kitaplar bir kaç çeşit olarak çıkartılırlar, güzel ciltlenmiş caf caf'lı kitablar, ve daha ucuza daha düşük kalitede kağıt kullanılan ve karton kapaklı kitablar, amaç her ekonimiye hitab edebilmektir, eğer sizin alım gücünüz daha caf caf'lı kutuları olan ve daha kiteli baskısı olan DVD'leri satın almaya yetiyorsa zaten onu alabilirsiniz demektir. Ancak birde o caf caf'lı kutuları olanlar yerine, sizin beğenmediğiniz olanları alabilecek ekoniye sahip olan insanları düşünün. Malezyada DVD fiyatları buraya göre oldukça düşük ama ne kutusu var nede kitapçıkları, bildiğimiz poşet içine koyup (hayır korsanlarınkisi gibi değil) bir kapak içerisinde satıyorlar. Sonuç: dönmeye devam eden bir ekonomi, oldukça fazla kişiye ulaşıp düşük kar marjı ile bile olsa kâr edebilme. Kaçan müşteri kadar gelen müşteri de olacaktır.
0
redogre
Manga da biraz bizdeki selpak durumu var, bir çok filmin yapımcısı olan şirketin ismi manga.
Görüş belirtmek için giriş yapın...

İlgili Yazılar

Robotech DVD´leri çıktı :)

butch

Daha önce de çıkacağından bahsettiğimiz Robotech DVD lerinin yurt dışında satışına başlandı. İlk parti iki diskten oluşuyor. İlk 12 bölümü içeren disklerde bundan başka bir sürü malzeme var. Haberi http://www.robotech.com/'da.
Meraklılarına ısrarla duyurulur...

Ne @#!* Biliyoruz Ki!?

FZ

Gösterime girdiği ülkelerde tahmin edilenin ötesinde bir başarı kazanarak yüz binlerce insanın hayatını pozitif yönde etkileyen “Ne @#!* Biliyoruz ki!?”, Türk seyircilerle ilk kez !F İstanbul'da buluştuktan sonra Mart 2006’da ülkemiz sinemalarına geliyor.

Oscar ödüllü oyuncu Marlee Matlin’in başrolünde olduğu yapımda, dünyanın önde gelen fizikçileri, nörokimyagerleri, hekimleri ve metafizikçilerinden 14 önemli isim, aydınlatıcı olduğu kadar şaşırtıcı bilgilerle izleyicinin karşısına çıkıyor. Etkileyici görsel efektler ve animasyonlarla da desteklenen film, tam anlamıyla türünün ilk örneği.

Sonuç sadece bilgilendirmek ve düşündürmekle kalmayıp aynı zamanda eğlendiren, pozitif bir iz bırakarak izleyiciye yeni bir bakış açısı getirebilen, son derece özgün bir yapım...

George Lucas: 2 Thumbs DOWN! veya teknoloji iyi bir şey ama...

jazzy

Bizlere sormadan değişir mi 20 yıllık Anakin Skaywalker görüntüsü?

Bilenler bilir, Star Wars efsanesinin 6. filminin (Return Of The Jedi - 1983) sonunda bir kare vardır: Han, Leia, Chewy ve diğer elemanlar Ewoklar ile beraber eğlenirlerken Luke (sanki) boşluğa doğru bakmaktadır. Luke ve milyonlarca film izleyicisi dışında olay yerinde olan hiç kimsenin görmediği ise Luke'un orada artık "güçle bir olmuş" Obi-Wan, Yoda ve (peder bey) Anakin'i izlemesi (bkz: http://devan1.tripod.com/Pics/3jedi_3.jpg ), onlara bir "veda bakışı" atmasıdır.

Özgür bir film

loker

Özgür 3 boyutlu modelleme yazılımı Blender başta olmak üzere Genel Kamu Lisansı (GPL) ile dağıtılan yazılımlar kullanılarak hazırlanmış ve Yaratıcı Ortaklık (Creative Commons) ile sunulmuş ilk film olan Elephants Dream 500bin kereden fazla indirildi.

http://orange.blender.org/

''Uzak'' için oy verelim

FZ

İki yıl önce Cannes Film Festivali'nde iki önemli ödül alan 'Uzak', şimdi de uluslararası bir oylamada Türkiye'yi temsil ediyor. BBC tarafından düzenlenen 2005 Dünya Sinema Ödülü'ne aday gösterilen altı filmden biri olan 'Uzak', ayrıca internetteki ankette de oy bekliyor. İngiliz sinema eleştirmenlerinin yaptığı eleme sonucunda onlarca film arasından sıyrılarak finale kalan 'Uzak', oylamanın favorileri arasında gösteriliyor.

Nuri Bilge Ceylan'ın imzasını taşıyan 'Uzak'ın yarıştığı filmler ise birbirinden zorlu: Pedro Almodovar'ın 'Kötü Eğitim', Zhang Yimou'nun 'Kahraman', Walter Salles'in 'Motosiklet Günlüğü', Altın Aslan ödüllü Rus yapımı 'Dönüş' ve Takeshi Kitano imzalı 'Zatoichi'... BBC Four Dünya Sinema Ödülü'nün galibi, 27 Ocak'ta BBC'de yayımlanacak özel programda açıklanacak. Programda internet sitesinde süren anketin sonuçları da duyurulacak ve bu yarışın galibi de ödüllendirilecek. BBC Four Dünya Sinema Ödülü anketine, http://www.bbc.co.uk/bbcfour/cinema/film_award/index.shtml adresinden oy gönderilebilecek.

Kaynak: Radikal Gazetesi