Orjinal Manga DVD'ler, Hemde Mantıklı Fiyata!

0
redogre
Radikal 2 de bugün gözüme çarpan bir haber :"Tek yol amazon.com değil!"

Olay kısaca şu; Kanal D kökenli D Productions adlı şirket piyasaya çok ucuza DVD ve VCD çıkartmış. İlk önce klasik bir kardeş şirket reklamı cinsinde bir haber sandım, ama internet başında biraz kurcalayınca hepsiburada.com'da bulduğum fiyatlar...

Görüşler

0
sefalet

Manga japon çizgi romanına verilen isim değil mi?

Ben şahsen evimin yakınındaki bir dvdciden özgün filmlerin kopyalarını alıyorum 8 tl veriyorum.Hatta arşive katmak için değil sadece izlemek için aldığım filmleri geri getirirsem 5 tl oluyor satın aldığım dvd kopyasının fiyatı.
0
darkhunter
Manga : Japon çizgi romanı, bu adamların alfabeleri kendilerini bile baydığı için, çizgi roman içinde yazıyı tercih etmişler ve çizgi roman kültürleri acayip gelişmiştir.

Anime : Japon Animasyonu. Hele ki Miyazaki diye bir adam vardır, anime'lerini izlemeyen şahıslar soğuk füzyon keşfetmiş olarak dünyadan gelip geçmişlerse de "OT" olarak geçmişlerdir...

Bir de Hentai var ama o buranın konusu değil :p
0
hAhAyiDU
;)
0
ssa
Ghost in The Shell'li almak gibi büyük bir hata yaptım. 20 YTL. Kutu ve DVD içeriği çok çok çok kalitesiz. Belki bazılarına saçma gelecek ama korsan dvdlerin kutuları ve kapakları bundan daha iyi. Bir ürün "ucuz" satacaz diye bir firmanın kaliteyi bu kadar düşürmesi müşteriyi kaçırır bence. Şahsen ben bir daha almıyacağım.
0
selam
Bu bir ekonomidir, bazı ülkelerde şu bizim "en çok satanlar" listesinde gördüğümüz kitaplar bir kaç çeşit olarak çıkartılırlar, güzel ciltlenmiş caf caf'lı kitablar, ve daha ucuza daha düşük kalitede kağıt kullanılan ve karton kapaklı kitablar, amaç her ekonimiye hitab edebilmektir, eğer sizin alım gücünüz daha caf caf'lı kutuları olan ve daha kiteli baskısı olan DVD'leri satın almaya yetiyorsa zaten onu alabilirsiniz demektir. Ancak birde o caf caf'lı kutuları olanlar yerine, sizin beğenmediğiniz olanları alabilecek ekoniye sahip olan insanları düşünün. Malezyada DVD fiyatları buraya göre oldukça düşük ama ne kutusu var nede kitapçıkları, bildiğimiz poşet içine koyup (hayır korsanlarınkisi gibi değil) bir kapak içerisinde satıyorlar. Sonuç: dönmeye devam eden bir ekonomi, oldukça fazla kişiye ulaşıp düşük kar marjı ile bile olsa kâr edebilme. Kaçan müşteri kadar gelen müşteri de olacaktır.
0
redogre
Manga da biraz bizdeki selpak durumu var, bir çok filmin yapımcısı olan şirketin ismi manga.
Görüş belirtmek için giriş yapın...

İlgili Yazılar

U-571

FZ

Yeni bir film değil ama Fitaş Sinema merkezinde tekrar vizyona giren "U-571" adlı filmi herkese hararetle tavsiye ederim.

1942 baharında yani II. Dünya Savaşının en civcivli günlerinde Amerikan denizcileri bir Alman S-33 denizaltısına binerek içinde Almanların o güne dek çözülmemiş şifreleme sistemi olan Enigma ile ilgili makinayı barındıran U-571 denizaltısını zorla ele geçirmek üzere yola çıkarlar.

SONATINE

FZ

Tokyo'da yaşayan yorgun bir Yakuza lideri, işlerden elini eteğini çekmek üzere iken Okinawa'daki bir karışıklığa son vermek için çağrılır. Bu şüpheli görevi kabul eder ve gider ancak adamlarının öldürüldüğünü görür. Sahildeki bir eve çekilen Yakuza lideri, orada genç bir kadını saldırganlardan kurtarır. İşler gittikçe sarpa sararken kahramanlarımız konuşmaya başlar...
Yönetmen : Takeshi Kitano
Tarih : 5 MART 2002 (bugün ;-)
Saat : 17:00
Yer: İstanbul Bilgi Üniversitesi, Kuştepe Kampüsü, Sinema Salonu Giriş ücretsizdir.

Ne @#!* Biliyoruz Ki!?

FZ

Gösterime girdiği ülkelerde tahmin edilenin ötesinde bir başarı kazanarak yüz binlerce insanın hayatını pozitif yönde etkileyen “Ne @#!* Biliyoruz ki!?”, Türk seyircilerle ilk kez !F İstanbul'da buluştuktan sonra Mart 2006’da ülkemiz sinemalarına geliyor.

Oscar ödüllü oyuncu Marlee Matlin’in başrolünde olduğu yapımda, dünyanın önde gelen fizikçileri, nörokimyagerleri, hekimleri ve metafizikçilerinden 14 önemli isim, aydınlatıcı olduğu kadar şaşırtıcı bilgilerle izleyicinin karşısına çıkıyor. Etkileyici görsel efektler ve animasyonlarla da desteklenen film, tam anlamıyla türünün ilk örneği.

Sonuç sadece bilgilendirmek ve düşündürmekle kalmayıp aynı zamanda eğlendiren, pozitif bir iz bırakarak izleyiciye yeni bir bakış açısı getirebilen, son derece özgün bir yapım...

Le Pacte des Loupes / Kurtların Kardeşliği

FZ

Amerikan dağıtım oligopollerinin es geçtiği Avrupa ve bağımsız Amerikan filmlerini getirmesiyle sinemaseverlerin takdirini kazanan Avşar-Pinema dağıtımın yeni armağanı, Fransa'da gişede tam bir hit olan ama ABD'de henüz gösterime girmemiş ve ulusal ölçekte gösterime girip girmeyeceği henüz belirsiz durumdaki "Le Pacte des Loupes / Kurtların Kardeşliği" oldu.

antiTRUST

FZ

ABD enteresan bir ülke! Microsoft'un Open Source, Free Software, vs. tarzında oluşumları anti-Amerikan olarak nitelemesinden birkaç ay geçti geçmedi bu sefer çok farklı bir bakış açısını yakalamış filmle karşı karşıyayız.
antiTRUST (!) adlı filmin afişindeki güzel çocuklara, seksi kızlara bakıp da bu filmi sıradan bir Hollywood gençlik ve macera filmi olduğunu düşünenler ve bu sebeple bu filme gitmeyenler çok şey kaçırıyorlar.
Bir kere filmin esas adamlarından biri, ABD Adalet Bakanlığı ile tekelleşme konusunda başı belada olan bir şirketin (!) süper zeki sahibini canlandıran ve etkileyici bir performans sergileyen Tim Robins üstadımız.
Diğer rollerde ise "açık kaynak kodlu" yazılım hareketini destekleyen ve bu konuda tereddütlü olan bazı genç yazılımcılar (!) var.
Ülkemizde geçen hafta vizyona girmiş bu önemli filmi bilgisayarla ilgili ya da ilgisiz herkese tavsiye ederim. Bazı önemli tercüme (altyazı) hatalarını dert etmezseniz filmden büyük bir keyif alacaksınız.