MATRIX´in de hatası olur...

0
NoLeafCLover
Her filmde oldugu gibi MATRIX RELOADED´da birçok hata var ve MovieMistakes.com da bu hataları hemen buluyor maşallah. Daha MATRIX çıkalı kaç gün oldu hemen bir sürü hata bulmuşlar. Ben on tanesini çevirdim gerisini merak edenler okusunlar!
Bir-
Otoban sahnesinde Morfeus ve bir ajanın tır üstündeki kavga sahnesinde ikisinin de gölgeleri yok ama tırın gölgesi var!

İki-

Final sahnesinde binaya girmek için elektriklerin kesilmesi lazım hem de 27 blok dahilindeki bütün elektrikler. Buraya kadar normal ama ortada hiçbir araba farı yok onların da mı elektrikleri kesildi!
Üç-
Yine otoban sahnesinde ajan bir arabanın üstüne atlıyor ve arabada ne ağız kaliyor ne burun ve araba tepe taklak amma arabanın içinde kimse yok! ilginc!!

Dört-
Neo merovingian`in (hani anahtarcıyı esir alan adam) adamları ile dövüşürken dövüşün sonunda adamin birine kılıcını saplıyor ama dikkatli bakıldığında kılıç adamın kolunun altından geçiyor

Beş-
Yine otoban sahnesi ve Morfeus ajanla dövüşüyor. O sırada tırın üstünde olan keymaker bir ara kayboluyor ve tekrar görünüyor!

Altı-
Kahramanimiz Neo kahinle konusuyor ve kahin onu bankta oturmuş ve arkasını dönmus bir vaziyette dinliyor. İlk görüntüde kahinin eli şakaklarında ikinci görüntüde yani bakın önünden çekilen görüntüde eli çenesinin karşısında sonraki görüntüde ise yine şakağında!

Yedi-
Yine tır sahnesinde Morfeus kılıcıyla ajanın yüzünü kanatabiliyorsa ve Trinity ikizlerden birinin koluna ateş edip kanatabiliyorsa, bizim neo elinde çelik çubukla bir dünya Ajan Smith´in niye bir tarafını kanatamadı?

Sekiz-
Filmde bir sürü Ajan Smith var ve hepsi de aynı elbiseyi giymişler ama bazısının kravat iğneleri sağdan tutturulmuş bazısının soldan bu da ilginç!

Dokuz-
(Bence en ilginci izlerken de kafama takılmıştı) ilk film de Neo´nun vücudundaki delikler yoktu sadece kafasının arkasindaki vardi ama şimdi hepsi geri gelmiş!

On-
Neo, Morfeus ve Keymaker kapıyı ararken o da ne karşılarında Ajan Smith. Ama Ajan Smith´in gözlüklerinden yansıyan görüntüye göre karşısında kimse yok bomboş bir koridor var ama orada 3 kişi olmasi lazım

Neyse benden bu kadar, çevirmekten yoruldum en iyisi siz MovieMistakes´i ziyaret edin ve hepsini okuyun (hepsi dediğim 50 tane hata bulmuslar şimdilik).

İlgili Yazılar

Bilmediğiniz bir Spielberg: A.I.

gencbeyin

İnanılmaz beyin oyunlarıyla parlak bir görsel show'a dönüşen bir Spielberg bekliyorsanız, yanılırsınız. Daha ziyade duygusal kaslarınızın, beynin duygu merkezinin hiper çalıştırılarak uzatılırcasına koparıldığını hissedeceksiniz. 32 yaşındayım, filmden sonra annemi özledim...

U-571

FZ

Yeni bir film değil ama Fitaş Sinema merkezinde tekrar vizyona giren "U-571" adlı filmi herkese hararetle tavsiye ederim.

1942 baharında yani II. Dünya Savaşının en civcivli günlerinde Amerikan denizcileri bir Alman S-33 denizaltısına binerek içinde Almanların o güne dek çözülmemiş şifreleme sistemi olan Enigma ile ilgili makinayı barındıran U-571 denizaltısını zorla ele geçirmek üzere yola çıkarlar.

Uygunsuz Gerçek

FZ

İnsanlık bir saatli bombanın üzerinde oturuyor. Eğer dünyanın birçok yerindeki bilim adamlarının söyledikleri doğruysa, gezegenimizin tamamını etkileyecek, birbirini tetikleyen, tahribat yaratacak, daha önce yaşadıklarımızın çok ötesinde; olağanüstü hava koşulları, kuraklıklar, seller, salgınlar ve öldürücü sıcak dalgaları dizisinden oluşan büyük bir felakete sadece on yıl var.

CUBE

FZ

Tek kelimeli vurucu filmler listem var: Karakter, Yalancı ("Deceiver"), Heat, Şarküteri, ...

Bu listeye çok önemli bir film daha eklendi!

"CUBE".

Süper şahane ve de kaliteli bir film olması itibari ile vizyonda fazla barındırılmayacağını tahmin ediyorum o yüzden bu haberi okur okumaz gitmenizi tavsiye ederim :-).

Nedir mevzu derseniz... Asal sayılar, bir kübe sıkışmış ve kafayı yemek üzere olan bir grup sıradan (!) insan, insanların yavaş yavaş ama vurucu şekilde değişen ilişkileri, sinir bozucu ve rengarenk mekanlar, müthiş diyaloglar, bir an bile düşmeyen tempo, müthiş bir yaratıcılık!

Filmin finalinde aklımdan geçenler: "Sanırım yeni bir Stanley Kubrick doğuyor!"

Son söz: "CUBE", gidin!
Ve tabii yorumlarınızı yazın :-))

Tam bir BiletiX Macerası

anonim

Sinema gündeminde "Yüzüklerin Efendisi" olunca bize de bu filmi görmek düştü.Şimdi kim gidip sıraya girecek hemde bir gün sonraki seans için. Evet İstanbul'dayken çokça panolarda gördüğüm BiletiX sitesine(www.biletix.com) giriyorum.Bölge seçimiyle Ankara Odeon Cineplex sinemasında istemediğim bir koltuğa(bilgisayar koltuk seçimini kendisi yapıyor) bilet alma girişimim "Maestro Card" kabul edilmediği için kursağımda kalıyor.Ne yapalım sinema sinema dolaşıp bilet bulacağız!Oda ne gittiğim ilk sinemada saat 18:00 için bilet olduğunu söylüyor kasiyer bayan.Ama benim yılbaşı akşamını sinemada geçirmek gibi bir düşüncemde yoktu.Üç arkadaş Ankara sokaklarında gezerken ne yapalım diye düşünüyor ve üzerinde çalıştığımız projeler hakkında bilgi alış-verişinde bulunuyoruz.Yani eğleneceğimiz günde bile iş konuşur oluyoruz.Ve yeniden bu filmi seyretmeye karar veriyoruz ama nasıl!?