MATRIX´in de hatası olur...

0
NoLeafCLover
Her filmde oldugu gibi MATRIX RELOADED´da birçok hata var ve MovieMistakes.com da bu hataları hemen buluyor maşallah. Daha MATRIX çıkalı kaç gün oldu hemen bir sürü hata bulmuşlar. Ben on tanesini çevirdim gerisini merak edenler okusunlar!
Bir-
Otoban sahnesinde Morfeus ve bir ajanın tır üstündeki kavga sahnesinde ikisinin de gölgeleri yok ama tırın gölgesi var!

İki-

Final sahnesinde binaya girmek için elektriklerin kesilmesi lazım hem de 27 blok dahilindeki bütün elektrikler. Buraya kadar normal ama ortada hiçbir araba farı yok onların da mı elektrikleri kesildi!
Üç-
Yine otoban sahnesinde ajan bir arabanın üstüne atlıyor ve arabada ne ağız kaliyor ne burun ve araba tepe taklak amma arabanın içinde kimse yok! ilginc!!

Dört-
Neo merovingian`in (hani anahtarcıyı esir alan adam) adamları ile dövüşürken dövüşün sonunda adamin birine kılıcını saplıyor ama dikkatli bakıldığında kılıç adamın kolunun altından geçiyor

Beş-
Yine otoban sahnesi ve Morfeus ajanla dövüşüyor. O sırada tırın üstünde olan keymaker bir ara kayboluyor ve tekrar görünüyor!

Altı-
Kahramanimiz Neo kahinle konusuyor ve kahin onu bankta oturmuş ve arkasını dönmus bir vaziyette dinliyor. İlk görüntüde kahinin eli şakaklarında ikinci görüntüde yani bakın önünden çekilen görüntüde eli çenesinin karşısında sonraki görüntüde ise yine şakağında!

Yedi-
Yine tır sahnesinde Morfeus kılıcıyla ajanın yüzünü kanatabiliyorsa ve Trinity ikizlerden birinin koluna ateş edip kanatabiliyorsa, bizim neo elinde çelik çubukla bir dünya Ajan Smith´in niye bir tarafını kanatamadı?

Sekiz-
Filmde bir sürü Ajan Smith var ve hepsi de aynı elbiseyi giymişler ama bazısının kravat iğneleri sağdan tutturulmuş bazısının soldan bu da ilginç!

Dokuz-
(Bence en ilginci izlerken de kafama takılmıştı) ilk film de Neo´nun vücudundaki delikler yoktu sadece kafasının arkasindaki vardi ama şimdi hepsi geri gelmiş!

On-
Neo, Morfeus ve Keymaker kapıyı ararken o da ne karşılarında Ajan Smith. Ama Ajan Smith´in gözlüklerinden yansıyan görüntüye göre karşısında kimse yok bomboş bir koridor var ama orada 3 kişi olmasi lazım

Neyse benden bu kadar, çevirmekten yoruldum en iyisi siz MovieMistakes´i ziyaret edin ve hepsini okuyun (hepsi dediğim 50 tane hata bulmuslar şimdilik).

İlgili Yazılar

NUMB3RS: Matematiği Her Gün Kullanıyoruz

FZ

Hiçbir dava çözümsüz değildir... Ve hiçbir vak'a sayıların, denklemlerin ve formüllerin elinden kurtulamaz... Adalete uzanan yol rakamların dünyasından geçiyor...

George Lucas: 2 Thumbs DOWN! veya teknoloji iyi bir şey ama...

jazzy

Bizlere sormadan değişir mi 20 yıllık Anakin Skaywalker görüntüsü?

Bilenler bilir, Star Wars efsanesinin 6. filminin (Return Of The Jedi - 1983) sonunda bir kare vardır: Han, Leia, Chewy ve diğer elemanlar Ewoklar ile beraber eğlenirlerken Luke (sanki) boşluğa doğru bakmaktadır. Luke ve milyonlarca film izleyicisi dışında olay yerinde olan hiç kimsenin görmediği ise Luke'un orada artık "güçle bir olmuş" Obi-Wan, Yoda ve (peder bey) Anakin'i izlemesi (bkz: http://devan1.tripod.com/Pics/3jedi_3.jpg ), onlara bir "veda bakışı" atmasıdır.

Tam bir BiletiX Macerası

anonim

Sinema gündeminde "Yüzüklerin Efendisi" olunca bize de bu filmi görmek düştü.Şimdi kim gidip sıraya girecek hemde bir gün sonraki seans için. Evet İstanbul'dayken çokça panolarda gördüğüm BiletiX sitesine(www.biletix.com) giriyorum.Bölge seçimiyle Ankara Odeon Cineplex sinemasında istemediğim bir koltuğa(bilgisayar koltuk seçimini kendisi yapıyor) bilet alma girişimim "Maestro Card" kabul edilmediği için kursağımda kalıyor.Ne yapalım sinema sinema dolaşıp bilet bulacağız!Oda ne gittiğim ilk sinemada saat 18:00 için bilet olduğunu söylüyor kasiyer bayan.Ama benim yılbaşı akşamını sinemada geçirmek gibi bir düşüncemde yoktu.Üç arkadaş Ankara sokaklarında gezerken ne yapalım diye düşünüyor ve üzerinde çalıştığımız projeler hakkında bilgi alış-verişinde bulunuyoruz.Yani eğleneceğimiz günde bile iş konuşur oluyoruz.Ve yeniden bu filmi seyretmeye karar veriyoruz ama nasıl!?

ENIGMA

FZ

Şu anda vizyonda olan ENIGMA filmi, II. Dünya Savaşı esnasında Almanlar tarafından askeri bilgilerin güvenli olarak iletilmesi amacı ile geliştirilmiş, rotor tabanlı, polialfabetik bir şifreleme sistemini çözmek için İngiltere'deki Bletchley Park'ta örgütlenmiş İngilizler'in hayatından bir kesit sunuyor.

Hemen belirtmek isterim ki, her ne kadar şifreleme ve II. Dünya Savaşı ile ilgilenen arkadaşların dikkatlerinden kaçmayacak bir film olsa da, müthiş bir eser olduğu söylenemez.

Özgür bir film

loker

Özgür 3 boyutlu modelleme yazılımı Blender başta olmak üzere Genel Kamu Lisansı (GPL) ile dağıtılan yazılımlar kullanılarak hazırlanmış ve Yaratıcı Ortaklık (Creative Commons) ile sunulmuş ilk film olan Elephants Dream 500bin kereden fazla indirildi.

http://orange.blender.org/