Linux34 yeni kurumsal kimliği ile hizmetinizde

0
sundance
Özellikle dialup kullanıcılarını, hemen her türlü Linux dağıtımına minimum fiyatlara eriştirmeye çalışan Linux34.com bundan böyle dağıtımları müşterilerine kaliteli bir kutu içinde gün geçtikçe detaylanan dökümanları ile yine en kısa zamanda, en güncel halleriyle sunacaktır.

T-shirt, Sweatshirt, şapka ve diğer Linux ürünleri ve dağıtımları için mutlaka ziyaret edin. Kimbilir belki bir gün bizim de bir ThinkGeek'imiz olur ;)

Not: Bu bir reklam değil, GNU/Linux camiasına bir şeyler katmaya çalışan bir arkadaşımızın çabalarını elimizden geldiğince desteklemeye gayretimizdir.

Görüşler

0
oktay
Online alisveris yapmiyorum, guvenemem tipi seyler duydum daha once Linux34'u tavsiye ettigimde. Iciniz rahat olsun, linux34 kendi icimizden bir arkadas. Gonul rahatligiyla alisveris yaparken bir yandan da Turkiyede linux'un gelismesine yardimci oldugunuzu unutmayin.

Oktay
0
sundance
Yaaa kusura bakmasın kimse ama bütün bunlar düşünce tembelliği ! Lafa bak 'Onlayn alışveriş yapmam güvenmiyorum', herşeyden önce Sanal Kart diye bir nane var. Ne kadarlık alışveriş yapacaksan o kadarlık para koyuyorsun alışverişten on saniye önce sonra alışverişi yapıp artan parayı hesaptan çekiyorsun, bitti gitti. Beş kuruş para olmayan bir kredi kartını da isteyen kullanmaya çalışsın. Güvenmiyorum da bilmemne.

Onu geçtim, Linux34'e bir baksınlar, BANKA HAVALESİ ile çalışıyor. Yani hiçbir şekilde paranızı kaybetmek, kredi kartı numarası vermek gibi bir şey de yok.

Dur tahmin edeyim, bu sana 'online alışverişe güvenmiyorum' diyen arkadaşlar aynı zamanda da '56K modemim var, nasıl indirip deneyeyim dağıtımları' da diyorlar di mi ?

Kendi çözüm üretemeyen bir çok insan, önlerine konulan çözümleri kabul etmeme konusunda dehaya varan bahanelere bulmaktadırlar. Niye, çünkü kabul ederlerse önlerine konan çözümü, düşünce tembeli oldukları, dogmaları kabul ettikleri, kafalarını üç kuruşluk çalıştırmaktan üşendikleri ortaya çıkacak.

Not: Abarttıysam kusura bakmayın, NetCat beni sabah 5'de uyuttu :) Hayatta da en illet olduğum insanlar kafalarını ilk günkü gibi bomboş tutmaya çalışanlardır...
0
anonim
Ya bu arkadasin sattigi urunler arasinda bir cok lisansi ucretsiz olmayan urun var.

Lindows, Quake3, Unreal Tournament, Suse, ...

Bunlari satmasi yasal mi?
0
sundance
Bu konuyu araştıracağım. Quake3 ve Unreal Tournament (eger Linux executablelardan oluşuyorlarsa yasal olarak dağıtılabiliyorlar, Quake3 sahiplerinin bunları kullanması yasal, ama orjinal Q3 cdsi ise problemli)

Diğerlerine gelince, burada alınan ücret CD kopyalama, kutulama ve nakliye ücreti, yani öyle üstüne kar koyup tanesini 10-15 milyondan satma gibi bir durum yok. Tabi bu arada biri çıkıp da bana bir cd 300,000TL. demesin, bu da anlamsız.

O doğrultuda yapılan işlem dağıtmak diye geçiyor ve cdleri kopyalamak için makul bir ücret alınması
yasal.

Fakat dediğim gibi oyunlar konusunda bir şey söyleyemeyeceğim.
0
dfisek
Aslında sorun ücret alınması değil, ücret alınmaması olmalı... :-)

Lindows'un en ucuz paketi 119$. İçinde GPL paketler var ama kapalı lisansı olan bölümleri de var. GPL kısımları dağıtabilirsin ama diğer kısımları hayır. Parasını verip alsan bile arkadaşıma kopyalayayım diyemiyorsun.

Suse'nin dağıtımı da benzer koşullarda olmalı. Çünkü Yast'ın kendisi zaten farklı bir lisansa sahip. İstersen ftp'den kurulum yapabiliyorsun ama 7 cd'lik professional sete göre eksikleri oluyor.
0
acemi_
linux34`den Debian CD`lerini almistim. Havaleyi Cuma gunu saat 16:00 gibi yapip aksam da bir mail atmistim.

O aksam siparisin ellerine gectigini ve pazartesi gonderilecegini soyleyen bir mail geldi. Pazartesi işe gittigimde ise CD`ler hazir bekliyordu. Ben cok memnun kalmistim linux34 ile calismaktan.


:)))
Tam reklam mesaji gibi olmus.
0
anonim
peki sana gelen cdler gerçekmiler yoksa kopya mıydı arkadaşım.
0
FZ
İki CD-ROM sürücü içine konmuş iki adet Debian CD´si arasındaki 1500 farkı bulunuz :-P Hangisi gerçek hangisi kopya! İşte soru bu! :-P
0
ebola
erdoğan yabanci değildir.
Rahatça güvenebilirsiniz.
Bu isi ticari amacla yapmiyor.
0
oktay
erdogan mi? ben linux34 saniyordum adini :PP
0
acemi_
Debian'in kopyasi mi olur yahu :))
0
inoxes
Gecen aylarda debian 3.0 için kadıköy yazıcıoğlunda
bir bilgisayar firması 30 milyon istemişti.
Sanırım Linux34.com ve benzerlerinin değeri bu örnekle açıklanabilir :)
0
oktay
30 milyona da deger , 100 milyona da. Tabi ki ucuzunu bulup almak daha iyi. Fakat adam satabiliyorsa, helal olsun.. satsin. Bosa giden bir para degildir.

Oktay
0
inoxes
Geçenlerde bir yazı okumuştum gnu/linux yazilimlarinin iktisadi değerinin 2 trilyon dolar'lar mertebesinde olduğuna dair :)

Ama bildiğim kadarıyla debian cd'lerinin 1 dolar civarında satılması gerekiyor eğer yanında destek vermiyorsanız(verdiklerinide düşünmüyorum). Açıkcası fiyatı duyunca çok kızmıştım. Bana eski günleri hatırlattı biraz, 1 megabyte için 0,2 dolar isterdi eski korsan program satan bilgisayarcılar :)
0
anonim
Yok 1 dolara satılması gerek diye bir şey. Özellikle de Debian ve Slackware sözkonusu olduğunda istediği fiyata satabilir. Hiç problem yok.

Fakat RedHat ve Suse´de dağıtma hakkı diye geçen mevzu var o da $1 olmak zorunda değil, makul bir fiyat diye geçiyor, Internet üzerinde Linux dağıtım CD´si yollayan sitelerin %90´ında da fiyat $5´ın üstünde.
0
anonim
slm :)
Öncelikle Benim Hakkımda yazılan + ve - yorumlara
teşekkür etmek istiyorum. Bana güvenen arkadaşlar olması çok güzel. :)
Oyunlar konusunda haklısınız.. Ama dayanamadım..
Yani open GL oyunların Linux altında çalışmasını herkez görsün istedim.. Ama en kısa zaman da iptal edeceğim ve Oyun demolarının olduğu CD leri vermeye devam edecem. (Daha mantıklı ve daha az yer kaplıyorlar)

SuSE ise 7.1 ve 7.3 professionel verisyonlarını bana kendileri gönderdi dağıtmam için... ve konuyada galiba inanmayanlar çıktı.. Ve otarihlerde suseden bana gelen maiileri gönderdim
inanmayanlara.. okuyunca hak vermişlerdi..

sanirim yakında yine bir kıyak yapabilirler bana :)

Saygilarimla
Erdoğan Bilgici
www.linux34.com

Not:Linux34-Box ile birlikte küçük bir kitapçık verilmesini istiyoruz .Bu vesile ile bu kitpçığın ortaya çıkması için Sponsorların bana destek vermesi gerekiyor.. :)

Bol bol linuxxx :)
Görüş belirtmek için giriş yapın...

İlgili Yazılar

Kernel 2.6.7 indirilmeye hazır

e2e

Yeni sürümde, en son yayınlanan sürümde yer alan birçok bug düzeltildi. Kotalar için reiserfs desteği, USB yönetiminde geliştirmeler ve NTFS yazma desteği önemli yenilikler arasında.

Ayrıca birkaç driver daha eklendi.

Yeni sürümü: http://www.kernel.org/pub/linux/kernel/v2.6/patch-2.6.7.bz2 adresinden indirebilirsiniz.
Değişikliklerin tam listesi için: ChangeLog 2.6.7

Chris Stephenson röportajı

anonim

İstanbul Bilgi Üniversitesi - Open Source Enterprise Centre Danışmanı Chris Stephenson'la NTV Radyo'daki "Linux Magazine" programında bir röportaj yayınlanacak. 25 Mart'ta saat 12:30'da dinlenecebilecek. Programda Chris Stephenson'la özgür yazılım ve üniversiteler üzerine konuşulduğu bilgisi alındı. Röportajın dökümünün NTVMSNBC portalında yayınlanacağı da söylendi.
http://www.ntvmsnbc.com/ntv/ntvradyo adresinden canlı dinlenebilir.

Mandrake ve HP elele

sundance

Dün yapılan bir basın açıklamasına göre bundan böyle -dünya çapında- HP Desktop bilgisayarlarıyla birlikte Mandrake 9.1 dağıtımı seçenekli olarak gelebilecek.

Dünyada 'Linuxu sonuna kadar destekliyoruz, pazara kadar değil mezara kadar Linux' diyen HP ve IBM'in Türkiye'deki desteği malum, bakalım ne zaman HP Türkiye'den gidip Mandrake install edilmiş PC'ler alabileceğiz ? Bakalım bu dünya çapı bizi de alabilecek kadar büyük mü ?

SCO Dünyaya karşı!

sundance

SCO'nun Linux kodunun içinde binlerce satırlık Unix kodu olduğuna dair iddiası, 18 Ağustos'da yaptığı sunumla yeni bir boyut kazandı.

Eric Raymond'un konu hakkındaki detaylı analizi, enteresan meselelere değiniyor okumakta fayda var;
1)Alıntı yapılan kod i386 mimarisine değil, ia64 portuna ait
2)IBM'den değil SGI'dan gelmiş
3)2.4.19'da kernele girmiş 2.5'de çıkartılmış

Bakkalda Süt Varken Neden İnek Satın Alalım?

velista

Uludağ Projesinin ilk ürünü Pardus Çalışan CD'nin görücüye çıkmasıyla, ortalık karışmışa benziyor. Benim de içinde bulunduğum bir grup, Pardus'u ileriye doğru atılmış çok olumlu bir adım olarak görürken; bazıları da projenin sitesinin yetersizliğine ve ortaya çıkan "ilk ürünün" CD üzerinden çalışmasına içerledi...

Benim için sorun, Uludağ'cıların neden Microsoft Türkiye'ninki gibi bir site yapamadıklarından daha önemli... Sorulması gereken asıl soru şu: "Biz Türkler bir kilo kumdan ne üretebiliyoruz?"