II. Linux ve Özgür Yazılım Şenliği programı belli oldu!

0
dfisek
Linux Kullanıcıları Derneği'nin bu yıl ikincisini 1-4 Mayıs tarihlerinde İstanbul'da Yıldız Teknik Üniversitesi'nde düzenlediği II. Linux ve Özgür Yazılım Şenliği'nin programı duyuruldu. 90'ın üzerinde teknik seminer, başarı öyküsü ve serbest tartışmanın yer aldığı programda özgür yazılımların hemen her rengini bulmak mümkün. Şenliğe geri sayım başladı... -Ayrıntılı Bilgi-

Görüşler

0
FZ
En son Bilgi Üniversitesi´ndeki Açık Kaynak Etkinliğine gelmeyip de bizi üzenleri kaydettiğimiz kara_liste.txt dosyası 8192 bitlik UltraHiperMotherFkerBlowfish ile şifreli olarak extreiserhelluvafast2 sistemini kullanan BenimNeyimEksikBenDeYaptimNaKoyim Linux dağıtımı ile korunan bir dosya sunucu üzerinde durmakta ve Internet üzerinden erişilememektedir (boşuna kasmayın yani, anca makina başına gidip okuyoruz biz de!).

Adının bu listeden silinmesini isteyenlerin (aksi takdirde Kapıların ve Pencelerin Laneti üzerlerine olacaktır ve kariyerleri başlamadan bitecektir!) yapması gereken tek şey etkinliğe gelmek, FM elemanlarını bulmak ve güzel vakit geçirmektir.

Kemerlerinizi bağlayın, propagandanın ve sürekli tekrar etmenin gücüne inanın.

HADİ!
0
sundance
Valla üzersiniz bizi bu sefer de gelmezseniz
0
mysterious
Çok güzel olacağına ve katılımında yoğun olacağına inanıyorum....
Bu arada sitenin yeni tasarımı muhteşem olmuş emeği geçen herkese burdan teşekkür ediyorum. FM'nin her zaman yeniliklere [açık] olduğu düşüncesi beni sevindiriyor. (bu arada bu fikir kimden çıktı ?)

Sevgi ve saygılarımla..
0
sametc
ben gelmek istiyorum :)
peki yaa FM elemanları gelicek mi ona bakalım birde :)
0
caglar_onur
Şenliği bilmemde (Ankaradan gelmek çoook zor napalım) FM olarak Ankara'da İstanbul'da falan arada bir neden ailecek toplanmıyoruz biz???
0
sametc
sorun değil biz istanbullalara konuştuk burda ankarada şenlik olunca iyi değilmi biz gelemiyorduk ;)
0
dfisek
Ankara'dan niye İstanbul'a, İstanbul'dan niye Ankara'ya gidilemedigini anlayamıyorum. Arkadaşkar yılda bir kez böyle bir etkinlik yapılıyor. Gittiğinizde 4 gün boyunca rahatsız olduğunuz sürekli doğru olmadığına inandığınız olaylara sinirlendiğiniz hayattan kopup kendi habitatınızda oluyorsunuz.

6 saat otobüs yolculuğu buna değmez mi?
0
tuxi
1 ve 2. gün belli değil ama 3 ve 4. günlerde bende orada olacağım.
Peki bir FM milletin toplandığı bir yer olucak mı?.
0
sundance
Arkadaşlar, FZ nin detaylı olarak izah ettiği şekliyle FM EDITORLERI ORADA OLACAK.

Dahası şenlik boyunça dört gün açık olacak bir standımız ve tshirtlerimiz olacak.
Görüş belirtmek için giriş yapın...

İlgili Yazılar

İzmir´de Linux Semineri

o_ozardic

İzmir Yüksek Teknoloji Ensititüsü Bilgisayar Topluluğu bugün (27 Mart Perşembe ) Gülbahçe Kampüsü'nde bir linux semineri düzenliyor. Seminerde Onur Küçük tarafından katılımcılara Linux İşletim Sistemi hakkında bilgi verilecek. Saat 13:15'te başlayacak seminere katılım ücretsiz, ayrıca katılımcılara Knoppix CD'si hediye olarak verilecek.

Ulaşım : Üçkuyular'daki garajdan yarım saatte bir kampüse araç bulunmaktadır.

1. Türkiye Fantezi ve Bilimkurgu Etkinliği

larweda

24 Haziran 2001 (bugün :-)) saat 12:00`da İstanbul Bilgi Üniversitesi`nde 1.nci Türkiye Fantezi ve Bilimkurgu Etkinliği "Fikir Rönesansı" gerçekleştirilecek. İthaki, Metis ve Ankira yayınevinin desteğiyle gerçekleştirilecek olan etkinlik, BK ve Fantezi edebiyatı hakkında seminerler, söyleşiler ve ufak bir film gösterisini içeriyor. Detaylı bilgi.

Şeyler ve Düşünceler

FZ

20 ve 21 Ekim 2006, Cuma ve Cumartesi günlerinden Boğaziçi Üniversitesi'nde Şeyler ve Düşünceler başlıklı bir sempozyum düzenlenecek. Bu uluslararası sempozyumda yurtdışındaki üniversitelerden de araştırmacılar konuk olacak. Sempozyum herkesin katılımına açıktır. Programın detaylarına gelince...

Linux Semineri (Ankara) : MySQL Veritabanı Sunucusu

dfisek

Linux Kullanıcıları Derneği, Çarşamba günü Ankara'da Linux semineri düzenliyor. Web-veritabanı uygulamalarında yaygın olarak kullanılan MySQL veritabanı sunucusunun yapısı, yetkilendirme sistemi, güvenlik ipuçları ve çeşitli özelliklerinin anlatılacağı seminer saat 18.30'da başlayacak. -Ayrıntılı Bilgi-

IV. Linux ve Özgür Yazılım Şenliği Afişi Hazır..

aekoroglu

Herkesin merakla beklediği IV. Linux ve Özgür Yazılım Şenliği afişimiz tamamlandı.
Afişimiz en kısa sürede dağıtılmaya başlanacaktır. Eğer "ben de afiş asmak istiyorum" diyorsanız bizlerle afis@linux.org.tr adresinden irtibata geçebilirsiniz. Tasarımı yapan sayın Selçuk Erdem'e çok teşekkür ederiz.
(Editörün notu: Afiş burada senlikle ilgili detaylı bilgi de burada)