Google toolbardan öte: Google Puffin

0
sundance
Pandia.com'da yeralan habere göre Google, kullanıcılarını daha da sadık kılmak için yaptığı Google toolbardan sonra şimdi de masaüstünde çalışacak ve hem harddiskinizi hem de Internet'i aynı anda tarayacak bir uygulama üzerinde çalışıyor.
İlginçtir, Microsoft ise Outlook ile uyumlu olarak çalışabilen Lookout programını ve şirketini satın almış :) Ve dahası bedava olarak downloada açmış. Heveslenenler için hem Outlook hem de .Net 1.1 gerektirdiğini belirtelim .

Görüşler

0
conan
Google'dan baska bi atak da dijital fotograf marketine yonelik. Temmuz ortalarinda Picasa isimli sirketi satin aldilar. Ayni isimli urunleri baya guzel bu sirketin. Dijital fotolari siniflandirma, buyutme kucultme, emailleme gibi islemleri bir arada toplayan oldukca guzel bir arabirimi olan bir programlari var.

Daha fazla bilgi icin:
http://www.google.com/press/pressrel/picasa.html
http://www.picasa.com/picasa/
0
conan
Google IPO yapti hayirli olsun. Saldirin hisselerine! :P Yilin en sicak hisseleri gozuyle bakiliyorlar.
0
murat09
Tahmin edilen değerlerden 11.5 Milyar dolar gelir kaybı var.. IPO nun sitesi ise https://www.ipo.google.com .. U.S.A vatandaşıysanız bir göz atın :P
0
sundance
Sanırım bir yerlerde bir yanlışlı k var. Öncelikle Google'ın piyasaya sürdüğü hisse miktarı $1,3 milyar ve bu şimdiye kadarki en büyük halka açılmalardan biri.

Dahası %18 artış gerçekleşti ve birçok otorite çok başarılı bir halka arz olduğunu söylüyorlar.

http://news.com.com/Google+gouges+Wall+Street--and+lives/2100-1038_3-5317091.html?part=rss&tag=5317091&subj=news.1038.20

Görüş belirtmek için giriş yapın...

İlgili Yazılar

Eğitimde Bilgisayar Dergisi (Retro/pdf)

Alcofribas

80li yıllardan yine güzel bir dergi örneği. Hemen hemen hiçbir yayının bulunmadığı, mevcut olanların ise marka bağımlı olduğu düşünülürse, bu dergi değişik platformları kapsaması sebebiyle gerçekten farklı bir değer ifade ediyor.

8 saat sonra görüşmek üzere...

FZ

Yaklaşık 8 saat sonra Türkiye'deki en önemli uluslararası açık kaynak ve özgür yazılım etkinliği başlıyor.

FM ortamından tanıdığımız pek çok isim ve ekip tam kadro yerlerini almak üzere hazırlar.

Herkesi bekliyoruz. Çok sıkı bir 48 saatlik maraton olacak!

Tembel FM Kare

redogre

Sundance de Apple'a geçti - 1

sundance

Geçtiğimiz haftalarda Linus Tornvalds'ın artık Apple tabanlı bir laptop kullanmaya başladığını haber yapmıştık. Bu ayın başında meşhur Lisp hackerı Paul Graham da Mac'in Dönüşü makalesinde ibook ve powerbookların hacker camiasında popülaritesinin artmasından bahsetmişti.

Uzun zamandır 12inch ufak tefek bir laptop almayı planlıyordum, i386'mı olsun yoksa powerpc'mi diye düşünürken, bir arkadaşımın G3 ibook'unu satmaya karar verdiğini duyunca harekete geçtim. Bu makale i386'dan powerpc'e geçişde ne gibi kolaylıklar ve zorluklar yaşadığımın iki bölümlük hikayesidir.

Mc Donald`s gibisi yok! (Yorumsuz)

parsifal

Tarih:20 Eylül 2001 Perşembe 22:30, Yer:Odakule Mc Donald's

Önce sipariş vermek için 5 dakika bekledik. Daha sonra kasalarda kimse kalmayınca heralde kapanıyor diye düşündük. Çıkarken açık olduğunu öğrenip sipariş vermeye karar verdik.
"2 Big Mac Menü lütfen. Normal seçim."
"4.900.000 TL. Yanında ketçap, mayonez istermisiniz? 25.000 TL"(salak bir gülümseme ile)
"Siparişleri iptal edelim"...