... eşşeklik baki kalır...

0
parsifal
Yüzlerce öğretim elemanı, binlerce öğrencisi olan bir üniversitenin web sayfasının nasıl olabileceği konusunda hiç fikriniz var mı? Veya sitenin içeriğinde neler olmalı acaba?

E buyrun o zaman kendilerini ülkenin en iyi okullarından biri sayan, öğrencilerine en iyi imkanları verdiğini söyleyen meşhur üniversitenin web sayfası.
ismini burda vermeye utandım. Girince göreceksiniz nasıl olsa...
(not: belki yenilemişlerdir diye devama sayfanın bir örneğini koydum)

Hava koşullarından dolayı ulaşım ve erişimin güçleşmesi sonucunda 4 Ocak 2002 Cuma ve 5 Ocak 2002 Cumartesi günleri yapılacak sınavlar ertelenmiştir.

Görüşler

0
SHiBuMi
Vah vah vaaaaaaaah... Demek Sundance'in bahsettiği üniversitelerdeki ciddi dinamizm buymuş :)))
0
erolozcan
Gercekten uzucu bir olay. Bu universite ( Yildiz Teknik ), yanilmiyorsam Turkiye de ilk web ve multimedya tasarim bolumu acan okuldur. Dahasi bilgisayar programciligi ve muhendisligi olan bir universitedir. Hadi tasarimcilari gectim de bilgisayar bolumu ogrencileri odev veya zevk amaciyla web sitesine acil durumlari duyurabilecekleri bir icerik yonetim arabirimi yapilabilirdi. Bu duyuruyu da web tabanli olarak girilirdi. Kimse Netscape composer da boyle berbat sekilde ana sayfayi degistirmezdi.

Utanc utanc... Neden geri kaldigimiz ortada teknoloji uretecek akademisyenler ortada yok dahasi merakli ogrenciler de yok hocam biz yapalim bunu diyen.

Hicbirsey bilmiyolarsa BasitOnline kullanabilirler di de :)) Neyse....
0
anonim
ne kadar sade bir site o oyle
gozlerim yasardi

ben bizim okulun sitesine bir gimp saeseri goturdugumde beyenmemisleridi (tek site oneriside benden cikmisti site yapmaya niyetleri yok oysa)
onlara bu siteyi soyleyimde gozleri yasarsin ;)
0
butch
Sayfa kendine gelmiş gibi görünüyor... Ama şimdi de title olara `020 copy´ yazıyor
0
anonim
Ben o bilgisayar destekli tasarım (mimarlık) bölümü öğrencilerinden biriyim. Siteyi alıp ''bakın ben yaptım hocam hadi upload edelim'' demek maalesef çok kolay olmuyor. Biz de hiç hoşnut değiliz tabii durumdan. Ama bunun için Bilgi İşlem'le ve bütün akademik kurumlarla tek tek bağlantıya geçebilmek gerek. Biz kayıt için kullanılan interaktif sistem nedeniyle her dönem neredeyse dönem sonuna yakın kayıt olabiliyoruz; kağıt kalemi ve uzun kuyrukları ciddi ciddi özlüyoruz. Arayüzün işlerliği tabii ki çok önemli ama siteye eleştirmek için şöyle bir giren insanlardan evvel kayıtlı öğrencilerin sorunlarının çözülmesi daha önemli bence. Umarım önce orada başlarlar.

Üniversitenin web sitesinin şimdiye kadar tasarım sorumlusu (Web üzerine eğitim veren)Sanat Tasarım Fakültesi ve başındakiler idi. (Zaten yeni sitenin ana sayfasındaki imaj da o bölümün binasıdır.) Yenisi de heralde onların ürünü!!!

Bilgisayar destekli tasarım bölümünü ilk açan üniversite olmaya gelince... YTÜ''den sonra bölümü açan İTÜ biraz daha bilinçliydi, ama daha da fazla hata yaptı; bir sonra açansa belki daha iyi olacak; ama birilerinin ilk olması her durumda gerekli.
0
anonim
yildiz web sayfasini yeniliyormus... onyargili davranmisiz.
0
anonim
beklemeyi bilmiyorsunuz. yapilanlari da bilmiyorsunuz. konusmayi ise iyi biliyorsunuz. aferin size...
0
anonim
yapılanlardan bize ne onemli olan sonuc, eger bir sirkette bir gun bunu yapsaydınız, ki simdi site hic calısmıyor, su an issizdiniz
0
anonim
Beklememiz icin herhangi bir aciklama olsaydi belki hakli sayilirdiniz. Ogle yemegine cikarken bile dukkanlara yazi asilir bilirsiniz..
0
SHiBuMi
Neyi bekleyeceğiz, koskocaman üniversitenin sitesi kar yağdı diye komple kaldırılıp düdük gibi yazı mı konur? 2002 yılının Ocak ayında halen duyuru yapabileceğiniz bir yeriniz yok da siteyi komple kaldırmak zorunda kalıyorsanız bu yediğiniz laf size az bile.

Tereciye tere satmaya kalkışmayın. Komik olursunuz.
0
sundance
Ağzına sağlık Shibu ;) 2002 yılında eğer hala bir üniversite, hem de Türkiye'nin önde gelen Teknik Üniversitelerinden biri web sitesini bekliyorsa, daha çok bekler
Görüş belirtmek için giriş yapın...

İlgili Yazılar

ICQ`da işinizi kolaylaştıracak ince ayarlar

mambo

Hemen hemen her internet kullanıcısının icq`su olduğu malum. Bu kadar çok icq kullanıcı olduğu için canımızı sıkan bazı problemlerde olmuyor değil hani. Ama bunları da aşmanın bir yolu var elbet.
Evinize gelen her arkadaşınız bilgisayarınıza icq'sunu yüklemeye yelteniyordur. Belki siz bir arkadaşınıza gittiğinizde o makineye icq`nuzu yüklemek istiyorsunuz yada dışardasınız bir internet cafeden icq`unuzu kontrol etmek istiyorsunuz. İcq`nuzu yüklemeye çalıştığınız zaman 8 kişilik kontenjanın dolu olduğunu görüyorsunuz, panik yapmaya gerek yok takın eldivenleri operasyon başlıyor.

TTNET ADSL fiyatlarını yeniden düzenledi.

larweda

Şu anda güzide memleketimizin tek ADSL üzerinden servis sağlayıcısı olan TTNET, yaklaşık 2-3 yıldır değiştirmediği ADSL tarifelerini yeniden düzenledi.
Yeni düzenlemeye göre, daha önce aylık 49 milyon TL. olan 128/32 Kbps bağlantı ücreti aylık 60 milyon TL.'ye çıkarıldı. Bu durumda ADSL - Kablonet arasındaki ücret farkı çok azalmış oldu.
Öte yandan, 256 ve daha üzeri downlink veren tarifeler de ulaşılabilir düzeylere çekilerek daha mantıklı rakamlara indirildi. Bu fiyat politikası, yakında ADSL pazarına girecek özel ISP'lerin belini kırmak olarak da nitelendirilebilir.

Siteniz için Oyyla araçları

anonim

Daha önce burada bahsedilen sosyal imleme sitesi Oyyla!com, siteniz için Dışardan Oyyla Düğmesi ve Feedburner beslemeleriniz için Feedflare eklentisi çıkardı.

Dışardan Oyyla Düğmesi ve Feedburner eklentisi ile Oyyla'ya gönderilen yazılarınız, ziyaretçilerinizin Oyyla'da bekleyenler kısmına girmesine gerek kalmadan oylanarak ana sayfaya çıkmasına yardımcı olur.

Internet'te bir şeyler oluyor!

sundance

ZDNet'te yeralan bu habere göre, Internet'de kaynağı çok belirlenemeyen garip bir trafik var.

Mayıs ortasından beri Internet'te dolaşan bu kaynağı belirsiz ağ aktivitesinin sebebi olarak ISS firması bir hacker programı gösterdi. Fakat diğer güvenlik firmaları bunun başka bir şeyler daha olduğundan şüpheleniyorlar.

Meydana gelen gariplikler arasında TCP/IP Windows size 55,808 byte olmasi (normali 1024 ve civarıdır) ve kaynak adresi olarak IANA tarafından rezerve edilmiş (dolayısıyla, hiçbir standart routerdan geçmemesi gereken) adresler kullanması gösteriliyor. Is there a GHOST in THE SHELL ?

Audiogalaxy sizlere ömür...

interhaber

Merhabalar, Geçtiğimiz 19 Haziran Çarşamba günü Audiogalaxy`nin o meşhur mavi renkli sitesine girenler, arattırdıkları parçaların hepsinin yanında "kısıtlıdır" işaretini görünce büyük bir şok yaşadılar. Gelen ilk haberler, müzik dünyasının BSA'sı olan RIAA tarafından Audiogalaxy`nin işinin bitirildiği yönünde. Geçen sene Napster`in ipini çekenler,bu sefer de Audiogalaxy`i harcadılar. Gerçekten de süper bir müzik ve MP3 servisi daha devre dışı kaldı ve böylece -mââlesef- dialerci arkadaşlara da meydan boş bırakılmış oldu! Ayrıca, kendi elindekileri paylaşıma açmak isteyenlerin önü de tıkandı. Merak ediyorum: "Acaba sıradaki Morpheus mu?" diye. Bütün müziksever internetçi arkadaşlara geçmiş olsun. Selâmlar...