... eşşeklik baki kalır...

0
parsifal
Yüzlerce öğretim elemanı, binlerce öğrencisi olan bir üniversitenin web sayfasının nasıl olabileceği konusunda hiç fikriniz var mı? Veya sitenin içeriğinde neler olmalı acaba?

E buyrun o zaman kendilerini ülkenin en iyi okullarından biri sayan, öğrencilerine en iyi imkanları verdiğini söyleyen meşhur üniversitenin web sayfası.
ismini burda vermeye utandım. Girince göreceksiniz nasıl olsa...
(not: belki yenilemişlerdir diye devama sayfanın bir örneğini koydum)

Hava koşullarından dolayı ulaşım ve erişimin güçleşmesi sonucunda 4 Ocak 2002 Cuma ve 5 Ocak 2002 Cumartesi günleri yapılacak sınavlar ertelenmiştir.

Görüşler

0
SHiBuMi
Vah vah vaaaaaaaah... Demek Sundance'in bahsettiği üniversitelerdeki ciddi dinamizm buymuş :)))
0
erolozcan
Gercekten uzucu bir olay. Bu universite ( Yildiz Teknik ), yanilmiyorsam Turkiye de ilk web ve multimedya tasarim bolumu acan okuldur. Dahasi bilgisayar programciligi ve muhendisligi olan bir universitedir. Hadi tasarimcilari gectim de bilgisayar bolumu ogrencileri odev veya zevk amaciyla web sitesine acil durumlari duyurabilecekleri bir icerik yonetim arabirimi yapilabilirdi. Bu duyuruyu da web tabanli olarak girilirdi. Kimse Netscape composer da boyle berbat sekilde ana sayfayi degistirmezdi.

Utanc utanc... Neden geri kaldigimiz ortada teknoloji uretecek akademisyenler ortada yok dahasi merakli ogrenciler de yok hocam biz yapalim bunu diyen.

Hicbirsey bilmiyolarsa BasitOnline kullanabilirler di de :)) Neyse....
0
anonim
ne kadar sade bir site o oyle
gozlerim yasardi

ben bizim okulun sitesine bir gimp saeseri goturdugumde beyenmemisleridi (tek site oneriside benden cikmisti site yapmaya niyetleri yok oysa)
onlara bu siteyi soyleyimde gozleri yasarsin ;)
0
butch
Sayfa kendine gelmiş gibi görünüyor... Ama şimdi de title olara `020 copy´ yazıyor
0
anonim
Ben o bilgisayar destekli tasarım (mimarlık) bölümü öğrencilerinden biriyim. Siteyi alıp ''bakın ben yaptım hocam hadi upload edelim'' demek maalesef çok kolay olmuyor. Biz de hiç hoşnut değiliz tabii durumdan. Ama bunun için Bilgi İşlem'le ve bütün akademik kurumlarla tek tek bağlantıya geçebilmek gerek. Biz kayıt için kullanılan interaktif sistem nedeniyle her dönem neredeyse dönem sonuna yakın kayıt olabiliyoruz; kağıt kalemi ve uzun kuyrukları ciddi ciddi özlüyoruz. Arayüzün işlerliği tabii ki çok önemli ama siteye eleştirmek için şöyle bir giren insanlardan evvel kayıtlı öğrencilerin sorunlarının çözülmesi daha önemli bence. Umarım önce orada başlarlar.

Üniversitenin web sitesinin şimdiye kadar tasarım sorumlusu (Web üzerine eğitim veren)Sanat Tasarım Fakültesi ve başındakiler idi. (Zaten yeni sitenin ana sayfasındaki imaj da o bölümün binasıdır.) Yenisi de heralde onların ürünü!!!

Bilgisayar destekli tasarım bölümünü ilk açan üniversite olmaya gelince... YTÜ''den sonra bölümü açan İTÜ biraz daha bilinçliydi, ama daha da fazla hata yaptı; bir sonra açansa belki daha iyi olacak; ama birilerinin ilk olması her durumda gerekli.
0
anonim
yildiz web sayfasini yeniliyormus... onyargili davranmisiz.
0
anonim
beklemeyi bilmiyorsunuz. yapilanlari da bilmiyorsunuz. konusmayi ise iyi biliyorsunuz. aferin size...
0
anonim
yapılanlardan bize ne onemli olan sonuc, eger bir sirkette bir gun bunu yapsaydınız, ki simdi site hic calısmıyor, su an issizdiniz
0
anonim
Beklememiz icin herhangi bir aciklama olsaydi belki hakli sayilirdiniz. Ogle yemegine cikarken bile dukkanlara yazi asilir bilirsiniz..
0
SHiBuMi
Neyi bekleyeceğiz, koskocaman üniversitenin sitesi kar yağdı diye komple kaldırılıp düdük gibi yazı mı konur? 2002 yılının Ocak ayında halen duyuru yapabileceğiniz bir yeriniz yok da siteyi komple kaldırmak zorunda kalıyorsanız bu yediğiniz laf size az bile.

Tereciye tere satmaya kalkışmayın. Komik olursunuz.
0
sundance
Ağzına sağlık Shibu ;) 2002 yılında eğer hala bir üniversite, hem de Türkiye'nin önde gelen Teknik Üniversitelerinden biri web sitesini bekliyorsa, daha çok bekler
Görüş belirtmek için giriş yapın...

İlgili Yazılar

MailExpire, faydalı bir olay!

larweda

Bugünlerde her web sitesi içerisindeki bilgiye ulaşabilmemizi sağlamak için mutlaka e-mail adresimizi istiyor, sonuç olarak da birsürü yere mail adresimizi vermiş oluyoruz ve bir şekilde hangisinden geldiğini bilemediğiniz yüzlerce spam mail ile uğraşmak zorunda kalıyoruz. Bu tarz sorunlara bir çözüm, bedava e-mail veren birsürü yerden birsürü mail adresi alıp, gerekli yerlere gerekli e-mail adresini, gereksiz yerlere de gereksiz e-mail adresini vermek. Ancak bir süre sonra neyin gerekli neyin gereksiz olduğu da karışıyor ve onlarca e-mail adresinizdeki mail`lerin hangisinin gerçekten okumak isteyebileceğiniz mail'ler olduğunu takip edemiyorsunuz. Benim enson bulduğum çözüm ise, MailExpire.

BIG BROTHER IS WATCHING US !

ganzo66

"ABD Başkanı George W. Bush, terörizmle mücadele yasasını, Cuma günü imzalamıştı. Buna göre, ABD Adalet Bakanlığına bağlı Federal Soruşturma Bürosu FBI yetkililerinin, izleme ve dinleme faaliyetleri inanılmaz ölçüde genişletildi.

Bush‘un imzasının kurumasını beklemeden ve haftasonu olmasına bakmadan Washington‘daki en üst düzey hukukçular ...ülkedeki federal savcılara, 30 sayfalık bir e-mail göndererek, hükümetin, yüksek teknoloji aletlerinin nasıl kullanılacağını anlattılar"

Kablosuz antenlerimizi güçlendirelim...

sundance

Eminim kablosuz erişimle uğraşan herkes Cantenna ya da Pringles kutusundan yapılan antenleri görmüştür.

Fena değil bir çekim sağlasalar da bu antenlerin en büyük dezavantajı pigtail denen arabirime ihtiyaç duymaları.

Diyelim ki derdiniz bu değil, mevcut bir AP'iniz var ve bunun daha uzun mesafede veya her yöne doğru değil de sadece evinizin ekseninde çalışmasını istiyorsunuz. O zaman sizin için çok daha kolay, şık bir çözüm burada . Ben denedim, kesinlikle işe yarıyor.

Savaş Hazırlıkları ve İnternet

anonim

ABD son hızla asker yığına devam ederken içerideki paranoya da büyüyor. Ülke içinde her türlü önlemi alıyorlar. Bunun son örneği Savunma bakanı Donad Rumsfeld´in .mil uzantılı web siteleri için yayınladığı mesaj.

Mesajın tamamı www.fas.org/sgp/news/2003/01/dodweb.html adresinde. Ama benim özellikle dikkatimi çeken bir kısmı internetin gücünün en büyük ispatlarından biri olarak gördüğüm için buraya almak istiyorum.

Metinde şöyle diyor:
AN AL QAEDA TRAINING MANUAL RECOVERED IN AFGHANISTAN STATES: "USING PUBLIC SOURCES OPENLY AND WITHOUT RESORTING TO ILLEGAL MEANS, IT IS POSSIBLE TO GATHER AT LEAST 80% OF INFORMATION ABOUT THE ENEMY."

Internet'e reboot, geçici olarak internete erişemeyebilirsiniz!

ripper

Internet'in "reboot" vakti geldi. Internet omurgasının donanım bileşenlerinin önemli bir kısmını üreten Cisco firması , 3 önemli güvenlik açığı için yama yayınladı. Yamaların yüklenmesi sırasında internette kısmi erişim problemlerinin olması muhtemel.
www.cisco.com
blog.washingtonpost.com