... eşşeklik baki kalır...

0
parsifal
Yüzlerce öğretim elemanı, binlerce öğrencisi olan bir üniversitenin web sayfasının nasıl olabileceği konusunda hiç fikriniz var mı? Veya sitenin içeriğinde neler olmalı acaba?

E buyrun o zaman kendilerini ülkenin en iyi okullarından biri sayan, öğrencilerine en iyi imkanları verdiğini söyleyen meşhur üniversitenin web sayfası.
ismini burda vermeye utandım. Girince göreceksiniz nasıl olsa...
(not: belki yenilemişlerdir diye devama sayfanın bir örneğini koydum)

Hava koşullarından dolayı ulaşım ve erişimin güçleşmesi sonucunda 4 Ocak 2002 Cuma ve 5 Ocak 2002 Cumartesi günleri yapılacak sınavlar ertelenmiştir.

Görüşler

0
SHiBuMi
Vah vah vaaaaaaaah... Demek Sundance'in bahsettiği üniversitelerdeki ciddi dinamizm buymuş :)))
0
erolozcan
Gercekten uzucu bir olay. Bu universite ( Yildiz Teknik ), yanilmiyorsam Turkiye de ilk web ve multimedya tasarim bolumu acan okuldur. Dahasi bilgisayar programciligi ve muhendisligi olan bir universitedir. Hadi tasarimcilari gectim de bilgisayar bolumu ogrencileri odev veya zevk amaciyla web sitesine acil durumlari duyurabilecekleri bir icerik yonetim arabirimi yapilabilirdi. Bu duyuruyu da web tabanli olarak girilirdi. Kimse Netscape composer da boyle berbat sekilde ana sayfayi degistirmezdi.

Utanc utanc... Neden geri kaldigimiz ortada teknoloji uretecek akademisyenler ortada yok dahasi merakli ogrenciler de yok hocam biz yapalim bunu diyen.

Hicbirsey bilmiyolarsa BasitOnline kullanabilirler di de :)) Neyse....
0
anonim
ne kadar sade bir site o oyle
gozlerim yasardi

ben bizim okulun sitesine bir gimp saeseri goturdugumde beyenmemisleridi (tek site oneriside benden cikmisti site yapmaya niyetleri yok oysa)
onlara bu siteyi soyleyimde gozleri yasarsin ;)
0
butch
Sayfa kendine gelmiş gibi görünüyor... Ama şimdi de title olara `020 copy´ yazıyor
0
anonim
Ben o bilgisayar destekli tasarım (mimarlık) bölümü öğrencilerinden biriyim. Siteyi alıp ''bakın ben yaptım hocam hadi upload edelim'' demek maalesef çok kolay olmuyor. Biz de hiç hoşnut değiliz tabii durumdan. Ama bunun için Bilgi İşlem'le ve bütün akademik kurumlarla tek tek bağlantıya geçebilmek gerek. Biz kayıt için kullanılan interaktif sistem nedeniyle her dönem neredeyse dönem sonuna yakın kayıt olabiliyoruz; kağıt kalemi ve uzun kuyrukları ciddi ciddi özlüyoruz. Arayüzün işlerliği tabii ki çok önemli ama siteye eleştirmek için şöyle bir giren insanlardan evvel kayıtlı öğrencilerin sorunlarının çözülmesi daha önemli bence. Umarım önce orada başlarlar.

Üniversitenin web sitesinin şimdiye kadar tasarım sorumlusu (Web üzerine eğitim veren)Sanat Tasarım Fakültesi ve başındakiler idi. (Zaten yeni sitenin ana sayfasındaki imaj da o bölümün binasıdır.) Yenisi de heralde onların ürünü!!!

Bilgisayar destekli tasarım bölümünü ilk açan üniversite olmaya gelince... YTÜ''den sonra bölümü açan İTÜ biraz daha bilinçliydi, ama daha da fazla hata yaptı; bir sonra açansa belki daha iyi olacak; ama birilerinin ilk olması her durumda gerekli.
0
anonim
yildiz web sayfasini yeniliyormus... onyargili davranmisiz.
0
anonim
beklemeyi bilmiyorsunuz. yapilanlari da bilmiyorsunuz. konusmayi ise iyi biliyorsunuz. aferin size...
0
anonim
yapılanlardan bize ne onemli olan sonuc, eger bir sirkette bir gun bunu yapsaydınız, ki simdi site hic calısmıyor, su an issizdiniz
0
anonim
Beklememiz icin herhangi bir aciklama olsaydi belki hakli sayilirdiniz. Ogle yemegine cikarken bile dukkanlara yazi asilir bilirsiniz..
0
SHiBuMi
Neyi bekleyeceğiz, koskocaman üniversitenin sitesi kar yağdı diye komple kaldırılıp düdük gibi yazı mı konur? 2002 yılının Ocak ayında halen duyuru yapabileceğiniz bir yeriniz yok da siteyi komple kaldırmak zorunda kalıyorsanız bu yediğiniz laf size az bile.

Tereciye tere satmaya kalkışmayın. Komik olursunuz.
0
sundance
Ağzına sağlık Shibu ;) 2002 yılında eğer hala bir üniversite, hem de Türkiye'nin önde gelen Teknik Üniversitelerinden biri web sitesini bekliyorsa, daha çok bekler
Görüş belirtmek için giriş yapın...

İlgili Yazılar

Ben Size Altın Örümcek Alamazsınız Demedim!

parsifal

İstanbul Büyük Şehir Belediyesi Altın Örümcek 2005 Kamu Kurumu ödülünü kazanmış.

Heralde sonradan bir rehavet çökmüş ki, Kültür kısmında bulunan "CRR Konser Salonu" linki bizi önce http://www.crrks.org adresine, ordan da buraya yönlendiriyor.

Ve CRR Hakkında kısmına girince ağzımız bir karış açık kalıyor.

Burda tartışmamız gereken konu örümceğin hangi şartlarda verildiği mi yoksa bu büyüklükteki bir belediyenin web sayfasının içler acısı hale nasıl geldiği mi?

E-mail`i icat eden adam...

sundance

Bu makalede 1970`li yılların başında e-mail`i icat eden Ray Tomlinson`la yapılmış bir röportaj var.

Internet`in temel taşlarından biri olan e-mail konusundaki bu önemli röportajı FM ekibi (yemedi içmedi demiş miydim ;) sizler için Türkçe`ye çevirdi. İyi okumalar...

Droplets > Internet uygulamalarının geleceği

omniheurist

HTML tabanlı internet uygulamalarının programcıya ve kullanıcıya getirdiği birçok zorluklar ve kısıtlar vardır. Request-Response modelinden kaynaklanan tek taraflı update kısıtı, dinamik ve esnek olmayan arayüz, bantgenişliğinin çok verimsiz kullanılması, aynı bilginin tekrar tekrar iletilmek zorunda olması ve farklı programlama pratikleri vb...

Telnet ile çeşitli protokollerin uygulamalı kullanımı

honal

Internette kullandığımız her servise ait özelleştirilmiş yazılımlar vardır. Mesela, mail alıp gönderebilmek için pop3 ya da Imap özelliklerini destekleyen bir mail istemcisine(Microsoft Outlook, Mozilla ThunderBird), IRC kanallarında muhabbet edebilmek için bir IRC istemcisine(Mirc, Xchat), FTP yapabilmek için yine bir ftp istemcisine(CuteFTP). Tüm bunları özelleştirilmiş programlar aracılığıyla yaparız. Bu aracı programlar kullandığımız her bilgisayarda olmayabilir, ya da herhangi bir sebeple kullanamayacak durumda olursak yardımımıza mazisi oldukça eski olan telnet uygulaması yetişir. Bu yazıda telnet kullanarak bazı servislerden nasıl yararlanabileceğimizi inceleyeceğiz..

Ekonomik olarak en güçlü 100 ülke/şirket

sundance

2000'de yayınlanan bu rapora göre Dünya'nın en büyük 100 ekonomik gücünün 51'i çok uluslu şirketler.

Her ne kadar raporun yeni halini bulamamış olsak da, bizim için ilginç olanı 22 ve 23 numaralar. Kırmızı çizgi bizden başlıyor.