10 Yaşındaki Kız Microsoft Certified Oldu ve C# Kodlamaya Başladı

0
FZ
Bill Gates ile kişisel olarak görüşen 10 yaşındaki Pakistanlı Arfa Karim Randhawa, Microsoft'un kurucusuna neden kendisi yaşındakilerin işe alınmadığını sordu.

Arfa, dünyadaki en genç Microsoft Certified bilgisayarcı durumunda ve sertifikasını 9 yaşında iken almış.
Afra'nın programlama deneyimi basit Windows uygulamaları ile sınırlı şimdilik. Basit bir hesap makinası ve sıralama programını C# ile yazmış ve hedefleri arasında "Microsoft Certified Solution Developer" olmak var. Afra, Harvard ya da MIT'de okumak istediğini ardından da Microsoft'ta geliştirici olarak çalışmayı düşündüğünü istediğini, eğer bu olmazsa uydu mühendisliği yapabileceğini belirtiyor.

Kaynak: http://seattlepi.nwsource.com

Görüşler

0
FZ
Hazır gençken, hemen bir e-posta yollayıp, korkutmadan Scheme, Lisp filan demek birkaç cicili bicili screenshot göstermek lazım ve tabii GNU/Linux, KDE, GNOME, programlama araçları, virüssüz ortamlar, vs. söylemek lazım belki kurtarabiliriz, belki hala ümit vardır ;-) Ne de olsa MIT'e gitmesine daha yaklaşık bir 7-8 sene var.
0
Challenger
Berkeley' e gitmesini de salık verebiliriz tabi ;-)
0
FZ
Berkeley'den çıkan iki meşhur şey: LSD ve BSD
0
Challenger
Her ikisini de kullanmak zorunda değil ama :) Birini kullanması yeterli.
0
Soulblighter
Bir harika genç beyni daha kaybettik. Yazık olmuş kızceğize... :)

Bence ona şöyle bir Linux çekirdeği derletmek lazım. Kendine gelir o zaman. :)
0
zentoo
Hmmm.. Sakıncalı eğitimi. Temiz vizyon değil çocuğun geleceği. Yok izin konseyden.

Master Yoda

:P
0
conan
Caniim, egitim carpikliginin ve de somuru duzeninin bir kurbani daha. Kapitalizm nelere kadir...
0
yilmaz
artık c# biliyormusun diye soran olursa.
o çoluk çocuk işi diyip kestirip atıcam.
0
ttk
Şu sitedeki "SON YORUMLAR"ı, "ALEV ALEV" in üstüne alamaz mıyız ??

Millet birbirine giriyor gibi gelmeye başladı bana da, bir arkadaş daha yazmıştı bunu yanlış hatırlamıyorsam.

Bu arada, bir programlama dili öğrendikten sonra bir diğerine geçmek oldukça kolay olabiliyor. Öğrensin çoçukcağız, C# da kötü bir dil değil. Şartlanmadıktan sonra kafası öğrenirse öğrensin.
0
memiscet
Bu C#'in nekadar kolay bir dil oldugunu gosteriyor aslinda :D.
Görüş belirtmek için giriş yapın...

İlgili Yazılar

Türk Yazılımcılarına Müjde

sametc

Türkiye Bilişim Vakfı, Türkiye’deki yazılım potansiyelini yurtdışına tanıtmak amacıyla bir yazılım portalı oluşturmak üzere kolları sıvadı.

EeePC Türkiye'de!

butch

Asus web sitesinde yapılan bu duyuruya göre EeePC 24 Mayıs tarihinden itibaren satışta olacak. Yapılan duyuruda yer almamasına rağmen EeePC 900 (20G 8,9") modeli de bazı online satış mağazalarında önsiparişle satışta görünüyor.

Telnet üzerinden Star Wars!

larweda

Hollandalı bazı amcamlar, (nedense böyle hikayeler hep hollandadan çıkıyor zaten) bir shell script'i ile Starwars Episode IV: A new Hope filmini ascii-art olarak yapımışlar, yani şuraya (towel.blinkenlights.nl) telnet yapıyorsunuz, başlıyor "A long time ago, in a galaxy far far away" kabilinden, ve filmin tüm sahneleri, prensesin gemisinin yakalanışı, ışın kılıcı savaşları, prensesin kurtuluşu, Luke'un eğitimi vs tamamiyle ascii-art olarak karşınıza çıkıyor, tamamiyle basit bir olay olmasına rağmen bir ya da bir kaç kişi epey zamanını almış. Bi göz atın, görmedim demezsiniz.

W32.Randex.E

PARALEL

Symantec, W32.Randex.E adında, aynı güvenlik açığının avantajlarını kullanan yeni bir Trojan keşfetti. Yine 2.seviye olarak tanımlanan bu Trojan, yaratıcısının IRC (Internet Relay Chat)’yi kullanarak bir bilgisayarı uzaktan kontrol etmesine imkan veriyor.

OSEC - Uzaktan Eğitim

anonim

İstanbul Bilgi Üniversitesi - Open Source Enterprise Centre uzaktan eğitimlere başladı. Yerinde eğitim için zamanı olmayanlar, İstanbul dışında yaşayıp eğitim olanaklarından yararlanmak isteyenler, maliyeti düşük eğitim programları arayanlar için hazırlanmış olan eğitim programlarımız arasında GNU/Linux, Apache, Güvenlik, Programlama Dilleri (C, Python, PHP, Perl, Java) gibi konular yer alıyor. Eğitim sonrasında da her zaman destek alabileceğiniz, düşüncelerini paylaşıp tartışabileceğiniz bir ortam sunulan programımızda ücretsiz takip edebileceğiniz seminer dersleri de bulunuyor.


Katılım ve detaylı bilgi için http://open.bilgi.edu.tr.