talat

talat


0 takip ediyor | 0 takip ediliyor


Bilgi alanları


İlgi alanları

Erişim Çözücü: Engelli Sitelere Erişim Problemi Çözücü ( 68)

evet scripte cok degisebilecek parametee var acaba c:\\ yerine windows kurulu oldugu disk bolumunu tespit etmini bir yolu yok mu ?

300 YTL Ödüllü Metin Seslendirme Programı Yarışması ( 30)

Knu hassaslaştığını fark ediyorum. Ama yarışmaya katılan arkadaşlarada yol göstermesi açısından ve Gnome un bu tur calısmlara uygunlugu acısından http://live.gnome.org/Orca projesinin adresini vermek istiyorum.

Kolay gelsin

fazlamesai'ye soralım: Tek bir işletim sistemini dayatmanın hukuki boyutu nedir? ( 10)

ben hukuki boyutunu bilmiyorum ama hemen her notebook kullanıcısn basına gelen bir durumdur herhalde bu. Ben daha once almıs oldugum 2 notebooktada firma yetkililerinin Windows ile lisanslama israrına karşı sert bir tavırla "Kullanmıyacagım seye siz bana nasıl para verdirirsiniz. Microsoft babamın oglumu" şeklinde cümlelerin sonucu elimdeki 2 notebooku da Windows lisanslaması olmadan ve fiyatından windows fiyatı düşülerek aldım. Belki biraz set tavır gerekiyor bu konuda .

İkinci El Bilgisayarlarınızı İstiyoruz. Hemen, Şimdi ( 62)

Peki FZ bunu ne zaman yapacagız kimler yapacaklar. Yani hala bu konuda harekete gecemedik yoksa ben mi oyle sanıyorum ?

İkinci El Bilgisayarlarınızı İstiyoruz. Hemen, Şimdi ( 62)

haklısın darkhunter. ozaman site yöneticilerinden ceva bekliyelim...

İkinci El Bilgisayarlarınızı İstiyoruz. Hemen, Şimdi ( 62)

Peki ozaman harekete gecelim ve neleri nasıl yapacagımızı belirliyeyim isterseniz? mesela bunu irc de #fazlamesai de tartısabiliriz. Bizden bilgisayar bekliyen çok çocuk var :)

İkinci El Bilgisayarlarınızı İstiyoruz. Hemen, Şimdi ( 62)

Sundance bende sana katılıyorum . Yani bir yol ayrımı belirlenmeli vede bu senin dedigin sekilde mantıklı ama bence ogrencilerin evlerinden once egitim kurumlarına bu uygulasak daha iyi olmaz mı yani ihtiyacı olan egitim kurumlarına bilgisayar yardımı seklinde. Cunku ev kullanıcısı olan genc her zaman oyun oynamak yada kurcalıyacak baska seler bekler bizim sagladıgımız ikinici el bilgisayarlar cogunlukla onların isteklerine hitap etmiyecektir.

Birde madalyonun öteki yüzü var oda bir ev kullanıcısına yapılan yardım hem yuksek donanım ister hemde tek bir kişinin kullanımındadır. Yani eğer elimizdeki sistemleri okula yardım konusunda kullanırsak bir makinede birden fazla kullanıcın yararlandıgını dusundugumuzde sanki daha mantıklı bir haraketmis gibi geliyor bana.

Belgelendirme konusunda tamamen herseyinle sana katılıyorum. Bir tane belgelendirme cdsi olur ve bu bilgisayarla birlikte çıkabilir. Uygun ve duzgun bir arayuz yapılmıs olur kullanıcı sorunsuzca ve rahatlıkla internette ihtiyac duymadan kullanabilir.Gerekirse Bende video belgelendirme yapabilirim.

İkinci bir dusundugum seylerden biride yol ayrımlarına bir secenek daha ekliyecegini umuyorum. Oda okullar linux ltsp sistemlerin kurulması yani sadece bilgisayar yardımı değilde bilgisayarı olan okulların eğitimlerini daha sağlıklı ve özgür ortamda yapması için ve verimliligin artırılması için (virus,adver.. vs sorunlar) linux sistem kurulumu çalışmasıda yol ayrımlarına ek olabilir.

LTSP konusunda ve destek konusunda aktif rol oynamak isterim. Ama bence direk okullara debian kurmamız yerine okullar için ağı yönetmesi için bir takım araçların bir arada olduğu <a herf="http://www.edubuntu.org">edubuntu</a>sistemini kursak ve insanların daha kolay kullanmasını sağlasak nasıl olur ?Türkçe Mozilla Eklentileri ( 5)

turkiye sizinle gurur duyuyor... :)

İkinci El Bilgisayarlarınızı İstiyoruz. Hemen, Şimdi ( 62)

Bence okullara bilgisayar yardımı ile birde okullara linux kurma projesi yaparsak yardım yaptıgımız okula boylece donanımı ne olursa olsun serverı duzugun bir sey ile linux ltsp projesi yardımı ile verimli bir lab kurulabilir. Hemde bagısta bulunan bilgisayarlar ne konfigrasyon olursa olsun degerlenir ?

Linux How To: Videolu Belgeler ( 5)

bende ses kayıdınıda yapmak isterdim ama dosya boyutlarının cok buyumesinden dolayı yapmıyorum. Birde suan kayıt icin kullandıgım program bunu desteklemiyor .. Ama video dersler icin fikirlerinizi bekliyorum ...

Gebze Belediyesi GNU/Linux'u Tercih Etti ( 10)

merak etme debian kurarken bir cok seyi kurmadım yani uzerinde sadece openoffice ve firefox var :)

Gebze Belediyesi GNU/Linux'u Tercih Etti ( 10)

daha bu tarz haberlerden yakın zamanda cok duyacagız... :)

Türkiye'nin İlk Python Portali ( 3)

malesef siteyi ben yapmadım sadece haberini ben koydum.. :)