sansured

sansured


0 takip ediyor | 0 takip ediliyor


Bilgi alanları


İlgi alanları

ADSL'de İndirim ( 25)

1.5 ytl ile bir kola içeriz artık her ay telekomdan :)

Bitirme Tezi ve Google Master Plan ( 3)

Filmin görselliği oldukça başarılı. Ayrıca bence parmak bastıkları noktada oldukça önemli.

Özgür Yazılım ve Açık Kaynak Günleri 2006'nın ardından ( 17)

Programın sona erecek olması çok üzücü.Perşembe günleri en buyuk rakipleri olan Kurtlar Vadisinin yayından kaldırdılar.Çünkü herkes FazlaMesai izliyordu artık :) Şimdi de FazlaMesai kalkıyor :( Bunun nedeni açıklandımı ? Yani kanlla mı anlaşamadılar yoksa zaman mı bulamıyorlar program için ?

Fazlamesai.net TV : 41. Bölüm ( 13)

Tivo olayı King of Queens teydi sanki According to Jim de değil.

Fazlamesai.net TV : 40. Bölüm ( 23)

Kapanışta bir an seneye görüşürüz esprisi yapacaksınız diye çok korktum.Ama neyseki yapmadınız :)

Fazlamesai.net TV : 39. Bölüm ( 3)

Kıvılcım beyin inci beyazı gömleği gözlerimi kamaştırdı,sizi izlemekte zorlanıyorum :) Eskiden Fazla Mesai T-Shirtleri giyerdiniz koyu koyu renklerde sizi izlemek daha rahat oluyordu. Bu arada benim kazandığım T-shirt hala elime ulaşmadı posta hizmetimizde mi yok oldu acaba yoksa hala yollayamadınız mı?

Akşam'ın bilgisayar eki! ( 38)

Anlatılan teknikler sadece bilgilenmek amacıyla yazılmıştır kullanılması kesinlikle illegal olup bizi alakadar etmez diye buyukçe bir not düştükten sonra Hacking le ilgili ciddi makaleler yazabilirsiniz :) Alırım okurum bu durumda :)

Yeni ADSL tarifeleri açıklandı .. ( 81)

Etrafta bir söylenti dolaşıyor ama aslı astarı varmı emin değilim.Bilgisi olan arkadaşlar varsa sevinirim. Çevreden duyduuma göre 256 sınırsız kullanıcılarının telekom un 444 0 375 numaralı hattını arayarak benim bağlantımın 256 olarak kalmasını istiyorum 512 ye çıkmak istemiyorum şeklinde bir görüşme yapması gerekiyormuş.Aksi taktirde otomatik olarak bağlantı hızını 512 ye dolayısıyla da fiyatı 99 ytl ye çıkaracaklarmış.Telekomun web sitesinde hızlar aynı kalacak sadece istek olursa 512 ye geçebilecekler deniliyor ama taktir edersiniz ki Telekom a inanmak artık salaklıktan başka bir şey değil.Yaptıkları ve söyledikleri farklı olan bir kuruma nasıl inanabilirizki.

Truva Linux 1.0 Beta Duyuruldu! ( 25)

Bu tur projeler gerçekten çok iyi ve sıklaşarak devam etmeli tabi ama gerçektende adı biraz ürkütücü geldi bana da.Yani insanda sanki işletim sisteminin kendisi bir trojan miş havası yaratıyor :)

Fazlamesai.net TV : 33. Bölüm ( 45)

Açık kaynak kodlu bir bukalemun bulup kodları inceler ve default rengini buluruz.örneğin(255,0,0) Hatta bu sayede bukalemunun güvenlik açığı varmı yokmu ona da bir göz atmış oluruz :)

Fazlamesai.net TV : 33. Bölüm ( 45)

Kıvılcım bey'in biraz önce ağzından kaçırdığı gibi t-shirt umu henuz yollamadınız.Hala beklemedeyim :)

Yeni ADSL tarifeleri açıklandı .. ( 81)

Resmen kandırıldık! İlk açıklamalarda " işareti ile verilen kotalı tarifeler için olacak hız artışı sanki tüm tarifeler için uygulanacakmış gibi anlatılıyordu. En dusuk ADSL bağlantı hızı 512 kbps olacak denildiğinde en azından anladığımız bu uygulamanın herkesi kapsayacağıydı.Bu kadar saçmalık ve neredeyse yalan sınırına dayanan böylesi bir açıklamayı gerçekten anlayamıyorum.

5. Yılımız ( 20)

Sizelerden Teknoloji televizyonundaki programınız sayesinde haberim oldu.Girdim sitenize bir bakayım dedim bağımlısı oldum. Yeni olduğum için neydi o eski günler gibi yorumlar yapamıyorum ama umarım 15. yıl dönümünüzde onu da yazarım. Teşekkürler fm.

Fazlamesai.net TV : 30. Bölüm ( 5)

Duke Nukem 3D nin müziği ! Hızlı yazmak için daha fazla bir ekleme yapamıyorum :)