Fazlamesai.net TV : 40. Bölüm

0
butch
Teknoloji Televizyonu'nda her Perşembe akşamı 21:30'da canlı olarak yayınlanan Fazlamesai.net programında görüşmek üzere.

Bu hafta da yine sizden gelecek canlı geribeslemelerin de katkısı ile dolu dolu bir program yapacağız. Programı Internet üzerinden de izlemeniz mümkün.

İletişim kurmak isteyenler için adreslerimiz:
e-posta: fazlamesai@teknolojitelevizyonu.com
Jabber: fazlamesai@jabber.org
ICQ#: 213759500
MSN: fazlamesai@teknolojitelevizyonu.com
Forum: www.teknolojitelevizyonu.com/forum

GNU/Linux kullanıcıları mplayer ya da xine ile FM TV'yi izleyebilirler:

mplayer mms://72.29.86.75/teknoloji_2005_2

Görüşler

0
anonim
Yine biri kaydedip sonradan izlememize olanak verir umarım. :)
0
sefalet
İyi alıştınız valla :)

Seve seve yüklerim de bazen aşırı kötü oluyor kayıt bağlantıdan dolayı herhalde, ses olup görüntü olmadığı oluyor.Geçen hafta indirme sırasında çok kesilme oldu nedense hiç olmazdı bugüne kadar, o yüzden başı kaçtığı için yüklemedim bölümü.

Daha hızlı bağlantısı olanlar varsa ve görüntü kalitesi daha iyi olabiliyor ise, bu arkadaşları, izleyemeyenlere yardımcı olmaya davet etmek isterim.
0
ttk
:)
Devlet dairelerindeki sistem de böyledir.
Bir işi yapıvereni bir kere buldum mu canından bezdirip "kaytaran, kaytaramazsa fıttıran adam" yapana kadar yakasını bırakmazlar :)
Hatta sadece iş o işle kalmaz, adı çıkar ve sağdan soldan işler de gelir eline (tabii tamamı angarya :)
0
sansured
Kapanışta bir an seneye görüşürüz esprisi yapacaksınız diye çok korktum.Ama neyseki yapmadınız :)
0
euler
Yok, daha neler artık. :)
0
darkhunter
Güzel programdı. Ben ve çevremdeki "uber geek" bir kaç kişi, sundance'ın kontrolünü daha sık ve daha çok kaybetmesini umuyoruz, 2006'da 8-D

İlgiyle, beğeniyle izliyoruz. Yazarken farkettim, 40 hafta program yapılmış, zaman çok çabuk geçiyor ve ben ilk programın duyurusunu dün gibi hatırlıyorum... 40 hafta boyunca bu programda emeği geçenlere, yılın son programı vesilesiyle, teşekkür etmek isterim. İyiki yapıyorsunuz bu programı...
0
retrolog
sparky, türk scene ni ni bilmeden konuşuyorsun. tesadüf dün izledim. etkinlikler filan diyorsun. türkiyedeki hiç bi etkinlikten haberin yok. underground scene den de. ayrıca java ile alakan olmadıı halde paso bokluyorsun javayı. hiç bir programlamadan anlamadıınız halde süper ahkam kesiyorsunuz. hayatında code ladıın bişi varmı? merak ediyorum.
0
sundance
Bu üslup, burada adını vermeyeceğim bazı forumlarda, grup içi küfürleşirken işe yarıyor olabilir ama burada ancak seviyeyi düşürüyor.
0
retrolog
maksadım atışmak değil. sadece hislerimi yazdım. sanırım buna hakkım var. amacımda sana küfür etmek diil.
0
ttk
Bunlar "his" değil "fikir" olsa gerek. Daha uygun bir tarzda yazarsanız dikkate alanların sayısı artabilir. Hem üslup bozuk olmuş hem de karşınızdakileri hiç tanımadan yazmışsınız karşınızdakiler hakkında söyledikleriniz havada kaldığı için diğer söylediklerinizde dikkate alınmayacak bir duruma gelmiş.
0
retrolog
tanımadığımıda nerden çıkardınız?
0
FZ
Bu pek nadide üslubunuza "Zparky" yani Kıvılcım Hindistan arkadaşım ne der bilemem ama ben hayretle karşıladım.

TV'de bahsedilen, Almanya'daki efsanevi Chaos Computer Club'ın kamuya açık olarak 4 gün boyunca düzenlediği dolu dolu etkinlik idi. Hatta ben de blogumda sormuştum "Neden Türkiye’de Bu Tür Etkinlikler Olmaz?" diye. Oradan bir muhabbet açılmıştı. Siz bu tür bir etkinlik biliyor musunuz Türkiye'de? Pardon, pardon, siz "andırgraund" etkinlikler hakkında bilgi sahibisiniz ve "fayt klap" olarak derin "kodır" mevzularıyla meşgulsünüz, affedin zamanınızı aldığımız için :)

Fantastik üslubunuz ile laf ettiğiniz insan, bildiğim kadarı ile 90'lı yıllarda Commodere-64 dergisinde yazıyordu. Söz konusu dergiyi de yine kamuya açık Bilgi Üniversitesi kütüphanesi arşivinde bulup okuyabilirsiniz, burada da dergi arşivini görebilirsiniz.

"Hiçbir programlamadan anlamadıınız halde..." dediğinize göre bu durumda bana ve Boran'a da laf etmiş oluyorsunuz. Yani iki programcıya bakıp programlamadan anlamadılarını söylüyorsunuz. Bununla ilgili de bir yorum yapmayı gerekli görmüyorum. Hayatımızda "code ladıımız" şeylere dair çok meraklı iseniz bilgi veririz, ya da takıldığınız bir "code lama" mevzusu olursa çekinmeden sorun, yardımcı olmaya çalışırız.

Bize böyle bir yılbaşı eğlencesi yaşattığınız için teşekkürler :)
0
retrolog
hocam, önce hazır php-site paketleri kullanacağınıza gidip adam gibi bi site yazın. keza blog mlog bunlarla uğraşacağına kendin bişileri organize etsen daha iyi olur. neden burdan 1 kişi bile türkiyede düzenlen demoscene partilerine gelmedi? kafanız almadıı için sanırım. çünki orası er meydanı, 24 yada 48 saat gibi bi sürede ON THE FLY program yazmak biraz bişi ister.. 3 harfli. ayıp olur diye yazmıyorum. laf salatası yapacağına gelseydin yada gelseydiniz de o engin code tekniklerinizle bişiler yapsaydınız. taa bursadan, bilecikten insanlar geldi. neyse size mani olmiim ben.
0
FZ
Yılbaşı eğlencesine devam. Herhalde alışık olduğunuz üslup bu. Hazır "php-site" paketlerini de merak ettim, gidip Boran'a bir sorayım. En son kendisi sıfırdan bir şeyler yazmıştı ve şu anda onu kullanıyoruz diye biliyorum. Belki arada kafası bozulmuş yine yeni bir şeyler yazmıştır. Davul zurna ile duyurmadığımız ve temel işlevsellikler korunduğu için tabii bu tür geçişlerden insanların haberleri olmayabiliyor, bu tür hezeyanlara meze yapılabiliyor.

Yurdumuzdaki aşık atışması geleneği yer yer sanatsal bir estetik taşır, insana haz verir. Bizde olmadığını iddia ettiğiniz üç harfli şeyden sizde büyükçe olsa gerek ki bu tür bir üsluba yol açıyor. O şeyi daha da büyütmenizi ve "on the fly" program yazarak mutlu, mesut bir hayat sürmenizi, kendi çapınızda tatmin olmanızı temenni ederim. Yeni yıl size nice nice "on the fly code lama" hazları yaşatsın.

Bir de sanırım, programlama dünyası sadece kendi sevdiğiniz ve ilgilendiğiniz şeylerden ibaret sanıyorsunuz. Eh, bu tür benmerkezci yaklaşımlar çok da problem değil benim adıma. Bir gün o dediğiniz şeylerle ilgilenirsem kalkar gelirim, daha önemli ve değerli bir işim yoksa yani. Bu bağlamda, bahsettiğim o dört günlük Chaos Computer Club etkinliği bana çok daha ilginç, faydalı göründü. İmkanım ve durumum olsaydı elbette o tür bir şeye gitmek ister, oradaki insanların sunumlarını ve derslerini izlerdim. Bahsettiğiniz ise şimdilik ilgi alanıma çok fazla girmiyor. İlgilenen de zaten ilgileniyordur, dolayısı ile problem yok. Aklıma lise yıllarımdaki tarih ve coğrafya öğretmenlerim geldi, onlar da kendi derslerinin dünyanın en önemli konusu olduğunu, kendi tarzlarının en iyisi olduğunu düşünürlerdi. Hala hatırlar ve gülümserim, insani olan hiçbir şey bize yabancı değil ne de olsa.
0
retrolog
hocam, sen beni anlamak istemiyorsun. ben üretimin artmasını geyiğin azalmasını istiyorum. ayrıca sanırım senin böyle uzun cevaplar yapacak çok vaktin oluyor, bloglar filan. bence enerjini üretime ayır geyiğe diil. çalıştıın iş yerinde de sanırım baya boş vaktin var geyik için. neyse...
0
kesken
FZ'nin blog girdilerinin, senin burada kendine has uslubunla yazmis oldugun, 'geyik' sifatini fazlasiyla hak eden yorumlarindan daha cok uretime motive edici oldugunu dusunuyorum. eger kodtan biraz basini kaldirabilirsen bir gun, bu siteyi daha yakindan takip etmeni tavsiye ederim, hem ufkun acilacaktir, hem de fazlamesai'ye yazılari ve yorumlari ile katki saglayan insanlarin kim olduklari ile ilgili daha saglikli fikirlerin olacaktir.
0
retrolog
ha unutmadan o commodore dergilerini al, oku, 2.ci sayıda süper sort algoritmaları var, c64 basic de... bigün vector filan çevirmen gerekirse face-sort da işine yarar, yada vector-bob yaparsan, z ye göre sort lazım olur...
0
simor
Haddim olmayarak konuya gireyim ve bir hikaye anlatayımda gideyim..

Delikanlının biri kahveye girmiş, varmı laaan benim kadar delikanlısı demiş.... kimseden ses yok... Laaan demiş duymuyonuzmu?... Yokmu benim kadar delikanlısı lan kansızlaaaaarr....^+%&++ .....burnunun üzerine yediği darbe ile sersemlemiş yerde yatarken, yüzünü haya meyal seçebildiği zat, şunu söylemiş;

yok lan burda delikanlı melikanlı

Bol mazoşist günler.
0
simor
Haddim olmayarak konuya gireyim ve bir hikaye anlatayımda gideyim..

Delikanlının biri kahveye girmiş, varmı laaan benim kadar delikanlısı demiş.... kimseden ses yok... Laaan demiş duymuyonuzmu?... Yokmu benim kadar delikanlısı lan kansızlaaaaarr....^+%&++ .....burnunun üzerine yediği darbe ile sersemlemiş yerde yatarken, yüzünü haya meyal seçebildiği zat, şunu söylemiş;

yok lan burda delikanlı melikanlı

Bol mazoşist günler.
0
sefalet
40.bölüm indirme adresi:

http://rapidshare.de/files/10106253/teknoloji_2005_2_live.rar.html

rar şifresi: http://sefalet.blogspot.com/

Kusura bakmayın başını yine kaçırdım, artık yeni yılda bir çalar saat hediye edersiniz.Perşembe 21.30'u göstersin yeter. :)

İyi seneler herkese.
0
bumbala
çok teşekkürler...
0
acemi_
Kaç seferdir sayende izleyebiliyorum. Teşekkürler
0
anonim
teşekkürlerrr
Görüş belirtmek için giriş yapın...

İlgili Yazılar

Fazlamesai.net TV : Mustafa Akgül ile Sohbet

butch

Bu hafta canlı yayın konuğumuz Linux Kullanıcıları Derneği Başkanı Mustafa Akgül. Özgür Yazılım ve Açık Kaynak Günleri 2005 için İstanbul'a gelecek Akgül ile son günlerde yaşanan sıcak gelişmeler, dernek çalışmaları ve sizin sorularınız üzerine sohbet edeceğiz.

Sorular için
e-mail: fazlamesai@teknolojitelevizyonu.com
Jabber: fazlamesai@jabber.org
ICQ#: 213759500
MSN: fazlamesai@teknolojitelevizyonu.com

Not: FZ de aramızda olacak :)

Not 2: Olamayacak (bkz. yorumlar).

Fazlamesai.net TV : 22. Bölüm

larweda

Teknoloji Televizyonu'nda her çarşamba akşamı 21:30'da canlı olarak yayınlanan Fazlamesai programında buluşmak üzere.

İletişim kurmak isteyenler için adreslerimiz:
e-posta: fazlamesai@teknolojitelevizyonu.com
Jabber: fazlamesai@jabber.org
ICQ#: 213759500
MSN: fazlamesai@teknolojitelevizyonu.com
Forum: www.teknolojitelevizyonu.com/forum

Fazlamesai.net TV : 37. Bölüm

butch

Teknoloji Televizyonu'nda her Perşembe akşamı 21:30'da canlı olarak yayınlanan Fazlamesai.net programında görüşmek üzere.

Bu hafta da yine sizden gelecek canlı geribeslemelerin de katkısı ile dolu dolu bir program yapacağız. Programı Internet üzerinden de izlemeniz mümkün.

İletişim kurmak isteyenler için adreslerimiz:

FM: Yayındayız... Televizyonlarınızı ayarlayın!

FZ

fazlamesai.net artık televizyonda da karşınıza çıkacak. Her Çarşamba gecesi, saat 22:30'dan itibaren, Technology Channel'da FM camiası, son gelişmeler, yazılım, teknoloji, açık kaynak, özgür yazılım etkinlikleri, programlama, donanım, geek & nerd kültürü ve daha pek çok konu üzerinde dolu dolu bir program izlemek istiyorsanız koltuğunuza kurulun ve kemerlerinizi bağlayın. Usta pilotlar, kurucu FM editörleri sundance ve butch sizi bilgisayar dünyasında sıradışı bir yolculuğa çıkaracak. ;-)
Hergün akşam 7'den itibaren KabloTV'den yayın yapan Teknology Channel'ın kablo ve uydu ayarlarını ana sayfalarından öğrenebilirsiniz.

Fazlamesai.net TV : 35. Bölüm

butch

Bundan böyle Teknoloji Televizyonu'nda her Perşembe akşamı 21:30'da canlı olarak yayınlanacak Fazlamesai.net programında görüşmek üzere.

Bu hafta da yine sizden gelecek canlı geribeslemelerin de katkısı ile dolu dolu bir program yapacağız. Programı Internet üzerinden de izlemeniz mümkün.

İletişim kurmak isteyenler için adreslerimiz: