hardheart

hardheart


0 takip ediyor | 0 takip ediliyor


Bilgi alanları


İlgi alanları

EnderUNIX 5 yaşında! ( 8)

Sadece üreten, bizim gibi geyik yapmayan enderunix ailesine daha nice yıllar dilerim. Sessiz ilerleyişlerinin hep devam etmesini diliyorum. Onlar sayesinde bilgisayar dünyasını daha iyi idrak etmeye devam edeceğiz. Kendi adıma çok teşekkur.

developerWorks: Ajax Üzerine Ayrıntılı Bir İnceleme, Bölüm 1 ( 28)

Çok güzel bir gelişme. Yayında ve yapımda emeği geçen herkese şimdiden teşekkür.

fazlamesai.net'e soralım: 'Linuxçu' diye bir insan türü var mı? ( 28)

Çok fazla süslü laf etmeyi sevmem. Özgür yazılım felsefesinin tam olarak idrak edilmesi açısından, yukarıdaki gunluk sahibi beyefendiye ve merak edenlere Pekka Himanen'in Hekır Etiği kitabını tavsiye ediyorum. Eminim cevap bulacaksınızdır. Bu arada insanlar bilinç altlarında ürktükleri gruplara "..çı, ..çü" yakıştımaları yaparlarki, kendilerini zayıf hissettikleri yönlerini bastırabilsinler.

Google Summer of Code Sonuçları Açıklandı ( 17)

Bende uc tane proje göndermiştim. Kabul edilmedi. Bu sene daha yaratıcı bir konu için çalışıyorum,düşünüyorum.Umarım bu sene muvaffak oluruz.

Bu kadar mı cahiliz? ( 50)

Her zaman eleştiriyorum eleştirmeye devam edeceğim. Bizim toplumda biliyormuş gibi yapmak bilmekten daha çok pirim yaptığı için, böyle hataları normal karşılıyorum. Bilişim ile uğraşanlarda garip bir böbürlenme var. Sonucu ortada. Ne zaman " benim bildiğim şey; bir şey bilmediğimdir." teziyle hareket edeceğiz, o zaman daha fazla üreten toplum haline geleceğiz.

Grafik Tabanlı Gentoo Installer ( 1)

Yeni kullanıcılarında Gentoo'yu tanimasi icin cok yararli bir uygulama. Tebrikler:)

İnternet ve eğitim ( 3)

neye niçin çalıştığını bilmekte gerek? Salt çalışmayı övmek bu güne kadar yapılan bir durum. Ama kimse neye çalışmanız gerektiğini kendiniz bulmalısınız ve bulduğunuzda zaten alınteri neymiş onu keşfedeceksiniz demedi. Bu bilinci öğrencilere kazandırdığınız zaman onlarda kafa patlattıklarının farkına varacaklardır.

Hong Kong'da 100 Mb/s Internet Bağlantı Bedeli: 35$ ( 14)

fikirlere aynen katiliyorum. Baska söze ne hacet:)

Eller Gider Açık Yazılıma Biz Gideriz Microsoft'a ( 45)

Ulusal Dağıtım projesi de mi araklanarak yapılmaya çalışılıyor?
Hem linux açık kaynak kodlu olması nedeniyle bu kadar kullanıcı dikkati çekiyor. Başka ticari firmalara karşı olduğu için değil. Temelde bilginin paylaşılması önemli olan onun kısıtlanması değil. Kendi adıma bilgiyi kısıtlayan tüm kuruluşlara karşıyım.
Sizi rahatsız eden milletimizin başka bir özelliği bence, hava atmak:) Genlerimize işlemiş, biraz farklı bir konuyla ilgilensek hemen ahkam kesmeye çalışırız. Ama inanın sorun sidik yarıştırmak değil, bilgi paylaşmak.
Bu konu üzerine yürekten yoğunlaşan linux kullanıcıları hiçbir yer ve durumda ahkam kestiğini görmedim.
Konu öğretmenlere verilen bilgisayarlar ve bundan doğan ranttan nereye geldi:) Siz bildiğinizi paylaşın gerisi hikaye.. Ahkam kesenlerin sesi kısılır zaten yaptıklarınız karşısında...

Eller Gider Açık Yazılıma Biz Gideriz Microsoft'a ( 45)

her yaptığımız harekette olduğu gibi uygulamadan önce düşünmemiz lazım. Bu da bu gibi platformlarda arkadaşlarımızla beraber beyin fırtınası yaparak sağlanıyor. Bende nightwalker ile aynı görüşteyim. Öğrendiğimi öğretmeye çalışıyorum, bilgi paylaşılarak büyür.

Internet, Dil, Sosyoloji ( 9)

Feyza Hepçilingirler'in Türkçe Off'tan sonra çıkan devam kitabında(Dedim "Ah!") bununla ilgili çok güzel bir ornek vardı. Çocuğunun arkadaşının çoçuğuna yazdığı mektupta bilgisayar dünyasının dil üzerindeki etkisini gösteriyordu. Eğer vaktiniz varsa kitabı okumanızı tavsiye ederim.