Slackware 10.2 Duyuruldu

0
GolgeHan
Unix'e en çok benzeyen Linux işletim sistemi Slackware'in 10.2 sürümü duyuruldu. Çekirdek 2.4.31, fakat kurulumda açılış esnasında SCSI ,RAID, SATA desteği olan test26.s ile sistemi kurabilirsiniz. Masaüstü ortamı olarak Kde 3.4.2 ve XFce 4.2.2 dağıtımla birlikte sunulmakta.

Ayrıntılı bilgi için: http://www.slackware.com/announce/10.2.php

Görüşler

0
misafir
Böylece ilk kez resmi bir Slackware sürümü GNOME olmadan dağıtılıyor. Bu bir işaret olabilir mi acaba?
0
FZ
Evet bu ilahi bir işaret. Hayatın anlamı da diyebiliriz. Hatta bunun için özel bir forum alanı açıp sabaha dek tartışmalıyız.
0
conan
:)
0
misafir
Pardon, daha önce bu konuda yapılan haberleri aratmadan yazmışım yorumu. bkz: haber
0
experience
$ukur edip 2 rekat namaz attik haberi alinca.
slack 10.1'e gecmemi$tim.onceki i$imi goruyordu.
hdd'min head'i, cylinder'i, sektoru eline aldi bi gun (bkz: eline almak)
micros~1 icin partition doctor war dediler. atraksiyonel gui'yim her$eyi end-user icin $ip$ak yaparim dedi.peki dedim. demez olaydim. aldi goturdu linux'umu. allahtan dosyalarim her$eyim ortak partition'daydi. (ikinci $ukur sebebi).
haliyle slack 10.2 yi beklemek vacip olmu$tu. eli kulagindayken eski olmasina ramak kalmi$ surumu kurmak yerine distro denenmeliydi bir kac. sozu gecen surecte denedigim distrolar.
debian netinst: 560 mb yi netten indirip kurdu. guzel.ama debian benim tarzim degil. bir kez daha anladim.
vlos1.2: bir linux ancak bu kadar agirla$tirilabilir. ana felsefesi kaynaktan derleyip optimize hizlarda cali$mak olan gentoo boyle bi$eye alet olmamaliydi.
h3knix: dunyada sadece 100 kadar kullanicisi olan bi distro.. pek bi deneyseldi. slack'in ilk halleri gibi. packet manager'i bile war. goz atmak isteyenlere -> http://h3knix.open-element.net/
sonuc. slack rullz.
Görüş belirtmek için giriş yapın...

İlgili Yazılar

XFS sonunda Linux kerneline girdi!

cartman

SGI'ın journalised dosya sistemi olan XFS uzun çalışmalardan sonra Linus Torvalds tarafından Linux kerneline kabul edildi. 2.5 kerneline girmesi uzun zamandan beri merakla beklenen XFS 2.5.36 kernelinde kendini gösterecek , bununla birlikte 2.6 kernelinde en azından 4 ( Benim bildiklerim XFS , JFS , ReiserFS , Ext3 ) journalised dosya sistemi olucak! Ben şahsen Ext3 , ReiserFS ve XFS i kendi Slackware sistemimde denedim ve bana göre XFS bunların arasında en hızlı olanı. Daha fazla bilgi için www.lwn.net/Articles/9998/

Kısaca: Linux bir İşletim Sistemi midir ?

anonim

Evimdeki Windows`a Linux kurabilir miyim ? diye soran cok insan var ve hatta windows da linux un çalışıp çalışmadığını soranlar da.

Bu karışıklığın çözümü aslında basit. Linux ne bir programdır ne de bir isletim sistemidir. Linux bir kernelden ibarettir. Yani işletim sisteminin özünü oluşturan, bütün işlemlerin kaynağı olan çekirdek. RedHat, SuSe, Slackware, Debian, ve diğerleri ise işletim sistemidir.

INTEL: Linux, 32 İşlemcili Sunucularda Çok İyi

anonim

INTEL 32 işlemcili Itanium sunucularında yaptığı veritabanı performans testlerinde denediği Linux´un Windows ve Unix ile yarıştığını gördü.

INTEL, Linux'un geniş veritabanlarını işlemedeki performansını ölçmek için yaptığı testlerde saniyede 600.000 hareket (transaction) ile diğerlerine göre genç sayılabilecek bir işletim sisteminin büyük rakiplerinden hiç de aşağı kalır yanı olmadığını açıkladı.

Let's Encrypt: Haydi Şifreleyelim

butch

Malumunuz, Let's Encrypt'in hayatımıza girmesiyle birlikte, güvenli site kurma maliyetlerinde, daha da önemlisi sertifika yönetme süreçlerinde ciddi bir rahatlama yaşadık. Aşağıdaki notlar GNU/Linux üzerinde Nginx ile rekor bir sürede SSL sertifikası almaya yöneliktir. Digital Ocean topluluğu tarafından hazırlanmış daha detaylı bir belgeyi bu adreste bulabilirsiniz.

SSL sertifikası...

Linux World´den Linus Torvalds röpörtajı

tongucyumruk

Linux World, ruhani liderimiz Linus Torvalds ile yaptığı röpörtaj'da şimdiye kadar birçok kimsenin sormaya çekindiği soruları cesurca soruyor; Linux ve Linus ile ilgili karanlıkta kalmış birçok noktayı aydınlatıyor. İşte Linus Torvalds'ın gerçek yüzü.