GolgeHan

GolgeHan


0 takip ediyor | 0 takip ediliyor


Bilgi alanları


İlgi alanları

reddit.com Lisp'ten Python'a geçti ( 66)

eMule OCaml ile değil c++ ile yazılmış. Bu arada bu yorumu yazabilmek için 2 kere giriş yapmam gerekti nedense.

İstanbul'da Sahte iPod (ama ne sahte!) ( 11)

Düşünsenize adamın biri satın almış sahte ipod. Bir süre dinledikten sonra sahte olduğunu anlıyor. Fontu benzemiyormuş çünkü. Artık eskisi gibi havalı bir şekilde gigabyte larca müzik dinleyemeyecek ve kahrından ölecek.

Fazlamesai.net TV : 35. Bölüm ( 22)

Genelde programda fazlamesai.net sitesindeki haberlerin yorumların bir de canlı versiyonu yapılıyor.(Televizyonu acsam/televizyona çıksam da fazlamesai.neti bir özetlesem diyenlerin programı) Araya bazan google mucizeleri sıkıştırılıyor.Bazan amerika / Türkiye kıyazlaması.. Pek ilgi çekici birşey bulamaz oldum artık o programda. Herhalde ondandır artık izlemek istemeyişim.

Bir MEB Okulundaki GNU/Linux Öyküsü... ( 34)

Madem Messengerin kayıt tuttuğundan şüpheleniliyor. Sonuçtan gaim üzerinden yollanan mesajlar msn sunucuları üzerinden gönderilmiyor mu?

Assembler 101 ( 6)

http://i8086emu.sourceforge.net/

Robot Simulasyonu Yapan İnsan mı? Yoksa Tersi mi? ( 22)

Olsa bile onu o küreden dışarı çıkarmasınlar. İnternet bağlantısını kessinler. Pil falan yenilemesinler. Kıyamet yakındır. :D

Türk Televizyonlarındaki İlk GNU/Linux Reklamı ( 14)

Sahne 1: Adamın biri simsiyah tam ekran konsolda birşeyler yazıyor. "Aha la linux bu, burdan herşey kolay ve hızlı" diyor "Dış ses".
Sahne 2: Bir diğeri açmış kde yi veya gnomu birşeyler yapıyor. Dış ses: "Ha birde böylesisi var boşverin konsolu" diyor.
Sahne 3: Konsolcu ile guici birbirine giriyor. Kavga başlıyor.
Sahne 4: Allah varmıdır yokmudur tartışmaları başlıyor sonra.
Sahne 5: İnsanlar win kullanmaya devam ediyor.

Yurdumuzdan Sanal Sex Manzaraları :o ( 4)

Fazlamesai.net özgür yazılım felsefe matematik bilgisayar ve teknoloji gibi konuların ele alındığı bir site. Ama bugün böyle bir haber görünce garibime geldi. İnternette pron hadisesi zaten var. Ayrıca tv de jasminin tenceresinden boşananlar tartışanlar televole carta curta acun gene firarda kayıp gibi programlardan da çok. Şöyle bir sorunun akla gelmesi mantıklı mı? "Fazlamesai neden bundan muaf kalsın?" Neyse. Ben gider. Sizlere bol mesaili günler. Hoşçakalın. Bana uymadı :-)

Yurdumuzdan Sanal Sex Manzaraları :o ( 4)

Bir ara kendimi azmesai.net te sandım. Ne sanalı ne sexi kardeşim? Ne diyorsun? Yahu bu siteye ne oluyor? Darkhunter sen sürekli sanal sex yapıyorda bu aralar sorunlar yaşamaya mı başladın. Yada birileri sana böyle şeyler yaptıklarını mı söylediler? Sorunları mı varmış? Fazlamesai.net le ne alakası varmış? Ne? Hö? Komik yahu :) Bu yazıyı onaylayan adam da heralde pek bir uykuluydu. Acemi editör diye buna denir işte. Çoluğa çocuğa editörlük verirseniz her yazdığını onaylarsanız böyle olur işte. Garip. Kınıyorum. Şiddetle kınıyorum. Yakışmamış.

Fazlamesai.net'e Rakip Çıktı! ( 8)

Ne alaka? Rekabet iyidir. Kalite yapar. Fakat Bu sitenin fazlamesaiye rakip olabileceğini zannetmiyorum. Azmesailerle bu iş yürümez. Fazlamesai yapmak lazım. O da zaten var. Eve gitsemde bilgisayarla uğraşsam. Şu an cafedeyim.

Fazlamesai.net TV : 16. Bölüm ( 10)

Solda oturan beyefendinin sesini pek duyamıyorum :-) Duysamda anlayamıyorum. Tane tane ve yüksek sesle lütfen. Emre bey ise aynı konsolda yazıyormuş gibi hızlı hızlı makinalı tüfek gibi konuşuyor . Heyecandan olsa gerek. Cümlelerinin çoğunu kaçırıyorum. Bazan hep birden konuşuyorsunuz pek birşey anlayamıyorum. Biri sözünü bitirmeden öbürü araya giriyor konu dağılıyor diğer adam kendini toparlamaya çalışırken zorlanıyor filan. Kusura bakmayın dost acı söyler :p. Ama program gerçekten çok güzel. Şu TV programcılığı acemiliğinizi bir an önce atlatsanız..

Fazlamesai.net TV : 16. Bölüm ( 10)

Linuxla hiç tanışmamış olanlar için canlı yayında bir linux kurulumu iyi olurdu hani işin kolaylığını ispatlamak açısından. Birde Blender ,i Muse , Rosegarden , Heroine Virtual , Hydrogen gibi ve şimdi aklıma gelmeyen birçok çarpıcı multimedya yazılımları tanıtsanız insanlara. Linuxta mükemmel alternatiflerin olduğunu gösterseniz . Mesela bugün biraz Dynebolic LiveCD den bahsetseniz :-)