Serbest.Fazlamesai.net

0
butch
Bundan 2 yıl önce bir buluşmada IT işleriyle pek de ilgili olmayan bir FM üyesi, internetin önemli bir bölümünü "geek"lerin ele geçirdiğini ve FM'de farklı konuların konuşulması, tartışılmasını istediğini söylemişti. Tespitin doğru olduğuna şüphe yok. Hatta Fazlamesai özelinde üyelerin BT ve Özgür Yazılım vs. dışında birşey konuşmadıkları, düşünmedikleri gibi genel bir kanı da var. Ancak işin aslı öyle değil.
Fazlamesai'nin yolculuğuna devam ederken sürekli bir değişim göstermesinden son derece memnunuz. Değişimin verimli olabilmesi için de uygun zeminleri hızlıca hazırlamayı borç biliyoruz. Bunu yaparken de trendleri değil ihtiyaçları izlemeyi daha uygun buluyoruz. Artık Fazlamesai'nin bir serbest yazı platformuna ihtiyacı olduğunu düşünüyoruz. Bizimle aynı görüşteyseniz aradığınız yer burası.

Görüşler

0
Tarık
tarık: Daha ayrıntılı bir açıklama ve farklı bir tema isterük :P

fm: sus ulan!
0
FZ
Daha ayrıntılı açıklama? Daha ne açıklansın? Doğrudan IT ile ilgili olmayan mevzuları artık burada ele alacak, tartışacak ve fikir alışverişinde bulunacağız.
0
Tarık
peki
0
anonim
:)
Afferim, usulu uslu otur, isyan etme. :P

Şaka bir yana, bu çok güzel bir başlangıç.
Sürekli olarak "FM bir paylaşım alanıdır, ve buradaki insanlar bilgi birikimlerini, tecrübelerini vb. herşeyi paylaşırlar." diyerek çevremize tanıtıyoruz.

Dilerim FM üyeleri arasında IT ile alakası olmayan daha fazla üyenin gelmesi.

NOT : Tabii bu IT ile alakası olmayan kişiler ile IT konularında ne tür tartışma ve sorunlar yaşayacağımız belirsiz.
Ama her doğum sancılıdır, ve bu sancıyı çekmeye değer.
0
FZ
Dert IT ile alakasız kişilerin gelmesi değil, bilgisayar ile içli dışlı olan kişilerin bilgisayar haricindeki konularda da fikir ve bilgi alışverişinde bulunabilmesi idi. Şimdi o derdi çözürecek ortam var. Bundan sonrası FM üyelerine kalmış ;-)
0
butch
Adı üstünde serbest. Açıklamasını zaman içerisinde hep beraber göreceğiz. Tema konusu ile de ilgileneceğiz.
Görüş belirtmek için giriş yapın...

İlgili Yazılar

Fazlamesai.net Aktüel`de !!!

sundance

Eğer 'Fazlamesai' kimler tarafından nasıl hazırlanıyor diye merak ediyorsanız, bu hafta Aktüel'de bizlerle yapılan bir röportajı bulabilirsiniz.

Öyle ülkeyi kurtardığımız falan yok, kimselerin bilmediği ilişkileri açıklıyor felan de değiliz, sadece Internet, Türkiye, yeni bir sosyallik üzerine üç beş bir şeyler söyledik belki merak edersiniz :))
Bu arada resimleri görmek için Aktüel'i almanız gerekiyor ;)
Ekleme: Dergiyi taradık.Görmek isteyenler için 1.-2. sayfa (263Kb), 3.sayfa (92Kb)...

4 çarpı sekiz bölü 2 kaç eder? CAPTCHA yerine DYPM

mow

Bu adresteki script sayesinde daha önce de tartışılan CAPTCHA sorunu belki de çözülüyor.

Balık İçin Teşekkürler... (ya da Google ve Deniz Ürünleri Üstüne...)

FZ

Günlük "siyasi" (!) gazetelerimizin vazgeçilmez öğelerinden biri de arka sayfalarında ya da sağlık köşelerinde mütemadiyen "günde 1 elma yiyin 10 yıl daha çok yaşayın, ayda 1 kadeh şarap için malı götürün, başka işi gücü olmayan bilimadamları allem edip kallem edip fon aldılar sonra da gittiler 3 haftada bir salkım üzüm yemenin ve sabah kalktığınızda 2 dk. nefesinizi tutmanın sağlığa olan süper etkilerini araştırdılar" şeklinde haberlerin çıkmasıdır.

"Cognitive" ve "cognitive science" konuları ile ilgili abone olduğum Google News Alert servisi e-posta kutumu son 1-2 haftadır "balık" üstüne e-postalara boğunca dayanamadım, paylaşmak istedim. Uyanın ey ahali, haftada 1 öğün yenen balık sizin aptallaşmanızı engelliyor, olmadı geciktiriyor. İnanmayan Google'a sorsun! ;-)

Fazlamesai 3 yaşında

sundance

İnsan kendi doğumgününü unutur mu ? Fazlamesai unutur :) Hem de her sene.

Bundan üç yıl birkaç gün önce ilk haberimizi 8 Ekim´i 9 Ekim´e bağlayan gece yayınlamışız.

Aradan üç yıl ve bin küsur haber geçti. Fazlamesai IRC kanalı açıldı, fazlamesai.org forum ve çeviri ortamları açıldı. Tek derdimiz insanların biraz daha katılımcı olması, bir kenarda durup sadece okumak yerine, yorum yapıp fikir üretmeleri ve bunu bizlerle paylaşmaları. Eğer FM daha iyi bir site olacaksa ancak sizler sayesinde olacak bu

FZ´nin blues armonikası ve sesi eşliğinde Mutlu Yıllar Fazlamesai! (Tabi ki ogg/vorbis formatında ;)

Sanal-Ofis: Internet üzerinde 17 dilde ofis ortamı

sundance

Fazlamesai ekibinin yeni projesi www.sanal-ofis.com artık yayında.

Ofisleriniz arasındaki haberleşmeyi mümkün olduğu kadar arttırmayı, çalışanların ofisle ilgili her türlü bilgi ihtiyaçlarını uzaktan, Internet bağlantısı olan herhangibir bilgisayar veya WAP özelliği olan bir telefon ile sağlayabileceği Sanal-Ofis, Türkçe başta olmak üzere 17 dilde hizmet vermekte. Her türlü kullanıcı sorunlarına e-mail, ICQ ve IRC aracılığıyla en kısa zamanda cevap veren sanal-ofis.com kullanıcılarını bekliyor, gelin deneme üyeliğinden yararlanın...

Bu arada dünkü Para dergisine çıktık, görmek isteyenler için ...