Serbest.Fazlamesai.net

0
butch
Bundan 2 yıl önce bir buluşmada IT işleriyle pek de ilgili olmayan bir FM üyesi, internetin önemli bir bölümünü "geek"lerin ele geçirdiğini ve FM'de farklı konuların konuşulması, tartışılmasını istediğini söylemişti. Tespitin doğru olduğuna şüphe yok. Hatta Fazlamesai özelinde üyelerin BT ve Özgür Yazılım vs. dışında birşey konuşmadıkları, düşünmedikleri gibi genel bir kanı da var. Ancak işin aslı öyle değil.
Fazlamesai'nin yolculuğuna devam ederken sürekli bir değişim göstermesinden son derece memnunuz. Değişimin verimli olabilmesi için de uygun zeminleri hızlıca hazırlamayı borç biliyoruz. Bunu yaparken de trendleri değil ihtiyaçları izlemeyi daha uygun buluyoruz. Artık Fazlamesai'nin bir serbest yazı platformuna ihtiyacı olduğunu düşünüyoruz. Bizimle aynı görüşteyseniz aradığınız yer burası.

Görüşler

0
Tarık
tarık: Daha ayrıntılı bir açıklama ve farklı bir tema isterük :P

fm: sus ulan!
0
FZ
Daha ayrıntılı açıklama? Daha ne açıklansın? Doğrudan IT ile ilgili olmayan mevzuları artık burada ele alacak, tartışacak ve fikir alışverişinde bulunacağız.
0
Tarık
peki
0
anonim
:)
Afferim, usulu uslu otur, isyan etme. :P

Şaka bir yana, bu çok güzel bir başlangıç.
Sürekli olarak "FM bir paylaşım alanıdır, ve buradaki insanlar bilgi birikimlerini, tecrübelerini vb. herşeyi paylaşırlar." diyerek çevremize tanıtıyoruz.

Dilerim FM üyeleri arasında IT ile alakası olmayan daha fazla üyenin gelmesi.

NOT : Tabii bu IT ile alakası olmayan kişiler ile IT konularında ne tür tartışma ve sorunlar yaşayacağımız belirsiz.
Ama her doğum sancılıdır, ve bu sancıyı çekmeye değer.
0
FZ
Dert IT ile alakasız kişilerin gelmesi değil, bilgisayar ile içli dışlı olan kişilerin bilgisayar haricindeki konularda da fikir ve bilgi alışverişinde bulunabilmesi idi. Şimdi o derdi çözürecek ortam var. Bundan sonrası FM üyelerine kalmış ;-)
0
butch
Adı üstünde serbest. Açıklamasını zaman içerisinde hep beraber göreceğiz. Tema konusu ile de ilgileneceğiz.
Görüş belirtmek için giriş yapın...

İlgili Yazılar

Fazlamesai.net: Yenilikler

butch

Yaklaşık 2 ay önce yaptığımız altyapı değişikliğinden sonra FM'e yavaş yavaş yeni özellikler eklemeye başladık. Bunların bir kısmı dikkatinizi zaten çekmiştir. Biz yine de sizi bilgilendirelim.

FM ne kadar teknik ?

sundance

FM yayına başladığından bu yana yaklaşık üç yıl geçti. Bu süre içinde, hayatımızda bir çok değişiklikler oldu, birçoğumuzun evine Internet girdi, yeni teknolojiler gelişti, cep telefonlarımız, cep bilgisayarlarına dönüştü vs.

Bu hal ve gidişat içinde, FM okurlarının sitenin mevcut yapısını nasıl bulduklarını merak ettik. Sizce FM gerektiği kadar detaylı ve teknik bir şekilde, Internet ve insan konularına eğiliyor mu ? Yoksa aşırı teknik bir şekilde antin-kuntin mevzularda kayıp mı oluyor ? :)

E-MBA?

ninja-g

Hadi hep beraber bilgisayarların başına, açın quicktime'ları ders başlıyor. Ding doong, işte hoca konuşmaya başladı. O da ne hiç susmuyor! Hemen pause. Başa al, bi daha. Offf hala anlamadım. En iyisi e-mail atayım, ya da chat mi yapsam hocayla. Dur şu forumlara bakayım belki anlayan biri vardir. Geçen gün Aslı "Pazarlama Erişimi" dersindeki "intervizyonel senkronizasyonu" anlatmıştı, çok zeki kız vallaa. Hahahaha çok zeki çoook..
THIS IS $7000!
content + e-mail + forum + chat + video + "Master yaptım ben" belgesi
Hiç para kullanmadan bilgiyi paylaşırken, WHAT IS THIS?

JavaScript ile yazılmış bir işletim sistemi

coskung

JS/UIX, web tarayıcılar üzerinden çalışan UN*X-like bir işletim sistemi. sanal makine, kabuk, sanal dosya sistemi, süreç yönetimi, kendi klavyesi (tercihi) ve de vi (!) editörü ile. buyrun burada

Jabber: Anında Mesajlaşmadan Çok Daha Fazlası

vst

Bir çok insan interneti aradıkları bilgiye kolaylıkla ulaş(ama)mak ve önemli bir sosyal ihtiyaç olan modern iletişim imkanlarını değerlendirmek için kullanır. Bu iletişim imkanlarının en önemlilerinden birisi de anında mesajlaşmadır (instant messaging --- IM).

İnternet kullanıcıları, IM nimetinden çeşitli platfomlar aracılığıyla faydalanmaktadır. Bunların başında gelenler ise ICQ, AIM, son günlerin modası MSN gibi programlar ve ağ mesajlaşma protokollerinin oluşturduğu platformlardır. Bu yazıda konumuz ise, özellikle ülkemizde çok da yaygın olmayan, ancak gerek kurulumu ve kullanımı gerekse sağladığı programlama avantajları nedeniyle dünyada yaygınlaşmakta olan bir teknoloji: Jabber.