PC-BSD 1.3 Beta hazır

0
alperfm
BSD tabanlı işletim sistemlerinin en kolay ve bana göre en iyisi olan pcbsd nin 1.3 versiyonunun betası hazır.

Yeni sürüm için bir öngörüş teşkil edecek deneme versiyonunu kullanıcılar test edip geliştiricilere katkıda bulunabilirler.

1.2 den farklı olarak kde 3.5.4 var ve sistemde taban düzenlemesi yapılmış. 1.3 Betada yalnızca ingilizce dil seçeneği var. Diğer dillerin sonraki versiyonlarda ekleneceği belirtilmiş. -- PCBsd.org
BSD

Görüşler

0
robertosmix
PC-BSD çok güzel bir fikirle yola çıkılmış bir çalışma. Masaüstünde FreeBSD görmek göz yaşartıcı ve bir o kadarda FreeBSD'nin geleceği konusunda fikir verici. Keşke kullanıcı sayısı milyonları bulsa da, FreeBSD bir anda Window$ ve Linux'u piyasadan silebilecek ortamı yakalasa. Evet.
0
yilmaz
freeBSD yazılım geliştirme için uygun bir işletim sistemi midir? Demek istediğim kıldan tuyden sürücü problemleri yada vidyo bileşenleri ile uğraşmak yerine yazılıma vakit harcamak isterim.
0
misafir
deneyin. pişman olmayacaksınız.
0
robertosmix
Window$ 64 Bit sürücüsü olmayan ses kartımı çatırtttt diye tanıyıp, "driver konusunda donanım üreticisi bağımlılığı da neymiş" şeklinde bir karakter ortaya koyan şahane birşey olmaya adaydır FreeBSD.. deneyin deneyin.. en azından tecrübe edinirsiniz.
0
simor
...,FreeBSD bir anda Window$ ve Linux'u piyasadan silebilecek ortamı yakalasa

MacOsX'i unuttunuz. Silinecekse toptan silelim bari değilmi?
0
Challenger
-se, -sa. Ne FreeBSD, ne de başka bir işletim sistemi Windows' u ya da Linux' u piyasadan silemeyecektir.
Görüş belirtmek için giriş yapın...

İlgili Yazılar

OpenBSD 4.0 Çıktı

honal

"Varsayılan kurulumda uzaktan tek bir güvenlik açığı" parolası ile 10. yılını dolduran OpenBSD projesinin 4.0 sürümü 1 Kasım'da çıktı. Yeni sürümde yapılan iyileştirmeler ve eklenen özellikler için bu adres ziyaret edilebilir.

FreeBSD 7.2 çık<u>mış</u>.

mesutgul

Özelliklerini, falanı filanı FreeBSD resmi web sitesi duyuru sayfasından okuyabilirsiniz.

Sadece birşey dikkatimi çekti: www.enderunix.org dahil hiçbir Türk sitesinde duyurusuna rastlamadım.

Hatta, resmi FTP sitesinde ilgili bölümlerde en son 1 Mayıs 2009 tarihli ISO dosyaları olmasına rağmen, FreeBSD resmi web sitesinde (2 gün sonra) 3 Mayıs 2009'da duyurulmuş.

PC-BSD v. 1.3 Kararlı Sürüm

cross_fire

Kolay kurulan ve kullanılan BSD tabanlı işletim sistem PC-BSD'nin kararlı 1.3 versiyonu hazır. KDE 3.5.5 içeren PC-BSD, "PF" güvenlik duvarı, HAL backend desteği, yeni bir "Hizmetler" menüsü ve daha fazlasını sunuyor.

PC-BSD'nin 1.3 sürümünü http://www.pcbsd.org/?p=download adresinden indirebilirsiniz.

OpenBSD 3.9 Çıktı!

honal

Özgür yazılım dünyasının güçlü oyuncularından OpenBSD'nin 3.9 sürümü 1 Mayıs 2006 itibari ile FTP'lerde yerini almış durumda. Göze batan çok yeniliğin olmadığı sürümde daha çok sürücü desteği ve çalışan sistemde iyileştirmeler yapılmış. Bu sürümün özel şarkısı "Blob!", kapalı kod aygıt sürücüleri kullanan diğer açık kod sistemlere ithaf edilmis. Gelen tüm yeni özellikler için http://www.OpenBSD.org/plus39.html adresi ziyaret edilebilir.

FreeBSD 6.1-RELEASE çıktı

mesutgul

FreeBSD 6.1-RELEASE çıktı.

i386 ve diğerleri, indirmeniz için sizleri bekliyor.