PC-BSD 1.3 Beta hazır

0
alperfm
BSD tabanlı işletim sistemlerinin en kolay ve bana göre en iyisi olan pcbsd nin 1.3 versiyonunun betası hazır.

Yeni sürüm için bir öngörüş teşkil edecek deneme versiyonunu kullanıcılar test edip geliştiricilere katkıda bulunabilirler.

1.2 den farklı olarak kde 3.5.4 var ve sistemde taban düzenlemesi yapılmış. 1.3 Betada yalnızca ingilizce dil seçeneği var. Diğer dillerin sonraki versiyonlarda ekleneceği belirtilmiş. -- PCBsd.org
BSD

Görüşler

0
robertosmix
PC-BSD çok güzel bir fikirle yola çıkılmış bir çalışma. Masaüstünde FreeBSD görmek göz yaşartıcı ve bir o kadarda FreeBSD'nin geleceği konusunda fikir verici. Keşke kullanıcı sayısı milyonları bulsa da, FreeBSD bir anda Window$ ve Linux'u piyasadan silebilecek ortamı yakalasa. Evet.
0
yilmaz
freeBSD yazılım geliştirme için uygun bir işletim sistemi midir? Demek istediğim kıldan tuyden sürücü problemleri yada vidyo bileşenleri ile uğraşmak yerine yazılıma vakit harcamak isterim.
0
misafir
deneyin. pişman olmayacaksınız.
0
robertosmix
Window$ 64 Bit sürücüsü olmayan ses kartımı çatırtttt diye tanıyıp, "driver konusunda donanım üreticisi bağımlılığı da neymiş" şeklinde bir karakter ortaya koyan şahane birşey olmaya adaydır FreeBSD.. deneyin deneyin.. en azından tecrübe edinirsiniz.
0
simor
...,FreeBSD bir anda Window$ ve Linux'u piyasadan silebilecek ortamı yakalasa

MacOsX'i unuttunuz. Silinecekse toptan silelim bari değilmi?
0
Challenger
-se, -sa. Ne FreeBSD, ne de başka bir işletim sistemi Windows' u ya da Linux' u piyasadan silemeyecektir.
Görüş belirtmek için giriş yapın...

İlgili Yazılar

Türkçe FreeBSD 6 Kitabı

hbilgil

EnderUNIX yeni bir FreeBSD kitabı çıkardı.

Kitap içeriğine buradan erişebilirsiniz. Kitaptan bir bölüm.

Satın almak icin burayı kullanabilirsiniz.

EnderUNIX 7. yaşında

bemre

EnderUNIX Açık kaynak kod yazılım geliştirme ekibi aralık ayının üçünde 7 yaşına girmiş bulunmaktadır.
Açık kaynak üzerine geçirdiği 7 altın yıl sonrasında bugün hala paylaşımla büyüme felsefesi doğrultusunda daha fazla şey üretmek için çalışmaktadir. Bu bağlamda ekip üyeleri 7. yılında 7 ender belge hazırladı.
EnderUNIX takipçilerinden de 7. yılında yayınlanmak üzere 70 belge talep etmektedir.

FreeBSD 6.1-RELEASE çıktı

mesutgul

FreeBSD 6.1-RELEASE çıktı.

i386 ve diğerleri, indirmeniz için sizleri bekliyor.

FreeBSD 6.2-RELEASE çıktı

mesutgul

FreeBSD Resmi Sitesi'nde duyurulmamış olmasına rağmen, FreeBSD FTP Server ve hatta FreeBSD Türkiye yansısı üzerinde 12 Ocak 2007 tarihli FreeBSD 6.2-RELEASE dosyaları yayınlanmaktadır.

OpenBSD Belgeleme Projesi

honal

EnderUNIX olarak kısa bir süre önce başlattığımız "OpenBSD Belgeleme Projesi " sonuçlandı. Henüz beta seviyesinde sayılsa da zamanla hedeflediğimiz seviyeye geleceğini düşünüyorum.

OpenBSD Belgeleme Projesi Projesi Nedir?

OpenBSD Belgeleme Projesi, OpenBSD işletim sisteminin Türkiye'de tanıtımı ve kullanımının yaygınlaştırılması amacıyla Aralık 2005 tarihinde başlatılmıştır. Belgelemenin daha hızlı ve sağlıklı olması amacıyla ilk olarak OpenBSD FAQ(Şıkça Sorulan Sorular)'nun belirli bölümleri çevrilmiştir. Projenin ilerleyen adımlarında belirlenen bu içerik üzerinden belgeler genişletilecektir. Vakit sınırlılığından dolayı içerik çevirmenlerden alındığı gibi sunulmuştur, çalışmanın ilerleyen dönemlerinde çeviriler tekrar gözden geçirilerek daha anlaşılır başlıklarla sunulacaktır.