Optik Kamuflaj

0
anonim
Benim aklıma gelmişti bu denir ya hani hep. İşte, o projelerden biri...
Sitedede (böyle süper projeler yapıp böyle tasarımla sunmak nedir, ne değildir;bilahere tartışalım) belirtildiği gibi, optik kamuflajın arkasında yatan mantık basit: maskelemek istediğiniz nesnenin arka tarafına düşen görüntüyü üzerine düşürmek.
Fikir olarak bu kadar basit bir şeyi, toeride ve pratikte bu denli başarılı gerçeklemek için nasıl bir çalışma yapmak lazım, gerçekten merak ediyorum. Videoları izlemeden geçmeyin:1[915k], 2[1.26m], 3[1.66m].
Tachi Laboratuarlarının diğer muhteşem projelerine de buradan ulaşabilirsiniz. Özellikle senkronize hareketi ilgilendiren RobotPhone çok başarılı.

Görüşler

0
conan
yeni bond filmi ;)
Ipucu: Aston Martin! :)
0
anonim
Bu haberi okuyunca niye hergün fazlamesai.net e uğradığımı daha iyi anlamaya başladım. Dünyadan ne kadar çok çalışma var ve biz bunlardan habersizdik. Taki bir fm üyesi yazana kadar. Hbare yazan ve yorumlayan arkadaşlara teşekkür ederim.
0
tongucyumruk
Bu fikir yillardir benim de aklimdaydi... Ama uygulanabilir oldugunu hic sanmiyordum dogrusu. Ancak dikkatimi ceken birsey var. Iki numarali video'da amca kureyi kafasinin onunden geciriyor. Ama kafasi yerine kafasinin arkasi gozukuyor. Buna ne buyrulur?
0
barisozyurt
Hayir hocam, kafasinin arkasi gorunmuyor. Sadece amcanin kafasi ile kure es orantili. Bir de sac kesimi garip, onun icin ense gibi gorunuyor ilk bakista. Filmi buyuterek tekrar baktim.
0
tongucyumruk
Kafasının arkasından kastım ensesi değildi. Kafasının arkasında kitaplıktaki yazılar falan görünüyordu. Normalde görünmesi gereken arkadaşın kafası değilmiydi?
0
conan
iyi de onceden cekilmis bir fotoyu project ediyorsa bu gayet de mumkun, adam yokken alinmis bir high resolution foto ile gerekli optik uzakliktan goruntuyu gosterirsen bunun olmasi gayet mumkun.
0
barisozyurt
olur mu hocam, asil kamufulajı yapılan obje Japon adam. Saklaması gereken neyse o. Yoksa değil mi?.. Hakikaten, adam saklanıyorsa, adamın önünde küre ve arkasında kitaplar varsa; küre kitapların önüne gelince sadece kitapların görünmesi gerekmez mi? Ama burada kürenin üzerinde de kitapların yazıları okunabiliyor.
0
mysterious
Yaw hocam benim anlamadığım bir konu var burda ben defalarce seyrettim hatta büyüttüm yakından felan baktım buna Peki bu nesneler bu adamın arkaını gösteriyo ama buradaki nesneyi sadece arkadaki kitaplığa tutulduğunda niye kitaplığın arkasını felan göstermiyo sadece bu ortam için mi uyarlanmış peki o robot kolundaki olay.

Peki ben birşey sorsam mesela bence bu nesnenin arkasındaki kitaplığada bu nesne yada cisimden koyulsa ne olur yada şu adam hem kamuflajı giyip hemde küre ile aynı hareketleri yapsa ne olur zaten görünmeyen bu şey ne yapar benim kafam karıştı walla bir sürü soru işareti ??? ama güzel bişey..
:)
0
anonim
optik kamuflaj bir teknoloji sonucu daha yeni keşfediliyor oysa doğa bunu uzun zamandır bize gösteriyor zaten bukalemun,lar bunu uzun zamanıdır kullanıyor zaten hemde hiç masraf ödemeden bizim yapacağımızsa sadece taklit etmek
0
anonim
Çok etkileyici, ama 2 numaralı filmde adamın elindeki top nasıl adamın arkasını gösteriyo onu anlayamadım. Yanlış ellere geçerse çok tehlikeli olabilcek bir teknoloji, askeri amaçlarlada kullanılabilir, görünmeyen bir düşman oldukça tehlikeli olur, bir düşünsenize, bir kaç yıl sonra bu tip bir icat yanlış ellere geçtiğinde güvenlik kameralarının hiçbir anlamı kalmıycak! Daima kötü niyetli insanlar olacaktır, umarım iyi amaçlar için kullanılır.
Görüş belirtmek için giriş yapın...

İlgili Yazılar

Mac mi PC mi ?

anonim

Diyelim ki 128 mb ram, PIII 800, 20 gb hdd vb. bir PC'yi monitörü ile birlikte 1500 $'a satın alıyorsunuz. Ama 6 ay sonra almış olduğunuz bu PC, monitör hariç en fazla 700-800 $ ediyor. Çünkü P4 veya başka bir teknoloji çıkıyor. Üstelik MS Windows, durup dururken gereksiz yere göçebiliyor veya mavi ekran canavarı karşınıza çıkıyor.

Küçük Bir Kıyaslama

FZ

The Mythical Man-Month'ın yazarı Brooks'un iddiasına göre, yazılımla ilgili problemler yazılımla ilgili değil genellikle donanımla ilgili. Nasıl mı? Basit, donanım, tahmin edilenden çok daha fazla hızlı gelişiyor, maliyet feci şekilde düşerken, bilgi işlem kapasitesi ve verimlilik aşırı artıyor ve yazılım buna doğal olarak bir türlü yetişemiyor.

Dünyanın en hızlı CD-RW sürücüleri

larweda

Yamaha, CEBIT öncesi dünyanın ilk 20 hızlı CD-R (yazılabilir) ve CD-RW (tekrar yazılabilir) sürücülerini duyurdu.

USB'den Şarj Edilen Kalem Piller

butch

Teknolojinin çevreye en önemli hediyelerinden biri olan şarj edilebilen kalem piller, aynı zamanda insanlığa yapılmış en büyük işkencelerden biridir.

/.'daki habere göre soruna en ideal çözüm bulunmuş gibi. USB'den şarj edilen piller ile ilgili detaylı bilgi burada.

Her çocuğa bir dizüstü

cbc

Daha önce bahsettiğimiz laptop sonunda hazır. Prototipini görüp incelemiş birinin hazırladığı bu yazıdan cihaz üzerinde Red Hat çalışacağını, Squeak ve Logo barındıracağını öğrenebilirsiniz.

Ayrıca bu cihazı satın almak mümkün olmayacak, sadece öğrencilere dağıtılmak şartı ile piyasaya verilecek.

Kaynak: /.