LUDWIG ve Robotların Neşeli Dünyası

0
FZ
LUDWIG ortalama bir insanın %80'i kadar bir hacme sahip, iki kollu (her biri üç serbestlik derecesine sahip), dönebilen kafası üzerinde stereoskopik kamera taşıyan insansı bir robot. Diğer insansı robot örneklerine kıyasla daha az serbestlik derecesine sahip çünkü geliştirilmesindeki esas amaç algılama, bilgiyi temsil etme ve tanıma problemleri üzerinde çalışan araştırmacıların bu konular üzerinde yoğunlaşmalarını sağlamak...
Diye sürüp gidiyor söz konusu robotun tanıtımı. Imperial College'de doktorasını sürdürmekte olan elektronikçi dostum Seçil'in bana gönderdiği bir e-posta üzerine dayanamadım ve süper eğlenceli videolarını da web sitesinde izlediğim bu robotla ilgili haberi sizinle paylaşmak istedim.

Bu arada çok fazla kurcalamadım ama bence LUDWIG ile meşhur filozof Ludwig Wittgenstein'a göndermede bulunmuşlar, topların rengine ve filozofun renklerle ilgili yazılarına dikkat! (hayır, hayır, bence Beethoven değil ama gene de yaratıcılarına sormak lazım tabii).

Görüşler

0
Necrodome
:) top takip videosu gerçekten de çok eğlenceli. daha önce böylesine gerçekçi bir izleme izlememiştim(ne dedim şimdi ben :)
0
FZ
Özellikle de adam topu sakladığında sevimli robotumuzun çılgınlar gibi kafasını sağa sola çevirip topu araması ve sonra top ortaya çıkınca hemen yerini tespit edip sakinleşmesi görülmeye, izlemeye değer bir manzara doğrusu! :)
0
conan
hepsinden onemlisi turuncu topla mavi topu karistirmiyor ;)
Benim kedi de boyle. Ama o pengueni saklayinca soldaki kirpiye saldiriyor hehehe :)
0
FZ
Kedinin firmware'ini kontrol ettin mi? WinCat mi yoksa LinCat mi?
0
anonim
.avi dosyasını indirdim ancak codec yok heralde izleyemedim :(
0
FZ
İzlemeye çalışırken Internet'e bağlanma imkânın var ise bir de öyle dene, büyük ihtimalle gerekli codec yazılımını tespit edip otomatik olarak sistemine yükler.
0
conan
http://world.honda.com/ASIMO/
Görüş belirtmek için giriş yapın...

İlgili Yazılar

Efsane Nokia 770 için yeni OS 2006 update çıktı!

banger

Nokia'nın internet tableti 770 için yeni update kullanıcılara sunuldu. Önemli değişikler mevcut. Daha fazla bilgi için bu adresi download içinde bu adresi kullanbilirsiniz.

HP Hatalı Dizüstü Bilgisayar Pillerini Toplatıyor

vst

HP 2004 yılında üretilen bir grup dizüstü bilgisayar pilinde görülen hata nedeniyle geri toplama kampanyası başlattı. HP'nin web sitesinde yer alan formu doldurarak sizde de bu hatanın olup olmadığını öğrenebilirsiniz.

Nokia 770: GNU/Linux + GNOME + Debian

roktas

Sihirli bir birleşim :-) Telekomünikasyon devi Nokia®'nın[1] yeni niche'i: Nokia 770. Bu cihaz bir İnternet Tableti: İnternet'te dolaşabiliyor, epostalarınızı okuyor, PDF başta olmak üzere çeşitli dosyalara bakabiliyorsunuz (evet, Flash® v6 desteği de mevcut).

İlk Pocket PC Süperbilgisayarı (!)

FZ

Spb Software House dünyada bir ilki gerçekleştirdi ve 12 Pocket PC bilgisayarı birbirine bağlayarak bir PDA "kümesi" (cluster) kurdu. Söz konusu PDA bilgi işlem kümesinin performansı bir masaüstü P-II bilgisayar ile kıyaslandı.

Söz konusu deney dağıtık bilgi işlemle uğraşan uzmanların da dikkatini çekti ve pek çok yoruma yol açtı.

Not: Bu fantastik deneyden beni haberdar eden değerli FM editörü ve PDA, Bluetooth, vs. sevdalısı butch´a teşekkürler.

Cep Telefonları Aklandı! (şimdilik)

anonim

13 ayrı ülkede, ülke çapında yapılan araştırmalar sonucunda cep telefonlarının 10 yıllık kullanımının beyin kanseri oluşturma riski olmadıgı kanıtlandı: http://www.newscientist.com/news/news.jsp?id=ns99994624