Kampanya: Bilim kurgu dizilerimi geri istiyorum!

0
korhan
Xasiork Ölümsüz Öykü Kulübü tarafından başlatılan kampanyaya katılımlarınızı bekliyoruz.

TRT'nin tek kanallı olduğu zamanlarda, yayın saatleri sınırlıydı ama hayal dünyamızı genişleten, bize farklı düşünmeyi öğreten, ilk defa duyduğumuz bilimsel terimlere bizi aşina kılan bilimkurgu dizileri vardı. Oysa şimdi onca televizyon kanalı olduğu halde bu tür dizileri seyredemiyoruz.
Yeni nesillerin de, her bölümü başlı başına bir eğitim sayılabilecek bu dizileri seyretmesi için biz; Xasiork Ölümsüz Öykü Kulübü ( www.xasiork.com ), Gizemli.org ( www.gizemli.org ), DerinBoyut ( www.derinboyut.com ), FRPWORLD ( www.frpworld.com ), FANTASTÜRK ( www.fantasturk.com ), KARAKULE ( www.karakule.com ) ve BİLİMKURGU2000 ( www.bilimkurgu2000.com ) olarak "BK dizilerimi istiyorum!" kampanyası açıyoruz.
Logan's Run (Logan'ın Kaçışı):
Mahvolmuş bir Dünya'dan kaçmak için yeraltında bir kent kuran insanlar. Nüfusu sınırlı tutmak için 33 yaşına gelenlerin öldürüldüğü bir din. Ve zamanla yeryüzü yaşanacak bir hale gelir ama dini yönetim kemikleşmiştir. Logan bir arayış için yeryüzüne kaçar.
Battlestar Galactica (Savaş Yıldızı Galaktika):
Robot uygarlık Saylonlular ile insanların 12 gezegeni bir savaş halindedir. Bir ihanet neticesinde 12 gecegen yok edilir. Sağ kalan yegane insanlar Savaş Yıldızı Galaktika ve onunla seyahat eden bir gemi topluluğu içindedir. Bu insanların amacı 13. kabile, yani adına Dünya denilen gezegene giden kayıp insanları bulmaktır.
Space 1999 (Uzay 1999):
Ay'ın bir bölümü Dünya'nın radyoaktif çöplüğü olmuştur. bu radyoaktif çöplük patladığında uydumuz Ay yörüngesinden çıkarak dış uzaya savrulur. Üstündeki Alfa üssü ve içindeki insanlarla. Bu insanların tek amacı Dünya'ya dönebilmektir artık.
Star Trek (Uzay Yolu):
Kaptan Kirk, Volkanlı Mr. Spock ve diğer Atılgan mürettebatı Uzay federasyonu emrinde uzayın bilinmeyen bölgelerine seyahat ederken şaşırtıcı maceralar yaşar.
UFO (Uzaylı İstilacılar):
Bilinmeyen bir yerden Dünya'ya gelen UFO'ların içindeki uzaylılar Dünyalılarla değişmektedir. Gizli bir örgüt onlarla mücadelededir. Bu dizi özellikle müthiş müziği ile dikkat çekiyordu.
Visitors (Ziyaretçiler):
Bir gün Dünya kentlerinin tepesine kocaman uzay gemileri dikilir. Öncelikle dostça yaklaşan bu Ziyaretçilerin amacı çok başkadır.
Mahkûm:
Bir İngiliz ajanı bir gün kendini gizemli bir adada tutsak bulur. Her bölüm özgür ve tutsak olma üzerine felsefelerle yükle, kaçma denemeleri ile geçer.
Buck Rogers:
Buck Rogers günümüzde bir uzay pilotu iken kaza sonucu uzaya savrulur ve mutlak soğukta donar. 25. yüzyılda donmuş halde bulunur ve hayata döndürülür.
Evet bunlar ve diğerleri. İnanılmaz güzellikteki senaryoları ile bir nesli eğiten bu dizileri tekrar istiyoruz.

Katılanlar:

XASİORK ÖLÜMSÜZ ÖYKÜ KULÜBÜ - www.xasiork.com

GİZEMLİ - www.gizemli.org

FANTASTÜRK - www.fantasturk.com

DERİNBOYUT - www.derinboyut.com

FRPWORLD - www.frpworld.com

BİLİMKURGU2000 - www.bilimkurgu2000.com

BEYONDTHEREALM - www.www.beyondrealm.net

Kitle imha silahlarının bulunudğu tek yer.. -www.karaliman.com

Görüşler

0
yalcink01
Her ne kadar dizinin sonunda gemileri patlayıp, elemanların hepsi ölmüşte olsa; Blake ve Yedilisi dizisini anmadan geçmemek gerekir. Hani şu mahkumları taşıyan hapishane gemisi, uzayın sonsuz boşluğunda bir başka gemiye rastlar ve araştırma için mahkumları gönderir. Ve dizimiz başlar...
0
Teorisyen
Bakın ne buldum !
Blake's 7 sitesi
http://www.hermit.org/Blakes7/index.html

Görüş belirtmek için giriş yapın...

İlgili Yazılar

Uygunsuz Gerçek

FZ

İnsanlık bir saatli bombanın üzerinde oturuyor. Eğer dünyanın birçok yerindeki bilim adamlarının söyledikleri doğruysa, gezegenimizin tamamını etkileyecek, birbirini tetikleyen, tahribat yaratacak, daha önce yaşadıklarımızın çok ötesinde; olağanüstü hava koşulları, kuraklıklar, seller, salgınlar ve öldürücü sıcak dalgaları dizisinden oluşan büyük bir felakete sadece on yıl var.

Folimage Animasyon Gösterimleri

FZ

Boğaziçi Üniversitesi Mithat Alam Film Merkezi´nde animasyon gösterimleri...

Folimage Animasyon Gösterimleri kapsamındaki animasyonların gösterimleri 9 Nisan 2004, Cuma günü saat 19:00´da gerçekleştirilecek.

Detaylı bilgiyi buradan edinebilir ve buradaki telefonlardan merkez sorumlularına ulaşabilirsiniz.

Le Pacte des Loupes / Kurtların Kardeşliği

FZ

Amerikan dağıtım oligopollerinin es geçtiği Avrupa ve bağımsız Amerikan filmlerini getirmesiyle sinemaseverlerin takdirini kazanan Avşar-Pinema dağıtımın yeni armağanı, Fransa'da gişede tam bir hit olan ama ABD'de henüz gösterime girmemiş ve ulusal ölçekte gösterime girip girmeyeceği henüz belirsiz durumdaki "Le Pacte des Loupes / Kurtların Kardeşliği" oldu.

Sonunda iyi bir divx player

sundance

DivX meraklılarının en rahatsız olduğu konulardan biri iyi bir divx oynatıcı programın bulunmamasıydı. Herkesin sonunda dönüp dolaşıp geldiği program yine Media Player 6.4 oluyordu.
Sonunda Zoom player istediğimiz bir çok özelliği biraraya toplamayı başardı. Herne kadar altyazı desteği yoksa da, özellikle TV out`lu grafik kartlarına sahip olanların çok seveceği birçok özellik var. Hem de sadece 220K`lık bir tek exe.
Bunun dışında www.inmatrix.com sitesi DVD/DivX konusunda görülmesi gereken sitelerden biri.

George Lucas: 2 Thumbs DOWN! veya teknoloji iyi bir şey ama...

jazzy

Bizlere sormadan değişir mi 20 yıllık Anakin Skaywalker görüntüsü?

Bilenler bilir, Star Wars efsanesinin 6. filminin (Return Of The Jedi - 1983) sonunda bir kare vardır: Han, Leia, Chewy ve diğer elemanlar Ewoklar ile beraber eğlenirlerken Luke (sanki) boşluğa doğru bakmaktadır. Luke ve milyonlarca film izleyicisi dışında olay yerinde olan hiç kimsenin görmediği ise Luke'un orada artık "güçle bir olmuş" Obi-Wan, Yoda ve (peder bey) Anakin'i izlemesi (bkz: http://devan1.tripod.com/Pics/3jedi_3.jpg ), onlara bir "veda bakışı" atmasıdır.