Kampanya: Bilim kurgu dizilerimi geri istiyorum!

0
korhan
Xasiork Ölümsüz Öykü Kulübü tarafından başlatılan kampanyaya katılımlarınızı bekliyoruz.

TRT'nin tek kanallı olduğu zamanlarda, yayın saatleri sınırlıydı ama hayal dünyamızı genişleten, bize farklı düşünmeyi öğreten, ilk defa duyduğumuz bilimsel terimlere bizi aşina kılan bilimkurgu dizileri vardı. Oysa şimdi onca televizyon kanalı olduğu halde bu tür dizileri seyredemiyoruz.
Yeni nesillerin de, her bölümü başlı başına bir eğitim sayılabilecek bu dizileri seyretmesi için biz; Xasiork Ölümsüz Öykü Kulübü ( www.xasiork.com ), Gizemli.org ( www.gizemli.org ), DerinBoyut ( www.derinboyut.com ), FRPWORLD ( www.frpworld.com ), FANTASTÜRK ( www.fantasturk.com ), KARAKULE ( www.karakule.com ) ve BİLİMKURGU2000 ( www.bilimkurgu2000.com ) olarak "BK dizilerimi istiyorum!" kampanyası açıyoruz.
Logan's Run (Logan'ın Kaçışı):
Mahvolmuş bir Dünya'dan kaçmak için yeraltında bir kent kuran insanlar. Nüfusu sınırlı tutmak için 33 yaşına gelenlerin öldürüldüğü bir din. Ve zamanla yeryüzü yaşanacak bir hale gelir ama dini yönetim kemikleşmiştir. Logan bir arayış için yeryüzüne kaçar.
Battlestar Galactica (Savaş Yıldızı Galaktika):
Robot uygarlık Saylonlular ile insanların 12 gezegeni bir savaş halindedir. Bir ihanet neticesinde 12 gecegen yok edilir. Sağ kalan yegane insanlar Savaş Yıldızı Galaktika ve onunla seyahat eden bir gemi topluluğu içindedir. Bu insanların amacı 13. kabile, yani adına Dünya denilen gezegene giden kayıp insanları bulmaktır.
Space 1999 (Uzay 1999):
Ay'ın bir bölümü Dünya'nın radyoaktif çöplüğü olmuştur. bu radyoaktif çöplük patladığında uydumuz Ay yörüngesinden çıkarak dış uzaya savrulur. Üstündeki Alfa üssü ve içindeki insanlarla. Bu insanların tek amacı Dünya'ya dönebilmektir artık.
Star Trek (Uzay Yolu):
Kaptan Kirk, Volkanlı Mr. Spock ve diğer Atılgan mürettebatı Uzay federasyonu emrinde uzayın bilinmeyen bölgelerine seyahat ederken şaşırtıcı maceralar yaşar.
UFO (Uzaylı İstilacılar):
Bilinmeyen bir yerden Dünya'ya gelen UFO'ların içindeki uzaylılar Dünyalılarla değişmektedir. Gizli bir örgüt onlarla mücadelededir. Bu dizi özellikle müthiş müziği ile dikkat çekiyordu.
Visitors (Ziyaretçiler):
Bir gün Dünya kentlerinin tepesine kocaman uzay gemileri dikilir. Öncelikle dostça yaklaşan bu Ziyaretçilerin amacı çok başkadır.
Mahkûm:
Bir İngiliz ajanı bir gün kendini gizemli bir adada tutsak bulur. Her bölüm özgür ve tutsak olma üzerine felsefelerle yükle, kaçma denemeleri ile geçer.
Buck Rogers:
Buck Rogers günümüzde bir uzay pilotu iken kaza sonucu uzaya savrulur ve mutlak soğukta donar. 25. yüzyılda donmuş halde bulunur ve hayata döndürülür.
Evet bunlar ve diğerleri. İnanılmaz güzellikteki senaryoları ile bir nesli eğiten bu dizileri tekrar istiyoruz.

Katılanlar:

XASİORK ÖLÜMSÜZ ÖYKÜ KULÜBÜ - www.xasiork.com

GİZEMLİ - www.gizemli.org

FANTASTÜRK - www.fantasturk.com

DERİNBOYUT - www.derinboyut.com

FRPWORLD - www.frpworld.com

BİLİMKURGU2000 - www.bilimkurgu2000.com

BEYONDTHEREALM - www.www.beyondrealm.net

Kitle imha silahlarının bulunudğu tek yer.. -www.karaliman.com

Görüşler

0
yalcink01
Her ne kadar dizinin sonunda gemileri patlayıp, elemanların hepsi ölmüşte olsa; Blake ve Yedilisi dizisini anmadan geçmemek gerekir. Hani şu mahkumları taşıyan hapishane gemisi, uzayın sonsuz boşluğunda bir başka gemiye rastlar ve araştırma için mahkumları gönderir. Ve dizimiz başlar...
0
Teorisyen
Bakın ne buldum !
Blake's 7 sitesi
http://www.hermit.org/Blakes7/index.html

Görüş belirtmek için giriş yapın...

İlgili Yazılar

Kopya koruması mı ? O da ne ?

sundance

DVD`lerdeki kopya koruması CSS kırılalı bir yılı aşkın bir süre oldu. Bu süre içinde birçok dava açıldı, CSS`i kıran kodun yayılmasını engellemek için bir çok önlemler (ve karşı önlemler) alındı. En son iki tanesi kodun t-shirtlere basılması ve bir profesor tarafından Haiku (bir çeşit japon şiiri) haline getirilmesi söz konusuydu. (T-shirt`ü giyen öğrencilerden biri de dava kapsamına alındı bu arada)
Dün aldığımız bir habere göre ise MIT`den iki öğrenci 7 satırlık bir Perl programı ile CSS`i kırmayı başarmışlar.
USA Today'in haberi ve 7 satırlık Perl kodu, meraklılar için.

Newline ve Lord Of The Rings`te gelişmeler

elrond

19 Aralık`ı iple çektiğimiz şu günlerde Newline LOTR ile ilgli enteresan bir pazarlama kampanyası başlatmaya hazırlanıyor. Basit olarak olay şöyle gelişecek.
Amerika`da (!) bir cep telefonu kullanıcısıyız mesela. Gidiyoruz Newline sitesine kendimize bir username/karekter alıyoruz. Tabiki bu LOTR`ten bir karekter oluyor. Kayıtlı kullanıcı özel bir numarayı arıyarak/sms atarak diğer comminity üyeleri ile etkileşim içinde bulanabiliyor, yeni haberleri öğrenebiliyor. İleride ise üyeler interaktif bir oyunu karşılıklı oynayabilecekler. Bekleyelim görelim.

...One ring to rule them all..

Tam bir BiletiX Macerası

anonim

Sinema gündeminde "Yüzüklerin Efendisi" olunca bize de bu filmi görmek düştü.Şimdi kim gidip sıraya girecek hemde bir gün sonraki seans için. Evet İstanbul'dayken çokça panolarda gördüğüm BiletiX sitesine(www.biletix.com) giriyorum.Bölge seçimiyle Ankara Odeon Cineplex sinemasında istemediğim bir koltuğa(bilgisayar koltuk seçimini kendisi yapıyor) bilet alma girişimim "Maestro Card" kabul edilmediği için kursağımda kalıyor.Ne yapalım sinema sinema dolaşıp bilet bulacağız!Oda ne gittiğim ilk sinemada saat 18:00 için bilet olduğunu söylüyor kasiyer bayan.Ama benim yılbaşı akşamını sinemada geçirmek gibi bir düşüncemde yoktu.Üç arkadaş Ankara sokaklarında gezerken ne yapalım diye düşünüyor ve üzerinde çalıştığımız projeler hakkında bilgi alış-verişinde bulunuyoruz.Yani eğleneceğimiz günde bile iş konuşur oluyoruz.Ve yeniden bu filmi seyretmeye karar veriyoruz ama nasıl!?

Charlie'nin Çikolata Fabrikası

parsifal

Tim Burton ve vazgeçemediği yetenek Johnny Depp işbirliğinin son meyvesi Charlie'nin Çikolata Fabrikası bugün ülkemizde vizyona girdi.

Popüler medya ve özgür yazılım

cbc

Google Reader'ıma düşen Slashdot haberlerinden birisinde popüler medya ile özgür yazılımın ilginç bir kesişiminden bahsediyor. Merakınızı yeteri kadar arttırabildiysem, haberin devamını okuduktan sonra Türk televizyonlarında benzer durumu ne zaman görebileceğimiz konusunda yorumlarınızı paylaşmanızı rica ediyorum.