kocak

kocak


0 takip ediyor | 0 takip ediliyor


Bilgi alanları


İlgi alanları

Kernel geliştirici topluluğu büyüyor ( 2)

Bu habere ilave olarak bir bağlantı... İçinde güzel veriler mevcut.

https://www.linux-foundation.org/publications/linuxkerneldevelopment.php

imdb.com Yasaklandı... Pardon imbd.com Yasaklandı... Pardon, Pardon! ( 5)

Bu haberi okuduğumdan beri anlayamadığım bir şey var. imdb.com sitesinin film paylaşımı ile ne ilgisi olabilir? İnternet üzerinde en geniş film vb. veritabanına sahip bir site nasıl olur da video paylaşımına olanak sağlayacak bir ortam sağlayabilir? Bunu anlayamadım bir türlü.

9 Mart Penguen Kahvaltısı ( 2)

Haritada biraz sağ alt köşede kalmış ama Armada Alışveriş Merkezi net bir şekilde görülüyor. Armada'nın önünde inip hemen yanındaki yolu takip ederseniz tarife uygun bir şekilde ulaşabilirsiniz. Görüşmek üzere.

1 Aralık Ankara Penguen Buluşması ( 4)

Buyrun siz de gelin Bahçeli'ye. Burada yazdıklarınızı konuşalım, belki bir sonraki etkinlikte sizin de katkınız olur. Belki güzel vakit geçirirsiniz. Gelin ve anlatın ne istediğinizi, neler yaptığınızı. Bekliyoruz.

Limitli ADSL'de Alt Sınır 1 Megabite Çıktı ( 36)

Ülkemizde bir zamanlar özelleşeceğiz kurtulacağız diye sevinen insanlara okutmak lazım biraz da bu haberleri.Hiçbir rekabet unsuru oluşmadan ve de oluşması için gerekli denetleme mekanizmalarından yoksun bırakılan bir piyasanın Türkçesi devlet tekelinin devren satılmasıdır.Padişah değişti biz hala padişahım çok yaşa diyoruz sadece.Bu durumdan kimsenin memnun olduğunu sanmıyorum ama daha ne kadar böyle devam edebilir bunu da düşünmeden edemiyor insan.

Bu hafta sonu Pardus 1.1 ALFAnın çıkması hedefleniyor ( 24)

Evet ne kadar güzel olur(du).Ama sanırım Pardus cephesinde bahsettiklerinizin büyük bir kısmı sanırım olmayacak.GNOME masaüstü ortamının bir kısmını bir arkadaşımla paketlemeye başladıysak da ne yazık ki yeterli zamanı ayıramamak en büyük sorun.Bu konuda (GNOME'un tam anlamıyla bir masaüstü ortamı olarak Pardus içinde yerini alması) ne yazık ki Pardus geliştiricilerinin de bir faaliyeti ya da planı yok.Dediğiniz rpm2pisi ya da deb2pisi gene zamanında bahsi geçen konular ama sanırım onlar da tarihin tozlu sayfaları arasında yerini aldı.Son olarak inanın yorumunuzu okurken keyif aldığımı söylemek isterim. :)

GNU/Linux'dan MS Windows'a Geçen Bilge ( 15)

Çok keyifli ve okunası bir yazı.Bazı kısımlarda acaba bir yerlerde yanlış mı yapıyorum dedirtecek kadar akıcı... :) Çevirisi de gayet güzel yapan arkadaşın eline sağlık.

Bu yılbaşı hediyeler Bill amcadan! ( 4)

Ayrımcılık yaptığı için Microsoft'u mahkemeye verebilir miyiz acaba? :P

Bu yılbaşı hediyeler Bill amcadan! ( 4)

Dört yıldızlı otelde konaklama?! Microsoft maddi sıkıntılar içerinde galiba. :)

Fare beyninde insan nöronları... ( 7)

Daha zeki fareler mi göreceğiz artık?Fena da olmaz hani sabah kalktığınızda size kahve hazırlayan bir ev faresi kulağa ilginç geliyor.

Yeni Digg ve Wikipedia Özgürlük Kısıtlaması ( 5)

İşin ne boyuta varabileceğini kestirmek biraz zor gibi geliyor ama başlangıç olarak uygulanan politika (eksiğim varsa düzeltin yeni kaydolan ya da kayıtsız kullanıcılar için diyor) ve ismi geçen kişiler! göz önüne alındığında gayet mantıklı bir uygulama.İnternet özgür olabilir ama bu özgürlüğü kendi duygularımızı her yerde kağıda dökmek olarak algılamamak lazım.Adına ansiklopedi denebilen bir yerin biraz katı olması doğaldır bence.Varsın biraz kısıtlama olsun...

KDE kullanın, kullandırın ( 29)

Ayıp etmiş Torvalds amca.Lakin GNOME kullanıcılarının mutlu idiotlar olduklarını da eklememiş ki üzüntüm kat kat arttı.