dfix

dfix


0 takip ediyor | 0 takip ediliyor


Bilgi alanları


İlgi alanları

Google Tuvaletlerinde Neler Oluyor? ( 22)

Harika demek adamları mı...çarken bile rahat bırakmıyorlar bir öneride benden b...klarında buldukları boncukları koyacak bir kumbarada koysunlar tuvaletlere... bu şirket gerçekten farklı ama farklı görünmeyede abartılı bir şekilde çalışıyor. ne demeliyiz WOW mu?

IronPython: .Net üzerinde Python - Bölüm - 3 ( 17)

Fena fikir değil benimde başka bir önerim var object pascal notasyonunda tüm classlar 'T' harfiyle başlar bence bütüm class isimleri bu şekilde başlamalı yüzde yüz OOP olan dillerde pek sorun olmasada C++ gibi dillerde tipin ilk bakışta class mı struct mi yoksa bir record tip mı olduğunu anlama ve algılamak güç. Hangi dili kullanırsam kullanıyım Class deklerasyonlarında class adını 'T' harfiyle başlatıyorum belki bir alışkanlık belki bir takıntı..

Pardus İle OSNews'tayız ( 23)

Aslında yazmayacaktım ama dayanamadım bir dörtlükte benden

Riya bilmez sadık kulum
Sana çıkar bütün yolum
Ayrılıkla birdir ölüm
Gideceksen Öldür Beni

Web çöktü ve bu tamamen sizlerin suçu! ( 4)

Yazının tamamını okuyup derin düşüncelere daldım kendime gelirsem belki birşeyler yazarım

Xynth 0.8.40 ve Java ( 24)

Fight club tekniği benimde taktir ettiğim bir teknikdir hani şu marketdeki çocuğu arka tarafa götürüp kafasına silah dayama olayı sende böyle bir şey yapıyorsun belki ancak daha ileri gidip tetiği çekip adamin kafasını uçuruyorsun. bir düşün istersen

F# ile Programlama - Microsoft Dil Teknolojilerinde Nereye Gidiyor? ( 10)

pascal da := atama operatörüdür sanırım tekrar pascal çalışsanız iyi olur üstelik yazıda eğilmek kelimesini kullandığımı sanmıyorum o eylim yani meyil in eş anlamlısıdır. fazla imla hatası yapmam benim için doğal çünki ben disleksiyim. belkide tüm fikirlerimin nedeni bu olabilir. yani normalden farklı algılamam.

Mahkeme ( 8)

Gülemeyen arkadaşlar için: bunu deneyin ne zaman baksam yüzümü bir tebessüm kaplıyor

F# ile Programlama - Microsoft Dil Teknolojilerinde Nereye Gidiyor? ( 10)

Esasında tam olarak sezgisel demek istemediğimin farkına vardım. demek istediğim doğal reflex yada insanların doğuştan gelen herkeste aynı olan eylimleri ve tercihleri şöyleki bir yerde insan beyninin soldan sağa yazıp okumaya daha meyilli olduğunu okumuştum bu doğrultuda soldan sağa yazmak veya okumak tam tersini yapmaktan daha kolaydır çünki doğal eylimin yönünde tercih yapmış olur ve fazladan caba sarfedilmez

hp pavilion serisi bir laptopum var yukardan aşagıya tuşlar söyle home, page up, page down, end ben sayfanda yukarı haraket için neden home tuşuna her seferinde kazara basıyorum çünki home en üste bende sayfada üste çıkmaya çalışıyorum aynı durum sayfanın altına inerken de geçerli hata satır içinde haraket edekende nede olsa page up page down içteki tuşlar. bunun bir akışkalık olduğunu sanmıyorum ayrıca daha önce kullandığım kılavyeler bu tercihimde etkili olabiecek tus dizilimlerine sahip değildiler. bu doğal bir eylim. yanlış hatırlamıyorsam nescape 1.0 da kaydırma çubukları ters çalışıyordu sonra insanlar uyum sağlıyamadığı için değiştirildi. yani demek istediğim insanları doğuştan gelen eylimlerine ters düşen sözdizimlerini ve sembolleri anlama ve kullanmaları için daha fazla caba ve dikkat harcamalarını dolayısıyla zaman kaybetmelerine neden oluyor. programlama dillerini doğal eylimlere ve bunu doğrultusunda kazanılan alışkanlıklara uygun olması gerek örneğin pascal da kullanılan := atama oparetörü veya <> eşitdeğil operatörü sadece bence değil birçok kişi tarafında mantıki ve doğal nedenlerden dolayı = ve != operatörden çok daha uygun olduğu söylenmekte. umarım ne demek istediğim anlaşılmıştır

F# ile Programlama - Microsoft Dil Teknolojilerinde Nereye Gidiyor? ( 10)

Sözdizimi c# ve java dan çok daha sevimli ve for, if yapıları ve bazı oparatörler bana
pascalı hatırlattığı için içim buruldu biraz. kişisel olarak tam anlamıyla nesne tabanlı
programlamayı dayatan c# java ve benzeri dilerin bazen programcıyı kısıtlayıcı ve gereksiz
yere yollarını uzantmalarına neden olduğunu düşünmekteyim bunun yerine pascal c++ ın
yaklaşımının yani nesnel programlamamı fonksiyonel programlamamı yada her ikiside seçeneğinin verilmesi daha uygun, etkili ve esnek bir yaklaşım. Sözdizimlerinin tamamen okunabilri değilde sezgisel olarak anlaşılarbilir olması gerektiği kanatindeyim.
Daha az kod yazma işine gelince ciddi bir projede mucizevi bir etkisi olabilirmi emin değilim az kod yazmayı vaadeden dillerde bu özellik az kılavye kullanmaktan öte gitmiyor ise daha hızlı yazarak bu açığı kapatırız:) ancak az kod yazma vaadi; yanısıra daha esnek bir dil sağlıyorsa o zaman durum değişir. bu bağlamda çok fazla inceleme fırsatım olmasada bazı kod satırlarını anlamakta güçlük çeksemde F# heycan verici iyi bir adım olduğunu düşünüyorum.

F# ile Programlama - Microsoft Dil Teknolojilerinde Nereye Gidiyor? ( 10)

Sanırım bu şirket ilk yola çıkma amaçına (derleyici geliştirme) geri dönmekte. birazdan indirip akademik lisanslı visual studio.NET ile deneyeceğim.

Tatil Rehaveti ( 8)

artık değiştirsek şu tatil karikatürünü insan çalışmaya yeni yeni alışmaya başlamışken kötü etkiliyor her fm ye girişinde. Bir önerim var şu eski "espiri bulamadın" karikatürünü tekrar koysak olmazmı yada "yinemi espiri bulamadın" adında eski bir klasiğin yeniden uyarlanması şeklindede bir manipilasyonda olabilir :)

IronPython 1.0 Yayınlandı ( 10)

"Python ortadan kalkiyor da yerini Iron Python aliyor degil: dilin platform bagimlisi filan oldugu da yok yani" bunun bende farkındayım.

IronPython 1.0 Yayınlandı ( 10)

Ben bu perl php ve python'nun .net platformuna taşınma işini pek anlamıyorum. amaç sadece ne olur ne olmaz ön koltuklarda yerimizi alalım meselesinden başka bişey değil daha önceden bu dilleri kullanmayan hatta varlığından haberdar olmayanların c# yerine python kullanmalarını düşünmek bana pek inandırıcı gelmiyor ayrıca bu diller zaten .net ten ayrı olduğu zaman gerçek yeteneklerini gösteriyorlar. Mono yu bir kenara brakırsak bu tip çalışmalar şimdilik dilleri ptalform bağımlı hale etiriyor.
yoksa benim bilmediğim bir şeymi var.

Bir saldırının anatomisi: Fazlamesai ( 65)

Saldırıda bulunan kişi veya kişiler hakkında suç duyurusunda bulunmayı düşünüyormusunuz? Bunun ciddi bir iş olduğunu başka türlü anlayacaklarını sanmam.

Yayındayız ( 77)

öncelikle sakin olun kodlar burda sizeleri paketleme derdinden kurtarmışlar. şaka bir yana geçmiş olsun..

Online Business'in En Aptal 10 Fikri ( 8)

İyi ki söyledin ben bu noktayı gözden kaçırmışım. İşte onlar açısından sevindirici bir nokta daha...

Online Business'in En Aptal 10 Fikri ( 8)

Akıllıca bir fikirde yapmaz sen amaca ulaşmaktan başarıdan bahsediyorsun. dediğim gibi başarıyla fikrin akıllıca veya aptalca olması birbirinden ayrı ve farklı konular. ikisinin aynı anda bulunması her zaman mümkün olmayabillir. zaten haberdede bunu kanıtlaya pek çok uygulama var.

Online Business'in En Aptal 10 Fikri ( 8)

Aptalca olmakla başarılı olmak farklı şeyler söyleki aptalca fikirleriin aptalca olmadığını düşündüren onların başarısıdır buda o fikirleri kullanan daha aptal insanlar sayesindedir. fikirin akıllıca olması sadece başarı sansını pozitif yönde artıran bir faktör.

Limitli ADSL'de Alt Sınır 1 Megabite Çıktı ( 36)

vallahii ben hız mı? kota mı? deseler hızı tercih ederim. zaman kaybetmektense para kaybetmeyi tercih ederim. ayrıca legal kullanımlar için 3 gb bence yeterli ben 2.6, 2.2 civarında kullanıyorum linux güncellemeleri ve gnu yazılımları için benim için yeterli hız istiyordum onuda verdiler vallahi ben gayet mutluyum..