TT Net sayesinde Sourceforge'a girememekteyiz!

0
sundance
Çağ atlamaktan bitap düşmüş, bizi bir şekilde aya ulaştıracağına inancımızın tam olduğu TT Net, bu sefer kullanıcılarını bilgilendirmeden kullandığı proxy sunucusu yüzünden Sourceforge tarafından bloke edildi !

Bir program indirmek için (kablonetten) Sourceforge'a girmeye çalıştığımda "The IP address you are coming from: 195.175.37.39 ... has been blocked by SourceForge.net due to heavy volume." uyarısı ile karşılaştım.
Kontrol ettiğimde gördüm ki sözkonusu IP'nin benle hiçbir ilgisi yok, kendileri muhtemelen TTNet'in proxysi oluyorlar (bu arada ters çözümleme de yapmayan bir IP) ve dolayısıyla bütün TTNet trafiği tek bir IP'den geliyormuş gibi yapınca ve bunların içinde de SF'u ziyaret edenlerin sayısı fazla olunca SF'da bizi bloklamış. Blok birkaç saat içinde kalkacak fakat aynı davranış devam ederse bu sefer e-mail atılmadığı sürece kaldırılmayacak.

Ben söyliyim, bu gidişle ay bize gelmezse, bizim aya gideceğimiz yok haberiniz olsun.

Görüşler

0
resilence
ayın gelmeyeceği kadar bizim gidemeyeceğimiz de ortada... :(
0
simor
Ayrıca bazı linklere en az 3 kere tıklama olayı da korkunç.
Bu kadarmı zavallı bunlar ya..
En kötüsü hiç bir müşteri geri dönüşünü kabul etmiyorlar sadece para alıp gecikince de vade farkı koyuyorlar.
Bazı insanlar, ya yinede iyi şeyler yapıyorlar dediklerinde sinirleniyorum. Ne yapmışlar acaba taşeronlara, ihalecilere peşkeş çektirmekten başka çok merak ediyorum. Şans eseri bişeyler yapıyolar oda yarım yamalak. Yeter sömürdükleri..
0
bio
Bu sebepten uzun suredir slashdot forumlarina da mesaj yazilamamakta. Bu proxy IP'leri "public proxy" olarak kara listeye alinmis.
0
bm
Elli kere soylendi bunlar bu proxy isini yanlis yapiyorsunuz, ayarlar yanlis vs. diye. Cin gibi insanlari ise alip ondan sonra is yapmak yerine 'cefa cekiyoruz', 'memurun hali malum' , 'fedakarliklar icinde hizmet veriyoruz' vs. demeyi ogretiyor devletimiz. Sonuc da bu kadar oluyor tabi. Bu is sadece proxy ayarlamadaki ozensilikle bitmiyor, insanlari yanlis yeptiklari islerden utanir hale getiremiyouz genelde.

Ben sekiz senedir ara sira ugrasiyorum, 'basin'a intikal ettirmeme ragmen ODTU'ye hala 100 sayfa DNS dokumani okutamadigim icin, ayarlar hala yanlis. Ama bu insanlar yesil pasaportla yuksek devlet memuru olarak dolasiyorlar, bizim guclu devletimizin yarattigi yalaka ozel sektor de 'utanmaz herifler kurultaya bilmemne bilisim toplantisina geleceginize gidin isinizi duzgun yapin' demiyorlar 'sayin bilmemkim simdi yarim saat bos konusacak, cok tesekkur ederiz' diyorlar. Haa tabi, aba alindan sopa gosterip tehdit etme gelenegi de kuvvetlidir bizde:
http://www.telekom.gov.tr/webtech/default.asp?sayfa_id=28 dan alinti yapiyorum:

"Ancak şu da bilinmelidir ki tamamı kamuya ait olan Türk Telekom’un haklarını haksız saldırılara ve haksız kazanç elde etmek isteyenlere karşı sonuna kadar yargı kanalıyla koruyacağımızı kamu oyuna saygıyla duyururuz."

Yani haberiniz olsun, fazla konusmayin. Buyuklerimiz her seyi bizden iyi bilirler, hata yapmazlar. Pis yabancilar Telekomu ucuza kapatmak icin blok koymuslardir.0
korhan
ALLAH bunları başımızdan eksik etmesin!!!
Ay gelmez ise, tam hilal şeklinde olduğunda bir adet fiberoptik kablo ile tutar çekeriz:)
0
Soulblighter
www.DNSStuff.com adresinde IP'im acaba bloklanmış mı diye kontrol etmek istediğimzde karşıma gelen uyarı:


WARNING: You are using a web proxy (195.175.37.25) that appears to be an open proxy, and is currently being abused by malware. You should contact whoever is in charge of your web proxy (if you aren't sure, contact your Internet provider) for assistance. You should let them know that the web proxy at 195.175.37.25 is broken (an 'open web proxy' that is being abused), and that the web proxy needs to be fixed. They can contact us (using our info@ address at the domain in the URL you are at) for further details. Searching your web proxy logs for 'netgeo.ch' will definitely find the rogue hits (but could possibly find some legitimate hits).

Sorry for the inconvenience, but we are under a DDoS attack, and your Internet provider is partially responsible.

Allah TT'yi düşmanlarımın başına bile vermesin. Ne diyeyim...
0
bm
Bu problemlerden kurtulmak icin esasinda elle baska proxy ayari yapabilirsiniz. (Hepsi acikti son baktigimda). Bunu soylemiyorlar tabi (cunku essegiz biz ya, onlar anlar biz anlamayiz) ama o tarnsparent proxyleri normal proxy olarak da kullanmak mumkun. 195.175.37.11'den basliyordu araliklarla 33'e kadar gidiyordu ben baktigimda. Bu IP'lerde port 8080'e bir telnet atin (yahut nc'ye scriptleyin), dinleyen varsa proxynizi ona ayarlayip deneyin.

(NOT: bu calisiyor cunku saydam proxy port 80n tarfigini yakaliyor, siz trafigi yakalanmayan bir proxynin 8080'inci portuna gidiyorsunuz).
0
angeleous
Inanılmaz bir olay gerçekten! Türk Telekomun bu uygumalasından kurtulmanın bir yolu yok mu acaba ? Adsl kullanıcılarının sabit ip adresi almaları durumunda transparent proxy uygulaması dışında kalacaklarını söylüyorlardı bir ara. Bu şekilde proxy dışı kalabilen var mı ? Varsa nasıl sabit ip talebinde bulundu yazabilir mi ?

Bu arada sourceforge'a mail attım verilen mail adresinden, ama anında geri döndü nedense mail. Kendi projem ile ilgili sayfaya ulaşamıyorum. Olacak iş değil!

0
bm
Ben su anda proxysiz calisiyorum, yeni IP alincaya kadar pppoe yahut ne kullaniyorsaniz indirip kaldirmayi deneyin. her ipyi yakalimiyor proxyler.
0
conan
indirip kaldirmak :) ifup ifdown? :)
0
bm
Bir de dusundum bunu nasil yazsam diye ustelik. Ac/kapa da olmuyor. Ne demeli?
0
bm
Bu konuda soyleyecek seyi olanlar: lutfen suraya [turk.internet.com] gidip yorum yazin. KIraathanemizde yuksek duzey telekom burokrati var mi bilmiyorum ama orayi okuduklarini biliyorum. (benim bir alakam yok siteyle).
0
bm
Ben bu tepkisizligi hic anlamiyorum. TTnet aylardir acik proxy calistiriyor (hala![1]). Birsey duzelmedigi gibi, Turkiye'yi internetin basina bela etme yolunda devam ediliyor. Merak ettigim su: en azindan IP->tarayicida birsey gozukmesi arasinda olan katmanlar/seviyeler hic mi anlasilmiyor? Anlasiliyorsa niye kimse ses cikartmiyor? Ayni seyi ODTU nun hala DNS isini yanlis yapmasinda da goruyorum. Ilgilendigimi bilenler posta listelerinden mesaj geciyorlar bazen, hala topu topu 100-200 sayfa dokumanin okumandigini onun yerine "sorun var", "sorun duzeldi" gibi kapali kutu yaklasimlari yapildigini goruyorum.

Telekom'da destek hattini arayinca geri arayanlar gayet duzgun konusan genc muhendisler oluyor, bu cocuklar bu derece cahil mi? Bana oyle gelmiyor. Burada yazan arkadaslarin da konulara hakim oldugunu goruyorum/tahmin ediyorum. O zaman niye bu isler boyle?

[1] mesela bu [opm.blitzed.org]
Görüş belirtmek için giriş yapın...

İlgili Yazılar

Özgür Yazılımın Türkiye'ye Kazandırdığı Robot

acemi_

GOSB Teknopark bünyesinde faaliyet gösteren Sonar Ar-Ge adlı firma, akıllı depolarda kullanılmak üzere tasarlanan ilk robotunu üretti. Bu robotun en önemli özelliği, kritik hiçbir parçasında dışa bağımlı olmaması ve GNU/Linux üzerine kurulu kontrol yazılımı ile çalışıyor olması.

Minicom : Pazarlama stratejisi mi? MIT'i anlayamamak mı?

darkhunter

e-kolay AMD teknolojisini kullanan bir "bilgisayarımsı"yı internet üzerinden satışa çıkardı.

Aylık 20-30 YTL'yi 24 ay boyunca ödeyerek sahip olabileceğiniz bu şey, AMD Geode GX işlemcili ve Windows CE işletim sistemi kullanıyor. İlk görüşte "minik pc kasası" piyasasına atfen tasarlandığını sanmama rağmen, ucuza mal edilmesi (!) ve işletim sisteminin PalmOS yada SymbianOS tarzı fabrika ayarlarına geri dönülerek temizlenebilmesi gibi özelliklerinin var olması bu düşüncemi çürüttü...

Üniversitedeki Radyoaktif Madde

anonim

Hayata verilen değer ve saygı kategorisinden bir haber. FM müdavimlerinden bir anonim bildiriyor:

Bugün saat 14.00-15.00 sıralarında İÜ Fen Fakültesi Fizik Bölümü girişinin yaklaşık 2-3 metre ilerisinde radyoaktif madde içeren bir sandık duruyordu.

Sandığa yaklaşık 4 metre uzaklıkta bulunan profesörler ve araştırma görevlileri dedektör ile ölçüm yaptılar.

Bugün Wikipedia için ne yaptın?

FZ

Siz bu satırları okurken, Trabzon'un Beşikdüzü ilçesi dünyanın en büyük sanal kütüphanesine 100 bin yeni Türkçe madde katmak için çalışıyor olacak! Beşikdüzü Kaymakamı Eyüp Sabri Kartal, ayda 2.5 milyon kişi tarafından ziyaret edilen 'www.wikipedia.org'a 100 bin yeni Türkçe madde için ikinci bir kampanya başlattı. Buna göre yıl boyu ilçedeki her öğrenci 10, her öğretmen ise 100 Türkçe madde hazırlayarak gönderecek.

Kaynak: Doruk üzerinden Radikal

Enigma´dan sanal klavyeye(!)

bmg

Bu sabah ATV haber programında hacker'lara karşı geliştirilen yeni bir güvenlik önlemi duyuruldu. İlk önce 2. Dünya Savaşı'nın seyrini değiştiren, ünlü Enigma şifreleme tekniği ve etkileri bir kaç dakika boyunca anlatıldı. Sonra teknolojinin gelişmesine paralel olarak özellikle bankacılıkta ortaya çıkan risklerden ve key-logger programlarının tehlikesinden bahsedildi. Key-logger'lara önlem olarak da bankalar Enigma sisteminden esinlenerek- yanlış hatırlamıyorsam- sanal klavye diye birşey bir şey geliştirmişler. HTML butonlarına tıklayarak, javascript yardımıyla, form alanlarını doldurabiliyorsunuz. Böylece klavyeye dokunmadığınız için key-logger'lardan korunmuş oluyorsunuz. Konu bunun ne kadar güvenli olduğu değil. Ne Enigma'sı ya?!?!