Sco´ya dur!

0
sundance
Avusturya´lı bir firma, kendisine yasadışı olarak Sco´ya ait kodlar bulunduran Unix versionları kullandığı gerekçesiyle lisans satmak isteyen Sco firmasından detaylı olarak bu iddialarını kanıtlamalarını resmi olarak istedi.

Sözkonusu açıklamada eğer 1 Şubat 2004 tarihine kadar iddialarını ispatlayamazsa, Sco firması hakkında, şirketi karalamaya yönelik, asılsız beyanatta bulunmaktan dava açılacak

Someeebody stop Ally Mc Beal!

Görüşler

0
mentat
slashdot avustralya diyo!
0
bio
Zaten linkli site de Avustralya'da (.au).
0
aRda_
Haberi ne kadar dikkatle okudugun belli oluyor!.
Haberde "Avusturya´lı bir firma" diye sozu edildi.Halbuki au Avusturalya uzantisi diye biliyorum bende...
0
bio
Ben anlamadım senin ne demek istediğini. Ben mentat'ı onaylar bir yanıt yazmıştım.
0
sundance
Yanlışlık yapmışım durun düzelteyim diyecektim, vazgeçtim düzeltmiyorum :)
0
bahadirkandemir
Yanlışlık demişken, yazıda Avusturya Diyor, Avusturalya olması gerekmiyor mu?

Şaka şaka :P
0
aRda_
Söz SCO'dan açılmışken;

"Linux camiası şaşkın"
Bu Radikal gazetesinin internet baskısının bir haber başlığı..
Haberin Devamı: http://www.radikal.com.tr/ek_haber.php?ek=sa&haberno=1479&tarih=20/01/2004&ek_tarihi=19/01/2004

Şimdi!.Bu haberi diyelim ki, yeni Linux kullanmak isteyen birçok bilgisayar kullanıcı okuyor veya okuyacaksa..

Ve haberde belirtildigi uzere "Ücretsiz olarak internetten çekilip kullanılabilen ve bu yüzden birçok firma ve bireysel kullanıcının ilgisini çeken Lİnux işletim sistemi, yasal bir zorunluluk yüzünden kullanıcılarına lisans almaları talebinde bulunuyor. " cumleleri o yeni Linux kulanıcılarına "aa linux ucretli olmus/olucakmis, bende XP kullanayim bari" gibisinden bir "tepki"de bulunmaz mı?..
(Soruyu lutfen sadece bir yeni linux kullanıcı olarak düşünmeyiniz)

Ve ayrıca bu kadar abartılacak (Bkz. Haber başlığı) ne var merak ediyorum.
Ha diyebilirsiniz ki "baksana SCO herkezden Linux icin lisans parası istiyor" diye..
Peki ben lisans parası vermiyorum diye SCO beni yapıcak?..Bana dava mı açıcak?!
Güldürmeyin Allah aşkına .......
0
acemi_
Haberde `Unix işletim sisteminden izinsiz alınan parçalar barındırdığı iddiasıyla SCO firması Linux`u dava etmişti.` diye bir cumle var. Davali taraflar, SCO ve Linux :)`Peki ben lisans parası vermiyorum diye SCO beni yapıcak?..Bana dava mı açıcak?!
Güldürmeyin Allah aşkına .......
`

Benzer bir mantikla "kopya yazilim kullansam ne olacak" da denilebilir ama birinde hukuki acidan suclu, digerinde haklisin. Durduk yere neden hakkimizi kaybedelim ki..?
0
murat09
Radikal de o habere yer veren plaza gazetecisine bir sormak lazım, belki abuk subuk bir yanıltmaya açıklık getirir..!
Bu kişiye niye kıl olduğumu umarım birkaç arkadaş artık anlamıştır.
0
aRda_
Gerçekten anlamadığım için soruyorum:
Kıl olduğun kişi kimdir?
0
murat09
Gerçekten artık bu tip ASPARAGAS haberlere fazlasıyla sinir olduğumdan yazıyorum:
http://www.fazlamesai.net/modules.php?name=News&file=article&sid=1898&mode=&order=0&thold=0
Görüş belirtmek için giriş yapın...

İlgili Yazılar

Slackware 11.0 duyuruldu!

anonim

Bir yıldan daha uzun süredir beklenen ve yaşayan Linux dağıtımları arasında en eskisi -bir grup Linux kullanıcısına göre de en iyisi- olan Slackware Linux'un 11.0 sürümü duyuruldu. Ayrıntılar www.slackware.com adresinden öğrenilebilir.

MS Exchange Uyumlu GNU/Linux

DJENGIN

Novell, yeni “Ximian® Connector for Microsoft Exchange” çözümüyle Linux masaüstü kullanıcılarının Microsoft Exchange 2000/2003’e erişimlerini sağlıyor. Bu yeni çözüm sayesinde Linux masaüstü kullanıcıları Microsoft Exchange’deki e-postalarına, takvimlerine, grup programlarına, adres defterlerine, görevlerine, klasörlerine ve taslaklarını erişip, bunları kolayca yönetebilme olanağına kavuşacaklar. Novell, ‘oneNet’ vizyonunun bir göstergesi olan ‘Ximian Connector for Microsoft Exchange 2003’ün, sayısı hızla artan kurumsal Linux masaüstü kullanıcılarının Exchange ile birlikte çalışma ihtiyaçlarına cevap vereceğini belirtti. Ximian Evolution ile birlikte çalışan Ximian Connector for Microsoft Exchange, Linux tabanlı sistemlerle kişisel ve grup bilgi yönetimi çözümü sağlamış oluyor. Böylece Novell, farklı sistemleri birbirleriyle ilişkilendirerek kullanıcılara gereksinim duydukları kaynaklara istedikleri zamanda erişme olanağı tanıyor.

Türkiye´de Linux - Son Durumlar

FZ

Brezilya´daki son gelişmeleri bir önceki haberimizde okudunuz. ebola arkadaşımızın haklı talebi üzerine bir bakalım bakalım memleketimizdeki GNU/Linux´un kamuda kullanımına dair son durumlar neler.

Internet üzerinde varolan web sitelerinin teknik altyapısı konusunda bilgi veren netcraft.com isimli web sitesi bilgilerine göre Türkiye’de toplam 482 tane gov.tr uzantılı alan adı bulunuyor. Bu web sitelerinin büyük bir çoğunluğu yerel yönetimler tarafından hazırlanmış. Bu siteler arasında valilikler, belediyeler ve hastanelere ilişkin web siteleri yer alıyor. Bunun yanında bakanlıklar, Başbakanlık, Cumhurbaskanlığı ve bunlara bağlı kurum ve kuruluşlara ilişkin web siteleri de gov.tr uzantılı siteler arasında listeleniyor. Netcraft.com üzerinde yapılan araştırmalara göre Türkiye’deki kamu web sitelerinin %30’unda Linux işletim sistemi çalışmakta.

Linux Foundation Bireysel Üye Alımına Başladı

javamorg

Linux Foundation, Eylül ayından itibaren bireysel üyelik sistemini devreye soktu.