`Pokemon kalksın yerine robotek gelsin´

0
butch
Birkaç hafta önce bir arkadaşımdan çok ilginç bir icq mesajı geldi. Mesaj şöyleydi: 'pokemon kalksın yerine robotek gelsin bir nesil daha embesil yetişmesin kampanyası'. O anda gerçekten ya dedim. Bir zamanlar hayranlıkla izlediğimiz genele saçmalık gibi gelen çizgi filmlerden biriydi bu ama o ve benzerleri bir neslin daha açık fikirli ve kıvrak zekalı yetişmesine sebep olmuşlardı.
Bugün güzel bir gelişme oldu. Slashdot.org'da bir haber yayınlandı. Bu haber iki sevindirici haberi içeriyor aslında. Bunlardan birincisi şu bize çok şey kattığını söylediğimiz Robotek serileri artık DVD ortamına aktarılıyormuş. Hemde 15$ gibi gayet mantıklı fiyatlara. İkinci haber de en az ilki kadar sevindirici. Daha önce de fazlamesai.net e konu olmuş Ghost In The Shell filminin 2.sinin çekildiği haberi. Yani bahar güzel başladı, umarım böyle devam eder.

Ghost In The Shell Haberi
http://www.aint-it-cool-news.com/

Robotek Haberi
http://www.robotech.com/news/viewarticle.php?id=11

Görüşler

0
anonim
ewt ewt ewet
yane slogana hayran kaldım. pokiman gittsin robotech gelsin

bu msg bana icqdan gelmedi keşke gelseydi neyse pokemon kadar aptalca yapılmış çizgi flimler bizim zamanımızdada wardı örneğin: musti, yakari... ama ama bunlar tabe piyasada bulunan diğer çizgi filmler arasında ezilip gittiler. misal bir çizgi film wardıki...esteban dı baş karakterin adı... kayıp altın şehir yada ööle bişiydi ismi neyse abartmiiim.pokimonlar bir an önce imha edilmeli :)
teşekkürler

dookie@music.com
0
anonim
Pokemonlar kaLktI..digimon geldi ehhe
Robotech guzeldI..estabanda guzeldi..
ghost in the shell e hayran kaldIk
GiTS2 de geliyormu$
fatal fury , street fighter ve x-man de var ortaLarda ..
sonu yok bu I$In.. :)
0
anonim
Forumda da bununla ilgili bir başlık var. alıp insanı şocukluk yıllarına götürüyor. gerçekten bize ümitli olmayı,bilginin değerini,azmi ve gayreti öğreten çizgi filmlerdi.. http://www.fazlamesai.org/forum/viewtopic.php?t=130
Görüş belirtmek için giriş yapın...

İlgili Yazılar

RadyoODTÜ: Cybercafe

postexitus

Yaklaşık 5 haftadır RadyoODTÜ'deki bilişim haberleri programı CyberCafe'yi sunuyorum (daha doğrusu sunmaya çalışıyorum). Program cumartesi günleri 17.00-18.00 arasında 103.1 Mhz frekansında RadyoODTÜ'de yayınlanıyor. Programda elimden geldiğince özgür yazılımdan (özellikle Firefox'tan) bahsetmeye çalışıyorum, ancak sizin de tavsiyelerinize ihtiyacım var.

FM Karma

butch

Fazlamesai.net'e 6 yıl önce, "keşke şöyle bir site olsa da okusak" diyerek başladık. Bütün bu süre içinde en büyük önceliğimiz paylaşımı maksimum düzeyde tutmak oldu; uzun süre yorum yapmak için üyeliği zorunlu tutmadık, hiçbir kullanıcıyı siteden atmadık, hakaret içeren yorumları silerken bile tereddüt ettik "acaba bir ufak bilgi kırıntısı dahi olsun yok ediyor muyuz?" diye.

fazlamesai.net'e soralım: Koruyabilir miyim?

darkhunter

Küçük ve basit bir senaryom var. Bu aralar veri güvenliği paranoyası yaşayan biri olarak fazlamesai.net üyeleriyle paylaşmak istedim...

fazlamesai.net'e Soralım: fMRI radyosu için neler yapmak istersiniz?

FZ

Dün akşamdan itibaren deneme yayınlarına başlayan fMRI (fazla Mesai Internet Radyo) ortamında neleri duymak, ne tür programlar dinlemek istersiniz?

Ama aslında "fMRI benim için ne yapabilir?" değil "ben fMRI için ne yapabilirim?" diye sormalısınız ;-)

Neler yapmak istersiniz? Teknolojik gelişmeler hakkında yorumlar, "geek" ve "nerd"leri sallayıp yuvarlayacak müzik programları, radyo altyapı yönetimi, vs.?

Beyin fırtınasına başlayalım, organize olalım ve tüm zamanların en çılgın, en damardan teknoloji radyosunu kuralım hep birlikte. Deneme yayınını buradan dinleyebilirsiniz (eğer birileri DJlikten yorulmadı ise ;-).

Haber Maratonu

FZ

Müzik zevki evrensel midir, kültürel midir? MIT'den iki araştırmacı bu konu üzerinde bir çalışma yapmışlar. George Lucas, bilgisayar oyunlarında YZnin daha ciddi ve yoğun şekilde yer alması gerektiğini düşünüyormuş. ABD'de 2010 yılına dek nüfusun %60'ı genişbant internet erişimine kavuşacakmış ama Güney Kore çok daha ileride imiş. IBM yeni arama ve metin analiz yazılımını açık kaynak kodlu hale getirmiş. Açık kaynak kod camiasında daha çok kadın yazılım geliştirici yer almalıymış. XML dünyasının meşhur firmalarından Altova, ürünlerinden birini "royalty free" olarak kamunun kullanımına açmış. GNU/Linux'ta araba yarışı sevenlere TORCS tavsiye ediyorlarmış. Güvenlikle ilgili DenyHosts diye güzel, minik ve Python ile kodlanmış bir araç varmış.