Mozilla Thunderbird 0.9 çıktı!

0
Soulblighter
Mozilla Foundation, Thunderbird'in 0.9 sürümünü duyurdu. Bir çok hatanın düzeltildiği yeni sürümle birlikte yenilikler de mevcut.
Göze çarpan ilk yenilik 'Saved Search Folder' özelliği. Bu özellik ile arama kriterlerinizi bir dizin olarak saklayabilirsiniz. Örneğin belli bir kullanıcıdan son 30 günde gelen mesajları aradınız. Eğer buna sıkça ihtiyaç duyuyorsanız, bu arama kriterini bir dizin haline getirip, sonuçları dizin içinde sürekli görebilirsiniz.

Bir başka yenilik ise 'Group Messaging' özelliği. Bu özellik ile mesajlarınızı tarih, gönderen, öncelik sırası veya sizin belirlediğiniz bir kritere göre gruplayabilirsiniz.

Bu iki büyük yeniliğin yanında diğer yenilikler ve düzeltmeler şu şekilde:

- 'Quick Search' kutusuna metin girildiğinde 'Clear' tuşu ile metni temizleyebilirsiniz.

- 'Account Manager' içinde yerel dizin yolu değiştirilemiyordu. Bu hata düzeltildi.

- Çevrim dışı çalışma ile ilgili bir çok sorun düzeltildi.

- Adres defterinizde olmayan kullanıcılardan gelen ve içeriği uzak bir bölgeden yüklenen e-posta mesajları için ek güvenlik önlemleri geliştirildi.

- Uzun isme sahip dosya eklentilerinin isimleri mesaj alanında kısaltılarak gösteriliyordu. Artık uzun hali ile görüntülenebilecek.

Ayrıca daha bir çok hata da düzeltildi.

Ayrıntılar için http://www.mozilla.org/products/thunderbird/releases adresine bakabilirsiniz.

Görüşler

0
sametc
mozilla super birşey :)...

en sevdiğim yanı : logo tasarımları dikkat ettinizmi tasarımlarına muthiş gercekten ...... hayran olmamak elde degil.

thunderbird logosu super ;) ve bunu kurdum İLK defa mail browser kullanıcam. bakalım nasıl olucak.

dunyada en iyi logolara sahip programlar yarısması yapılsa mozilla kurumu supurur odulleri :)
0
Soulblighter
Kesinlikle haklısın. Mozilla Vakfı'nın mükemmelliğe çok önem verdiği kesin. Zaten yaptıkları yazılımlardan da bu anlaşılıyor.
0
bm
0
FZ
:)
Görüş belirtmek için giriş yapın...

İlgili Yazılar

IBM de Firefox dedi...

FZ

IBM şirket içinde web tarayıcı olarak Firefox kullanımını resmen desteklemeye başladı.

Firefox halihazırda personelin %10'u tarafından kullanılıyor (yaklaşık 30.000 kişi). Firefox artık şirket sunucularından da indirilebilecek ve şirket içinde Firefox teknik desteği verilecek.

IBM CIO'su (Chief Information Officer) Turkowski, endüstri standartlarına sadık açık kodlu Firefox ürününün genişletmenin ve üçüncü parti yazılımlarla çalıştırmanın daha kolay ve düşük maliyetli olduğunu belirtiyor.

Mozilla XUL İle Uzaktan Erişilebilen Uygulama Geliştirme

FZ

Mozilla ile uygulama geliştirmeyi zül addetmeyip XUL iyidir güzeldir ama şöyle sağlam bir iki örnek olsa makale tadında diyenler için: Remote Application Development With Mozilla - 1 ve Remote Application Development With Mozilla 2.

Örnek makalelerde uzaktan Mozilla ile erişebileceğiniz bir Mozilla Amazon Browser uygulaması geliştirilmesi adım adım anlatılıyor.

Mozilla Firebird (eski Phoenix)

roktas

Çıktı çıkacak derken, eski adı Phoenix olan Mozilla Firebird (0.6 ) resmen duyuruldu. Benim de büyük bir memnuniyetle kullandığım Phoenix'in bu isim değiştirmiş yeni sürümünde fazla bir değişiklik yok. Fakat ne de olsa bu bir resmi sürüm ve artık Phoenix (ve hatta Mozilla) yerine Firebird ismini kullanmamız gerekiyor. Bundan kısa bir süre önce Mozilla 1.3.1 ve 1.4 beta da sessiz sedasız duyurulmuştu. Mozilla 1.3.1 ile gelen bir yenilik olarak Mozilla Mail'in spam'e karşı etkin bir önlem olan Bayesian filtreleme özelliğine sahip olduğunu belirtelim. (Bu yenilik Mozilla'nın sadece browser tarafına dayanan Firebird için bir anlam taşımıyor.)

Mozilla Firefox 0.8

Soulblighter

"Ne zaman yeni sürüm çıkacak?" diye söyleniyordum kendime. Siz de benim gibi yeni sürüm manyağıysanız, hemen Mozilla Firebird'ünüzü güncelleyin ve yepyeni, çevik Mozilla FireFox´a kavuşun.

Bunda Mozilla yok mu ?

sundance

Geçenlerde Windows makinasını yeniden kurduğum kardeşim, ertesi gün bir sorunu olup olmadığını sorduğumda ´Herşey iyi güzel de bunda Mozilla yok mu ? Explorer çok yavaş´ diyerek beni şaşırttı :)

Demek ki insanlar o kadar da alışkanlıklarında sabit fikirlilik etmiyorlarmış, demek ki daha iyi olana alışmak daha kolay olabiliyormuş.

Benzer düşünen birileri de Micros~1 Explorer yerine Firefox kullanmak için 13 sebep diyerek sebeplerini sıralamışlar.