Mozilla Thunderbird 0.9 çıktı!

0
Soulblighter
Mozilla Foundation, Thunderbird'in 0.9 sürümünü duyurdu. Bir çok hatanın düzeltildiği yeni sürümle birlikte yenilikler de mevcut.
Göze çarpan ilk yenilik 'Saved Search Folder' özelliği. Bu özellik ile arama kriterlerinizi bir dizin olarak saklayabilirsiniz. Örneğin belli bir kullanıcıdan son 30 günde gelen mesajları aradınız. Eğer buna sıkça ihtiyaç duyuyorsanız, bu arama kriterini bir dizin haline getirip, sonuçları dizin içinde sürekli görebilirsiniz.

Bir başka yenilik ise 'Group Messaging' özelliği. Bu özellik ile mesajlarınızı tarih, gönderen, öncelik sırası veya sizin belirlediğiniz bir kritere göre gruplayabilirsiniz.

Bu iki büyük yeniliğin yanında diğer yenilikler ve düzeltmeler şu şekilde:

- 'Quick Search' kutusuna metin girildiğinde 'Clear' tuşu ile metni temizleyebilirsiniz.

- 'Account Manager' içinde yerel dizin yolu değiştirilemiyordu. Bu hata düzeltildi.

- Çevrim dışı çalışma ile ilgili bir çok sorun düzeltildi.

- Adres defterinizde olmayan kullanıcılardan gelen ve içeriği uzak bir bölgeden yüklenen e-posta mesajları için ek güvenlik önlemleri geliştirildi.

- Uzun isme sahip dosya eklentilerinin isimleri mesaj alanında kısaltılarak gösteriliyordu. Artık uzun hali ile görüntülenebilecek.

Ayrıca daha bir çok hata da düzeltildi.

Ayrıntılar için http://www.mozilla.org/products/thunderbird/releases adresine bakabilirsiniz.

Görüşler

0
sametc
mozilla super birşey :)...

en sevdiğim yanı : logo tasarımları dikkat ettinizmi tasarımlarına muthiş gercekten ...... hayran olmamak elde degil.

thunderbird logosu super ;) ve bunu kurdum İLK defa mail browser kullanıcam. bakalım nasıl olucak.

dunyada en iyi logolara sahip programlar yarısması yapılsa mozilla kurumu supurur odulleri :)
0
Soulblighter
Kesinlikle haklısın. Mozilla Vakfı'nın mükemmelliğe çok önem verdiği kesin. Zaten yaptıkları yazılımlardan da bu anlaşılıyor.
0
bm
0
FZ
:)
Görüş belirtmek için giriş yapın...

İlgili Yazılar

SpreadFirefox.com'a saldırı

Soulblighter

Firefox'un pazarlama sitesi olan SpreadFirefox.com'a saldırı düzenlendi. Saldırı sonucunda üyelerin bir kısmının kişisel bilgilerinin çalınmış olabileceği belirtiliyor. Sitenin bir kaç gün kapalı kalmasına neden olan saldırıdan sonra Mozilla Vakfı, Spread Firefox üyelerine e-posta ile durumu bildirdi.

Mozilla 25.000.000 kullanıcı barajını aştı

St

Çıktığı günden bu yana ortalığı kasıp kavuran açık kaynak kodlu Mozilla Firefox sonunda 25.000.000 barajını da aştı ;)

Mozilla Thunderbird

butch

Mozilla bölünerek çoğalmaya devam ediyor. Daha önce de Firebird projesi Mozilla'nın diğer yüklerinden arındırılıp hızlı, hafif ve amacına uygun bir tarayıcı olması amacıyla başlatılmıştı. Bu kez Mozilla'nın diyet sebebi bir mail istemcisi. Projenin adı Thunderbird. Amaçlar Firebird ile benzer. Bir deneyin derim. Ama uyarayım Mozilla'nın tamamı 11 MB'ken, Thunderbird 9 MB.

Bunda Mozilla yok mu ?

sundance

Geçenlerde Windows makinasını yeniden kurduğum kardeşim, ertesi gün bir sorunu olup olmadığını sorduğumda ´Herşey iyi güzel de bunda Mozilla yok mu ? Explorer çok yavaş´ diyerek beni şaşırttı :)

Demek ki insanlar o kadar da alışkanlıklarında sabit fikirlilik etmiyorlarmış, demek ki daha iyi olana alışmak daha kolay olabiliyormuş.

Benzer düşünen birileri de Micros~1 Explorer yerine Firefox kullanmak için 13 sebep diyerek sebeplerini sıralamışlar.

Türkçe Mozilla Eklentileri

anonim

Uzun uğraşlar sonunda Türkçe eklenti sayfası artık herkese açık. eklentiler.mozilla.org.tr

Artık yabancı eklenti derdi bitti. Bu sitede güncel eklentilerin Türkçe sürümlerini bulabilirsiniz. Sitede bulunan tüm eklentiler tamamen Türkçedir.Şu an sitede topla 24 tane eklenti bulunmaktadır.Bu eklentilerin çoğu, mozilla update de ilk 20-30 girmiş eklentiler.Şu an sadece ingilizcede olup başka dilerde olmaya eklentiler bile var.İleriki zamanlarda bu sayı gittikçe artacaktır.Umarım sizlerin de hoşunza gidecektir bu oluşum.Görüşlerinizi bizlerle paylaşırsanız seviniriz.