Mozilla 0.9.9 çıktı

0
anonim
Yeni sürümde MathML standart olarak eklenmiş durumda. Ayrıca Unix sürümlerinde True Type font ve font anti-aliasing desteği var. Mükemmel bir browser, mail-news reader, HTML editor ve IRC Client'dan oluşan bu paketi hala denemeyen varsa çok şey kaçırıyorlar demektir.
Release notes..
Download..

Görüşler

0
anonim
Mozilla'nın güzel yanlarından birisi de farklı platformlarda bile aynı dasya yapılarını kullanması. Mesela Linux'da mail accountalarımı Windows altında kurulu Mozill'ya symlink yaptım ve artık hangi işletim sisteminden boot edersem edeyim aynı mail hesabıma ulaşıyorum ve kaygısızca yeni gelen mailleri indiriyorum ;)
Ama Linux versiyonunun Windows'a göre daha yavaş olması katlanılır şey değil bence bu konuya el atmalılar hemen :)
0
m1a2
Windows versiyonunu denemediğimden böyle bir karşılaştırma imkanım olmamıştı. Gerçekten Linux versiyonu daha mı yavaş yaw? Yavaş olan startup`mı genel program tepkilerimi? İlginç buldum doğrusu...
0
anonim
Yavaş olan tepkiler. IceWm ve Windowmaker üzerinde denedim. Xfree86'nin nv sürücüsünü kullanıyorum. 0.9.8 versiyonu Windows'da gerçekten kusursuz, Linux'ta ise (Windows'a göre) biraz yavaş kalıyor..
0
anonim
bu mozilla hangi widget kütüphanesi ile yazılıyor?
0
m1a2
Mozilla`nın portable GUI lib`i XPToolkit. Bu portable GUI`ler script veya bytecode`ların yavaşlığına mukabil derlenmiş kod performansı arayanlar için oldukça önemli. XPToolkit`i de içeren şöyle derli toplu bir karşılaştırmalı tablo görmek istersen de şuna bir bak derim.
0
anonim
nazar değmesin baya bi widget kütüphanemiz varmış yani.bu arada gtk 2.0 da dün itibariyle duyurulmuş.

www.gtk.org

11 Mar 2002
The GTK+ team is proud to announce the release of version 2.0 of the GTK+ widget toolkit and associated libraries (GLib, Pango, and ATK). The result of 3 years work with contributions from hundreds of volunteers, GTK+-2.0 represents a major step forward in free software user interface toolkits
0
anonim
Bunu haber olarak göndermek lazımdı aslında yorumu yazana kadar gönderseydin ya :)
0
anonim
haklısın,benimde jeton sonradan düştü zaten.
0
anonim
En sonunda 0.9.9'un slackware paketini www.linuxpackages.net 'den indirdim ve denedim. Ýlk yorumda yazdýðým yavaþlýk önemli ölçüde azalmýþ :^)
Mozilla takýmý beni anlýyor olmalý...
Görüş belirtmek için giriş yapın...

İlgili Yazılar

Amiga Üzerinde Mozilla: AmiZilla!

anonim

Adını vermeyen eski bir Netscape yetkilisi son iki günde AmiZilla projesine yaklaşık 4200 dolar bağışta bulundu. Böylece AmiZilla projesinin büyük ödülü 8411.22 dolara yükseldi!

AmiZilla, Mozilla'nın Amiga'ya port edilmiş hali olacak. Mozilla'yı Amiga platformuna port eden ilk kişiye veya gruba yukarıda bahsedilen ödül verilecek.

Bir programlama platformu olarak Mozilla

tongucyumruk

Çoğu zaman Mozilla'nın (veya benim taktığım isimle "ailenizin browser'ı Mozilla, kısaca Moz") ismi sadece browser, arada bir de Mail&News programı olarak anılır. Daha da az anıldığı bir konu ise bunların sadece buzdağının görünen kısmı olduğudur. Buzdağının gerçek boyutları ise yalnızca hayal gücünüzle sınırlı. Mozilla tarihteki gelmiş geçmiş tüm browserlar arasında bekide en genişletilebilir, en esnek olanı.

Davos Mozilla dedi

avukatahmetusta

Dünya Ekonomik Forumu 2007'nin teknoloji öncülerini açıkladı.

Bilgi teknolojisi dalında seçilenlerden birisi de Mozilla oldu.

Mozilla'nın CEO'su ve başkanı Mitchell Baker ile konu ile ilgili yapılan röpörtajı buradan okuyabilirsiniz.

Mozilla Thunderbird 0.9 çıktı!

Soulblighter

Mozilla Foundation, Thunderbird'in 0.9 sürümünü duyurdu. Bir çok hatanın düzeltildiği yeni sürümle birlikte yenilikler de mevcut.

Phoenix 0.5 (Naples) çıktı

conan

Mozilla'nin kodundan yola çıkılarak yaratılan web browser phoenix'in yeni versiyonu çıktı. Bu sürümde birden fazla homepage, 5 düğmeli intellimouse desteği, akıllı sidebar özelliği, download, history, ulaşılabilirlik, performans, stabilite, konularında iyileştirme, program boyutlarında ve hafıza kullanımında küçülme gibi bir çok yenilik var.