Mozilla 0.9.9 çıktı

0
anonim
Yeni sürümde MathML standart olarak eklenmiş durumda. Ayrıca Unix sürümlerinde True Type font ve font anti-aliasing desteği var. Mükemmel bir browser, mail-news reader, HTML editor ve IRC Client'dan oluşan bu paketi hala denemeyen varsa çok şey kaçırıyorlar demektir.
Release notes..
Download..

Görüşler

0
anonim
Mozilla'nın güzel yanlarından birisi de farklı platformlarda bile aynı dasya yapılarını kullanması. Mesela Linux'da mail accountalarımı Windows altında kurulu Mozill'ya symlink yaptım ve artık hangi işletim sisteminden boot edersem edeyim aynı mail hesabıma ulaşıyorum ve kaygısızca yeni gelen mailleri indiriyorum ;)
Ama Linux versiyonunun Windows'a göre daha yavaş olması katlanılır şey değil bence bu konuya el atmalılar hemen :)
0
m1a2
Windows versiyonunu denemediğimden böyle bir karşılaştırma imkanım olmamıştı. Gerçekten Linux versiyonu daha mı yavaş yaw? Yavaş olan startup`mı genel program tepkilerimi? İlginç buldum doğrusu...
0
anonim
Yavaş olan tepkiler. IceWm ve Windowmaker üzerinde denedim. Xfree86'nin nv sürücüsünü kullanıyorum. 0.9.8 versiyonu Windows'da gerçekten kusursuz, Linux'ta ise (Windows'a göre) biraz yavaş kalıyor..
0
anonim
bu mozilla hangi widget kütüphanesi ile yazılıyor?
0
m1a2
Mozilla`nın portable GUI lib`i XPToolkit. Bu portable GUI`ler script veya bytecode`ların yavaşlığına mukabil derlenmiş kod performansı arayanlar için oldukça önemli. XPToolkit`i de içeren şöyle derli toplu bir karşılaştırmalı tablo görmek istersen de şuna bir bak derim.
0
anonim
nazar değmesin baya bi widget kütüphanemiz varmış yani.bu arada gtk 2.0 da dün itibariyle duyurulmuş.

www.gtk.org

11 Mar 2002
The GTK+ team is proud to announce the release of version 2.0 of the GTK+ widget toolkit and associated libraries (GLib, Pango, and ATK). The result of 3 years work with contributions from hundreds of volunteers, GTK+-2.0 represents a major step forward in free software user interface toolkits
0
anonim
Bunu haber olarak göndermek lazımdı aslında yorumu yazana kadar gönderseydin ya :)
0
anonim
haklısın,benimde jeton sonradan düştü zaten.
0
anonim
En sonunda 0.9.9'un slackware paketini www.linuxpackages.net 'den indirdim ve denedim. Ýlk yorumda yazdýðým yavaþlýk önemli ölçüde azalmýþ :^)
Mozilla takýmý beni anlýyor olmalý...
Görüş belirtmek için giriş yapın...

İlgili Yazılar

Firefox 1.0.3 duyuruldu

ndemir

Firefox 1.0.2 nin duyurulmasının üzerinden çok kısa bir zaman geçmesine rağmen, Firefox 1.0.3 duyuruldu. Diğer 1.0.x versiyonlarında olduğu gibi bunda da daha çok güvenlik problemlerinin giderilmiş olması ön planda. Slashdot haberi burada.

Mozilla 1.1 çıktı

conan

Yeni mozilla'daki değişiklikler ana başlıklarla şunlar:
 • Daha sağlam bir motor ve kullanıcı arabirimi.
 • CSS, DOM ve HTML standartlarina daha fazla uyumluluk.
 • Yeni ve çarpıcı Windows ikonları.
 • MS Dialup Networking (çevirmeli ağbirimi miydi? :) tetikleme.......
 • Firefox Klavye Tabanlı Gezinti Sistemini Deniyor

  darkhunter

  Firefox geliştirme ekibi sayfalarda yer alan adresler üzerinde gezinmek için yeni bir sistem tasarlamaya başlamış. Benzer bir sistem Opera 8 ile kullanılmaya başlamış durumda. Kullanılan sistem, televizyon için kullanılması düşünülmüş bir uygulamayı esas alıyor.

  Mozilla 1.0´ın Win32 OS´lar için eksikleri tamamlandı

  crematorium

  Bildiğiniz gibi Mozilla 1.0 çıktı ve FZ'nin söylediği ve benim deneyip gördüğüm kadarıyla Win32 OS Kullanıcıları için önemli iki eksiklik var birisi FLASH Plug-in'i diğeri ise Java Plug-in'i. Bu iki plug-in'i bulup kurdum artık Mozilla 1.0 kusursuz ve sorunsuz olarak çalışmakta hepinize hayırlı olsun... :)

  Plug-In'leri aşağıdaki linklere tıklayarak indirebilirsiniz...
  Java Plug-In
  FLASH Plug-In

  Hepinize Kolay Gelsin
  "Crematorium"

  Mozilla 1.2 çıktı

  conan

  Yeni mozilla'daki değişiklikler ana başlıklarla şunlar:
 • Type Ahead özelliği,
 • Basit toolbar kişiselleştirme,
 • Linux'de GTK temalarına destek,
 • Başlangıç sayfasına birden çok linkle (tab içinde) başlayabilme,
 • Link Önceden İndirme (Link Prefetch) özelliği: Browser birşey yapmazken potansiyel ziyaret edilebilecek yerleri indirme.
 • Mailler hard diskinizdeyken istediğiniz filtreyi uygulayabilme (SONUNDA!)
 • Windows için Palm Sync
 • MacOs için daha güçlü arabirim

  Daha fazla detay için