Mozilla 0.9.9 çıktı

0
anonim
Yeni sürümde MathML standart olarak eklenmiş durumda. Ayrıca Unix sürümlerinde True Type font ve font anti-aliasing desteği var. Mükemmel bir browser, mail-news reader, HTML editor ve IRC Client'dan oluşan bu paketi hala denemeyen varsa çok şey kaçırıyorlar demektir.
Release notes..
Download..

Görüşler

0
anonim
Mozilla'nın güzel yanlarından birisi de farklı platformlarda bile aynı dasya yapılarını kullanması. Mesela Linux'da mail accountalarımı Windows altında kurulu Mozill'ya symlink yaptım ve artık hangi işletim sisteminden boot edersem edeyim aynı mail hesabıma ulaşıyorum ve kaygısızca yeni gelen mailleri indiriyorum ;)
Ama Linux versiyonunun Windows'a göre daha yavaş olması katlanılır şey değil bence bu konuya el atmalılar hemen :)
0
m1a2
Windows versiyonunu denemediğimden böyle bir karşılaştırma imkanım olmamıştı. Gerçekten Linux versiyonu daha mı yavaş yaw? Yavaş olan startup`mı genel program tepkilerimi? İlginç buldum doğrusu...
0
anonim
Yavaş olan tepkiler. IceWm ve Windowmaker üzerinde denedim. Xfree86'nin nv sürücüsünü kullanıyorum. 0.9.8 versiyonu Windows'da gerçekten kusursuz, Linux'ta ise (Windows'a göre) biraz yavaş kalıyor..
0
anonim
bu mozilla hangi widget kütüphanesi ile yazılıyor?
0
m1a2
Mozilla`nın portable GUI lib`i XPToolkit. Bu portable GUI`ler script veya bytecode`ların yavaşlığına mukabil derlenmiş kod performansı arayanlar için oldukça önemli. XPToolkit`i de içeren şöyle derli toplu bir karşılaştırmalı tablo görmek istersen de şuna bir bak derim.
0
anonim
nazar değmesin baya bi widget kütüphanemiz varmış yani.bu arada gtk 2.0 da dün itibariyle duyurulmuş.

www.gtk.org

11 Mar 2002
The GTK+ team is proud to announce the release of version 2.0 of the GTK+ widget toolkit and associated libraries (GLib, Pango, and ATK). The result of 3 years work with contributions from hundreds of volunteers, GTK+-2.0 represents a major step forward in free software user interface toolkits
0
anonim
Bunu haber olarak göndermek lazımdı aslında yorumu yazana kadar gönderseydin ya :)
0
anonim
haklısın,benimde jeton sonradan düştü zaten.
0
anonim
En sonunda 0.9.9'un slackware paketini www.linuxpackages.net 'den indirdim ve denedim. Ýlk yorumda yazdýðým yavaþlýk önemli ölçüde azalmýþ :^)
Mozilla takýmý beni anlýyor olmalý...
Görüş belirtmek için giriş yapın...

İlgili Yazılar

Firefox'a araç çubuğu geliştirin (makale)

sefalet

Bu güzel adreste Firefox'a araç çubuğu eklentisi geliştirmenin ayrıntılı anlatımı yapılmış. Yazının başında da belirtildiği üzere anlatım uzun ama eklenti oluşturmak çok kolay.

Fazlamesai yapanlar Firefox'a nasıl bir araç çubuğu eklentisi isterlerdi acaba?

http://www.borngeek.com/firefox/tutorial/

Firefox için Yahoo Toolbar

e2e

Yahoo, Firefox için Yahoo! Toolbar Beta sürümünü yayınladı.

Beta sürümü sadece Windows üzerinde, Firefox 1.0 ile çalışıyor.

Bir programlama platformu olarak Mozilla

tongucyumruk

Çoğu zaman Mozilla'nın (veya benim taktığım isimle "ailenizin browser'ı Mozilla, kısaca Moz") ismi sadece browser, arada bir de Mail&News programı olarak anılır. Daha da az anıldığı bir konu ise bunların sadece buzdağının görünen kısmı olduğudur. Buzdağının gerçek boyutları ise yalnızca hayal gücünüzle sınırlı. Mozilla tarihteki gelmiş geçmiş tüm browserlar arasında bekide en genişletilebilir, en esnek olanı.

Biz de bir gazeteye Mozilla Firefox için tam sayfa reklam verelim!

anonim

spreadfirefox.com'dan bir bomba daha: Firefox için gazeteye tam sayfa reklam.
Biz de böyle birşey yapabilir miyiz?

Fazla değil ama benden 20 milyon (20 YTL) çıkar. Bazı firmalar da destek olabilir sanırım. ;-)

Firefox 1.0.3 duyuruldu

ndemir

Firefox 1.0.2 nin duyurulmasının üzerinden çok kısa bir zaman geçmesine rağmen, Firefox 1.0.3 duyuruldu. Diğer 1.0.x versiyonlarında olduğu gibi bunda da daha çok güvenlik problemlerinin giderilmiş olması ön planda. Slashdot haberi burada.