Mozilla 0.9.9 çıktı

0
anonim
Yeni sürümde MathML standart olarak eklenmiş durumda. Ayrıca Unix sürümlerinde True Type font ve font anti-aliasing desteği var. Mükemmel bir browser, mail-news reader, HTML editor ve IRC Client'dan oluşan bu paketi hala denemeyen varsa çok şey kaçırıyorlar demektir.
Release notes..
Download..

Görüşler

0
anonim
Mozilla'nın güzel yanlarından birisi de farklı platformlarda bile aynı dasya yapılarını kullanması. Mesela Linux'da mail accountalarımı Windows altında kurulu Mozill'ya symlink yaptım ve artık hangi işletim sisteminden boot edersem edeyim aynı mail hesabıma ulaşıyorum ve kaygısızca yeni gelen mailleri indiriyorum ;)
Ama Linux versiyonunun Windows'a göre daha yavaş olması katlanılır şey değil bence bu konuya el atmalılar hemen :)
0
m1a2
Windows versiyonunu denemediğimden böyle bir karşılaştırma imkanım olmamıştı. Gerçekten Linux versiyonu daha mı yavaş yaw? Yavaş olan startup`mı genel program tepkilerimi? İlginç buldum doğrusu...
0
anonim
Yavaş olan tepkiler. IceWm ve Windowmaker üzerinde denedim. Xfree86'nin nv sürücüsünü kullanıyorum. 0.9.8 versiyonu Windows'da gerçekten kusursuz, Linux'ta ise (Windows'a göre) biraz yavaş kalıyor..
0
anonim
bu mozilla hangi widget kütüphanesi ile yazılıyor?
0
m1a2
Mozilla`nın portable GUI lib`i XPToolkit. Bu portable GUI`ler script veya bytecode`ların yavaşlığına mukabil derlenmiş kod performansı arayanlar için oldukça önemli. XPToolkit`i de içeren şöyle derli toplu bir karşılaştırmalı tablo görmek istersen de şuna bir bak derim.
0
anonim
nazar değmesin baya bi widget kütüphanemiz varmış yani.bu arada gtk 2.0 da dün itibariyle duyurulmuş.

www.gtk.org

11 Mar 2002
The GTK+ team is proud to announce the release of version 2.0 of the GTK+ widget toolkit and associated libraries (GLib, Pango, and ATK). The result of 3 years work with contributions from hundreds of volunteers, GTK+-2.0 represents a major step forward in free software user interface toolkits
0
anonim
Bunu haber olarak göndermek lazımdı aslında yorumu yazana kadar gönderseydin ya :)
0
anonim
haklısın,benimde jeton sonradan düştü zaten.
0
anonim
En sonunda 0.9.9'un slackware paketini www.linuxpackages.net 'den indirdim ve denedim. Ýlk yorumda yazdýðým yavaþlýk önemli ölçüde azalmýþ :^)
Mozilla takýmý beni anlýyor olmalý...
Görüş belirtmek için giriş yapın...

İlgili Yazılar

Tamarin projesi (JavaScript2'ye giden yol)

roktas

Mozilla grubunca bugün yapılan duyuruya göre Adobe® firması Flash® oynatıcıda kullanılan ActionScript™ betik diline ait AVM2 isimli yeni nesil sanal makineyi Mozilla'ya bağışladı. ECMAScript sürüm 3 uyumlu bu sanal makine Firefox 1.5 ve 2 sürümlerinde de yer alan bazı yeni Javascript özelliklerini de destekleyen bir eşzamanlı derleyici (JIT) içeriyor¹.

Bunda Mozilla yok mu ?

sundance

Geçenlerde Windows makinasını yeniden kurduğum kardeşim, ertesi gün bir sorunu olup olmadığını sorduğumda ´Herşey iyi güzel de bunda Mozilla yok mu ? Explorer çok yavaş´ diyerek beni şaşırttı :)

Demek ki insanlar o kadar da alışkanlıklarında sabit fikirlilik etmiyorlarmış, demek ki daha iyi olana alışmak daha kolay olabiliyormuş.

Benzer düşünen birileri de Micros~1 Explorer yerine Firefox kullanmak için 13 sebep diyerek sebeplerini sıralamışlar.

Mozilla 1.3 çıktı

acemi_

Mozilla 1.3'de bulunan yeni özellikler:
 • Junk mail sınıflandırma
 • Haber grubu filtreleme
 • Yeni eklenen rich text editor Mozilla Midas
 • Otomatik resim boyutlandırma. Resmi, tam ölçüsünde veya pencereye uygun ölçüde görebilme seçeneği
 • Mozilla paneli olarak açılan Chatzilla
 • Çalışma anında profil değiştirebilme
 • Sayfa içinde link/kelime arama için daha gelişmiş özellikler
 • Daha fazla performans, standartlara uyumluluk
 • Mozilla 1.7 de çıktı!

  Challenger

  Mozilla FireFox 0.9 ve Thunderbird 0.7' nin ardından Mozilla 1.7 de duyuruldu. Yeni Mozilla' nın açılışı daha hızlı bir şekilde gerçekleşiyor. Mozilla 1.7 ile ilgili sürüm notlarını http://www.mozilla.org/releases/mozilla1.7/ adresinde bulabilirsiniz.

  Yamuk Flash animasyonları artık sorun yaratmayacak! ;-)

  loker

  Bazı flash dosyaları flash-plugin for mozilla ile düzgün görüntülenemeyebiliyor ve bu olduğunda izlediğiniz sayfanın bir bölümü flash dosyasından taşan bir katmanla kapanıyor. Bu sorunu sık izlediğiniz sitelerde yaşıyor ve sayfayı yeniden yükleyip gif ya da düzgün hazırlanmış bir flash ile izlemeyi umarak zaman harcıyorsanız lütfen mozilla'nın harika extension teknolojisine bir daha bakın...

  Burada bulabileceğiniz extension ile flash dosyaları arka planda yüklenirken siz sayfayı izleyip, görüntülemek istediğiniz flash dosyasının üzerine tıklayarak bozuk da olsa izlemeyi tercih edebilirsiniz... Flash dosyaların bu aralar çoğunlukla reklamlar için bir araç olduğunu düşünecek olursak bir nevi pop-up blocker işlevi gördüğünü de iddia edebiliriz. Extensionları sevelim, sevmeyenleri bilgilendirelim.