Microsoft´tan Amerikan okullarına kıyak , Redhat karşı atakta geç kalmadı!

0
anonim
Microsoft'un Amerikadaki bilgisayar sıkıntısı çeken,yardıma muhtaç okullara yönelik başlatacağını söylediği kampanyaya Redhat CEO'su Matthew Szulik'den çok ilginç bir karşı atak geldi. Microsoft'un yazılım yerine aynı paraya 14.000 PC alabileceğini, bu durumda da Okullara işletim sistemi olarak Redhat Linux'u ücretsiz olarak temin edeceklerini ve Microsoft'un öngördüğü gibi lisansının 5 senelik değil sınırsız olduğunu söyledi. Bu ilginç pazar kapma oyunu hakkında detaylı bilgi şu adreste http://www.reuters.com

Görüşler

0
anonim
RedHat Linux zaten ucretsiz degil mi? Sadece kutusuyla satin alinirsa icindeki kitaplar, cd falan parali. Yoksa internetten download edilirse ucretsiz olmasi lazim bildigim kadariyla. Bu durumda Redhat firmasi ucretsiz biseyi bagisliyarak ne gibi bir yardim yapmis oluyor?
0
SHiBuMi
Olayın püf noktası RedHat'ın yardım yapıp yapmaması değil, Microsoft'un yaptığı teklifin samimiliği. RedHat diyor ki, gel sen şu kadar $$$ Windows yazılım lisansı bağışlayacağına, $$$ karşılığı 14.000 bilgisayar al bu okullar için, ben de RedHat ile işletim sistemi olayını bedel ödetmeden çözeyim. Böylece 14.000 bilgisayar + 14.000 işletim sistemi bağışlanmış olsun.

Biraz daha düşünürsen, aynı soruyu Microsoft için de sorabilirsin. Lisans bağışlama ile Microsoft cebinden beş kuruş para çıkmadan $$$ bağış yapmış gözükecekti. Donanım alması durumundaysa bu para öyle ya da böyle cebinden tıkır tıkır çıkacak.
0
anonim
Linki verilen yaziyi okumadim ama, Redhat'in 14K bilgisayara kendi isletim sistemini kumasi yeterince yardim sayilir (norton ghost'la kolay tabi, ama 14K bilgisayarin kasasini acacak elemana sabir dilerim :) Ayrica bu okullara normalde parayla sattigi destegi ucretsiz verebilir..
Görüş belirtmek için giriş yapın...

İlgili Yazılar

Fedora Core 3 çıktı

conan

RedHat'in community dağıtımı olan Fedora'nın core 3 sürümü karşınızda. Bu dağıtımda Fedora biraz daha şişmanlamış. 4 CD program ve 4 CD kaynak koduyla zenginleşmiş epey. Aynı zamanda x86-64 ve i386 mimarilerini de destekliyor. Indirin Bug bulduysaniz paylaşın E-posta listesine kaydolun ;)

Red Hat 7.1 Çıktı Ha Gayret !

sundance

Red Hat 7.1 dün yapılan bir açıklama ile beta versiyondan final versiyona geçtiğini dünyaya duyurdu.

Yeni versiyonda, çoklu işlemci desteği olan 2.4 kernel, default güvenlik ayarları, daha kolay installasyon gibi bir çok gelişme var. Ve artık RedHat installasyonu minimum iki cd.
Bana sorarsanız denenmişi tekrar denemenin alemi yok .2 versionları dışında RedHat'den hayır gelmez.

Ve Red Hat Bombayı Patlattı: Fedora Project

anonim

Red Hat bir süre önce artık kutulu perakende satışı yapmayacağını bildirmişti. Bunun yerine Red Hat Linux Project´i duyurdu. Hemen ardından da Red Hat Severn, RH´nin ilk public betası duyuruldu. Ancak bundan sonra Red Hat Linux Sitesi askıya alındı ve yeni bir açıklama hazırlandığı söylendi. O gün bügündür RH´den hiç ses çıkmadı hatta Beta tarihleri bile ertelendi. Nihayet bugün beklenen açıklama geldi:

Fedora Core 1 incelemesi

ghanthar

LinuxMerkezi Fedora Core 1 incelemesi yayımlandı. Buradan ulaşabilirsiniz.

Red Hat`ten 3. kuşak cep telefonları için açık işletim sistemi

larweda

Red Hat, 3.kuşak (3G) cep telefonları içn bir işletim sistemi geliştiriyor, ama linux üzerinde değil. 18 ay önce satın aldığı Cygnus ile 3G Lab beraber bir işletim sistemi geliştirdiklerini ve şimdiki Cygnus OS (eCOS) tabanlı olacak olan sistem, eCOS/M3 adını alacak.

Nokia, Motorola ve Psion`un EPOC tabanlı olarak 3 yılda geliştirdiği ve şu anda Nokia Communicator 9210`da kullanılan Symbian OS`a rakip olabilecek olan eCOS/M3, biraz geç bir başlangıç yapmış görünüyor. Ama Red Hat`in açık kod tecrübesi en azından Symbian`ın yaptığı hataları (Linux, Mac veya herhangi bir Microsoft dışı işletim sistemi ile konuşamama ve herhangi birinde geliştirilim yapılamama vb.) aşılmış olabilir.

Detaylı bilgi için: www.redhat.com/about/presscenter/2001/press_hitachi.html