Microsoft´tan Amerikan okullarına kıyak , Redhat karşı atakta geç kalmadı!

0
anonim
Microsoft'un Amerikadaki bilgisayar sıkıntısı çeken,yardıma muhtaç okullara yönelik başlatacağını söylediği kampanyaya Redhat CEO'su Matthew Szulik'den çok ilginç bir karşı atak geldi. Microsoft'un yazılım yerine aynı paraya 14.000 PC alabileceğini, bu durumda da Okullara işletim sistemi olarak Redhat Linux'u ücretsiz olarak temin edeceklerini ve Microsoft'un öngördüğü gibi lisansının 5 senelik değil sınırsız olduğunu söyledi. Bu ilginç pazar kapma oyunu hakkında detaylı bilgi şu adreste http://www.reuters.com

Görüşler

0
anonim
RedHat Linux zaten ucretsiz degil mi? Sadece kutusuyla satin alinirsa icindeki kitaplar, cd falan parali. Yoksa internetten download edilirse ucretsiz olmasi lazim bildigim kadariyla. Bu durumda Redhat firmasi ucretsiz biseyi bagisliyarak ne gibi bir yardim yapmis oluyor?
0
SHiBuMi
Olayın püf noktası RedHat'ın yardım yapıp yapmaması değil, Microsoft'un yaptığı teklifin samimiliği. RedHat diyor ki, gel sen şu kadar $$$ Windows yazılım lisansı bağışlayacağına, $$$ karşılığı 14.000 bilgisayar al bu okullar için, ben de RedHat ile işletim sistemi olayını bedel ödetmeden çözeyim. Böylece 14.000 bilgisayar + 14.000 işletim sistemi bağışlanmış olsun.

Biraz daha düşünürsen, aynı soruyu Microsoft için de sorabilirsin. Lisans bağışlama ile Microsoft cebinden beş kuruş para çıkmadan $$$ bağış yapmış gözükecekti. Donanım alması durumundaysa bu para öyle ya da böyle cebinden tıkır tıkır çıkacak.
0
anonim
Linki verilen yaziyi okumadim ama, Redhat'in 14K bilgisayara kendi isletim sistemini kumasi yeterince yardim sayilir (norton ghost'la kolay tabi, ama 14K bilgisayarin kasasini acacak elemana sabir dilerim :) Ayrica bu okullara normalde parayla sattigi destegi ucretsiz verebilir..
Görüş belirtmek için giriş yapın...

İlgili Yazılar

Red Hat Severn´in ilk ekran görüntüleri

anonim

Red Hat in yeni sürümünün ilk betası Severn in ilk ekran görüntülerine http://www.osnews.com/story.php?news_id=4091 adresinden ulaşabilirsiniz. Red Hat daha önce artık paketli perakende sektöründe olamayacağını duyurmuştu bunun ardından Red Hat Linux un artık bir ürün değil bir proje olduğunu bildirdi. Dileyen herkes betayı indirip fikirleri ve gelişmesini istediği özelliklerini bildirerek RH nin gelişimine katkıda bulunabiliyor. RH daha önce beta versiyonları kullanıcıya sunmuyordu.
Yeni Red Hat ve yeni Red Hat Project sistemi hepimize hayırlı olsun.

Kaynak: LinuxTurkey

RedHat 8.0 Duyuruldu!

FengShui

Uzun zamandan beri beklenen RedHat in 8.0 sürümü 30 Eylülde duyuruldu. Kernel 2.4.18 kullanılan sürümün en büyük özellikleri ise Apache 2.0, Gnome 2.0 ve XFree86 4.2.0 ile birlikte geliyor olması. Daha fazla bilgiyi buradan edinebilirsiniz

JBoss'un Kurucusu Marc Fleury RedHat'ten Ayrıldı.

meddah

Ve sonunda beklenen oldu, Jboss'un kurucusu Marc Fleury Redhat'ten ayrıldı. 2005 yılının Aralık ayında Fleury "Fil ve Kaplan" isimli dört bölümlük bir makale yayınlamıştı.

Fil ve Kaplan 1, 2, 3, 4

Redhat, Jboss'u satın aldıktan sonra makalenin Redhat ile ilgili 2. bölümünü değiştirmişti. İkinci bölümü ilk haline ise bu adresinden erişilebilir.

Red Hat ve Fedora Core Linux için Gelişmiş Paket Yönetimi

honal

Fedora ve Red Hat Linux üzerinde kullanılan YUM programına ait detaylı bir NASIL YAPILIR belgesi ekledim. Belgede ayrıca Red Hat tarafından resmi olarak desteği kesilen Red Hat sürümleri için güncelleme kısmı da mevcuttur, ilgilenen arkadaşlara yardımcı olması dileğimle.

Red Hat Linux 9.0

eexx

Red Hat Linux 9.0'ın 31 Mart itibari ile hazır olacağı duyuruldu. Red Hat'in RHN üyelerine gönderdiği e-posta içeriği şöyle: