Microsoft´tan Amerikan okullarına kıyak , Redhat karşı atakta geç kalmadı!

0
anonim
Microsoft'un Amerikadaki bilgisayar sıkıntısı çeken,yardıma muhtaç okullara yönelik başlatacağını söylediği kampanyaya Redhat CEO'su Matthew Szulik'den çok ilginç bir karşı atak geldi. Microsoft'un yazılım yerine aynı paraya 14.000 PC alabileceğini, bu durumda da Okullara işletim sistemi olarak Redhat Linux'u ücretsiz olarak temin edeceklerini ve Microsoft'un öngördüğü gibi lisansının 5 senelik değil sınırsız olduğunu söyledi. Bu ilginç pazar kapma oyunu hakkında detaylı bilgi şu adreste http://www.reuters.com

Görüşler

0
anonim
RedHat Linux zaten ucretsiz degil mi? Sadece kutusuyla satin alinirsa icindeki kitaplar, cd falan parali. Yoksa internetten download edilirse ucretsiz olmasi lazim bildigim kadariyla. Bu durumda Redhat firmasi ucretsiz biseyi bagisliyarak ne gibi bir yardim yapmis oluyor?
0
SHiBuMi
Olayın püf noktası RedHat'ın yardım yapıp yapmaması değil, Microsoft'un yaptığı teklifin samimiliği. RedHat diyor ki, gel sen şu kadar $$$ Windows yazılım lisansı bağışlayacağına, $$$ karşılığı 14.000 bilgisayar al bu okullar için, ben de RedHat ile işletim sistemi olayını bedel ödetmeden çözeyim. Böylece 14.000 bilgisayar + 14.000 işletim sistemi bağışlanmış olsun.

Biraz daha düşünürsen, aynı soruyu Microsoft için de sorabilirsin. Lisans bağışlama ile Microsoft cebinden beş kuruş para çıkmadan $$$ bağış yapmış gözükecekti. Donanım alması durumundaysa bu para öyle ya da böyle cebinden tıkır tıkır çıkacak.
0
anonim
Linki verilen yaziyi okumadim ama, Redhat'in 14K bilgisayara kendi isletim sistemini kumasi yeterince yardim sayilir (norton ghost'la kolay tabi, ama 14K bilgisayarin kasasini acacak elemana sabir dilerim :) Ayrica bu okullara normalde parayla sattigi destegi ucretsiz verebilir..
Görüş belirtmek için giriş yapın...

İlgili Yazılar

Red Hat ve Fedora Core Linux için Gelişmiş Paket Yönetimi

honal

Fedora ve Red Hat Linux üzerinde kullanılan YUM programına ait detaylı bir NASIL YAPILIR belgesi ekledim. Belgede ayrıca Red Hat tarafından resmi olarak desteği kesilen Red Hat sürümleri için güncelleme kısmı da mevcuttur, ilgilenen arkadaşlara yardımcı olması dileğimle.

Red Hat Linux 9.0

eexx

Red Hat Linux 9.0'ın 31 Mart itibari ile hazır olacağı duyuruldu. Red Hat'in RHN üyelerine gönderdiği e-posta içeriği şöyle:

Ve Red Hat Bombayı Patlattı: Fedora Project

anonim

Red Hat bir süre önce artık kutulu perakende satışı yapmayacağını bildirmişti. Bunun yerine Red Hat Linux Project´i duyurdu. Hemen ardından da Red Hat Severn, RH´nin ilk public betası duyuruldu. Ancak bundan sonra Red Hat Linux Sitesi askıya alındı ve yeni bir açıklama hazırlandığı söylendi. O gün bügündür RH´den hiç ses çıkmadı hatta Beta tarihleri bile ertelendi. Nihayet bugün beklenen açıklama geldi:

Red Hat, IBM eServer’ları destekleyecek

polat

Linux firması Red Hat, IBM eServer ürün dizisinin tamamını, paketlenmiş ve özel çözümleriyle destekleyeceğini açıkladı.

Red Hat; açık kaynak yazılım çözüm, servis ve destek hizmetlerinin, IBM eServer ailesinin tamamını desteklemesi için IBM ile işbirliği yapacağını duyurdu. xSeries platformu üzerinde Linux’u destekleyen ilk firmalardan olan Linux dağıtım partneri Red Hat, desteğini; IBM eServer zSeries, iSeries ve pSeries platformlarına da yaygınlaştırdı.

NTVMSNBC haberi

RedHat 8.0 Duyuruldu!

FengShui

Uzun zamandan beri beklenen RedHat in 8.0 sürümü 30 Eylülde duyuruldu. Kernel 2.4.18 kullanılan sürümün en büyük özellikleri ise Apache 2.0, Gnome 2.0 ve XFree86 4.2.0 ile birlikte geliyor olması. Daha fazla bilgiyi buradan edinebilirsiniz