Linux Semineri : djbDNS Sunucusu

0
anonim
Linux Kullanıcıları Derneği, 23 Ağustos PERŞEMBE günü saat 18.30'da Ankara Üniversitesi'nde djbDNS sunucusu semineri düzenliyor. djbDNS, Bind'a alternatif olarak Qmail'in yazarı D.J.Bernstein tarafından geliştirilen "güvenlik garantisi" olan bir DNS sunucusu. Seminerin konuşmacısı djbDNS Türkçe kurulum dokümanını hazırlayan Ömer Faruk Şen.

Görüşler

0
anonim
Arkadaşlar birazda şu seminerleri, toplantıları vs... istanbul da yapsak nasıl olur?

ya da oluyorda biz mi duymuyoruz.
0
urxalit
Ankara´daki kadar sık olmasa da İstanbul´da da oluyor. Ben hiç katılamadım. İstanbul grubunun sitesinden bilgilerine ulaşabilirsiniz.

Şimdi baktım site pek güncellenmiyor, ama oradaki listeye üye olursanız haftada bir ya da 15 günde bir seminer olacağı zaman duyuru geliyor.
0
anonim
Merhabalar,
Ankara daki seminerlerin çoğu Istanbul'da da yapılıyor. Genelde 2 haftada bir pazar gunleri, ama yaz nedeniyle 3 haftada bir yapıyoruz. Web sitesi pek guncelleşmiyor. sadece seminer duyurusu değiştiriliyor. Doruk.Net deki makinada pek yetkimiz malesef o yüzden. Eylul itibari ile tekrar düzenli ve planlanmış şekilde seminerlere devam edilecek. istanbul-anons'a uye olursanız duyurular sizlerede gelir.
ARiF
0
anonim

teşekkürler...
0
sundance
Bakın ne diycem, şu anda fazlamesainin 410 üyesi var, iyi kötü IT sektöründen (özellikle de GPL ortamlarından) takipçilerimiz var. Gelin şu Seminerler için Fazlamesai'de bir köşe açalım, ana sayfadan, nerde ne Open Source semineri varsa (veya başka önemli bulduğumuz etkinlikler de olabilir) takvim gibi dursun.

Ne dersiniz ?
0
SHiBuMi
Evet php.net deki gibi sağ üst köşede duran eventlist gibi bir çalışma faydalı olur.
0
anonim
Her gün girdiğimiz bu site de seve seve tıkladığımız bir linkimiz daha olur :)


0
FZ
Evet! Evet! fazlamesai.net bu alanda önemli bir boşluğu doldurabilir, doldurmalıdır da! Madem serbest yazılım mantalitesini destekliyor o halde mevzu ile ilgili etkinlikler ilgili zaman ve mekan bilgisini de üyelerine, takipçilerine sunmalıdır.
0
banderas
gittik gördük güsel oldu ... milletin koskoca IBM ''leri çalistirip yaptiklari olayi bu daniel amcanin program1yla PII 350 ile çalistirdigini duymak Linux tarafarlari adina çok hos bir olaydi...
bu arada katilanlar biras az gibiydi .. am olsun yine de gayet faideliydi...
Görüş belirtmek için giriş yapın...

İlgili Yazılar

Dinamikler 2006 Kongre Duyurusu

SHiBuMi

İstanbul Proje Yönetimi Derneği tarafından her yıl düzenlenen Dinamikler Kongresi, bu yıl Dinamikler 2006 adı altında 7-8 Nisan 2006 tarihlerinde İstanbul Teknik Üniversitesi Ayazağa Kampüsü, Süleyman Demirel Kültür Merkezi'nde gerçekleştirilecek.

2006 kongresinin teması Yenilikçilik, Girişimcilik ve Finans olarak belirlenmiş. Panel başlıkları arasında "Girişimcilik ve Gençler", "Girişimci Projeleri Finansmanı" gibi konular yer alıyor.

İNETD Seminerlerinde Bu Hafta: İki Seminer Birden

adervis

Bu hafta İNETD Teknoloji Seminerlerin'de iki seminer birden yapılacak. İlk seminer "Linux İle Ağ Yönetimi" Can Uğur AYFER ve Yavuz Selim KÖMÜR tarafından, ikinci seminer "Linux Bant Genişliği Yönetimi" Serkan Kenar tarafından verilecek.

Etkinlik önceden kayıt olmak koşulu ile herkese açık ve ücretsiz. Seminerler IBM Linux Merkezi'nde 24 Mart 2007 tarihinde saat 14:00'de başlayarak arka arkaya yapılacak.

Panel : Görsel Sanatlarda Matematik ve Programlama

FZ

Atölye Onbir, özellikle görsel sanatlar için güncel bir araç haline gelen bilgi görselleştirme (Information Visualization) yöntemleri ve sanatçıların bu yeni araca yaklaşımı üzerine konuşmak için Can Altıneller‘i konuk ediyor. Bilgisayarın ve bilgisayar biliminin sanatçılara sunduğu imkanlar hakkında bilgi edinmek ve fikirlerinizi paylaşmak istiyorsanız en geç 10 Kasım 2009 tarihine kadar aşağıdaki formu doldurarak bu etkinlikteki yerinizi ayırtın.

TBD Genç Ankara'da Android Programlama ve Mobil Dünya Semineri düzenliyor

anonim

TBD Genç Ankara, TOBB ETÜ Bilişim Teknolojileri ve Robot Topluluğu'nda bir Android semineri düzenliyor. Konuşmacı Android konusunda uzman bir isim Mustafa Ferhan Akman.

Açık Kaynak ve Özgür Yazılım Günü @ Yeditepe Üniversitesi

mustafassf

Yeditepe Üniversitesi Mühendislik Kulübü olarak bu sene ilkini 8 Nisan'da düzenleyeceğimiz "Açık Kaynak ve Özgür Yazılım Günü" adlı etkinliğimiz, "Açık Kaynak", "Özgür Yazılım" gibi terimler hakkında, bilgilendirme ve bilinçlendirme, bilgisayar okuryazarlığını artırma amacıyla gerçekleştirilecektir. Konularında uzman kişilerin katilacağı etkinliğimize herkes davetlidir.

Detaylı bilgi için : http://open.yuenc.org