ixir kapandı :)

0
anonim
ixir, bireysel internet erişimi pazarından çekildiğini ve mevcut abonelerini superonline`a devredeceğini açıkladı. Ntvmsnbc`de yer alan habere göre kararın, "internet pazarının karlı ve verimli bir sektör haline gelmesi yönünde önemli bir adım olması" bekleniyormuş :-)

haberler: ixir , ntvmsnbc

Görüşler

0
FZ
İşlteme fakültelerinde, MBA programlarında falan ders verilirken, Internet üzerinde nasıl iş yapılmaz (!) konusuna gelince örnek olarak gösterilecek şirketlerden biri daha literatürümüze girmiş oldu böylece. boo.com adlı 6 ay içinde süper çıkış yapıp direkt kafa üstü çakılan bir şirketten sonra IXIR'i de yerel facialarımızdan biri olarak anacağız.

Merhum'u nasıl bilirdiniz ey cemaat-i Internet? ;-)
0
sundance
Valla zamanında bu konuda az yazıp çizmedik, zira işin oldukça içindeydik, alenen yapılan ve kasıtlı olmadığına inanamadığımız beceriksizliklerin bini bir para idi. Beceriksizliği bir kenara bırakın komiklikler inanılmaz boyuttaydı.

Kokoreç firmasının kurulum/planlama aşamalarından birinde ALTUN`dan kalbi olan bir Genel Müdür Yardımcısı `Ben İxiri Türkiyenin bir numaralı Internet şirketi değil, diğer şirketleri kapanmaya zorlayan, tek Internet şirketi yapmayı hedefliyroum` demişti, 1999`un sonuna doğru.

Aslında fena da sayılmaz, zira Şubat ayında işten atılmasına rağmen, sonunda SuperOnline`ı Türkiye`nin açık ara bir numaralı Internet şirketi yaptı :) Ama sanırım bunu istemiyordu, hazret.

Daha komiğini söyleyelim. Kulağımıza çalınan haberlere göre, SuperOnline İxir`i almak istediğinde İxir $4Milyon fiyat çekmiş. Olmamış tabi. Sonra İxir tasviye edilecek duruma gelince, bu haberi de saklayamamışlar, Superonline a gittiklerinde Superonline bu sefer $1Milyon teklif etmiş :)))

Anlamıyorum ki, böyle bir iş yapabilmek için $5000-$10,000 maaş almaya gerek yok ki ? Veya bütün operasyonu için $50-$60 Milyon gibi rakamlardan bahsedilen bir şirketi batırmak için Amerikadan adam getirtmek gerekli değil ki, bizim ülkemizde de gayet beceriksiz yöneticiler var.

KIVILCIM Hindistan

a.k.a. Sundance
Görüş belirtmek için giriş yapın...

İlgili Yazılar

FreeBSD 4.6 Çıktı!

anonim

FreeBSD 4.6 sürümü duyuruldu. Konu ile ilgililere bu başlık zaten yeterli. Bunun dışında FreeBSD nedir, ne değildir gibi sorularınız için internet sayfasına bakabilirsiniz.
Ayrıntılı bilgi için www.freebsd.org ve freshmeat.net'deki ilgili başlık'a bakabilirsiniz.

Konser: Genetik Algoritmalarla Müzik - Kim Cascone @ Santralİstanbul

FZ

David Lynch'in ses danışmanı elektronik müzik bestecisi Kim Cascone, 8 Kasım Cumartesi akşamı Santralİstanbul Enerji Müzesi'nde düzenlenecek konserde elektronik müzik dinleyicileri ile buluşuyor.

Kim Cascone, 4-7 Kasım tarihleri arasında İstanbul Bilgi Üniversitesi Müzik Bölümü'nün konuğu oldu ve 'Basit Genetik Algoritmaları Kullanarak İçerik Yaratma' başlıklı bir atölye çalışması yaptı. 7 katılımcının yer aldığı bu atölye çalışmasının sonunda ortaya çıkan eser 8 Kasım Cuma akşamı saat 19:00'da santralistanbul Enerji Müzesi'nde yapılacak konserde seslendirilecek.

TÜBİTAK Elektrikli Otomobil Üretti: Elit-1

FZ

Türkiye'nin ilk elektrikli otomobili, TÜBİTAK Marmara Araştırma Merkezi'nce (MAM) üretildi. 'ELİT-1' adı verilen taşıt, çalışıp çalışmadığı anlaşılmayacak kadar sessiz ve yüksek miktarda yakıt tasarrufu sağlıyor. Hem benzin hem de elektrikle çalışan 'hibrid elektrikli taşıt', şu anki düzeneğiyle 90 kilometre hıza ulaşıyor. Elektriği yakıt olarak kullanarak 130 kilometre mesafe kat ediyor. Benzinle çalışan araçlardan yüzde 50 tasarruflu.

Pixele dayalı reklamcılık yeni bir boyut kazandı.

anonim

Milliondollarhomepage sitesiyle hayatımıza giren "pixel-site" mantığı, Iki Türk öğrencinin projeyi geliştirmeleri ile artık "tematik" bir görünüme kavuştu. Şu an sadece Ingilizce şekli ile kullanıcılara ulaşan websitesi, yakında "Reklam şehri" olarak da yayımlanacak.

Başkasının Ödevini Yap Ferrari Kazan

FZ

Önce üniversite tezlerini bilgisayarda yazanlar ortaya çıktı, ardından hazır tezleri pazarlayanlar. Hemen ardından da sipariş üstüne tez yazanlar belirdi. Zamanla daha alt sınıflardaki öğrencilerin de bu 'nimetten' faydalanma arzusu keşfedildi. Üstelik bu 'pazarda' müşteri daha çok, sürüm de daha fazlaydı. Yapılan araştırmalara göre internet üstünden ödev hazırlayan, satan ve paylaşan sitelerin yıllık cirosu 2 milyar YTL'ye yaklaşıyor. Öğrencilerin kopya ödevler için en çok tarih ve edebiyat derslerini seçtiği ortaya çıkmış.