ixir kapandı :)

0
anonim
ixir, bireysel internet erişimi pazarından çekildiğini ve mevcut abonelerini superonline`a devredeceğini açıkladı. Ntvmsnbc`de yer alan habere göre kararın, "internet pazarının karlı ve verimli bir sektör haline gelmesi yönünde önemli bir adım olması" bekleniyormuş :-)

haberler: ixir , ntvmsnbc

Görüşler

0
FZ
İşlteme fakültelerinde, MBA programlarında falan ders verilirken, Internet üzerinde nasıl iş yapılmaz (!) konusuna gelince örnek olarak gösterilecek şirketlerden biri daha literatürümüze girmiş oldu böylece. boo.com adlı 6 ay içinde süper çıkış yapıp direkt kafa üstü çakılan bir şirketten sonra IXIR'i de yerel facialarımızdan biri olarak anacağız.

Merhum'u nasıl bilirdiniz ey cemaat-i Internet? ;-)
0
sundance
Valla zamanında bu konuda az yazıp çizmedik, zira işin oldukça içindeydik, alenen yapılan ve kasıtlı olmadığına inanamadığımız beceriksizliklerin bini bir para idi. Beceriksizliği bir kenara bırakın komiklikler inanılmaz boyuttaydı.

Kokoreç firmasının kurulum/planlama aşamalarından birinde ALTUN`dan kalbi olan bir Genel Müdür Yardımcısı `Ben İxiri Türkiyenin bir numaralı Internet şirketi değil, diğer şirketleri kapanmaya zorlayan, tek Internet şirketi yapmayı hedefliyroum` demişti, 1999`un sonuna doğru.

Aslında fena da sayılmaz, zira Şubat ayında işten atılmasına rağmen, sonunda SuperOnline`ı Türkiye`nin açık ara bir numaralı Internet şirketi yaptı :) Ama sanırım bunu istemiyordu, hazret.

Daha komiğini söyleyelim. Kulağımıza çalınan haberlere göre, SuperOnline İxir`i almak istediğinde İxir $4Milyon fiyat çekmiş. Olmamış tabi. Sonra İxir tasviye edilecek duruma gelince, bu haberi de saklayamamışlar, Superonline a gittiklerinde Superonline bu sefer $1Milyon teklif etmiş :)))

Anlamıyorum ki, böyle bir iş yapabilmek için $5000-$10,000 maaş almaya gerek yok ki ? Veya bütün operasyonu için $50-$60 Milyon gibi rakamlardan bahsedilen bir şirketi batırmak için Amerikadan adam getirtmek gerekli değil ki, bizim ülkemizde de gayet beceriksiz yöneticiler var.

KIVILCIM Hindistan

a.k.a. Sundance
Görüş belirtmek için giriş yapın...

İlgili Yazılar

Korsanlar Savaşı

parsifal

BSA Türkiye'nin de faliyetlerini izinsiz olarak sürdürdüğü ortaya çıktı.
Burdan haber ile ilgili detaylara ulaşabilirsiniz.

Gödel Teoremi ve Matematik Dışındaki Etkileri

FZ

Boğaziçi Üniversitesi, Matematik Topluluğunun düzenlediği bu ilginç ve heyecan verici seminer John Pym tarafından ``Thoughts Centered on Gödel´s Theorem´´ başlığı altında sunulacak.

Duyuru afişindeki iddiaya göre katılımcılardan herhangi bir matematik ya da sembolik mantık önbilgisi beklenmiyor. Söz konusu teoremin ispatı herkesin anlayacağı şekilde yapıldıktan sonra sıra bu teoremden yola çıkıp çok farklı alanlarda farklı argümanlar geliştiren kişilerin dediklerine gelecek ve söz gelimi Gödel´in teoreminden yola çıkıp ``düşünen makinalar yapmak imkansızdır´´ gibi fikirleri ispatlamaya çalışan bilimadamlarının düşüncelerine yer verilecek.

Yer: Boğaziçi Üniversitesi, Fen Edebiyat Fak. 3. kat, TB-310 no.lu derslik.
Tarih: 16 Aralık 2003 Salı, 17:00

GnuPG Yeni Logo Yarışması!

BatoR

8 yıllık logolarından sıkıldıklarını dile getiren GnuPG, bir logo yarışması düzenlemiş. Yarışma süresi 31 Ekim' e kadar. Elde edilen bağışların %50'sini ödemeyi taahüt ediyorlar. Bu arada sonsor olmak isterseniz de Paypal aracılığı ile ödeme yapabiliyorsunuz. Sponsorların listesi 1. gelen logo belli olduktan sonra yayımlanacakmış. E hadi ne duruyorsunuz, davranın :)

FreeBSD 4.6 Çıktı!

anonim

FreeBSD 4.6 sürümü duyuruldu. Konu ile ilgililere bu başlık zaten yeterli. Bunun dışında FreeBSD nedir, ne değildir gibi sorularınız için internet sayfasına bakabilirsiniz.
Ayrıntılı bilgi için www.freebsd.org ve freshmeat.net'deki ilgili başlık'a bakabilirsiniz.

Hans Reiser cinayet şüphelisi olarak tutuklandı

anonim

ReiserFS dosya sistemiyle adını duyuran Hans Reiser boşandığı karısının katil zanlısı şüphesiyle tutuklandı.Polis bir süredir kayıp olan eski eşinin öldürülmüş olabileceği şüphesiyle Hans Reiser'ı göz altına almış. Haberin orjinaline buradan ulaşabilirsiniz. Bu haberin üzerine reiserfs ve açık kaynak kodlu yazılımlar hakkında türlü geyik de hemen ardından yapılmaya başlanmış. Acaba açık kaynak kodlu yazılımlar çıldırmamıza bir sebep mi yoksa çıldırmamızın bir sonucu mu? Burada uzayan bir tartışma trafiğine rastlamak mümkün.